0 : 1
(0:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Naposledy zmenené pred 12 mesiacmi

S konštatovaním, že Žilina v 9. kole nadstavbovej skupiny Fortuna ligy prehrala na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 0:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.

90+5

90+5

Jambor zakrútil priamy kop krásne k ľavej tyči, ale Petráš bol pripravený a loptu bravúrne vyrazil!

90+4

V úplnom závere zápasu ešte pád Jambora pred šestnástkou hostí, bude to priamy kop z veľmi zaujímavej pozície!

90+4

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Erick Davis).

90+4

Nuž a opäť rohový kop nakrátko.

90+3

Hostia zahrali roh nakrátko, vyslovene na istotu. Po súboji Davisa s Ndjeungoueom si rohový kop zopakujú.

90+2

V samom závere zápasu ešte rohový kop DAC.

90+1

Žilinčania znovu vrhajú všetky svoje sily do útoku.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Ivan Kružliak nadstavovať minimálne štyri minúty.

90

Žilina je so všetkými hráčmi na polovici hostí, teda s výnimkou brankára Ľubomíra Belka.

90

Ďalší center domácich z pravej strany, obrana hostí opäť upratala loptu do bezpečia.

89

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Cesar Blackman).

87

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Lukáš Leginus).

87

Futbalisti Žiliny však v samom závere pokračujú v ofenzíve a snažia sa o vyrovnanie.

86

Dlhý center domácich hľadal na hrote Jambora, obrana hostí však zapracovala ideálne a loptu upratala do bezpečia.

85

Posledných 5 minút riadneho hracieho času, hostia si už dávajú veľký pozor na prípadnú chybu v defenzíve.

84

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Dominik Veselovský, prichádza Cesar Blackman.

83

Kaprálik ideálnym centrom z rohu posadil loptu na hlavu Stojčevského, ktorý však hlavičkoval vysoko nad Petrášovu bránku.

83

Minárikova kolmá prihrávka do šestnástky hostí bola tečovaná na rohový kop.

82

Davis po príchode na trávnik nepôsobí úplne ideálnym dojmom, je vidieť, že po zranení ešte nie je úplne v poriadku.

81

Riquelme potiahol loptu stredom, snažil sa nájsť prihrávkou Krstovića, ale nebol dostatočne presný.

80

Domáci však kombinujú pred pokutovým územím Dunajskej Stredy, obranný val DAC je však do týchto chvíľ pevný.

80

Posledných 10 minút riadneho hracieho času, Žilina na domácom trávniku stále prehráva s Dunajskou Stredou 0:1.

79

Minárikov krížny pas do šestnástky hostí netrafil Kaprálik a ani Essomba.

78

Fanúšikovia hostí si užívajú zápas v Žiline, škoda, že domácich fanúšikov nie je na tribúnach viac.

77

V zápase dnes teda vynútene končí aj zranený Brunetti, obom futbalistom DAC želáme skoré uzdravenie.

76

z ihriska odchádza Mateus Brunetti, prichádza Erick Davis.

76

z ihriska odchádza Miroslav Káčer, prichádza Rodrigues Mendes Riquelme.

75

Essombov prudký pas do šestnástky hostí odvrátil Brunetti, následne bola zblokovaná aj strela Gidiho.

74

Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Dávid Ďuriš, prichádza Antoin Essomba.

74

z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Dominik Javorček.

73

Nepríjemná správa pre fanúšikov Dunajskej Stredy, Miroslav Káčer pre zranenie bude musieť striedať.

72

Káčer je aktuálne za postrannou čiarou, hostia tak hrajú v dočasnej početnej nevýhode.

71

Na trávniku ostáva ležať otrasený Miroslav Káčer, ktorý musí byť ošetrovaný. Žilina medzitým chystá ďalšie dvojité striedanie.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, DAC vedie v Žiline 1:0. Nič to však hosťom nebude platné, Slovan Bratislava aktuálne vedie v Banskej Bystrici 2:0 a kráča za ziskom majstrovského titulu.

69

Nikola Krstović si aktuálne zaslúžene užíva ovácie fanúšikov hostí.

