Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Stredopoliar, ktorého Weiss dobre pozná. Slovan predstavil ďalšiu posilu

Futbalový Slovan oznámil meno štvrtej posily na novú sezónu. Je ňou gruzínsky reprezentant Giorgi Čakvetadze.

04.07.2022 15:33
debata

Ako bratislavský klub informuje na oficiálnej stránke, 22-ročný ofenzívny stredopoliar pôsobil od roku 2017 v belgickom klube KAA Gent, kde bol vicemajstrom Belgicka a zahral si v skupinových fázach európskych pohárov.

Jarnú časť uplynulého ročníka strávil na hosťovaní v Hamburgu. Do Slovana prichádza z Gentu na ročné hosťovanie. Bude hrať v drese s číslom 70.

Eric Ramirez. Čítajte aj Slovan hlási posilu. Za belasých bude hrať top kanonier minulého roku

Čakvetadze má v gruzínskej reprezentácii na konte 14 štartov a 5 gólov, pričom debutoval pod vedením nášho súčasného trénera Vladimíra Weissa st.

„Aj štvrtou letnou posilou deklarujeme naše ambície a ciele v novej sezóne, v ktorej chceme urobiť maximum pre úspech. Získavame ofenzívneho hráča, ktorý nám môže svojou kvalitou jednoznačne pomôcť.

Tešíme sa, že sa nám podarilo nájsť s Gentom spoločnú reč a získali sme Giorgiho Čakvetadzeho na ročné hosťovanie. Giorgi hrával v gruzínskej reprezentácii pod vedením trénera Weissa, ktorý ho teda dobre pozná a tiež vie, čo od neho môže očakávať.

Verím, že aj vďaka tomu Giorgi rýchlo zapadne do tímu a bude preň prínosom, aj vzhľadom na blížiace sa zápasy v kvalifikácii Ligy majstrov,“ uviedolgenerálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. pre skslovan.com.

Juraj Kucka Slovan futbal Ivan Kmotrík Čítajte aj Má Kucka najlepší plat? Prídu aj ďalší Slováci? Kmotrík odpovedal

Rovnaký zdroj priniesol aj slová novej posily.

„Na Slovan som mal výborné referencie od Gurama Kašiu i Jabu Kankavu, s ktorými sa poznáme z gruzínskej reprezentácie. Sú to výborní hráči, teším sa však nielen na nich, ale na všetkých nových spoluhráčov.

Poznám aj trénera Vladimíra Weissa st., pod ktorým som začínal v národnom tíme. Viem, čo od hráčov vyžaduje a aký futbal preferuje. Do Slovana prichádzam s túžbou pomôcť tímu k úspechu doma i v Európe.

Najlepšie sa cítim na pozícii ofenzívneho stredopoliara, tzv. desiatky, no môžem hrať aj zľava. Neviem sa dočkať, kým si prvý raz zahrám na tomto štadióne. Teším sa na pôsobenie v Slovane,“ povedal Čakvetadze.

SR Bratislava Slovan futbal Kmotrík Čítajte viac Kmotrík exkluzívne: Pre koho to robíme? To sa pýtam stále častejšie
debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Giorgi Čakvetadze