Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Vážna choroba? Neviem, kde na to ľudia chodia, vraví schudnutý Greif

Slovan Bratislava hlási pred sobotňajším zápasom 3. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach (19.00 h) jeden zaujímavý návrat.

14.08.2020 15:47
Dominik Greif Foto: ,
Dominik Greif v drese Slovana.
debata

Najlepší hráč uplynulej sezóny brankár Dominik Greif sa vrátil do tréningového procesu. Počas letnej pauzy a prípravy mu komplikovali život nepríjemné zažívacie ťažkosti. Už sa však cíti lepšie a verí, že bude v plnej sile.

"Počas tohto týždňa som začal opäť trénovať s mužstvom. Zatiaľ zľahka, keďže výpadok bol pomerne dlhý a náročný. Dnes som sa však už dostal do akcie aj pri streľbe. Teším sa, že som späť,“ povedal 23-ročný Greif pre klubový web ŠK Slovan.

"Na vyšetreniach mi lekári zistili veci, ktoré musím vylúčiť zo stravy. V súčasnosti som na diétnejšej strave, ale cítim sa dobre, aj keď som trochu hladnejší. Starosť mi robí, že som schudol niekoľko kilogramov. Aspoň sa mi však bude lepšie skákať, keďže som ľahší,“ doplnil Greif.

Takmer dvojmetrový rodený Bratislavčan rázne popiera, že by prechádzal vážnou chorobou alebo by bola akokoľvek ohrozená jeho kariéra.

"Asi je dobré, že nesledujem takéto nezmyselné reči. Neviem, kde na to ľudia chodia. Nemal som a nemám žiadne vážne ochorenie. Je trochu náročnejšie držať sa upraveného jedálnička a nabrať späť stratenú hmotnosť.

Nie je to nič, čo by ma malo do budúcna akokoľvek limitovať. Trénujem s tímom a verím, že čoskoro budem späť na ihrisku. Chcem sa vrátiť silnejší," zaželal si Greif.

Počas náročného obdobia sa mohol spoľahnúť na podporu rodiny aj priateľky, a taktiež sa mu snažili pomôcť kluboví lekári.

"Pre všetkých to bolo náročné. Veľmi mi však pomohli. Kluboví lekári riešili moju situáciu prakticky 24 hodín denne, brali ma na vyšetrenia a tiež vyvinuli maximálne úsilie pre riešenie problému.

Niekedy aj pri maličkostiach trvá dlhšie, kým sa príde na príčinu a riešenie. Dôležité je, že som späť, a že zatiaľ zvládam návrat do tréningov,“ uzavrel slovenský reprezentant.

Slovan Bratislava je po dvoch zápasoch nového ročníka Fortuna ligy jeden z troch tímov s plným počtom bodov. Zverenci Jána Kozáka ml. dosiaľ neinkasovali a majú skóre 10:0.

debata chyba