Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky
Slovenský pohár - Slovnaft cup - Semifinále

03.04.2024 o 15:30

FC Spartak Trnava
1 : 0
(1:0)
FK Železiarne Podbrezová
Naposledy zmenené pred 11 dňami
obnoviť
Filter

Spartak Trnava zvládol zdolať Podbrezovú na domácom štadióne najtesnejším výsledkom 1:0 v úvodnom zápase semifinále Slovnaft Cupu a o víťazstve domácich rozhodol Procházka gólom priamo zo štandartnej situácie ešte zo samého začiatku, keď tento strieľaný center zaskočil hosťujúcu defenzívu aj brankára Danka a zapadol k vzdialenejšej tyči. Domácich môže mrzieť aj viacero zahodených šancí v prvom polčase, ale aj neuznaný gól Daniela v úvode druhého polčasu po milimetrovom ofsajde, takže sa im nepodarilo vybojovať sľubnejší náskok do odvety. Aj keď už potom hostia v druhom polčase prebrali iniciatívu, tak najväčšiu šancu zahodil Bakaľa a nepresadil sa ani Kabongo. Trnava je tak o čosi bližšie k postupu do finále, ale jednogólový náskok môže byť zradný a Podbrezová v domácej odvete určite bude bojovať zo všetkých síl, aby sa jej jednogólové manko podarilo zvrátiť. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa!

90+6

Koniec zápasu.

90+6

Pekný center k vzdialenejšej tyči, kde si nabehol Zjelkovič, ale hlavičku namieril len nad bránu hostí.

90+5

Djurič si dokonca vypýtal faul od Masaryka v dobrom priestore, takže domáci majú k dispozícii ešte zaujímavú štandartnú situáciu.

90+4

Hosťom sa však v nadstavenom čase nedarí a domáci získali loptu po Kabongovom útočnom faule.

90+3

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Bajo).

90+2

Domáci chvíľu udržali hru na útočnej polovici, ale hneď ako ju získali hostia už s ňou mieria dopredu.

90+1

Uvidíme, či sa hostia ešte pokúsia o strelenie vyrovnávajúceho gólu v nadstavenom čase, ktorý bude trvať až šesť minút, ale Assinor sa nachádzal v postavení mimo hry.

90

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Procházka, prichádza Bainovič.

88

Následne sa po autovom vhadzovaní ešte k nebezpečnému zakončeniu dostal Kabongo, ale jeho neľahký pokus z otočky letel len vedľa ľavej tyče domácej brány.

87

Assinor si dokázal poradiť s Kóšom na pravej strane a bol už v pokutovom území, ale finálna prihrávka nebola presná a domáci loptu dokázali odvrátiť.

86

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Azango, prichádza Bukata.

85

Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Poznar).

83

Napriek tomu hostia sú naďalej nebezpeční a podarilo sa im získať ďalší rohový kop, keď Koštrna už radšej neriskoval a radšej poslal loptu za bránkovú čiaru.

82

Následné vzrušenie pre domácou bránou bolo zbytočné, pretože hlavný rozhodca Kružliak situáciu dodatočne prerušil, keďže lopta už skôr opustila hraciu plochu.

81

Mikovič sa dopustil trochu zbytočného faulu a daroval štandartnú situáciu pre hostí.

80

Poznar si vypýtal taktický faul v situácii, keď sa domáci ocitli pod miernym náporom hostí, a tak môžu upokojiť situáciu v blížiacom sa závere zápasu.

79

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza Paraj, prichádza Masaryk.

77

Hostia si v krátkom slede vybojovali dva rohové kopy za sebou, pričom ten druhý z ľavej strany v podaní Kováčika priniesol veľkú šancu pre Bakaľu, ku ktorému dokázal loptu pretečovať Bartoš, ale hosťujúci kapitán v dobrej pozícii zakončením z prvej prestrelil domácu bránu.

75

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Šulek, prichádza Poznar.

73

Individuálny akcia Kováčika po pravej strane bola zastavená razantným zákrokom Mikoviča, ale protiútok domácich bol tiež zastavený útočným faulom.

72

Sanusi sa odhodla k streleckému pokus z veľkej diaľky, ale ten nemal žiadnu šancu na úspech a Takáč mohol byť pokojný pri tejto nepresnej strele.

71

Koštrna už je späť na hracej ploche, keď sa Chyla dopustil ďalšieho nedovoleného zákroku, ale stále neobdržal žltú kartu.

