Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: V Kozákovi máme autoritu. Nekalé praktiky pri vyhodení hráča? Dalo sa to vyriešiť aj bez hejtov, vraví prezident FC Košice

Radosť futbalistov FC Košice z tretieho... Foto: TASR, František Iván
FC Košice Radosť futbalistov FC Košice z tretieho víťazstva v tejto sezóne Niké ligy.

Zimná príprava je v plnom prúde. V rámci nej ste absolvovali aj sústredenie vo Vyskoých Tatrách. Je niečo, čo vás prekvapilo?

Zatiaľ ideme presne podľa plánu, aký si nastavil realizačný tím. Odohráme ešte dva prípravné zápasy a potom nás už čaká pohár proti Trnave. Bude to pre nás zároveň generálka na ligu, ale aj samotný pohár je pre nás, z pochopiteľných príčin, veľmi dôležitý.

Lebo finále sa má hrať na vašom štadióne?

Je to motivácia navyše. Veríme, že z pohľadu dostavby tribún bude všetko dokončené a 1. mája bude finále už na krásnom štadióne. Na tom by už v marci mala prebiehať kolaudácia. Čaká sa už iba na dve svetelné tabule. Bol som sa pozrieť na štadióne a vyzerá to veľkolepo. Všetci v klube z toho máme radosť.

Matthias Sindelar Čítajte viac Mozart futbalu, ktorý sa vzbúril proti nacistom. Zabudnutý príbeh veľkého hráča so smutným koncom

V blízkej budúcnosti má vzniknúť aj Košická futbalová akadémia. Čaká sa už iba na súhlas s predajom pozmekov od mesta. Ide teda už len o byrokratický proces?

Pevne verím, že s prispením mesta sa tento postup zrýchli. Je to pre nás kľúčové, aby sme mohli začať s výstabou. Spolu s investorom sme pripravení po odsúhlasení predaja pozemkov okamžite začať pracovať. Výstavba akadémie je pre nás kardinálna záležitosť aj z pohľadu využitia tréningových plôch.

Dokedy by mohla byť akadémia dokončená?

Očakávam, že v horizonte 12 až 15 mesiacov by sa mohlo začať stavať a do dvoch rokov by mala byť už akadémia v prevádzke. Jej kapacita a poloha mesta nás predurčujú k tomu, aby sme sa stali centrom výchovy talentov na východe republiky. Rozhodne máme ambíciu byť lídrom v tejto oblasti.

Káder sa počas zimy obmenil. Zatiaľ poslednou posilou je Američan Zyen Jones. Pracujete aj na ďalších príchodoch?

Všetky zmeny konzultujeme v rámci vedenia spolu s realizačným tímom. Do poslednej chvíle využívame všetky dostupné možnosti, ktoré sú však limitované financiami. Nemôžeme si dovoliť každého hráča. Tí, ktorí prídu, však musia mať vyššiu kvalitu, ako chlapci, ktorých už máme v zostave.

Lubos Michel a Futbal Tatran Arena Čítajte viac Skončí najstarší slovenský klub v rukách boháča z Poľska? Podmienky predaja sú jasne dané, čakáme len na jednu vec, priznáva vlastník

Bude to stačiť na vašich prenasledovateľov v boji o záchranu?

Zlaté Moravce sa v zime výrazne posilnili o kvalitných hráčov. So záchranou to myslia seriózne a podobne sú na tom aj Michalovce. Musíme byť na pozore.

Verím, že kvalitu máme dostatočnú na to, aby sme hrali v najvyššej súťaži aj na budúci rok. To by sme už chceli uchopiť iným spôsobom a pozerať sa po vyšších priečkach.

Bude pre to potrebné aj navyšovať rozpočet, ktorý bol pred sezónou na úrovni troch miliónov eur?

FC Košice je veľmi dobrá značka. Do budúcnosti máme ambíciu prilákať ďalších sponzorov. Súčasná doba je veľmi ťažká z pohľadu podpory športu. Pre nás je kľúčové udržať si súčasných sponzorov. Potrebujeme optimalizovať finančnú situáciu v klube a to sa týka aj platov hráčov.

Nemyslím si, že je rozpočet nedostatočný. Je potrebné ho ale očistiť o nadbytočné výdavky. Vieme, kde máme rezervy a budeme na tom pracovať.

Najdrahšia zostava Niké ligy Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Nemusia byť najlepší, no údajne sú najdrahší....

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Kozák ml. #FC Košice #Dušan Trnka