Prvý gól sezóny dal Polievka, potom úradovali Podbrezovčania. Hetrikom sa blysol Kováčik

Futbalisti Podbrezovej zvíťazili v úvodnom zápase nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže na ihrisku Banskej Bystrice 4:1.

28.07.2023 22:36
SR Futbal NL 1. kolo Banská Bystrica Podbrezová... Foto: ,
Peter Kováčik z Podbrezovej strieľa jeden z troch gólov do banskobystrickej siete.

Domáca Dukla sa v horehronskom derby ujala vedenia v 29. minúte po presnom zásahu Róberta Polievku, hostia však ešte do prestávky otočili skóre zásluhou dvoch gólov Petra Kováčika.

Prvý dal z pravej strany šestnástky tvrdou strelou pod brvno a druhý hlavičkou po centri Rolanda Galčíka.

Aleksandar Popovič Čítajte aj Posila z Partizanu Belehrad. DAC získal do bránky srbského reprezentanta

Triumf „železiarov“ spečatili v nadstavenom čase po rýchlych protiútokoch striedajúci Christophe Kabongo a Kováčik, ktorý tak zavŕšil hetrik.

Prvé kolo Niké ligy pokračuje cez víkend ďalšími piatimi zápasmi.

1. kolo Niké ligy:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:4 (1:2)
Góly: 29. Polievka – 34., 42. a 90.+5 Kováčik, 90.+2 Kabongo. ŽK: Slebodník, Richtárech, B. Ľupták – Bajo, Kabongo, Kuzma. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Štofik, 3078 divákov.
Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (79. Mičuda), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský – B. Ľupták, M. Hlinka – Arevalo (65. Depetris), Slebodník (58. Richtárech), Rymarenko (79. Hanes) – Polievka
Podbrezová: Ludha – M. K. Bartoš, Oravec, Grešák (86. Blahút) – Kováčik, Bajo, Paraj, Ďatko (46. Talakov) – Galčík (76. Špyrka), Kuzma, Masaryk (64. Kabongo)

Futbalisti Niké ligy s najvyššou trhovou hodnotou Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
21. Sebastián Kóša (SR/Spartak Trnava):...
Viac na túto tému: #FK Dukla Banská Bystrica #FK Železiarne Podbrezová