ŠK Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 12 mesiacmi

Od nás je to v túto chvíľu všetko. Ďakujeme vám za pozornosť pri sledovaní textového prenosu a prajeme ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!

Oslavy sú v plnom prúde. Trnava zvíťazila na domácom štadióne proti najväčšiemu rivalovi a zároveň oslávila zisk pohára z minulého roka.

V slovenskom „malom Ríme“ sa bude prvého mája žiť dlho do noci.

Držanie lopty: 53 % : 47 %.
Strely na bránu: 7:1.
Strely mimo: 6:5.
Rohy: 5:4.

Je koniec! Trnava je víťazom 54. ročníka Slovenského pohára. Vo finále porazila Slovan Bratislava 3:1 po predĺžení, po 90 minútach panovala remíza 1:1.

Ako rozhodujúca sa ukázala hlavička Paura zo 110. minúty. Spartak oslávil storočnicu klubu najlepším možným spôsobom.

120+8

120+8

Nákop slovanistov bez problémov zachytený Vantrubom.

120+7

Nehrali sa azda aj tri minúty z nadstavenia. Odísť z ihriska nechcel Taiwo, potom sa dlho skúmala penaltová situácia a boli tam aj oslavy.

120+6

Veľké šťastie na strane Spartaka, vidíme slzy v očiach Trnovského.

120+5

Trnava dala gól! Vybavené! FILIP TWARDZIK to kopol k ľavej žrdi, Trnovský si na loptu siahol, tá sa dostala na tyč, ale od nej za bránkovú čiaru! Gól, gól, gól!

120+5

Loptu si na biely bod stavia Filip Twardzik.

120+4

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Uche Henry Agbo).

120+4

A penalta to je! K zákroku došlo buď na hranici pokutového územia, alebo tesne za ním.

120+3

Michal Očenáš ešte ide preveriť situáciu spred dvoch minút, keď Taiwa stiahol Agbo k zemi.

120+2

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Abdulrahman Taiwo, prichádza Samuel Štefánik.

120+1

Taiwo padol na hranici pokutového územia po súboji s protihráčom a nechce sa mu vstávať.

120+1

Azda aj preto sa nadstavuje päť minút.

119

120

To je riadna kontroverzia. Ťažko povedať, čo teraz platí, pretože striedanie bolo oznámené, ale nakoniec zvrátené, potom znovu oznámené… Taiwo bol rozhodcom vykázaný z ihriska, ale do hry sa vráti. Chaos.

118

Taiwo mal zísť dole z trávnika, na jeho miesto mal prísť Štefánik. Útočník Trnavy to odmietol.

117

Slovanisti si pýtali ruku, ale tá odpískaná nie je. Trnava rozohrala, vpredu to dobre urobil Taiwo, ktorý získal čas na stranu domácich.

116

z ihriska odchádza Kelvin Ofori, prichádza Alex Iván.

116

Center pred Trnovského, opäť to horelo. V tomto prípade ale bez gólovej bodky.

115

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Jurij Medveděv, prichádza Lucas Lovat,
z ihriska odchádza Lukáš Pauschek, prichádza Filip Lichý.

114

Zakončoval Kucka a zdalo sa, že to bude aj roh. Michal Očenáš to tak nevidel. Riešil sa ešte pád Kankavu.

113

Slovan musí vrhnúť všetky sily do útoku. Štandardka Bratislavčanov z pravej strany. Rozohrá ju Medveděv.

112

Oslava gólu trvala minútu, zapojili sa do nej aj členovia realizačnému tímu, ktorí sa utekali tešiť s fanúšikmi na tribúnu.

110

Trnava dala gól! A po druhom aute už domáci vyrovnali. Koštrna rozohral iba nakrátko, so Savvidisom prečíslili jediného obrancu na pravej strane a to bola prvá chyba. Savvidis to využil na presný center do šestnástky, kde vyskočil najvyššie JAKUB PAUR a hlavou usmernil loptu k pravej žrdi.

110

Koštrna s dlhým autom, Kucka s prehľadom odvrátil na.. Ďalší aut.