68

Dnešné stretnutie sleduje 1852 divákov.

67

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Andrej Stojčevski).

67

z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Timotej Jambor.

67

z ihriska odchádza Mário Sauer, prichádza Patrik Iľko.

66

Dunajská Streda dala gól! Rohový kop Káčera našiel presne hlavu NIKOLU KRSTOVIĆA, ktorý namieril úplne presne a pridáva svoj sedemnásty gól v aktuálnej sezóne!

65

Rohový kop narobil domácim problém, Nikola Krstović však v páde minul ľavú tyč Belkovej bránky! Lopta ale bola tečovaná, bude to ďalší rohový kop hostí.

65

Po súboji Rusnáka s Krstovićom budú hostia zahrávať rohový kop.

64

Útok Šošonov zastavený, Ndjeungoue sa ocitol v postavení mimo hru.

63

Kaprálik na pravej strane ukázal svoju rýchlosť, prudkou prihrávkou hľadal nabiehajúceho Matúša Rusnáka, pred ktorým však loptu skryl do svojich rukavíc Samuel Petráš, ktorý znovu skvele čítal hru.

62

Faul v strede poľa, po faule Stojčevského pôjdu dopredu hostia.

61

V Žiline máme za sebou hodinu hry, stav je stále nerozhodný 0:0.

60

Nikola Krstović sa po ľavej strane šikovne predral cez Minárika, Belko mu však skvelým zákrokom pokazil gólovú radosť! Následne sa k odrazenej lopte z druhej vlny dostal Milan Dimun, ale túto strelu Belko už pohodlne skryl do svojich rukavíc.

58

Domáci kouč Hynek chystá rovno trojité striedanie, do hry prídu Jambor, Javorček a a Iľko.

58

Ďalšia snaha o útok v podaní hostí zastavená, Dominik Veselovský bol v postavení mimo hru.

57

z ihriska odchádza Ioannis Niarchos, prichádza Sebastián Nebyla.

56

Tréner hostí Adrián Guľa chystá prvé dnešné striedanie, do hry príde Sebastián Nebyla.

55

Kaprálikov center z pravej strane smeroval k prednej tyči bránky hostí, všetko však pohotovo rieši Samuel Petráš.

54

Prihrávka Niarchosa na pravú stranu hľadala Leginusa, lopta však bola pre hráča hostí príliš rýchla a končí za postrannou čiarou.

53

Ďalší rohový kop Šošonov upratal hruďou do bezpečia exžilinský stredopoliar Miroslav Káčer.

52

Domáci však pokračujú v nápore, po súboji Kaprálika s Brunettim budú zahrávať ďalší rohový kop.

52

Po rohovom kope MŠK upratal loptu za postrannú čiaru strelec hostí Nikola Krstović.

51

Krásna akcia Rolanda Galčíka po ľavej strane, žilinský krídelník si urobil priestor na strelu, z uhla tvrdo vypálil a Petráš loptu vyrazil na rohový kop.

50

V Žiline máme za sebou 50 minút zápasu, MŠK hrá s DAC nerozhodne 0:0.

49

Mário Sauer skúsil strelecké šťastie, mieril však mimo priestoru troch tyčí Samuela Petráša.

49

Ďalší center hostí pred žilinskú bránku už bezpečne končí v rukaviciach Ľubomíra Belka.

48

Hostia otvorili druhý polčas ofenzívnym snažením, Brunettiho center Belko vyboxoval, hostia ostávajú v priestore pred žilinskou šestnástkou.

47

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

46

Úvodný výkop druhého polčasu patrí Žiline.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase máme v Žiline nerozhodný stav 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 17:31.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

V samom závere polčasu ešte priamy kop Žiliny z ľavej strany. Kaprálikov center však hostí neprekvapil.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Kružliak nadstavovať minimálne 1 minútu.

45

Dávid Ďuriš sa v závere polčasu dostal do zakončenia, Petráš však jeho strelu bez problémov chytá.

44

Brunetti v súboji s Galčíkom, ktorého ľavačka je povestná. Vedel o tom zrejme aj obranca hostí, ktorý Rolandovi nedovolil vystreliť z jeho obľúbenej pozície.

