Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Majstrovstvá Európy - Skupina F

18.06.2024 o 18:00

Turecko
3 : 1
(1:1)
Gruzínsko
Naposledy zmenené pred mesiacom
obnoviť
Filter

Bol to nervydrásajúci finiš zápasu. Gruzínsko viackrát siahalo na druhý gól, ktorý by znamenal zisk bodu, no mužstvo kruto pykalo za chybu. Turecko naplnilo úlohu favorita. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

90+6

Koniec zápasu.

90+6

Turecko dalo gól! Turci potvrdili svoje víťazstvo. Brankár Giorgi Mamardašvili ostal v šestnástke. Jeho spoluhráč Altunašvili nevystrelil, stratil loptu a z nájazdu na prázdnu svätyňu uspel KAREM AKTÜRKOGLU.

90+6

Smola naďalej nalepená na kopačkách Gruzíncov! Nepodarilo sa stále vyrovnať! Lopta sa odrazila od žrde z kopačky Kvaratskheliu!

90+6

Salih Özcan hral nedovoleným spôsobom! Štandardná situácia Gruzíncov! Do pokutového územia pribehol aj gólman Mamardašvili!

Dnešný zápas sleduje 59 127 divákov.

90+3

Kočorašvili odmietol ponuku stať sa hrdinom svojho tímu! Stopercentnú šancu zblízka nepochopiteľne zahodil! Celé Gruzínsko ostalo nešťastné!

90+1

Striedanie v tíme Turecko:
z ihriska odchádza Hakan Çalhanoğlu, prichádza Salih Özcan.

90

Druhý polčas sa bude nadstavovať o 6 minút!

89

Striedanie v tíme Gruzínsko:
z ihriska odchádza Anzor Mekvabišvili, prichádza Sandro Altunašvili.

89

Žltá karta pre tím Turecko (Hakan Çalhanoğlu).

88

Hakan Çalhanoğlu si zobral na starosť štandardnú situáciu. Turci však neprikrášlili a zároveň nepotvrdili vedenie koncom druhého polčasu.

87

Čarovný zákrok brankára Giorgiho Mamadaršviliho! Na čiare zlikvidoval vynikajúcu hlavičku Yusufa Yaziciho! Turecko s rohovým kopom!

85

Striedanie v tíme Turecko:
z ihriska odchádza Kenan Yıldız, prichádza Karem Aktürkoğlu,
z ihriska odchádza Mert Müldür, prichádza Zeki Çelik.

Striedanie v tíme Gruzínsko:
z ihriska odchádza Solomon Kverkvelia, prichádza Budu Zivzivadze.

82

Georges Mikautadze centroval do pokutového územia. Odvážne chcel skórovať tzv. nožničkami Khvicha Kvaratskhelia v prítomnosti Bardakcıho, ktorý mu zasiahol hlavu lakťom. Hra je prerušená.

79

Striedanie v tíme Turecko:
z ihriska odchádza Arda Güler, prichádza Yusuf Yazıcı,
z ihriska odchádza Kaan Ayhan, prichádza Merih Demiral.

76

Mert Müldür potreboval pomoc od zdravotníckeho personálu. Išlo však o krátky zásah. Bude môcť hrať ďalej a už dostáva pokyn na návrat.

75

Posledných pätnásť minút riadneho hracieho času. Turecko má bližšie k trom bodom. Gruzínsko to ešte nebalí.

74

Striedanie v tíme Gruzínsko:
z ihriska odchádza Giorgi Citaišvili, prichádza Luka Ločošvili,
z ihriska odchádza Giorgi Čakvetadze, prichádza Zuriko Davitašvili.

72

Khvicha Kvaratskhelia si brúsil zuby na úspešnú kľučku v pravom krídelnom priestore. Ešte lepšie to však zvládol Abdülkerim Bardakcı skvelým zákrokom nohou.

70

Obrovská šanca Gruzínska! Smutný Giorgi Kočorašvili! Mieril pod brvno, ale lopta sa zastavila na ňom!

69

Orkun Kökçü si nepripísal vydarený strelecký pokus. Svoje zohral aj dážď a mokrý terén. Mamardašvili rýchlo rozohrával.

68

Khvicha Kvaratskhelia mal mierne navrch pred súperom. Yilmaz určite chcel čisto zasiahnuť loptu, ale mal smolu, lebo trafil jeho nohu. Rozhodca z tohto nevyvodil žiadne dôsledky pre Turkov.

