Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Világi oslavuje 60-ku, titul i skalp Slovana by sa mu akiste páčili. Proti bude "malý Vlado", bez ktorého je Slovan polovičný

Attila Pinte (51)

 1. Ak chce Dunajská Streda titul, musí bezpodmienečne vyhrať. Naopak, Slovanu – keďže má lepšie vzájomné zápasy – postačia v zostávajúcich troch dueloch dve remízy a jedna výhra. Takže je to jasné, DAC musí ísť za víťazstvom. Je vypredané, bude dobrá atmosféra a možno aj dobrý zápas.
 2. Nepredpokladám otvorený futbal. Skôr vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodne jeden gól. Matematika je však jasná, ak si Slovan odvezie aspoň bod, podľa mňa bude majster.
 3. Mladý Weiss pre Slovan, z pohľadu DAC je dôležitá forma Kalmára. Je to on, kto môže dať domácim myšlienku a Krstovičovi poslať dopredu nejakú peknú finálnu prihrávku. Vo finále Slovenského pohára v Trnave sme videli, že Slovan je bez Weissa polovičný.
Attila Pinte (vľavo) v drese Dunajskej Stredy v... Foto: SITA, Ivan Kopčáni
Attila Pinte, Martin Guldan Attila Pinte (vľavo) v drese Dunajskej Stredy v súboji s Martinom Guldanom z Trnavy v októbri 2008.

Július Šimon (57)

 • 1. Taktický a bojovný výkon. Hrá sa o titul. Bude to samozrejme vypätý duel. Na ihrisku a možno aj v hľadisku. Ale takto to v súbojoch týchto mužstiev chodí. Aj za mojich čias.
 • 2. Ak Slovan vyhrá, potom už nebude o čom. Dunajská Streda ho v tom prípade nedobehne, lebo ide ešte do Žiliny. Nebude to mať ľahké, ani keď Slovan zdolá, bude však aspoň trošku na koni. Ale poviem to takto: ten, kto v nedeľu uspeje, bude majster. Remíza nahráva Slovanu. Od belasých som očakával viac vo finále pohára, aj preto sa domnievam, že do zápasu v Dunajskej Strede sa poriadne oprú.
Video
 • 3. To je ťažká otázka. Aj veľkí šampióni už vo veľkých zápasoch zlyhali. Uspeje ten, kto si to lepšie uprace v hlave. Prajem to DAC-u, hrával som tam, majú skvelých divákov. Aj majiteľ Világi tento rok oslavuje 60-ku, bol by to pekný darček. Uvidím, možno sa tam pôjdem aj pozrieť.
Július Šimon z čias, keď hrával za DAC. Foto: DAC Dunajská Streda
Július Šimon Július Šimon z čias, keď hrával za DAC.

Dušan Tittel (56)

 • 1. Hlavne nech to je dobrý futbal. Mám informáciu, že štadión je vypredaný, pre Slovan to bude horúca pôda. Ale dobrí futbalisti to majú radi. Verím v kvalitnú hru, nejaké góly a nech to je bez násilia.
 • 2. Po posledných zápasoch, keď DAC stratil veľký náskok, si myslím, že Slovan je vo výhode. Má skúsenejší káder, ktorý má za sebou ťažké zápasy. Bude to vyrovnané, ale Slovan neprehrá. A ak uspeje, titul mu už DAC nevezme. V prípade remízy tam nejaká šanca pre súpera zostane.
 • 3. Je otázne, či nastúpi mladý Vlado Weiss. Ten vždy niečo vymyslí. Jeho absencia sa ukázala aj v Trnave. Otázna však bude aj jeho forma, lebo vrátiť sa po menšom zranení nie je ľahké. Slovan má však aj Kucku, či Čavrića. DAC zrejme potiahnu Kalmár s Krstovičom. Predovšetkým maďarský reprezentant sa mi kedysi – pred zranením – veľmi páčil.
Dušan Tittel. Foto: Pavel Neubauer
Dušan Tittel Dušan Tittel.

Alexander Vencel st. (79)

 • 1. Želám si, aby to bol sviatok futbalu so všetkým, čo k tomu patrí. Určite ožije celé južné Slovensko a bude to vybičovaný zápas. Mám pocit, že ľudia sa v poslednom čase umravnili a v nedeľu to bude čisto futbalový zápas.
 • 2. Za mňa to je derby, ktoré nemá favorita. Aj v tejto sezóne sa ukázalo, že hráči Slovana vedia hrať veľké zápasy a toto je na naše – slovenské – pomery naozaj veľký zápas. Ako slovanista si myslím, že sa to potvrdí a moje mužstvo sa vráti k výsledkom z európskeho pohára. Dávam 60:40, že Slovan zo Žitného ostrova neodíde s prehrou.
 • 3. Ak bude mladý Weiss v poriadku, potom to môže byť rozhodujúci hráč. Za mňa budú kľúčoví aj Čavrič s Kankavom. DAC nemá takéto hviezdne mená, ale napriek tomu stále dosť kvalitných futbalistov.
Alexander Vencel v akcii. Foto: archív Alexandra Vencela
Alexander Vencel Alexander Vencel v akcii.
Načítavajú sa športové výsledky...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #DAC Dunajská Streda