43

Mário Sauer sa s loptou odvážne vrhol medzi obrancov hostí, pred Petráša sa však neprebil.

42

Nikola Krstović si narazil loptu na hranici žilinskej šestnástky s Veselovským, následne však ostrostrelec hostí krížnou strelou minul ľavú tyč Belkovej bránky.

40

Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina hrá s Dunajskou Stredou stále nerozhodne 0:0.

38

Andrej Stojčevski ostáva ležať na trávniku, po krátkej chvíli je aj za pomoci spoluhráčov späť na nohách a bude pokračovať v zápase.

37

Hra sa prelieva zo strany na stranu, chýbajú však vyložené gólové šance.

36

Káčer vymyslel krásnu prihrávku do priestoru pre Krstovića, ktorého však stráži ako oko v hlave Stojčevski, Nikola sa tak ku lopte nedokázal dostať.

35

Rusnák po návrate na trávnik v ďalšom súboji s Mendezom, následne si Žilinčan šťavnato slovne uľavil na adresu španielskeho hráča.

34

Adrián Kaprálik dnes zatiaľ nie je úplne vo svojej koži, dnes však zatiaľ operuje na ľavej strane, uvidíme, či nastane výmena strán s Galčíkom.

33

Dunajskú Stredu dnes prišlo do Žiliny povzbudiť 185 fanúšikov. Tí zatiaľ pod Dubňom vytvárajú výbornú atmosféru.

32

Na trávniku ostáva ležať Rusnák po súboji s Mendezom, musí byť ošetrený. Zdá sa však, že bude môcť pokračovať v zápase.

31

Žilinčania do rozohrávky opäť zapájajú aj Belka, ktorý si musel dať pozor na napádajúceho Krstovića.

30

Polhodina zápasu je v Žiline za nami, pod Dubňom sme však gól stále nevideli.

29

Strela zo strednej vzdialenosti v podaní Mendeza minula Belkovu bránku o hodný kus.

28

Gidi však namiesto lopty na hrot rozohráva loptu dozadu na Minárika, domáci však majú loptu vo svojej moci nezvykle dlho.

27

Žilina v kombinácii na polovici súpera.

26

Leginus sa na pravej strane snažil predrať okolo Bariho, lopta však končí za postrannou čiarou.

25

Bari šikovne potiahol loptu po ľavej strane, lopta však napokon končí v moci Petráša, ktorý znovu preukázal výborný prehľad v hre.

24

Domáci mali možnosť na rýchly protiútok, Ďurišova prihrávka však našla len päty Kaprálika, ktorý následne o loptu prišiel.

23

Vysoký pressing Žilinčanov, Petráš však výborne čítal hru a včas loptu dokázal rozohrať.

22

Na trávniku ostal na chvíľočku ležať otrasený Roland Galčík, zatiaľ však pokračuje v zápase.

21

Nikola Krstović si parádne vymenil loptu s Niarchosom, z hranice šestnástky Žiliny tvrdo vypálil, ale mieril tesne nad brvno Belkovej bránky!

20

Rozohrávka Žiliny na vlastnej polovici začína u Ľubomíra Belka, ktorý loptu posiela Kamerunčanovi Ndjeungoueovi, ktorý má dnes premiéru v základnej zostave MŠK vo Fortuna lige.

19

Veselovského mäkučký center z pravej strany sa ku Krstovićovi nedostal.

18

Niarchos faulovaný v strede poľa Rusnákom, dopredu tak pôjdu znovu hostia.

17

Aktuálna správa hovorí, že Slovan Bratislava aktuálne vedie nad Banskou Bystricou 1:0, za týchto okolností by belasí obhájili majstrovský titul.

16

Belko musel znovu zasahovať. Po rohovom kope DAC sa do zakončenia dostal Muhamedbegović, ktorý však Belkovi príliš starostí nenarobil.

15

Do strely sa tentoraz oprel hosťujúci Miroslav Káčer, ktorý podstatnú časť kariéry strávil práve v Žiline. Belko loptu pohotovo vyrazil na rohový kop.