65

Turecko dalo gól! Oku lahodiaca strela tureckého hráča ARDU GÜLERA. Nádherne zasiahol pravú šibenicu zo solídnej vzdialenosti. Mamardašvili mohol len snívať o úspešnom zákroku.

62

Citaišvili zľava prihrávkou po zemi vyzval na zakončenie Kvaratskheliuho, ktorý sa na konci len nešťastne chytil za hlavu, ale v skutočnosti sa poriadne mýlil.

61

Gruzíncom podkúril nepríjemným centrovaným pokusom zľava Kadioglu. Ich však podržal pozorný brankár Mamardašvili.

60

Hodinu zápasu sa nepodarilo Turecku podčiarknuť vedúcim gólom. Videli sme zopár ideálnych gruzínskych blokov v šestnástke.

58

Giorgi Čakvetadze režíroval rohový kop, ktorý získal Mikautadze. Z centrovanej lopty na prvú žrď sa nepodarilo vyťažiť želaný efekt.

57

Fantastický priamy kop z kopačky kapitána Hakana Çalhanoğluho! Krásne obohral múr a Mamardašvili boxoval!

55

Žltá karta pre tím Gruzínsko (Solomon Kverkvelia).

55

Gruzínci s faulom pred vlastným pokutovým územím. Štandardná situácia súpera a aj žltá karta pre previnilca.

55

Barış Yılmaz spriadal plán na úspech. Uvoľnil sa sprava a po zemi poslal loptu do pokutového územia. Najlepšie bol postavený gruzínsky kapitán Kašia, ktorý si splnil obranné úlohy.

53

Turci pekne kombinovali v blízkosti šestnástky. Ferdi Kadioglu ponúkal finálnu loptu, no netrafil správneho adresáta. Je po šanci.

52

Gruzínsky tlak v šestnástke! Neuveriteľné chvíle! Khvicha Kvaratskhelia sa otriasol po nedávnom faule! Pred päťkou našiel Mikautadzeho! Turci v poslednej chvíli zablokovali pokus!

50

Tvrdý zákrok Müldüra. Khvicha Kvaratskhelia podkopnutý zozadu. Okamžite mu naskočila bolestivá grimasa. V tomto prípade rozhodca zaváhal s dodatočným trestom, pretože si to jasne pýtalo kartu.

49

Pekná kombinácia gruzínskeho celku. Mikautadze skvelo preniesol loptu sprava vľavo na Citaišviliho. Ten kľučkoval a našiel si priestor na strelu, ktorá ale neprišla z gólovej pozície. Günok zasahoval.

48

V pokutovom území bol zaparkovaný Barış Yılmaz. Na chrbte držal dvoch Gruzíncov, cez ktorých nevystrelil stopercentne.

46

Tečovaná strela Turecka po pár sekundách. Spred päťky sa to podarilo Müldürovi, ale Mamardašvili mu to chytil.

46

Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne o 19:03.

Turecko otvorilo skóre v 26. minúte. O pár sekúnd strelilo druhý gól, ktorý napokon neplatil kvôli ofsajdu strieľajúceho Yildiza. A tak prišla gruzínska odpoveď po výbornej práci.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

Prvý polčas sa bude nadstavovať o 1 minútu.

45

Turci nezúročili výhodu rohového kopu. Tesne pred odchodom do kabín ostáva v platnosti nerozhodné skóre.

44

Barış Yılmaz zasekol Citaišviliho. Zdalo sa, že si loptu za čiaru predkopol turecký útočník, no posledný dotyk prišiel od súpera.

43

Khvicha Kvaratskhelia unikal po ľavej strane. Musel si ešte poradiť s posledným brániacom protihráčom, ktorý bol ale nad jeho sily.

41

Çalhanoğlu zúfalo kopal z veľkej diaľky. Strela putovala neskutočne vysoko až medzi divákov za bránku.

40

Mamardašvili nemusel zasahovať. Turci dvakrát pálili, ale v oboch prípadoch sa vyznamenala gruzínska obrana.

39

Štandardná situácia pre Turecko. Pôvodne hra pokračovala, ale rozhodcovia sa vrátili k priestupku Dvaliho.

