Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Niké liga

16.09.2023 o 18:00

MFK Zemplín Michalovce
3 : 4
(1:4)
FC Spartak Trnava
Naposledy zmenené pred 8 dňami
obnoviť
Filter

Michalovce ostávajú posledné bez víťazstva aj po siedmich kolách. Katastrofálny prvý polčas nahradili po príchode z kabín úplne iným výkonom, ktorý priniesol dva góly. Ten vytúžený štvrtý nepadol predovšetkým z kopačiek Marcina. Šance na to mal. Trnava po jednoznačnom úvodnom dejstve sa triasla do samého konca, ale dobre sa naladila na pokračovanie v Európskej konferenčnej lige UEFA. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

90+3

Koniec zápasu.

90+2

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Igor Žofčák).

90+1

Gino van Kessel si išiel po nedovolený zákrok, keď sa predieral do šestnástky! Po páde na trávnik mu ukázal Ivan Kružliak nie nie, treba sa postaviť! Publikum píska!

90

Druhý polčas sa bude nadstavovať o 3 minúty.

88

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Kelvin Ofori, prichádza Milan Ristovski.

87

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Franck Bahi).

86

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce:
z ihriska odchádza Matúš Marcin, prichádza Christián Steinhübel.

85

Skvelé bloky domácich Michalovčanov. Benjamín Száraz bol teraz vo veľkej miere odbremenený od brankárskych povinností. Stále je to hrateľné pre východniarov.

84

Marcin nepochváli Adekunleho, ktorý sa mu zamotal pod nohy a zmaril vznik dobrej šance Michaloviec.

83

Jakub Paur sa pretlačil do hlavičkovej koncovky! Lopta mierila Szárazovi na ľavú tyč, ale nezapadla do siete!

Dnešný zápas sleduje 1569 divákov.

81

Marcinove nohy sú silné, ale tiež len do istej miery. Michalovčana na chvíľu skolili kŕče a pomoc našiel pri jednom z hosťujúcich hráčov. Už sa vracia na nohy.

79

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Ján Bernát, prichádza Jakub Paur.

78

Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Kristián Koštrna).

78

Od prvej žrde takmer padol piaty trnavský gól z hlavy Koštrnu!

77

Štandardná situácia tentoraz pre Trnavu. Ján Bernát dostal center do pokutového územia. Zakončenie Oforiho sa odrazilo od domácich futbalistov. Rohový kop.

76

Marcin ide za hetrikom naplno! Prekážkou je však výborný brankár Takáč! Pokus michalovského útočníka upratal na roh!

75

Trnave nie je všetko jedno. Michalovciam narástli krídla. Možno si to aj vyčíta tréner Petruš, že striedal neskoro, pretože noví hráči na ihrisku výrazne zmenili obraz hry.

74

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Filip Bainović, prichádza Roman Procházka.

73

Parádna akcia Zemplínčanov! Hlavným režisérom van Kessel, ktorého centre sú naozaj unikátne! Škoda, že Matúš Marcin stále čaká na spečatenie hetriku! Mieril do nebies!

72

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Issa Adekunle).

72

Lukáš Štetina tienil van Kessela, ktorý trielil za loptou. Takáč prišiel na hranicu šestnástky a príležitosť Michaloviec bola zažehnaná.

71

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce:
z ihriska odchádza Daniel Pavúk, prichádza Issa Adekunle.

68

Michalovce dali gól! GINO VAN KESSEL potrestal chybu Dalibora Takáča. Zemplínčania vstavajú z popola. Z jednoznačnej záležitosti Spartaka sa stáva poriadna zápletka. Asistencia: Matúš Marcin.

68

Mikovič sa nechal preskočiť Marcinom, ktorý fantasticky hlavičkoval po centri van Kessela! Dalibor Takáč sa natiahol, aký bol dlhý a zneškodnil šancu!

67

Száraz sa dostal do stretu s Michalom Ďurišom, ktorý atakoval domáceho brankára, keďže bol ďaleko z bránky a mimo šestnástky. Faul Trnavy.

66

Kristián Koštrna vhadzoval aut.