109

Spartak drží loptu, ale je to ďaleko od šestnástky Trnovského.

108

Tak kto bude mať viac nervov a odhodlania v závere predĺženia?

107

Savvidis si pomáhal vo vzduchu lakťom. Voľný kop pre hostí z deliacej čiary.

106

z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Kazeem Bolaji Soliu.

106

Začal sa druhý polčas predĺženia.

Slovan lepší, ale na gól to nepretavil. To bola v riadnom hracom čase aj Trnava, aby v 57. minúte inkasovala ako prvá.

105+1

Skončil sa prvý polčas predĺženia.

105

Kucka prišiel o loptu, odzbrojil ho Azevedo. Rovnakého hráča o niekoľko sekúnd neskôr fauloval.

104

Abubakari robí znovu problémy, vykľula sa z toho strela Medveděva z 20 metrov. Vantruba zasahoval na zemi, loptu dostal pod kontrolu až na druhý pokus, čo bolo nesmierne dôležité, keďže po dorážke sliedil Barseghjan.

103

Ristovski chcel hlavou sklepnúť loptu na Oforiho, ale ten to vnímal inak a v priestore chýbal. Na opačnej strane bol vysunutý Barseghjan, ktorý predbehol troch súperov, hlavou to posunul okolo Vantrubu, ale bránu minul!

102

Tlak otupil až faul Abubakariho Malika. Vantruba si to chystá na dlhý odkop.

101

Ani po vynútenej zmene nie je na tom Slovan horšie.

100

Odchod Čavriča bol s veľkou pravdepodobnosťou aj vynútený. Opora ofenzívy Slovana v ostatných minútach nemala stopercentný pohyb. Problémom bude najskôr svalové zranenie.

99

z ihriska odchádza Aleksandar Čavrič, prichádza Tigran Barseghjan.

98

Šanca pre Kankavu, ktorý z uhla netriafa priestor brány! Vantruba sa márne naťahoval, ale môže byť rád, že lopta išla vedľa.

97

Slovan dominuje na lopte a zviera protivníka na jeho polovici. To nie sú dobré správy pre obhajcu.

95

Abubakari Malik s pokusom, ktorý by uspel možno v americkom futbale.

94

Michal Očenáš píska po súboji Agba s Oforim… A ukazuje žltú kartu Kelvinovi Oforimu, ktorý ju vidí za simulovanie!

93

Po päťminútovej prestávke začali lepšie hostia. Až po dvoch minútach budú niečo skúšať aj domáci hráči.

92

Kucka tvrdo odstavený Savvidisom, tu už sa pôjde na ostrie noža. Na začiatku predĺženia ďalšie striedania neprišli.

91

Začal sa prvý polčas predĺženia.

Riadny hrací čas víťaza nepriniesol. Nasleduje krátka prestávka pred predĺžením, ktoré sa bude hrať formátom 2×15 minút.

Oba góly finále prišli v druhom polčase. Ako prvý skóroval Green, Trnavu vykúpil Taiwo.

90+6

Druhý polčas sa skončil.

90+5

Paur sa už otáčal k vlastnej bráne, keď sa zrazu k nemu odrazila lopta. Koncovka z 15 metrov letela vedľa!

90+4

Opäť nezachytený nábeh trnavského útočníka. Tentoraz si belasí nedali pozor na Ristovského, ten hlavičkoval nad.

90+3

Abubakari si telom odstavil Štetinu a prihrával Kuckovi. Skúsený stredopoliar sa k lopte nedostal a ešte aj fauloval Twardzika.

90+2

Veľké bitky o lopte v strede poľa. Každá strata môže vyústiť vo fatálnu chybu.

90+1

Lopta išla do protismeru Zmrhala, český hráč ju na hracej ploche nedokázal zastihnúť.

90+1

Slovan prevzal iniciatívu a bude chcieť udrieť v nasledujúcich piatich minútach.

90+1

Nadstavuje sa päť minút.