37

Gruzínsko si začalo veriť, Turci zneisteli v defenzívnej činnosti a čelia problémom. Kombinácia Kakabadzeho s Kverkveliom už ale bola prehnaná.

36

Georges Mikautadze si robil zálusk na ďalší gól! V páde vystrelil pravou nohou na pravú žrď! Chýbali milimetre od úspechu!

35

Žltá karta pre tím Turecko (Abdülkerim Bardakcı).

35

Abdülkerim Bardakcı sa poriadne zahryzol v strede poľa do autora vyrovnávajúceho gólu Mikautadzeho. Bude potrestaný za ťahanie protivníka.

32

Gruzínsko dalo gól! Vyrovnané! Giorgi Kočorašvili vyšachoval neúspešného strelca Yildiza, ktorému vôbec nesvedčí bránenie. GEORGES MIKAUTADZE z prvej zakončil na bližšiu žrď.

31

Gruzínsko nevyužilo možnosť vyrovnať. Turkom pred chvíľkou neuznali presný zásah. Ostávame na priebežnom skóre 1:0 po pol hodine zápolenia.

30

Mert Günok podržal Turecko! Nechal si vyprášiť rukavice po presnej a tvrdej koncovke Citaišviliho! Rohový kop!

28

Kenan Yildiz skóroval z ofsajdu! Odhalil to systém VAR, s ktorým komunikoval hlavný arbiter Tello!

27

Turecko dalo gól! O pár sekúnd znovu výbuch tureckej radosti. Krajina pol mesiaca vyhráva 2:0. Traja hráči sa podieľali na tomto góle. Do prázdnej brány to poslal zblízka KENAN YILDIZ.

26

Turecko dalo gól! Aréna v Dortmunde zaplavená tureckými fanúšikmi, ktorí prvýkrát v ošiali. Z hranice šestnástky nádherne vypálil z voleja MERT MÜLDÜR do ľavej šibenice a z Mamardašviliho spravil iba štatistu.

23

Výborné zakončenie si dokázal vypracovať Kökçü, ale nepodarilo sa mu ohroziť Mamardašviliho. Jeho spoluhráč v pokutovom území zastavil pokus.

22

Mert Müldür stratil rovnováhu a hoci sa to pokúšal vycentrovať, gravitácia bola nad jeho sily. Faul Gruzíncov. Štandardná situácia.

21

Hráči v bielych dresoch sa stiahli na svoju polovicu. Turecko sa snažilo o výstavbu účinnej akcie. Kapitán Çalhanoğlu zakončil už zvnútra šestnástky, no ďalší pokus, ktorý letel vedľa bránky.

20

Ferdi Kadioglu vyrazil ramenom prihrávku Kakabadzeho. Gruzínci vhadzujú aut v útočnej zóne.

19

Dvali len tak tak zvládol odkop pre Gülerom. Mal nohu veľmi vysoko, no našťastie bola prvá zasiahnutá lopta a nie súper.

17

Çalhanoğlu vyslal vysokú a nakopávanú loptu do šestnástky. Pri zakončení sa neobjavil nikto zo spoluhráčov. Mamardašvili má loptu v náručí.

16

Polovicu hracej plochy uzatváral Orkun Kökçü. Jeden z gruzínskych súperov sa vyznačoval vysokým napádaním, prihrávka tak išla až k brankárovi Günokovi.

15

Pätnásť minút z prvej časti jednoznačne patria favorizovanému Turecku. To však neznamená, že Gruzínsko je úplne neškodné. Sledujeme zaujímavý duel.

13

Gruzínsky tím mal tlak po rohovom kope. Günok úspešne zneškodnil center na zadnú žrď. Kakabadze vrátil loptu do pokutového územia, ale posledná strela neohrozila bránu.

12

Gruzínsko v tejto chvíli zatlačilo! Anzor Mekvabišvili vypustil projektil pravačkou! Brankára Merta Günoka pomýlil odraz od boku Abdülkerima Bardakcıho! Roh!

11

Veľká aktivita Turkov! Favorit ale nevyhráva po skvelej strele Ayhana! Bránka Mamardašviliho sa otriasla v základoch! Pravá žrď bola proti zmene výsledku!

10

Opäť patrila koncovka pri tureckej štandardnej situácii Bardakcımu. Hlavičkový pokus poslal vedľa pravej žrde.