69

Pri ofenzívnej akcii hostí zostal ležať na zemi Koštrna, ktorý potreboval ošetrovanie a musí opustiť hraciu plochu.

67

Na opačnej strane sa po rýchlej kombinácii dostal k streleckému pokusu spoza šestnáskty Ofori, ale mieril len do rukavíc pripraveného Danka.

66

V tejto chvíli to hostia vyskúšali prudkou centrovanou loptou, na ktorú však nemohol dočiahnuť Assinor ani Sanusi, preto táto situácia nebola nebezpečná.

65

Ale aj útok domácich mal veľmi krátke trvanie, pretože Danielovi sa nepodarilo spracovať dlhý nákop a už majú loptu opäť hostia.

64

Hostia sa snažili o ďalší postupný útok, ktorý však zastavila nepresnosť a Takáč už môže zakladať útočnú akciu domácich.

63

Veľmi tvrdý súboj o stred poľa, kde si hráči nič nedarujú a Bajo nedovoleným spôsobom stiahol na zem Procházku.

60

Dobre zohraná situácia z pohľadu hostí, ale veľmi nevydarené zakončenie Paraja z hranice šestnástky, ktorý mieril vysoko nad bránu domácich.

59

Kabongo s ďalšou nebezpečnou situáciou, ktorú vytvoril na pravej strane a jeho prudké tečované zakončenie z uhlu prinieslo aspoň rohový kop pre hostí.

58

Zjelkovič s nedovoleným zákrokom proti Assinorovi, takže hostia sa môžu oslobodiť z pod mierneho tlaku a budú rozohrávať.

56

Paraj posunul prihrávku do pokutového územia na Sanusiho, ktorý to vyskúšal, ale netrafil domácu bránu a Takáč sa zrejme lopty ani nedotkol.

55

Hostia sa v druhom polčase zatiaľ vôbec k ničomu nedostali a nových hráčov Assinora a Mielkeho tak nie je príliš vidieť.

54

Ďalšia prieniková prihrávka na Daniela, ktorý si v tejto chvíli možno postrážil ofsajdové postavenie, ale Danko bol pri lopte skôr.

53

Nedovolený zákrok na Djuriča, ktorý tiež zostáva ležať na zemi, ale naďalej by mohol pokračovať v zápase.

51

Tak veľmi dlho sa nehralo, keď domáci síce druhýkrát v zápase skórovali vďaka Danielovi, ktorý však v momente Oforiho kolmice bol v tesnom ofsajde, čo potvrdil Kružliak po dlhšej konzultácii s videorozhodcom.

48

Djurič s tvrdým zákrokom proti Parajovi, ktorý bol na chvíľu otrasený, ale bude môcť pokračovať.

47

Chyla s nedovoleným zákrokom proti Oforimu, ale zatiaľ sa úspešne vyhýba žltej karte, aj keď nedovolených zákrokov má na konte už naozaj dosť.

46

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza Faško, prichádza Assinor.

46

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza Mrva, prichádza Mielke.

46

Začal sa druhý polčas.

V prvom polčase úvodného semifináleho zápasu Slovnaft Cupu medzi Spartakom Trnava a Podbrezovou padol rýchly gól, o ktorý sa postaral na strane domácich Procházka. Potom však domáci zahodili viaceré gólové príležitosti, keď svoje šance nevyužili Azango, Daniel alebo Prochádza trafil len žrď hosťujúcej brány. Hostia hrozili najmä vďaka Kabongovi, ktorý tiež zahodil veľkú príležitosť, keď ho v poslednej chvíli zastavil Takáč odvážnym zákrokom na zemi. Druhý polčas sa začína približne o 16:34.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Tak ešte útočná snaha hostí, ale kombinujú len ďaleko od pokutového územia domácich a zrejme si už nevypracujú ďalšiu streleckú pozíciu.

45+2

Tri nadstavené minúty v prvom polčase, pričom domácim sa podarilo pred pokutovým územím zastaviť ďalšiu útočnú akciu hostí.

45

Ďalšia veľká príležitosť pre domácich, keď Ofori po dlhom šprinte poslal presný center z ľavej strany na Daniela v pokutovom území, ktorý však loptu nedokázal usmerniť do priestoru brány a vo vyloženej šanci tesne minul pravú tyč.

