Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vlani tam Slovan bojoval o titul, teraz je s DAC v strede tabuľky. A bude hrať Weiss?

Po reprezentačnej prestávke sa v najvyššej futbalovej súťaži uskutoční zápas vicemajstra s majstrom. DAC Dunajská Streda privíta na domácom štadióne Slovan Bratislava. Naposledy tam belasí vyhrali 3:2 a urobili rozhodujúci krok k zisku titulu.

17.09.2023 08:04
16. DAC - Slovan Foto: ,
Posledný zápas medzi DAC a Slovanom priniesol veľa emócií na trávniku.
debata

Teraz je situácia na začiatku sezóny odlišná, keďže obom mužstvám patrí pozícia v strede tabuľky – Dunajská Streda je piata a už zaznamenala dve prehry. Slovan je šiesty, má dva zápasy k dobru a v novej sezóne je zatiaľ nezdolaný.

„Vieme, že posledným víťazným zápasom sme v Dunajskej Strede rozhodli o titule. Veľa nám to vtedy ukázalo, čo môže byť v meraní síl medzi rivalmi dôležité. Myslím si, že sa z toho dá sčasti vychádzať, aj keď zajtrajší duel bude mať svoj vlastný príbeh," uviedol pre klubový web asistent trénera Boris Kitka.

1 Ronaldo Čítajte viac Žiadny súcit s bývalým klubom. Ronaldo žaluje Juventus, v hre sú milióny eur

Rovnako ako v minulých sezónach aj teraz upozorňuje na silnú podporu z publika v Dunajskej Strede. " Potrebujeme sa dobre mentálne pripraviť a zostať koncentrovaní celých 90 minút, aby nám neušli nejaké úseky hry. Dôležitý bude aj vstup, ten chceme určite lepší než minule, keď sme v Dunajskej Strede rýchlo inkasovali," vyhlásil asistent trénera.

Kitka sa vyjadril aj k zdravotnému stavu mužstva, ktoré trpelo v záverečných predkolách európskych súťaží absenciami viacerých hráčov. „Jaromír Zmrhal je v nábehovom tréningu a po individuálnom programe postupne prechádza na časti s mužstvom. Vladimír Weiss ml. rovnako prechádza do častí s tímom, tam je to takisto ešte otázne, či to bude na zajtra, skôr vychádzame, že asi nie,“ prezradil.

SR Trnava šport futbal EKL play off Spartak Dripro TTX Čítajte viac Slovenská duša s českým pasom. Prečo nezmenil líder Trnavy občianstvo? Znechutila ma byrokracia

K mužstvu sa po odmlke pripojil aj Sharani Zuberu aj Tigran Barseghjan. Duelom v DAC sa začína pre Slovan nabitý blok zápasov po septembrovej reprezentačnej pau­ze.

Od nedele čakajú belasých v priebehu desiatich dní štyri náročné duely – vo štvrtok odohrajú úvodný zápas konferenčnej ligy proti Klaksvíku, nasleduje domáci zápas so Žilinou a dohrávka v Ružomberku.

Atraktívna manželka posily Slovana Marka Toliča Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Pozrite si očarujúcu manželku stredopoliara...
debata chyba