Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Čavrič zahviezdil v Japonsku, Kmotrík sa hnevá a žiada zmeny. Už našiel vinníka, kvôli ktorému Slovan potrestala FIFA

Slovenský futbalový majster rieši v posledných dňoch výraznú krízu.

24.02.2024 06:57
SR Futbal NL 1. kolo Košice Slovan KEX Foto:
Dôležití muži Slovana: Tréner Vladimír Weiss st. a generálny riaditeľ tímu Ivan Kmotrík ml.
debata (2)

Platí to o výsledkoch – prehry v oboch zápasoch play off Európskej konferenčnej ligy s Grazom 1:4 vonku a 0:1 doma – to potvrdili na ihrisku.

A zákaz prestupov na dobu neurčitú od FIFA to zasa podčiarkli aj na prestupovom trhu.

Slovan chcel v zimnom prestupovom období káder omladiť a skvalitniť. Výsledok?

Káder, ktorý pravidelne hráva v základnej zostave, zostarol a prišiel o dve osobnosti.

Aleksandara Čavriča, ktorý sa pri sobotňajšej premiére uviedol v japonskej Kašime gólom a asistenciou pri výhre 3:0 nad Nagojou, a taktiež Lucas Lovat.

Slovan posilnili Spyros Risvanis a Gerson Rodrigues. Kým Luxemburčan okamžite priniesol želaný efekt, Grék sa zranil na tréningu po zrážke s Jurajom Kuckom.

juouiu Čítajte viac GLOSA: Slovan v januári spal zimným spánkom, no spať majú medvede, nie futbalové kluby. Leto bude preto horúce

Tréner Vladimír Weiss st. však naznačil, že do konca prestupového obdobia – uzavrelo sa v stredu – privedú tri posily. Neprišla ani jedna.

Najbližšie k prestupu bol Dominik Hollý, ale ten si to z Trenčína namieril do Jablonca. Problémom bol pravdepodobne aj prestupový zákaz od FIFA.

„Áno, táto informácia je pravdivá. Včera sme oficiálnou cestou obdržali informáciu o tzv. ‚transfer ban‘. Dôvodom sú skutočne nevysporiadané záväzky voči Vernonovi De Marcovi, nášmu bývalému hráčovi.

Nejde o žiadny závažný priestupok, v nasledujúcich dňoch bude situácia vyriešená a transfer ban bude zrušený,“ priznal Ivan Kmotrík mladší pre sport24.sk.

Druhým dychom však dementoval pokutu, ktorú mal klub dostať. „Žiadnu pokutu sme nedostali a nie je ani pravda, že sme dostali zákaz prestupov na dve prestupové obdobia. V nasledujúcich dňoch vyrovnáme podlžnosti voči De Marcovi a ban skončí,“ vysvetlil.

Mix Collage-23-Feb-2024-05-42-AM-3112 Čítajte viac Ťažký pôrod na krásnom štadióne. Rakúšania píšu o námorníkoch na mori a najväčšom úspechu za 23 rokov

Šéf Slovana veľmi rýchlo našiel aj vinníka za celú situáciu a zároveň naznačil možné zmeny v klube.

„Žiaľ, výsledkom zlého nastavenia a fungovania, v tomto prípade nášho finančného oddelenia pod vedením Martina Kováča, došlo k vážnemu pochybeniu, ktoré vrhá veľmi zlý obraz na náš klub.

Ako som už viackrát spomínal, nie všetko v klube funguje tak ako by malo, a treba si to otvorene a na rovinu povedať. Výsledkom je aj táto situácia, ktorá je nepríjemná a nevrhá dobré svetlo na klub.

Keď som sa vrátil na pozíciu generálneho riaditeľa a žiadal som o plné kompetencie, tak aj toto bola jedna z vecí, ktorú som zdôrazňoval.

Žiaľ, do dnešného dňa sa tak nestalo, avšak verím, že toto je dostatočný výkričník pre všetkých v klube, aby klub začal konať a veci sa začali radikálne meniť. Klub takto fungovať nemôže,“ povedal nasrdene.

Ohlasy po zápase Slovan - Sturm Graz Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Pre Slovan sa európske zápasy v tejto sezóne...

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Aleksandar Čavrič #Ivan Kmotrík ml.