63

Matúš Marcin smeroval k zemi v snahe premeniť Bahiho center na kontaktný gól, čo by pre neho znamenalo skompletizovanie hetriku! Tesne vedľa!

62

Kelvin Ofori spracoval loptu a vybral sa smerom pred šestnástku Zemplínčanov. Následne len ju odovzdal domácej obrane, pretože sa v pokutovom území nenachádzal ani jeden Trnavčan.

60

Hodina hry, šesť gólov, neuznaný gól a zrod šancí. Takto to vyzeralo v Michalovciach, ktoré prehrávajú so Spartakom Trnava 2:4.

59

Trnava pokračuje aj s kapitánom, ktorý sa napokon nezranil! Ďuriš prekonal Száraza po skvelej robote na jeden dotyk! Radosť ale prekazil ofsajd!

58

Martin Mikovič bol v súboji ako tretí a zrejme na to doplatil. Trnavský kapitán sa zosypal na zem a stále si drží ľavé koleno.

56

Ďalšia trnavská hrozba! Azango, Bernát a strelecký pokus Filipa Bainovića! Mohol sa pokúsiť zastaviť loptu a lepšie namieriť, pretože pálil z prvej!

54

Pekný futbalový moment! Trnava so skvelou kombinačnou akciou! Ešte lepší bol ale Benjamín Száraz! Brankár Michaloviec ostal v strede svätyne a zastavil priamu strelu Bernáta!

52

Michalovce dali gól! MATÚŠ MARCIN je zatiaľ michalovským hráčom, ktorý má čuch na góly v tomto súboji. Presadil sa z uhla, keď podstrelil Takáča. Asistencia: Gino van Kessel.

52

Spartak vysoko napáda Michalovce. Aktuálne to hrá s tromi hráčmi.

50

Zahrávanie sa s ohňom. Inak sa nedá nazvať to, čo v tomto okamihu urobili zemplínski hráči vzadu. Száraz so šťastím ulovil odrazenú loptu od chrbta súpera, do ktorého trafil ľahostajne Magda.

49

Gino van Kessel je po siedmich rokoch prítomný v našej lige. Neprezentoval sa však zaujímavou akciou, ale nedovoleným zákrokom proti Koštrnovi.

48

Michal Ďuriš vytiahol Trnavu do útočného pásma. V pohybe sledoval postavenie spoluhráčov. Oforiho center nezískal Azango.

46

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce:
z ihriska odchádza Polydefkis Volanakis, prichádza Franck Bahi,
z ihriska odchádza Stanislav Danko, prichádza Igor Žofčák,
z ihriska odchádza Lukáš Jánošík, prichádza Gino van Kessel.

46

Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne o 19:00.

Veľmi zle sú na tom hráči Michaloviec. Ak sa niečo nezmení po prestávke, majú zarobené na riadny debakel. Trnava vedela, že predošlé zápasy v lige neboli z jej strany oslnivé, no po dnešku asi sa veci rozhýbu k lepšiemu.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

Trnava dala gól! KELVIN OFORI si spravil dobrý deň zo všetkých domácich futbalistov vo vlastnej šestnástke. Nigérijčan cez nich prešiel a nasadil tvrdú strelu. Száraz bol úplne bezmocný. Asistencia: Michal Ďuriš.

45

Daniel Pavúk mohol získať dobrú loptu v hosťujúcom pokutovom území. Koštrna bol ale aktívny na svojom poste a celé si to postrážil.

43

Zemplínčania vytesnili trnavský center von zo šestnástky. Následne sa dobrým smerom otočil Zubairu a prenášal hru krížnou loptou, čo však neviedlo k vytvoreniu šance.

42

Ďuriš s Bernátom v novej útočnej práci. Michalovce zabrali odkopom lopty na rohový kop.

40

Marcin poslal na trávnik Koštrnu a hlavou zakončil ideálny center Zubairuho! Kružliak reagoval píšťalkou!

39

Michal Ďuriš úspešný vo vzduchu, avšak za ním bol len domáci brankár Száraz.

