Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

DAC opustili opory a vidieť to aj na výsledkoch. Klub má na lane hráča z Južnej Ameriky so slušnou cenovkou

Podľa informácií juhoamerickej tlače môže DAC Dunajská Streda už čoskoro posilniť svoj káder o venezuelského ofenzívneho stredopoliara, 20-ročného talentu z venezuelského Monagas.

29.08.2023 07:00
Andres Romero Foto:
Andres Romero (vľavo) z venezuelského klubu Monagas.
debata

Druhý tím uplynulej sezóny vstúpil zle do nového ročníka. V Európe vypadol najskôr ako sa dalo a ani v lige nepodáva dobré výkony. Naposledy prehral doma s Banskou Bystricou 1:2. Maďarské médiá sa domnievajú, že riešením by mohol byť Venezuelčan Andrés Romero, talentovaný tvorca hry.

Romero hráva seniorský futbal od roku 2020, v tamojšej lige nastúpil na 99 zápasov a strelil osem gólov a na ďalších sedem prihral. Dvadsaťročný talent si zahral aj na juhoamerickom Pohári Libertadores, a to sedemkrát. Raz dokonca nastúpil aj proti slávnej Boce Juniors.

Sebastian Kóša Čítajte viac Trnavský mladík je v hľadáčiku bohatších klubov zo zahraničia. Skauti ho prirovnávajú k De Ligtovi z Bayernu

20-ročný venezuelský talent už deburoval aj v seniorskej reprezentácii v septembri 2022 v priateľskom zápase proti Spojeným arabským emirátom. Za národný tím hral celkovo trikrát. Žlto-modrí už mali predtým venezuelského hráča – Erica Ramíreza.

Romerova zmluva s Monagas platí do konca decembra 2023 a jeho trhová hodnota sa podľa prestupového trhu odhaduje na 500 000 eur.

Pripomeňme len, že to by nemusel byť pre DAC problém, keďže len pred pár dňami predal svojho kanoniera Krstoviča do talianskeho Lecce. Mužstvo opustil aj skúsený Maďar Zsolt Kalmár.

Video
Načítavajú sa športové výsledky...
debata chyba
Viac na túto tému: #DAC Dunajská Streda #Andrés Romero