9

Barış Yılmaz chcel byť nenápadný a prekvapiť brániaceho Kakabadzeho. Od jeho chrbta mieri lopta na rohový kop.

8

Prvá tvrdá strela tureckej výpravy, ktorá však neprešla na brankára Mamardašviliho. Strieľal Çalhanoğlu, odvracal Kverkvelia.

7

Turkom sa vydaril skvelý center do stredu pokutového územia. Najvyššie vyskočil Abdülkerim Bardakcı, ale mieril vedľa. Zároveň poskočil i tréner Montella.

6

Rohový kop. V obrane sa vyznamenal hráč bratislavského Slovana Kašia, ktorý hlavičkoval pred Orkunom Kökçü.

5

Výborný obranný val tureckých futbalistov. Gruzínci sa dostali po hranicu šestnástky. Následne museli utekať dozadu.

4

Nebezpečný center Turecka! Smerovalo to na zadnú žrď! Hlavami sa pokúšali o úspešné zakončenie Orkun Kökçü aj Arda Güler!

3

Orkun Kökçü drží pri sebe loptu. Uvidíme, aký bude ďalší postup tureckého mužstva.

2

Teraz to vyzeralo inak. Fantastický nakop smerom na hrot. Barış Yılmaz sa poriadne naťahoval za loptou, ale nezískal ju.

1

Turci sa už minútu hrajú s loptou na vlastnej strane. Zatiaľ to nevyzerá na prechod do ofenzívnej zóny.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Turecko: Günok – Müldür, Akaydin, Bardakcı, Kadioglu – Ayhan, Kökçü, Çalhanoğlu © – Güler, Yılmaz, Yıldız.

Náhradníci: Bayındır, Çakır – Çelik, Demiral, Yokuşlu, Aktürkoğlu, Tosun, Yazıcı, Kaplan, Özcan, Yüksek, Kılıçsoy, Akgün, Yıldırım.

Tréner: Vincenzo Montella.

Gruzínsko: Mamardašvili – Kakabadze, Kvěrkvelija, Kašia ©, Dvali, Citajšvili – Kočorašvili, Mekvabišvili, Čakvetadze – Mikautadze, Kvaratskhelia.

Náhradníci: Gugešašvili – Zivzivadze, Davitašvili, Kvilitaja, Gočoleišvili, Ločošvili, Gvelesiani, Kvekveskiri, Kitejšvili, Altunašvili, Šengelia, Lobžanidze, Tabidze, Sigua.

Tréner: Willy Sagnol.

Rozhodca: Tello – Chade, Brailovsky.

Vážení futbaloví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu F skupiny na EURO 2024 v Nemecku medzi Tureckom a Gruzínskom.

Turecko


Turci pred odchodom na turnaj hrali dva zápasy. S Talianmi uhrali bezgólovú remízu, na Poliakov nestačili prehrou 1:2. Mužstvo si prišlo napraviť chuť, pretože posledná účasť na EURE dopadla mizerne. Nepodarilo sa postúpiť zo skupiny, nakoľko Turecko skončilo posledné bez získaného bodu s hrozivým skóre 1:8.

Gruzínsko

V gruzínskom kádri figurujú aj zástupcovia Niké ligy – obranca Guram Kašia zo Slovana a jeho niekdajší spoluhráč, stredopoliar Giorgi Čakvetadze. Tím stihol odohrať len jeden prípravný duel proti Čiernej Hore, ktorý mal víťaznú príchuť pri skóre 3:1. Gruzínsko v roku 2021 neštartovalo na EURE.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Turecko

Turecko

 • Günok
 • Müldür (85. Çelik)
 • Akaydin
 • Bardakcı
 • Kadioglu
 • Ayhan (79. Demiral)
 • Çalhanoğlu (C) (90+1. Özcan)
 • Güler (79. Yazıcı)
 • Kökçü
 • Yıldız (85. Aktürkoğlu)
 • Yılmaz
Gruzínsko

Gruzínsko

 • Mamardašvili
 • Kakabadze
 • Kverkvelia (85. Zivzivadze)
 • Kašia (C)
 • Dvali
 • Citaišvili (74. Ločošvili)
 • Kočorašvili
 • Mekvabišvili (89. Altunašvili)
 • Čakvetadze (74. Davitašvili)
 • Mikautadze
 • Kvaratskhelia