Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pred kamerou bozkával novinárku, otca pripravil o milión eur. Kariéru legendy ukončil infarkt

Do začiatku ME vo futbale zostáva už len 74 dní. Prečítajte si zaujímavosti o jednom z najlepších brankárov nielen európskych, ale aj svetových šampionátov. Španielsko priviedol k dvom titulom majstrov Európy a v roku 2010 aj k titulu majstrov sveta. Iker Casillas.

01.04.2024 16:10
Iker Casillas Foto:
Iker Casillas sa s kariérou rozlúčil v roku 2020.
debata (4)

Brankári patria často, ak nie vždy, k najdôležitejším mužom základnej zostavy, pokiaľ ide o dosahovanie úspechov. Presne takým dielikom do dokonalej španielskej skladačky bol aj Iker Cassilas.

Okolo nie príliš robustného, len 184 cm vysokého brankára, bol vyskladaný úspešný tím Realu Madrid, ktorý vyhral všetko, čo sa vyhrať dalo. A podobne to Casillas mal aj v reprezentač­nom tíme.

Futbalovo vyrástol vo futbalovej akadémii Realu Madrid. Na súpisku prvého tímu bol po prvýkrát zaradený, keď mal len 16 rokov. Išlo o zápas Ligy majstrov na pôde Rosenborgu Trondheim, a aj keď do stretnutia nezasiahol, išlo vtedy o veľkú udalosť.

Nemecká futbalová reprezentácia Nemecko Čítajte viac Pripomínalo zakázaný nacistický symbol. Adidas odstránil z predaja kontroverzné číslo

K jeho nominácii na duel sa viaže príhode, že v čase povolania do A mužstva bol Casillas v škole a počas vyučovania prišiel riaditeľ a povedal, že mu volala matka a musí odísť zo školy na letisko, pretože s Realom odlieta do Nórska.

Svätyňu Realu Madrid obhospodaroval v rokoch 1999 až 2015 a za tých 16 sezón sa podieľal na vybojovaní 16 trofejí. Medzi najvýznamnejšie patria tri víťazstvá v Lige majstrov, triumf na MS klubov a päť majstrovských titulov v španielskej La Lige.

Po 16 rokoch v milovanom klube sa rozhodol zmeniť prostredie a odišiel do portugalského FC Porto, kde hral až do ukončenia kariéry nasledujúcich päť sezón.

Nectarios Triantis Čítajte viac Babrák roka? Šialená situácia v Ibrox Parku: Najhorší priamy kop v histórii futbalu

Pokiaľ ide o národný tím, Casillas bol jedným z najdôležitejších hráčov pri tvorení mužstva, ktoré dominovalo európskemu a svetovému futbalu.

V rokoch 2008 a 2012 získali Španieli dva tituly majstrov Európy, v roku 2010 ovládli aj MS v Juhoafrickej republike. Casillas sa stal tretím brankárom v histórii, ktorý zodvihol pohár pre majstrov sveta ako kapitán.

Okrem futbalových úspechov bol jeho život zaujímavý aj mimo ihriska. Po víťaznom finále MS v Južnej Afrike poskytol svoj prvý rozhovor novinárke Sare Carbonerovej, svojej vtedajšej priateľke a budúcej manželke. Ich bozk pred kamerou obletel svet, v roku 2016 mali svadbu a majú dve deti.

Rozhovor Ikera Casillasa s budúcou manželkou Sarou Carbonarovou.

Ich manželstvo však poznačili ťažké životné situácie. V roku 2019 dostal Casillas na tréningu Porta infarkt, po ktorom musel o rok neskôr ukončiť kariéru. Dvojica kvôli viacerým nezhodám spolu nevydržala a pár sa v roku 2021 rozviedol.

Španiel krátko po rozvode opäť šokoval verejnosť, keď oklamal svet priznaním, že je gay. Neskôr všetko poprel s vysvetlením, že ho pobúrilo, že ho médiá spájali s rôznymi ženami vrátane kolumbijskej speváčky Shakiry.

Frida Maanumová Čítajte viac Bezvládny pád na trávnik, osem desivých minút. Futbalistka Arsenalu skolabovala počas finále

K jeho ranému detstvu sa tiež viaže zaujímavá príhoda. Casillas mal zabudnúť podať otcovi tiket, pričom všetkých 15 výsledkov na ňom bolo správnych. Rodinu tým mal pripraviť o 1,2 milióna eur. Otec mu to údajne nevyčítal, veď počas kariéry zarobil Iker mnohonásobne viac.

Bez ohľadu na problematický záver kariéry aj súkromný život Casillas je jeným z najlepších brankárov, ktorý sa objavili na futbalových trávnikoch.

Poľská rozhodkyňa Karolina Bojar Stefaňská Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Rozhodkyňa, právnička, influencerka, modelka,...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Iker Casillas #španielski futbalisti #španielska futbalová reprezentácia