Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Stopér Spartaka: Soumaha treba potrestať. Je jedno, že hrá za Slovan

Stopér corgoňligového klubu FC Spartak Trnava Marek Janečka si myslí, že vo futbalovom hnutí by si mali viac vážiť slovenských hráčov.

24.09.2013 13:22
Janečka Foto: ,
Marek Janečka z Trnavy.
debata (2)

Podľa jeho slov nemožno hneď „velebiť“ každého futbalistu, angažovaného zo zahraničia.

„Žiaľ, dnes k nám prichádzajú hocijakí hráči a my z nich okamžite robíme hviezdy, hneď im ponúkame občianstvo. Som z toho sklamaný. Niekto by sa mal zamyslieť, vážiť si domácich futbalistov a nerobiť z hocikoho hviezdu na Slovensku,“ citoval oficiálny portál najvyššej slovenskej futbalovej súťaže corgonliga.sk vyjadrenie 30-ročného rodáka z Levoče (nar. 9. júna 1983) Janečku, ktorý je v Trnave od vlaňajšieho leta.

Skúsený zadák, ktorý v doterajšej kariére pôsobil v Spišskej Novej Vsi, Rimavskej Sobote, Banskej Bystrici, Zlatých Moravciach a vyskúšal si aj legionársky chlebík v nemeckom klube Hansa Rostock, sa vrátil aj k „čerstvému“ prípadu Soumah.

Ako je známe, spomenutý 22-ročný guinejský ofenzívny stredopoliar Slovana Bratislava si ako striedajúci hráč neudržal v závere ligového duelu v Trnave nervy na uzde a po červenej karte nechcel odísť z trávnika a rukami vrazil do domáceho Romana Procházku, čím vyvolal obrovskú nevôľu na hracej ploche i v hľadisku.

„Nemyslím si, že až do Soumahovho príchodu na ihrisko sa hralo nejako zákerne. Prišlo jeho divadlo, udrel nášho kapitána. Kompetentní to musia vyriešiť a nemôžu prihliadať na to, že hrá za Slovan,“ dodal k rušnému záveru duelu dvoch odvekých rivalov Marek Janečka.

Incidentom a udalosťami zo spomenutého stretnutia sa bude zaoberať disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Janečka #Soumah