Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Kauza Slavia či posily: Nie sme spokojní, znie zo Slovana. Rodrigues už ponúkol ukážku svojej divokej povahy

Slovan má za sebou generálkou pred jarnou časťou sezóny, na Tehelnom poli privítal slovinský tím NK Bravo Ľjubľana. Po priemernom zápase, do ktorého naskočila aj nová kontroverzná posila, zazneli kritické slová priamo z vnútra klubu.

04.02.2024 05:45
417518434 874304834694710 1801725611315072818 n Foto:
Okolo novej posily belasých sú veľké kontroverzie.
debata (28)

Podľa asistenta trénera Borisa Kitku videli diváci v poslednom prípravnom dueli pred začiatkom Niké ligy iba rutinný výkon. "Videli sme priemerný zápas s množstvom chýb, vyplývajúcich aj z ťažkého terénu.

Hľadali sme súpera, ktorý by sa systémovo trochu približoval Sturmu Graz, na poslednú chvíľu je to však náročné," narážal Kitka na pôvodne plánovaného súpera, ktorým mala byť pražská Slavia.

Z toho však zišlo, keď belasí odohrali na sústredení v Katare zápas proti ruskému Dynamu Moskva. Český tím následne dohodnuté federálne derby zrušil.

423278001 1810475492758454 7105102847396311626 n Čítajte viac Zlomená kosť, operácia a veľký problém pre Slovan. Nová posila sa zranila ešte pred debutom

Kitkovi bolo ľúto, ako to celé dopadlo. "Áno, ale my sme neboli tí, kto zápas nejakým spôsobom znegoval. Pre mňa boli niektoré veci za hranou, ale nechcem k tomu viac povedať.

Čo sa týka vyjadrení, rešpektujem to. Bol to názor nejakého človeka, ku ktorému sa nechcem vyjadrovať. To je z mojej strany všetko," nechcel Kitka rozpitvávať kauzu okolo zrušeného duelu.

K aktivite na prestupovom trhu povedal viac. Očakávania boli vyššie u fanúšikov, no aj od obhajcu slovenského ligového titulu. "Nechcem rozprávať hlúposti, budem úprimný.

Určite nie sme spokojní. Čakalo sa veľa, možno sa nám ešte niečo podarí, ale predstavovali sme si viac, poviem to rovno.

Verím, že tréner Weiss si ešte sadne s vedením a nájde to najlepšie riešenie pre Slovan. Musíme byť sebakritickí, určite potrebujeme väčšiu hráčsku kvalitu.

Nie všetky prestupy sa nám podarili," priznala pravá ruka trénera Weissa.

Do zápasu proti NK Bravo naskočil aj nový útočník Gerson Rodrigues, ktorý prišiel z Dynama Kyjev s povesťou problémového hráča s temperamentnou povahou.

rodrigues, kmotrík Čítajte viac Potvrdené! Slovan získal Rodriguesa a zverejnil podmienky kontraktu. Kmotrík prezradil, ako to bolo s Dynamom Kyjev

Tú ukázal aj počas jeho debutu na Tehelnom poli, po jednom z rohových kopov ho museli upokojovať hneď traja spoluhráči. Gerson čelí v Luxembursku obvineniam v troch prípadoch napadnutia, hrozia mu až dva roky za mrežami.

Toho, že nová akvizícia do ofenzívy nie je žiadne neviniatko, si je vedomý aj Kitka. "Niektoré veci nám neprináleží komentovať, no sú veci, ktoré patria k jeho osobe.

My môžeme zmeniť iba to, ako sa bude správať u nás. Ak ho tu zvládneme, všetko z minulosti bude zabudnuté.

Keby sme niečo nezvládali, budeme to riešiť interne," uviedol s tým, že nie je fér, aby komentoval problémy hráčov z minulosti.

Zárobky futbalových klubov v sezóne 2022/2023 Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
Ktoré kluby v minulej sezóne zarobili najviac?...
28 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #ŠK Slovan Bratislava #posily #Boris Kitka #Gerson Rodrigues