44

V závere prvého polčasu sa však snažia do ofenzívy vysunúť aj hostia a Kabongov strelecký pokus bol zblokovaný, napriek tomu Takáč musel loptu len boxovať.

42

Tak tentokrát mali hostia veľký kus šťastia, keď Azangov center bol odvrátený len hranicu pokutové územia, kde bol pripravený Procházka na zakončenie z prvej, ktoré opečiatkovalo spojnicu hosťujúcej brány.

41

Pekná rýchla kombinácia domácich na ľavej strane, keď už Mikovič posielal prudkú prihrávku pred bránu vo vnútri šestnástky, ale lopta preletela pokutovým územím hostí bez toho, aby sa jej niekto dotkol.

39

Kabongo si sadol na zem v stredovom kruhu, preto je hra prerušená a nie je isté, či bude môcť v zápase pokračovať.

38

Mikovič si pekne narazil loptu s Danielom na ľavej strane, následne mal množstvo času na center Azango, ale ten bol neadresný a hostia ho ľahko odvrátili.

36

Kabongo vyhral hlavičkový súboj a ešte napádal Takáča pri rozohrávke, ktorý sa ocitol mimo pokutového územia, a tak radšej s istotou zahral na autové vhadzovanie pre hostí.

35

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Kováčik).

34

Domáci dlhšie kombinovali pred pokutovým územím hostí, ale všetko skončilo len nepresným centrom Oforiho, ktorý bez problémov stiahol Danko.

32

Na opačnej strane veľké zaváhanie Koštrnu, ktorého hlavička len pomohla Kabongovi do úniku, ktorému však nevyšla rozhodujúca kľučka aj vďaka skvelému čistému zákroku Takáča na zemi.

30

Veľmi pekná prihrávka Oforiho na Azanga do pokutového územia, ktorý však veľkú šancu nevyriešil príliš dobrým zakončením a Danko dokázal jeho pokus zneškodniť nohou.

28

Hostia sa naďalej snažia dostupovať domácich hráčov a nenechávať im priestor, ale zatiaľ sa im pri napádaní nepodarilo získať loptu na útočnej polovici.

27

Faškovi sa podarilo zastaviť Daniela, ale domáci môžu pokračovať v držaní lopty a snahe o postupný útok.

25

Ofenzívny výpad domácich bol zastavený pre postavenie mimo hry, v ktorom sa nachádzal Daniel.

24

Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Šulek).

23

Napokon celkom nebezpečná situácia v pokutovom území domácich, ale Kabongo sa nedostal k zakončeniu a následne Djurič radšej hlavičkoval do rukavíc Takáča.

22

Hostia po dlhšej dobe môžu kombinovať na vlastnej polovici, ale zatiaľ majú problémy s prechodom cez stredné pásmo.

21

Ďalší nedovolený zákrok v podaní Chylu, ktorého hlavný rozhodca Kružliak už upozornil, že v prípade ďalšieho môže nasledovať žltá karta.

19

Už tretí rohový kop pre domácich a do hlavičkového zakončenia sa dostal nikým nekrytý Djurič, ale mieril z dobrej pozície len vysoko nad bránu hostí.

18

Náznak brejku pre hostí po nevydarej rozohrávke nakrátko, ale skvelý návrat predviedol Ofori a zastavil nebezpečne vyzerajúcu situáciu.

17

Odvážny individuálny prienik Azanga na ľavej strane do pokutového územia a odmenou je vybojovaný druhý rohový kop pre domácich v zápase.

16

Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Koštrna).

14

Až v tejto chvíli hostia po prvýkrát pohrozili, keď Kováčika na pravej strane nezastavil Mikovič a jeho prudký center do pokutového územia našiel Kabonga, ale jeho zakončenie bez prípravy z ťažkej pozície smerovalo len do bočnej siete.

13

Znova sa hra dostala až k zadnej línii hosťujúceho mužstva, takže zatiaľ Podbrezová nevie nájsť cestu cez organizovanú defenzívu domácich.

12

Hostia môžu teraz dlhšie kombinovať s loptou, ale Dankov dlhý nákop nepriniesol veľký posun vpred.

10

Hra sa prelievala zo strany na stranu, ale napokon ďalšia útočná akcia domácich bola zastavená opäť faulom Chylu na Azanga.

9

Tentokrát hostia boli v dobrej pozícii na pravej strane, ale Paraj radšej posunul loptu dozadu, a tak domáci vytlačili hru z nebezpečného územia.