36

Michalovce dali gól! MATÚŠ MARCIN ostal zabudnutý na ľavej strane pokutového územia. Oproti sebe mal len Takáča, pri ktorom sa nemýlil razantnou ranou. Asistencia: Stanislav Danko.

35

Száraz hovoril spoluhráčom, ako sa majú zosúladiť v múre. Rozhodca Kružliak odpísal priamy kop. Bernát znovu volil obaľovačku na ľavú žrď, ale michalovský brankár bol na správnom mieste.

33

Nakop Michaloviec na Pavúka. Dalibor Takáč vybehol na hranicu šestnástky a zlikvidoval ho.

32

Daniel Pavúk sa vyrútil po pravej strane, ale spoločnosť mu robil Koštrna. Michalovský futbalista siahol k faulu.

30

Bernát výborne odcentroval z rohového kopu. Vysoká lopta, ktorá padala do stredu pokutového územia, skončila na čele Kóšu, ale ten ju neusmernil na svätyňu Michaloviec.

29

Domáci hráči v tejto chvíli zvládli elimináciu rozbehnutého Spartaka.

28

Zemplínčania totálne odovzdaní! Ján Bernát nasadil obaľovačku na ľavú tyč, ale vďaka teču sa presúva Trnava k rohovej zástavke!

27

Z michalovských hráčov vychádza frustrácia a nemôže sa nikto diviť. Pavúk bojoval o loptu a keď nemal na Zeljkovića, zatiahol ho za dres.

24

Trnava dala gól! Spartak rozobral Michalovčanov na súčiastky. Filip Vaško nedôrazne odkopával loptu z pokutového územia, ktorú na jej hranici zachytil Kóša. Krásne posadený center na hlavu PHILIPPA AZANGA, ktorého nezakryl Jeřábek a Benjamín Száraz sa nestihol presunúť k pravej žrdi. Asistencia: Kristián Koštrna.

22

Šprintérsky súboj Jánošíka so Štetinom diváci nevideli. Lopta bola skôr mimo hracej plochy.

21

Philip Azango hľadal recept, ako vybabrať s pozorným Magdom. Tanec trnavského futbalistu znamenal iba stratu lopty.

20

Takáč mal vyprášené rukavice delovkou! Abdul Zubairu vyskúšal pozornosť trnavského brankára!

19

Štetina je na zemi. Fauloval ho Filip Vaško. Trnavčania mali výhodu priameho kopu. Bainović však zakončil priamo na bránku a do miest, kde bol Száraz.

18

Bernát veľmi dobre spolupracuje s Ďurišom. Aj táto situácia bola výsledkom ich roboty. Ďuriš si prehodil loptu na ľavačku, ale cez Jeřábka neohrozil Száraza.

16

Michal Ďuriš mal na kopačke tretí gól Trnavy! Száraz si vydýchol!

15

Michalovce sa potrebujú jednoznačne naštartovať. S takouto hororovou štvrťhodinou rozhodne nepočítali, ale bohužiaľ, je to krutá realita.

14

Sebastián Kóša bol platný pri dvoch situáciách. Najprv vytlačil centrovanú loptu mimo pokutového územia a vzápätí neprepustil prihrávku Marcina pred bránku.

13

Strieľaná Marcinova lopta do šestnástky! Jánošík to potreboval už len presne zakončiť! Výborný obranný zákrok Mikoviča a rohový kop domácich!

12

Žlto-modrí sú bez pochýb poriadne otrasení. Pravdepodobne ani posilnenie spred pár dní nebude sláviť úspech.

10

Trnava dala gól! Tragédia Zemplínčanov. MICHAL ĎURIŠ sa presadil z dorážky, keď Száraz prvé zakončenie Kóšu ešte zastavil, no potom nemal šancu. Asistencia: Sebastián Kóša.

10

Michalovce sa bránili proti priamemu kopu súpera. Lukáš Štetina prenechal zahrávanie štandardnej situácie pre Bainovića, ktorý neprepálil múr.

9

Martin Mikovič bol v zákryte za Zubairum a hoci sa staval k lopte tak, že ju vypáli, sklepol to napokon pre Azanga.

