Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Náš typický hnusný zápas, ktorý sa skončil darčekom pre štyridsiatnika. Pre toto sme obetovali ligu, smútil Gašparík

Víťazstvo vo finále Slovenského pohára - Slovnaft cupu bolo ideálnym darčekom pre asistenta trénera futbalistov MFK Ružomberok Petra Tomka, ktorý práve 1. mája oslávil 40. narodeniny.

01.05.2024 20:09
MFK Ružomberok Foto:
Ružomberok sa po osemnástich rokoch opäť mohol tešiť z trofeje.
debata

Spoločne s hlavným kormidelníkom Ondřejom Smetanom dosiahli najväčší úspech vo svojich kariérach, po ktorom vyzdvihli koncentrovaný výkon svojich zverencov.

Príjemným bonusom pre víťazný tím je miestenka v predkole Európskej ligy, ktorá bola jedným z cieľov klubu.

MFK Ružomberok vyhral Slovenský pohár vo futbale
Video

Trnavčania mali v úvode zápasu niekoľko sľubných príležitostí otvoriť skóre, no neuspeli. Nepodarilo sa im to ani v ďalších minútach a hoci prestrieľali súpera 18:6 (na bránu 6:1), odchádzali smutní.

Ružomberčania nadviazali na prvý finálový triumf z roku 2006 napriek tomu, že na súperovu bránu vyslali iba jednu strelu. Tá napokon rozhodla, keď Adam Tučný v nadstavenom čase prvého polčasu využil nedorozumenie v defenzíve Spartaka.

barca - psg  3 Čítajte viac Finále Slovnaft Cupu medzi MFK Ružomberok a Spartakom Trnava sme sledovali ONLINE

"Bol to náš typický ‚hnusný‘ zápas. Dali sme v ňom šťastný gól a potom sme neinkasovali. Zvíťazili sme 1:0, no na priebeh sa už nikto pýtať nebude.

Trnava nás zatlačila, mala viac z hry, no počkali sme si na svoju šancu. Dokázali sme ju premeniť a teraz sme šťastní," poznamenal kapitán ružomberského tímu Marek Zsigmund, ktorý ocenil aj atmosféru na košickom štadióne.

O tú sa starali najmä približne tri tisícky trnavských priaznivcov, no podporu mal aj ružomberský tím, ktorý povzbudzovalo približne 500 fanúšikov.

Finále 55. ročníka Slovenského pohára sa uskutočnilo v Košickej futbalovej aréne, ktorú definitívne dokončili iba nedávno. "Je to krásny štadión.

MFK Ružomberok, Slovnaft Cup Čítajte viac Ružomberok sa po 18 rokoch teší z trofeje! Trnavu pripravila o pohárový rekord školácka chyba obrany

Keby to takto vyzeralo na celom Slovensku, mohli by sme byť hrdí. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom za podporu, ale rešpekt patrí aj trnavským fanúšikom, ktorí boli úžasní," uviedol Zsigmund.

Tréner Ondřej Smetana sa tímu ujal v novembri 2023, keď figuroval na 8. mieste Niké ligy a hrozilo mu pôsobenie v skupine o udržanie sa.

Napokon ho doviedol do skupiny o titul a aj k triumfu v Slovenskom pohári. "Tím potreboval svoj čas. Tento úspech je výsledkom práce všetkých v klube.

Finále bolo najdôležitejším zápasom v mojej kariére. Som rád, že úsilie, ktoré sme do toho vložili, prinieslo výsledok," konštatoval Smetana.

MFK Ružomberok Čítajte viac Ružomberok si zahrá finále Slovnaft Cupu. Lipanom sa zázračný obrat nepodaril, pripísali si však skalp ligistu

O najväčšom úspechu kariéry hovoril aj jeho asistent Tomko: "Je to najväčší úspech v mojej trénerskej či hráčskej kariére. Všetkým chalanom i ľuďom v klube sa musím poďakovať za tento špeciálny darček.

Hráči, ktorí mi doobeda gratulovali, vraveli, že darček príde okolo 17-tej hodiny. Mali pravdu." Ružomberčania nedopriali Trnave historický moment, ktorým by bol tretí pohárový triumf za sebou a potvrdili, že to na tohto súpera vedia.

V súčte s predošlými deviatimi vzájomnými zápasmi v lige s ňou neprehrali už v 10 dueloch v sérii. "Futbal rozhodujú detaily a myslím si, že sme boli koncentrovanejší než Trnava.

My sme sa pripravovali, chceli sme byť dôslední v detailoch. Potvrdili sme to aj v zápase," povedal Tomko, ktorého tešila aj vidina pohárovej Európy.

Oslavy titulu ŠK Slovan Čítajte viac Rovnaké problémy ako RTVS aj ČT. Verejnoprávne televízie prichádzajú o európsky futbal, kto bude vysielať Slovan či Trnavu?

„Ešte je skoro myslieť na to. Teraz si chceme užiť oslavy s tímom i rodinami, na Európu budeme myslieť neskôr. Aj na to sa veľmi tešíme.“

Tréner Trnavy Michal Gašparík uviedol, že prehra bolí "Bol som presvedčený, že sme našli recept na Ružomberok.

Obetovali sme ligu, čo sa často stretáva s nepochopením fanúšikov i novinárov, no dali sme všetko do tohto jedného zápasu.

Bol som si istý, respektíve takmer istý, že dokážeme súpera prekonať. Od prvej sekundy sme mali šance. Dnes naši hráči odohrali najlepší zápas proti Ružomberku pod mojím vedením. Ešte v prvom polčase sme mohli dať dva či tri góly. Je to veľká škoda.

Zárobky slovenských futbalových klubov za 2022/23 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa tržieb klubov za...
debata chyba
Viac na túto tému: #MFK Ružomberok #slovnaft cup #Michal Gašparík #Peter Tomko #FC Spartak Trnava