14

Nikola Krstović si potiahol loptu z ľavej strany na hranicu šestnástky Žiliny, jeho strela však bola zblokovaná.

13

Hra sa prelieva zo strany na stranu, obom tímom však chýba viac presnosti v kombinácii.

12

Futbalisti zo Žitného ostrova znovu kombinujú v strede poľa.

11

Desať minút zápasu je za nami, Žilina hrá s Dunajskou Stredou nerozhodne 0:0.

10

Obrovská šanca hostí! Z ľavej strany Krstović vymyslel famóznu prihrávku pred žilinskú bránku pre Leginusa, ktorému chýbalo povestného pol kroku do zakončenia!

9

Do kombinácie Dunajskej Stredy sa zapája aj brankár Samuel Petráš.

8

Hostia kombinujú na vlastnej polovici trávnika, hlavný tréner DAC Adrián Guľa už stojí pri postrannej čiare a rázne rozdáva pokyny svojim hráčom.

7

Roland Galčík sa oprel do strely, ale mieril vysoko nad Petrášovu bránku.

6

Ďalšia štandardná situácia pre Žilinu, bude to priamy kop zo zaujímavej pozície, azda 25 metrov od Petrášovej bránky.

5

Žilina znovu v útoku, Matúš Rusnák vystrelil, lopta za prispenia teču obrancu hostí končí v moci Samuela Petráša.

4

Center hostí z rohu hľadal na prednej tyči Milana Dimuna, ten sa však do zakončenia nedostal. Dimun sa však ešte spýtavo pozrel na hlavného rozhodcu, pretože Kaprálik údajne hral rukou. Pokutový kop to však nebude.

4

Do útoku sa však už dostali aj hostia, budú rovnako zahrávať prvý rohový kop v dnešnom zápase.

3

Druhý rohový kop v krátkom slede Žiline nevyšiel úplne ideálne.

3

Žilina sa tlačí do útoku, po rohovom kope bola strela hráča Žiliny, zblokovaná, následne z ľavej strany pálil Gidi, ale Petráš loptu vyráža na rohový kop!

2

Dlhá lopta na pravú stranu pre Galčíka, ktorý sa napokon spoza hranice oprel do strely, ale minul priestor Petrášovej bránky. Lopta však bola tečovaná a bude to prvý rohový kop v zápase.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Dunajskej Stredy.

1

Oba tímy máme na trávniku, o chvíľku sa začne samotný zápas.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Ľ. Belko – Minárik ©, Stojčevski, Ndjeungoue – M. Rusnák, Gidi, Sauer, Bari – Kaprálik, Ďuriš, Galčík.
Náhradníci: M. Slávik – Essomba, Javorček, Iľko, Jambor, Anang, Owusu, Kopas.
Tréner: Jaroslav Hynek

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Kružliak ©, Muhamedbegovic, Brunetti – Leginus, Veselovský, Dimun, Káčer, Mendez – Krstović, Niarchos.
Náhradníci: Ferreira, Veszelinov – Fazlagić, Blackman, Davis, Riquelme, Nebyla, Kachút.
Tréner: Adrián Guľa

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Vitko.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní zápasu predposledného kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom štadióne hráčov DAC Dunajská Streda. Zápas sa pod Dubňom začína o 16:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 6. miesto so ziskom 39 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Hyneka prehrali na domácom trávniku s Podbrezovou 0:1. Najlepším strelcom tímu je Adrián Kaprálik, ktorý má na svojom konte 9 presných zásahov.

DAC patrí v aktuálnej tabuľke Fortuna ligy 2. miesto so ziskom 61 bodov. Zverenci trénera Adriána Guľu prehrali v poslednom doterajšom zápase na domácej pôde so Slovanom Bratislava 2:3 (góly DAC Krstović, Ramadan). Najlepším strelcom tímu je Nikola Krstović, ktorý má na svojom konte 16 gólov.

DAC tak čaká v Žiline zápas o uchovanie akej takej nádeje na zisk titulu, Guľovci musia MŠK poraziť a spoliehať sa na zakopnutie Slovana v zápase proti Banskej Bystrici.

Zápas sa teda v Žiline začína o 16:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.