7

Ďalšia kombinácia Trnavčanov na strane Michaloviec. Azango si chcel vybojovať pozíciu v pokutovom území, ale nemal k dispozícii loptu.

6

Hostia si vypýtali štandardnú situáciu. Do domácej šestnástky poslal centrovanú výzvu Bainović, na ktorú reagoval nesprávny adresát, a to Matúš Marcin.

5

Na druhej strane ihriska nezahrmí. Lukáš Jánošík bol proti presile trnavských obrancov, ktorí mu jednoducho odňali loptu. Už je v rukách Takáča.

4

Trnava opäť mala ofenzívnu chvíľu. V tomto prípade však center Azanga na zadnú žrď nezachytil Ďuriš.

3

Autové vhadzovanie Spartaka. Loptu poslal do hry kapitán Mikovič.

2

Trnava dala gól! Ešte sa nič poriadne nestalo a už tu máme rýchly gól Trnavy. Zubairu stratil loptu v strede poľa, Michal Ďuriš predĺžil loptu na JÁNA BERNÁTA, ktorý sa trafil medzi nohy Száraza. Asistencia: Michal Ďuriš.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Marjanovič, Volanakis, Jeřábek – Marcin ©, Zubairu, Vaško, S. Danko, Magda – Jánošík, D. Pavúk.

Náhradníci: Ružinský – Adekunle, Bahi, Karasjuk, Shimamura, Steinhübel, Šimko, van Kessel, Žofčák.

Tréner: Marek Petruš.

FC Spartak Trnava: Takáč – Kóša, Štetina, Koštrna, Mikovič © – Zeljković, Bernát, Ofori – Azango, M. Ďuriš, Bainović.

Náhradníci: Vantruba – Kompan Breznik, Oseni, Paur, Procházka, Ristovski, Štefánik, Šulek, Ujlaky.

Tréner: Michal Gašparík.

Rozhodca: Kružliak – Jekkel, Hrmo.

Vážení futbaloví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 7. kola Niké ligy medzi Michalovcami a Trnavou.

MFK Zemplín Michalovce


Septembrová reprezentačná prestávka bola v Michalovciach o doplnení kádra, po ktorom od začiatku súťaže volal tréner Marek Petruš. Dohodu so Zemplínčanmi uzavreli staronový hráč Michal Jeřábek a medzi silné ofenzívne meno by sa mal zaradiť Holanďan Gino van Kessel, ktorý na slovenských trávnikoch žiaril v sezóne 2015/16 za Trenčín, keď bol so 17 gólmi najlepší kanonier ligy. Zemplínčania sú na tom z hľadiska efektivity biedne, pretože až v 6. kole prvýkrát napli sieť súpera, ktorým bola Skalica, no na jej pôde sa zrodilo zaváhanie po výsledku 1:2.

FC Spartak Trnava

Trnavský Spartak na rozdiel od Michaloviec v týždni nelenil. Slávna značka vybehla na ihrisko Šurian v rámci Slovnaft Cupu. Ak niekto čakal prekvapenie na úkor favorita, ostal sklamaný. Trnava strelila osem gólov a suverénne postúpila. Ligové výkony čierno-červených sú slabšie, ale hostia majú mimoriadne nahustený program, pretože hrávajú aj pohárovú Európu. Po famóznom vyradení Dnipra bude najbližším súperom bulharský Ludogorec Razgrad v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy UEFA.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

MFK Zemplín Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

 • Száraz
 • Marjanovič
 • Volanakis (46. Bahi)
 • Jeřábek
 • Marcin (C) (86. Steinhübel)
 • Zubairu
 • Vaško
 • S. Danko (46. Žofčák)
 • Magda
 • Jánošík (46. van Kessel)
 • D. Pavúk (71. Adekunle)
FC Spartak Trnava

FC Spartak Trnava

 • Takáč
 • Kóša
 • Štetina
 • Koštrna
 • Mikovič (C)
 • Zeljković
 • Bernát (79. Paur)
 • Ofori (88. Ristovski)
 • Azango
 • M. Ďuriš
 • Bainović (74. Procházka)