Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Odvážny krok v Košiciach, vedenie odvolalo trénera. Ján Kozák na lavičke skončil

Vedenie futbalového klubu FC Košice ukončilo spoluprácu s trénerom Jánom Kozákom ml. V záverečnom zápase skupiny o udržanie sa v Niké lige ho nahradí Gergely Geri.

13.05.2024 15:47
SR Košice šport futbal NL 13. kolo Dunajská... Foto:
Ján Kozák ml.
debata (1)

Košičania sú na predposlednom 11. mieste tabuľky a iba víťazstvom v sobotňajšom domácom zápase proti Michalovciam sa vyhnú baráži. Klub informoval o trénerskej zmene na svojej oficiálnej webstránke.

Jedným z dôvodov zmeny na trénerskom poste je snaha vedenia klubu dodať mužstvu nový impulz v závere sezóny. Košičania prehrali uplynulé tri zápasy. Nový kormidelník nováčika Niké ligy Geri doteraz pôsobil ako športový riaditeľ mládežníckej akadémie FC Košice.

Erik ten Hag Čítajte viac Za dvoch mladíkov 200 miliónov eur. Manchester United zaostril talenty z juhu Európy

„Sme v neľahkej situácii a uvedomujeme si, že v sobotu pôjde o všetko. Cítime, že mužstvo potrebuje nový impulz. Rozhodli sme sa preto pre zmenu na trénerskom poste. Jánovi Kozákovi ml. a jeho asistentom v mene celého klubu ďakujem za ich prácu a do budúcnosti im želám všetko dobré,“ uviedol prezident FC Košice Dušan Trnka.

Asistentom Geriho bude Roman Hudec. Ten sa nedávno dohodol na ukončení spolupráce s MFK Skalica, v ktorom pôsobil ako asistent trénera Pavla Majerníka.

Medzitým sa dohodol na budúcej spolupráci s FC ViOn Zlaté Moravce, ktorý s určitosťou opustí najvyššiu súťaž a od novej sezóny bude hrať v druhej lige. Do konca mája je však ešte voľný a aj preto mohol prijať ponuku z Košíc.

Jedenástka hviezd, ktoré na Euro 2024 neuvidíme Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Európsky šampionát 2024 je za dverami, mnoho...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Kozák ml. #FC Košice #Niké liga