Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Prišlo už aj na Žilinu. Čavrič ju schladil rýchlymi gólmi

Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava si upevnili postavenie na čele tabuľky Fortuna ligy. V nedeľnom domácom stretnutí 6. kola zvíťazili nad MŠK Žilina 3:1 a od úvodnej prehry v Podbrezovej uspeli piatykrát za sebou.

21.08.2022 22:30
Ľubomír Belko Foto: ,
Brankár Žiliny Ľubomír Belko inkasuje gól z kopačky slovanistu Aleksandra Čavriča.
debata (2)

Vedú so štvorbodovým náskokom pred Trnavou a Dunajskou Stredou.

Aleksandar Čavrič už v 2. a 4. minúte dvakrát skóroval. Krátko po zmene strán síce znížil Dávid Ďuriš z dorážky po priamom kope, ale v 72. minúte prinavrátil domácim dvojgólové vedenie Jaromír Zmrhal.

Žilina zaznamenala prvú prehru v sezóne. Figuruje na šiestej pozícii, na lídra stráca šesť bodov.

Slovan, Žilina Čítajte viac Zápas Slovan - Žilina sme sledovali ONLINE

Fortuna liga – 6. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 3:1 (2:0)
Góly: 2. a 4. Čavrič, 72. Zmrhal – 49. Ďuriš. Bez kariet. Rozhodovali: Glova – Bednár, Poláček
Slovan: Chovan – Križan (64. Medveděv), Abena, Voet – Hrnčár (76. Čakvetadze), Mustafič (64. Kankava), Kucka, Lovat – Čavrič (76. Green), Ramirez (84. Barseghjan), Zmrhal
Žilina: Belko – Rusnák, Leitner, Nemčík, Bari (82. Sluka) – Myslovič, Kopas (83. Stojčevski), Gidi – Kaprálik, Jambor (67. Galčík), Ďuriš

Šamorín je druhý, Petržalka zdolala Pohronie

Futbalisti FC ŠTK 1914 Šamorín sa v tabuľke II. ligy vyšvihli na druhé miesto. V nedeľnom dueli 6. kola zdolali doma KFC Komárno 1:0 a za lídrom tabuľky Púchovom zaostávajú iba o skóre.

Oba tímy majú na konte 13 bodov. O dva body menej získali Košice, Myjava a Trebišov. Petržalka aj vďaka dvom zásahom Richarda Lásika vyhrala doma nad FK Pohronie 3:2.

II. liga – 6. kolo:

FC ŠTK 1914 Šamorín – KFC Komárno 1:0 (0:0)
Gól: 65. Szolgai, ČK: 53. Bayemi (Komárno). Rozhodoval: Ziemba, 860 divákov

FC Petržalka – FK Pohronie 3:2 (1:0)
Góly: 25. a 76. Lásik, 86. Privrel – 50. Blahút (z 11 m), 90.+2 Kren. Rozhodoval: Mano, 487 divákov