Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Nakazeným hráčom Slovana je vraj Weiss

Ako sme informovali v pondelok, jedného z futbalistov Slovana Bratislava pozitívne testovali na nový koronavírus a bola mu nariadená izolácia.

18.08.2020 11:17
Vladimír Weiss ml. Foto:
Vladimír Weiss ml. v drese Slovana na Tehelnom poli.
debata (15)

Ako informuje Šport.sk, nakazeným hráčom je Vladimír Weiss mladší.

Klub konzultoval postupy pri riešení uvedenej situácie aj s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Na duel 1. predkola Ligy majstrov na Faerské ostrovy odcestovali v pondelok popoludní s výpravou Slovana výlučne osoby, ktoré mali potvrdený negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19.

„Môžeme oficiálne potvrdiť, že jeden hráč a jeden zamestnanec klubu boli pozitívne testovaní na Covid-19. Obaja majú len mierne symptómy ochorenia, boli okamžite izolovaní a všetky procesy boli koordinované s ÚVZ SR. ŠK Slovan Bratislava postupuje v súlade s UEFA protokolom Return to play,“ uviedol Slovan v pondelok na svojej oficiálnej webstránke.

Na Slovan čaká v stredu na Faerských ostrovoch vstup do Ligy majstrov proti domácemu KÍ Klaksvík. Hráči pred odletom podstúpili testy na koronavírus v zmysle protokolu UEFA „Return to play“. S tímom nedoletela trojica hráčov Vladimír Weiss ml., Moha a Dávid Holman.

„Z dôležitejších hráčov títo traja. Ďalší hráči zo širšieho kádra sa do nominácie nezmestili,“ odpovedal tréner Ján Kozák ml. na pondelňajšom stretnutí s novinármi na otázku, kto bude tímu chýbať na Faerských ostrovoch.

Hráč s pozitívnym testom na koronavírus mal nastúpiť v sobotňajšom ligovom zápase s ViOnom (1:2). Z trojice, ktorá na Faerské ostrovy neodletela, hral proti ViOn-u iba Weiss.

Pozitívny nález v pondelok potvrdil aj Slovenský futbalový zväz (SFZ). Preventívne tiež odložil na neurčito tohtotýždňové súboje tímov FL v domácom pohári. Zvyšné stretnutia sa odohrajú podľa rozpisu.

"SFZ chce týmto krokom predísť prípadnému šíreniu koronavírusu vo fortunaligových tímoch, najmä tých, ktoré hrajú v európskych pohárových súťažiach a zároveň aj v regionálnych kluboch.

SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a naďalej sa bude nimi riadiť. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne reagovať z pozície strešného orgánu slovenského futbalu," uvádza sa na oficiálnom webe SFZ.

V utorok mal MFK Ružomberok hrať na pôde Lipian a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa v Dunajskej Lužnej. V stredu do hry mali vstúpiť ďalší ligisti.

ŠKF Sereď mal hrať v Gbelanoch, FK Senica v Kalinkove, Spartak Trnava v Malženiciach, MFK Zemplín Michalovce v Kalši, AS Trenčín v Myjave, MŠK Žilina v Námestove, FC DAC 1904 Dunajská Streda v Piešťanoch, FC Vion Zlaté Moravce-Vráble v Podkoniciach a FC Nitra vo Zvolene.

Súboj majstrovského Slovana Bratislava pre povinnosti v pohárovej Európe predbežne naplánovali na 2. septembra.

„Na situáciu sme my i klub pripravení. Slovan spĺňa všetky podmienky v zmysle UEFA Return to Play protokolu a postupuje v zmysle Manuálu organizácie zápasov Fortuna ligy, v ktorom je presne popísané, čo majú klub i pozitívne testovaný hráč robiť,“ ozrejmil na oficiálnom webe súťaže výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Riadiaci orgán teraz pristúpi k testom vo všetkých kluboch Fortuna ligy. „Nechceme, aby bolo ohrozené ľudské zdravie, preto sme sa spoločne s klubmi rozhodli pre tento preventívny krok. Zápasy 4. kola Fortuna ligy teraz ohrozené nie sú. Presný postup testovania i zabezpečenia zápasov našej ligy budeme koordinovať so zástupcami Úradu verejného zdravotníctva, respektíve príslušných regionálnych úradov,“ dodal Mertinyák.

Fortuna liga tiež pristupuje k prísnejším preventívnym opatreniam.

"Aj na základe diskusie s komisiou delegátov SFZ sprísňujeme monitorovanie podmienok Manuálu organizácie zápasov najmä smerom k odporúčaniam, ktoré sú jeho súčasťou. Zároveň sme v intenzívnej komunikácii s Úradom verejného zdravotníctva SR najmä smerom k štandardizovanému postupu pri pozitívnom prípade, ktorý bude vychádzať z európskych skúseností.

Pozitívne vnímame správu, že Slovenských futbalový zväz sa rozhodol odložiť zápasy 2. kola Slovnaft Cupu, ktoré boli na programe v tomto týždni. V danej situácii je to správne preventívne rozhodnutie,“ uzavrel Mertinyák.

O ďalšom postupe sa rozhodne po výsledkoch testov vo všetkých kluboch najvyššej domácej futbalovej súťaže.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Vladimír Weiss ml.