Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Valovič zostáva trénerom Slovana. Minimálne do konca roka

Jozef Valovič zostáva trénerom futbalistov Slovana Bratislava. Avšak už nie dočasne, ale podľa všetkého minimálne do konca tohto roka.

30.08.2013 08:49
Valovič, Galis Foto: ,
Jozef Valovič a Dušan Galis na lavičke Slovana.
debata

Šesťdesiatjeden­ročný kormidelník sa s vedením úradujúceho šampióna dohodol na ďalšom zotrvaní na tomto poste.

„Nedávno som podpísal kontrakt do konca kalendárneho roka. Momentálne je trénerská zmluva na futbalovom zväze z dôvodu registrácie,“ prezradil pre denník Šport Valovič, ktorý sa taktovky ujal po Samuelovi Slovákovi po 3. kole Corgoň ligy pôvodne len na dočasné obdobie. Spolu s Jozefom Kontírom a poradcom Dušanom Galisom však vytiahli „belasých“ na druhé miesto tabuľky najvyššej slovenskej súťaže, keď doviedli svojich zverencov k štyrom víťazstvám a prehrali len v 7. kole na pôde MŠK Žilina (0:2).

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Petr Kašpar k predĺženiu trénerskej spolupráce s Valovičom uviedol: „Vo funkcii dočasného kormidelníka môže kouč vystupovať maximálne tri kolá, takže niekto musí viesť mužstvo. Jozef Valovič je zamestnancom klubu, Slovanu sa pod jeho taktovkou darilo, takže akurát prešiel na inú funkciu.“

Otázka trénera je nateraz vyriešená, ale v tíme úradujúceho slovenského majstra sa ňou naďalej budú zaoberať. „Stále ostáva pre nás aktuálnou. Momentálne sondujeme trh. Keď to pôjde, nie je žiadny problém, aby viedol Valovič mužstvo aj na jar. Pravda, môže nastať aj opačný prípad, že by nedotiahol do konca jesennú časť. Musíme sa výhľadovo pozerať do budúcnosti,“ dodal Kašpar.

debata chyba
Viac na túto tému: #corgoň liga #ŠK Slovan Bratislava #Jozef Valovič