Košice doma nestačili na Žilinu, prepadli sa na dno tabuľky. Trenčín rozstrieľal Ružomberok

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili na ihrisku FC Košice 3:0 v sobotňajšom zápase 4. kola Niké ligy.

19.08.2023 19:59
SR Futbal Niké liga 4. kolo Košice Žilina KEX Foto:
Momentka zo zápasu Košice - Žilina.

Za tretím víťazstvom v sezóne vykročili vydareným úvodom zápasu, keď v 9. minúte Sauer zužitkoval prihrávku Bariho po chybe Košičanov.

Od 23. minúty viedli hostia už 2:0 zásluhou Essombu, ktorý bol na konci rýchleho protiútoku hostí.

Košičania sa viackrát dostali k ofenzívnym akciám, ale chýbal im dôraz aj presnosť v zakončení.

SR Futbal NL 1. kolo Košice Slovan KEX Čítajte viac Košičania pykajú za rasistické pokriky na hráča Slovana. Disciplinárka im podmienečne uzatvorila štadión

V úvode druhého polčasu sa neujala ani šanca Šindelářa a hostia, ktorí si bez väčších problémov strážili dvojgólový náskok, poistili svoje víťazstvo v 74. minúte.

Presadil sa Iľko, keď sa po zaváhaní súpera dostal za obranu domácich – 0:3.

Nováčik najvyššej súťaže FC Košice má po troch odohratých zápasoch na konte jeden bod a je o skóre na poslednom 12. mieste. Žilinčania poskočili na čelo tabuľky.

Niké liga – 4. kolo (sobota)

FC Košice – MŠK Žilina 0:3 (0:2)

Góly: 9. Sauer, 23. Essomba, 74. Iľko. Rozhodovali: Dohál – Košecký, Čajka, ŽK: Golikov, Krivák – Ďuriš, Stojčevski, Belaník, Rusnák

Košice: Kira – Šindelář, Krivák (80. Greššák), Jakubko (62. Petrák) – Fabiš, Golikov, Qose (46. Gallovič), Mizerák (62. Vasiľ) – Pačinda, Medved (62. Sagna), Faško

Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík – Bari, Sauer (79. Myslovič), Gidi, Javorček (64. Rusnák) – Essomba (64. Addo), Ďuriš, Iľko (79. Adang)

AS Trenčín – MFK Ružomberok 4:1 (4:0)

Góly: 27. Kozlovský, 30. Gong, 37. Kupusovič, 38. Soares – 84. Gerec. Rozhodovali: Glova – Vass, Bobko, ŽK: Bariš – Kotula, Šefčík, 1512 divákov.

AS Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim, Bariš (46. Bagin), Gajdoš (67. D. Hollý) – Gong (59. Sunday), Kupusovič (80. Akila), Soares (80. Demitra)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Maslo, Malý, Kotula (46. Úradník) – Luterán, Domonkos (57. Chrien), Lavrinčík (46. Zsigmund) – Chobot (57. Gerec), Boďa, Šefčík (85. Tučný).

Viac na túto tému: #mšk žilina #FC Košice