Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Žilinčania nadelili päťku treťoligistovi. Zlaté Moravce vyradili Myjavu

Futbalisti MŠK Žilina sa stali podľa očakávania prvým štvrťfinalistom slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cupu 2015/2016.

03.11.2015 15:44 , aktualizované: 19:28
MŠK Žilina Foto: ,
Žilinská radosť.

Zverenci trénera Adriána Guľu zdolali v utorkovom popoludňajšom dueli osemfinálového 5. kola domáceho účastníka tretej ligy skupina východ FJ FK Vyšné Opátske 5:0 (2:0). Góly favorita strelili v prvom polčase Filip Hlohovský a kamerunský obranca Ernest Mabouka, krátko po zmene strán sa presadil 20-ročný stopér Martin Králik, suverénny triumf hráčov spod Dubňa v závere prikrášlili Lukáš Jánošík a Jakub Paur.

V druhom utorkovom zápase si postup do štvrťfinále vybojovalo mužstvo FC ViOn Zlaté Moravce, ktoré v derby fortunaligistov na vlastnom štadióne prekonalo Spartak Myjava 4:2 (2:1). Tím pod trénerským vedením Libora Fašianga sa dostal do dvojgólového vedenia zásluhou Danijela Majkiča a Léandreho Gaela Tawambu Kanu.

Dve minúty pred koncom úvodného dejstva inkasovali Zlaté Moravce vlastný zásah, nešťastným hrdinom okamihu bol Toni Tipurič. V 65. min zvýšil na 3:1 pre FC ViOn Jhonnes Marques de Souza. Iskierku nádeje vykresal pre hostí kontaktným gólom v 70. min Peter Sládek. Hráči myjavského Spartaka však štvrtýkrát inkasovali o dve minúty neskôr z kopačky Josipa Krznariča.

Výsledok utorkového stretnutia osemfinálového 5. kola slovenskej pohárovej futbalovej súťaže Slovnaft Cupu 2015/2016 (hralo sa na jeden zápas):

TJ FK Vyšné Opátske – MŠK Žilina 0:5 (0:2) – do štvrťfinále postúpila Žilina
Góly: 34. Hlohovský, 37. Mabouka, 51. M. Králik, 85. L. Jánošík, 89. Paur

FC ViOn Zlaté Moravce – Spartak Myjava 4:2 (2:1) – do štvrťfinále postúpili Zlaté Moravce
Góly: 4. Majkič, 22. Tawamba Kana, 65. Jhonnes Marques de Souza, 72. Krznarič – 43. Tipurič (vlastný), 70. Sládek

Zostávajúci program osemfinálového 5. kola futbalového Slovnaft Cupu (hrá sa na jeden zápas):
Streda 4. novembra: FC Rohožník – FC VSS Košice, AFC Nové Mesto Mesto nad Váhom – FK Senica, MFK Dolný Kubín – AS Trenčín (všetky 13.30), FC DAC 1904 Dunajská Streda – 1. FC Tatran Prešov, ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (obe 17.00) Streda 11. novembra: MFK Topvar Topoľčany – MFK Ružomberok (13.30)

Viac na túto tému: #mšk žilina #Spartak Myjava #FC ViOn Zlaté Moravce