Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Majstrovský Slovan čakajú v lete veľké zmeny: Mal som s majiteľom dobrú debatu, tvrdí Weiss

Pre trénera futbalistov Slovana Bratislava bol kľúčový zápas jari hneď ten prvý v Žiline. Slovan v ňom zvíťazil 4:0 a de facto sa odrazil k zisku rekordného štrnásteho titulu v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži a šiesteho po sebe.

13.04.2024 19:34
Vladimír Weiss Foto: ,
Vladimír Weiss môže rozmýšľať nad tým, o koľkých hráčov sa necelé tri mesiace začne klub posilňovať pred sezónou 2024/25.
debata
Slovan oslavuje šiesty titul
Video

Pre Vladimíra Weissa st. teraz bude dôležité posilniť klub v lete, aby dokázal držať krok v pohárovej Európe.

„Belasí“ vstúpili do jarnej časti so sedembodovým náskokom, ktorý postupne zvyšovali. "My sme si udržali úroveň, ale niektoré kluby sa oslabili.

Marián Tholt Čítajte viac Slovan je poslanie, Orava jeho život, jedine Beatles však nikdy neprehrali. Z pracovne legendárneho pôrodníka idú návštevy do kolien

Predali kľúčových hráčov a nedokázali ich doplniť. Či to bola Žilina, Dunajská Streda. Ani my sme nenahradili odchody tak ako sme chceli. Ale každý má inú filozofiu. My sme preto majstri, lebo sme pracovali dobre a tvrdo. Bude boj o druhé a tretie miesto, aj my ešte môžeme stratiť body," povedal Weiss.

Atmosféra pred a na Tehelnom poli.
Video
Takto to vyzeralo pred súbojom s Dunajskou Stredou, po ktorom Slovan spečatil zisk majstrovského titulu.

Viacerým hráčom končia v Slovane zmluvy a niektorí klub opustia. Nie však všetci. „Potrebujete skúsených a kvalitných hráčov, ale musíme to v lete doplniť o mladších. Máme najskúsenejšie mužstvo, ale aj najstaršie. Hrať len s mladým mužstvom je ťažké. Ukázala to Trnava, i keď tá má aj skúsených hráčov. Mala v Európe ťažkú skupinu, dnes keď vám vylosujú napríklad Karabach, tak je ťažké ho zdolať. Každý majster niečo vie. Mal som s majiteľom dobrú debatu ako ďalej do budúcnosti. Musíme prijať rozumné rozhodnutia,“ dodal Weiss.

Tréner „belasých“ priznal, že jarná časť nebola pre jeho tím až taká ťažká ako čakal a ako zlomový zápas označil ten septembrový doma s Podbrezovou.

Oslavy titulu ŠK Slovan Čítajte viac Radostný ošiaľ na Tehelnom poli. Slovan vybojoval šiesty titul. Weiss: Bola to povinnosť

„Vyhrali sme 3:2, keď sme rozhodli v závere dvoma gólmi. Ak by sme to nedokázali, už by som tu možno nesedel a možno by tu sedel iný tréner. Jar bola pre nás ľahšia, čo som nečakal. Pre nás bol kľúčový prvý zápas v Žiline a ten sme zvládli. Verím, že ešte budeme mať aj kráľa strelcov. Vedie Rymarenko s Polievkom a to je tiež na zamyslenie. My sme stratili v zime Čavriča, nenahradili sme ho. Rodriguesovi sme verili, ale zatiaľ je to slabé.“

Trénera novopečeného majstra však mrzí vypadnutie v Slovnaft Cupe, Slovan z neho vypadol vo štvrťfinále po prehre s Podbrezovou. „To beriem na seba, mal som urobiť lepšie rozhodnutia.“

Majstrovské oslavy Slovana na Tehelnom poli Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Pozrite si, ako to vyzeralo na Tehelnom poli...
debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Vladimír Weiss