8

Ďalší absolútne nepresný nákop hostí, ktorý znamená len Takáčov odkop od domácej brány.

7

Táto situácia však neznamenala nebezpečie pre domácu bránu, pretože hostia rozohrali nakrátko, ale hlavný rozhodca odpískal útočný faul v pokutovom území.

6

Hostia sa musia pokúsiť o reakciu, pričom sa im podarilo získať tiež prvý rohový kop v stretnutí.

4

Trnava dala gól! Azango vybojoval štandartnú situáciu na ľavej strane, keď ho fauloval Chyla a exekúciu tejto situácie si zobral na starosť ROMAN PROCHÁZKA, ktorého nepríjemný strieľaný center zaskočil hosťujúceho brankára Danka a napokon tento pokus nechytateľne zapadol k pravej tyči! Bez asistencie

3

Domáci si vybojovali prvý rohový kop v zápase, ale Mikovičov center sa hosťom podarilo odvrátiť aspoň mimo pokutové územie.

2

Djurič odchádza po vlastných mimo hraciu plochu, ale o chvíľu sa zrejme opäť zapojí do diania na hracej ploche.

1

Hneď v úvodnej minúte tvrdý zákrok Paraja v strede poľa na Djuriča, ktorý zostal ležať na zemi a bude potrebovať ošetrenie.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Kóša, Djurič, Mikovič©, Šulek, Zjelkovič, Procházka, Ofori, Azango, Daniel
Náhradníci: Bainovič, Bolaji, Bukata, Krizmanič, Poznar, Štefánik, Ujlaky, Vantruba
Tréner: Michal Gašparík

FK Železiarne Podbrezová: Danko – Mrva, Bakaľa©, Bartoš, Kováčik, Bajo, Chyla, Faško, Sanusi, Kabongo, Paraj
Náhradníci: Assinor, Hydara, Khiminets, Kutka, Macej, Masaryk, Mielke, Okunola, Rehák
Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Pozor.

Spartak Trnava ťahá úctyhodnú sériu 21 zápasov bez prehry v Slovnaft Cupe, vďaka čomu opanoval posledné dva ročníky pohárovej súťaže, keď v oboch prípadoch vo finále zdolal Slovan Bratislava a naďalej sníva sen o treťom triumfe v rade, čo sa ešte v histórii tejto súťaže žiadnemu klubu nepodarilo. Trnava na ceste do semifinále postupne vyradila Šurany, Lehotu pod Vtáčnikom, Považskú Bystricu, Košice a Michalovce. Najťažšou prekážkou boli určite Košice vo štvrťfinále a Trnava dlho ťahala za kratší koniec, ale nakoniec sa v závere o zázračný obrat na východe postarali dvomi gólmi Šulek a Bainovič. Naopak pre Podbrezovú ide historicky iba o druhú účasť v semifinále pohára po dlhých 23 rokoch, pričom sa do tejto fázy postupne prebojovala cez Čierny Balog, Hamšík Academy Banská Bystrica, Trebišov, Zlaté Moravce a vo štvrťfinále sa postarala o veľké prekvapenie, keď vyradila Slovan Bratislava po víťazstve 3:1 na Tehelnom poli. Semifinále Slovanft Cupu sa už tradične hrá na dva zápasy, takže dnes nespoznáme meno finalistu, ale obidva tímy môžu urobiť dôležitý krok k postupu do finále. Trnava sa pokúsi využiť domáce prostredie na víťazstvo a aj fakt, že proti Podbrezovej vyhrala posledné štyri vzájomné zápasy na ligovej scéne. Naopak Podbrezová sa bude snažiť vybojovať najmä hrateľný výsledok do domácej odvety, ktorým by mohla byť aj remíza.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z prvého zápasu semifinále slovenského futbalového Slovnaft Cupu medzi tímami FC Spartak Trnava a FK Železiarne Podbrezová.

Stretnutie sa začne o 15:30.

FC Spartak Trnava

FC Spartak Trnava

 • Takáč
 • Koštrna
 • Kóša
 • Djurič
 • Mikovič(C)
 • Šulek
 • Zjelkovič
 • Procházka
 • Ofori
 • Azango
 • Daniel
FK Železiarne Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová

 • Danko
 • Mrva
 • Bakaľa(C)
 • Bartoš
 • Kováčik
 • Bajo
 • Chyla
 • Faško
 • Sanusi
 • Kabongo
 • Paraj