Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Žiadny Slovan, žiadne zahraničie. Polievka zostáva v Banskej Bystrici

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica vstúpia do jarnej časti Niké ligy 2023/2024 s ambíciou udržať sa v prvej šestke tabuľky a hrať nadstavbovú časť o titul.

05.02.2024 17:31
Bystrica Trnava Foto: ,
Róbert Polievka.
debata (7)

Káder sa však výrazne zúžil. Spod Urpína odišlo až sedem hráčov, pričom prišiel iba jeden.

Bystričanom však bude naďalej k dispozícii reprezentačný útočník, kapitán a s desiatimi gólmi líder tabuľky strelcov domácej najvyššej súťaže Róbert Polievka.

"Robo nikam neprestupuje. Je to veľmi dobrá správa nielen pre klub, ale aj fanúšikov a pre celú futbalovú obec.

Prajeme Robovi Polievkovi z celého srdca, aby sa dostal do zahraničia, aby zbieral skúsenosti, o to nám všetkým ide, ale v tomto čase to ešte nedozrelo do štádia, aby sa dal prestup zrealizovať.

417518434 874304834694710 1801725611315072818 n Čítajte viac Kauza Slavia či posily: Nie sme spokojní, znie zo Slovana. Rodrigues už ponúkol ukážku svojej divokej povahy

Sme veľmi radi, že Robo zostáva," uviedol pre TASR Jozef Mores, športový riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica .

Polievka po skončení jesennej časti Niké ligy avizoval, že počas zimnej prestávky prestúpi do lepšej zahraničnej ligy. Dostal viacero ponúk, no žiadna z nich sa nedotiahla do reálnej kontúry. Zmluvu s Banskou Bystricou má až do 30. júna 2025.

"Dnes už nestačí, že koľko dáte gólov, že ste najlepší strelec v slovenskej lige, aj tak sa nedostane do zahraničnej ligy,“ povzdychol si na pondelkovej tlačovej konferencii 27-ročný útočník a pre TASR objasnil príčiny:

"Kluby sú už náročnejšie. V tomto zimnom prestupovom období je ťažšie nájsť klub, ktorý by chcel platiť za prestupy, preto boli v ponukách najmä krátkodobé hosťovania. To nie je moja cesta.

Chcem teda v Banskej Bystrici ešte zostať, byť úspešný a líder mužstva, aby som sa prebojoval do slovenskej nominácie na majstrovstvá Európy. Teraz sa už môžem sústrediť iba na futbal a nie na veci okolo prestupu. Snáď som sa rozhodol správne."

7 debata chyba
Viac na túto tému: #FK Dukla Banská Bystrica #Róbert Polievka