Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Weissa mladšieho vystriedal na tróne spoluhráč. Kto sa stal najlepším hráčom ligy?

Armén Tigran Barseghjan sa stal podľa futbalistov pôsobiacich v kluboch Niké ligy najlepším hráčom končiaceho sa ročníka najvyššej slovenskej súťaže.

13.05.2024 14:02
BONUS_ŠK Slovan 2 Foto: ,
Tigran Barseghjan.
debata

Krídelník bratislavského Slovana vystriedal na tróne svojho klubového spoluhráča Vladimíra Weissa mladšieho.

„Únia futbalových profesionálov v priebehu apríla a mája zorganizovala 2. ročník hlasovania hráčov Niké ligy. Vyberali si v ňom najlepšieho hráča a zostavu sezóny 2023/24. Svoj hlas odovzdalo 220 futbalistov zo všetkých 12 klubov Niké ligy,“ informovala ÚFP v tlačovej správe.

Erik ten Hag Čítajte viac Za dvoch mladíkov 200 miliónov eur. Manchester United zaostril talenty z juhu Európy

Na druhom mieste skončil stredopoliar majstrovského Slovana Juraj Kucka, na treťom sa umiestnil Róbert Polievka z Dukly Banská Bystrica.

V najlepšej zostave má až päťnásobné zastúpenie Slovan: Milan Borjan, Guram Kašija, Tigran Barseghjan, Juraj Kucka a David Strelec. Spartak Trnava zastupujú Adrian Zeljkovič a Michal Ďuriš, DAC Dunajská Streda zase Yhoan Andzouana a Matej Trusa. Najlepšiu jedenástku dopĺňajú Marek Kristián Bartoš z Podbrezovej a Polievka.

Hertha Berlín Peter Pekarík Čítajte viac Ďakujeme, legenda! Fanúšikovia Herthy sa rozlúčili s Pekaríkom

Zástupcovia ÚFP odovzdajú oceneným pamätné plakety počas zápasov záverečného kola Niké ligy, ktoré je na programe v sobotu: "Veľmi ma teší, že sa do hlasovania zapojilo ešte viac hráčov ako v minulej sezóne.

To len potvrdzuje, že toto ocenenie sa teší čoraz väčšej popularite. Je to uznanie od kolegov a zároveň rivalov, ocenenie od hráčov pre hráčov. Gratulujem víťazom," uviedol prezident hráčskej asociácie Ján Mucha.

Dostavaná Košická futbalová aréna Fotogaléria - 3 fotky Všetky fotky
Na snímke dostavaná Košická futbalová aréna...
debata chyba
Viac na túto tému: #Tigran Barseghjan #Niké liga