Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kmotrík povie jedno, Weiss druhé. Kocúrkovo v Slovane pokračuje, tréner ponúkol okamžitú rezignáciu

Tretia prehra v rade, mizerný výkon a opäť obohratá pesnička o rozdielnych informáciách od generálneho riaditeľa a hlavného trénera.

12.05.2024 09:01
SR Futbal NL 1. kolo Košice Slovan KEX Foto:
Dôležití muži Slovana: Tréner Vladimír Weiss st. a generálny riaditeľ tímu Ivan Kmotrík ml.
debata (4)

Situácia v Slovane Bratislava je opäť napätá. Dôvodom je možný odchod trénera Vladimíra Weissa st. Kouč belasých dostal ponuku viesť futbalovú reprezentáciu Azerbajdžanu.

Podľa portálu futbalinfo.az je 59-ročný kouč Slovana hlavným kandidátom na post trénera Azerbajdžanu. Ako informoval spomínaný web, najúspešnejší slovenský tréner v ére samostatnosti súhlasil s návrhom zmluvy od Azerbajdžanskej futbalovej federácie (AFFA).

Weiss by mal tento týždeň pricestovať do Baku, aby osobne prediskutoval detaily novej zmluvy. Pri rokovaniach sa má oboznámiť s podmienkami a zároveň sa dohodnúť na finančných otázkach. Weiss prijal pozvanie od prezidenta AFFA Rovshana Najafa.

Na medializované informácie zareagoval v stredu večer aj generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší. V stanovisku klubu sa píše, že v médiách odznela informácia, že by sa tréner Weiss už mal nachádzať na rokovaniach mimo Slovenska.

Vladimír Weiss st. Čítajte viac Odíde tréner Weiss zo Slovana? Mal rokovať o lukratívnej ponuke. Kmotrík zareagoval

„Nie je pravda, že tréner Weiss by mal byť na rokovaniach v Baku, ako uvádzajú médiá, je doma na Slovensku,“ povedal Kmotrík.

Klub priznal, že má vedomosť o záujme o služby jeho trénera zo zahraničia. „Viem o medializovanom záujme, Vladimír Weiss st. ma informoval o ponuke, ktorú obdržal.

Spoločne sme sa o tejto téme rozprávali a jedným dychom môžem zdôrazniť, že z nášho rozhovoru vyplynulo, že tréner chce zostať a pokračovať v Slovane,“ uviedol generálny riaditeľ.

Pred sobotňajším duelom s Podbrezovou sa k celej veci vyjadril pre TV Markíza aj samotný Weiss.

SR Futbal NL 1. kolo Košice Slovan KEX Čítajte viac Nesprávne rozhodnutia stoja veľa peňazí, reagoval Weiss na omyl s Rodriguesom. Takýto Slovan na to nemá, vyhlásil

"Neviem, aké dal klub stanovisko k Azerbajdžanu. Ponuku mám alebo mal som, uvidíme. Stále som ale tu, verím, že prijmem riešenie, ktoré bude dobré pre Slovan a pre mňa.

Nie je to jednoduché. Rád by som tu zostal, veľa vecí je rozrobených. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni," vyhlásil ešte pred výkopom.

Po prehre 1:2, ktorá znamenala natiahnutie negatívnej série na tri duely, bol Weiss ešte otvorenejší.

"Musia prísť veľké zmeny. Poviem otvorene – ak by som mal Slovanu pomôcť tak, že ja odídem, nie je problém, odídem zajtra. Ale ak tu mám zostať, toto mužstvo na to v budúcej sezóne nemá, aby bol Slovan majster a aby niečo uhral v Európe.

Za tým si stojím, povedal som to aj majiteľovi a vedeniu. Keď sa urobia rozumné rozhodnutia, dá sa pokračovať. Keď nie, naše cesty sa rozídu,” doplnil Weiss st.

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Vladimír Weiss st.