90

Ofori spadol po súboji s De Marcom, penalta sa nepíska. Ristovski následne aj možno trochu z frustrácie fauluje zozadu súpera, za čo vidí žltú kartu.

89

A na koni je razom domáci tím, ktorý ženie vpred veľká väčšina Štadióna Antona Malatinského.

88

Štetina sa zrazil s Vantrubom, stopér Trnavy je mierne otrasený.

87

Michal Očenáš niečo dohovára Koštrnovi, ktorý prevzal kapitánsku pásku po Procházkovi.

85

Trnava dala gól! Je vyrovnané! Zaváňalo to rukou Savvidisa na pravom krídle, ale hralo sa ďalej. Veľa času na center sprava mal žolík Azevedo, ktorý našiel nikým nechráneného ABDULRAHMANA TAIWA sedem metrov pred bránou! Mierne akrobatická koncovka, volej a gól!

85

Posilnenie obrany Slovana, ktorý cíti, že nápor Spartaka sa zvyšuje.

84

z ihriska odchádza Giorgi Čakvetadze, prichádza Uche Henry Agbo,
z ihriska odchádza Andre Jay Green, prichádza Abubakari Malik.

83

Nákop zatočený pod brvno, pred Štetinom ho boxoval Trnovský. Trnava so záverečným tlakom.

82

Z ničoho nič sa k odrazenej lopte v šestnástke dostáva Ristovski, vystrelil, ale bol to De Marco, kto zablokoval jeho pokus na roh!

82

Dlhý center Twardzika odpratala defenzíva belasých.

81

Medveděv môže byť rád, že už nie je predčasne pod sprchami. Zapojil sa aj do predchádzajúcej šarvátke, teraz znovu fauloval.

80

z ihriska odchádza Roman Procházka, prichádza Jakub Paur,
z ihriska odchádza Martin Bukata, prichádza Dyjan Carlos De Azevedo.

80

Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Abdulrahman Taiwo).

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Andre Jay Green).

79

Ale pozor! Strhla sa hádka, do ktorej sú zapojení až na brankárov azda všetci hráči v poli a aj náhradníci či členovia realizačného tímu.

78

Menší tlak domácich je ukončený faulom Procházkom, ktorý si pomohol pristrčením do Kucku.

77

Prikrátky na loptu sprava bol aj Taiwo. Útočník Spartaka ju prakticky ani nečakal.

76

Aby toho nebolo málo, tak „pyrošou“ odštartovali aj fanúšikovia Slovana. Zatiaľ sa ale hrá.

75

Procházka si nabehol do pokutového územia, ale nedokázal zakončiť center Daniela z pravej strany.

75

Po dvoch minútach môžeme pokračovať. Nadstavený čas v druhom dejstve bude podľa všetkého riadne bohatý.

74

Dnešné stretnutie sleduje 15 427 divákov.

73

Pyrotechnika odpálená v trnavskom sektore. Michal Očenáš prerušil dianie. Hráči dostávajú inštrukcie a môžu sa občerstviť.

72

Ofenzívny hráč za defenzívneho. Štetinova hlavička skončila len na hornej sieti.

72

z ihriska odchádza Sebastián Kóša, prichádza Milan Ristovski.

71

Veľké nedorozumenie spartakovcov v obrane. Kóša s Koštrnom si to za klobúk nedajú, Čavrič z otočky mohol páliť aj lepšie. A to ešte ani nemal tušenie o tom, že na druhej strane sa mu hlásil voľný spoluhráč.

71

Prihrávka na Kankavu, ktorý bol hádam aj 35 metrov od brány. Zakončenie neprešlo ani do šestnástky.

70

Štandardka pre Slovan prakticky z postrannej čiary.

69

Taiwo si telom v prvom polčase hravo odtlačil De Marca či Pauscheka, teraz sa previnil proti pravidlám.

68

Spartak, naopak, na striedanie čaká. Michal Gašparík je ale na nohách a všetko pozorne sleduje.

67

Jurij Medveděv s prvou žltou kartou stretnutia. Potiahnutie za dres v strede poľa už hlavný arbiter neodpustil.

66

z ihriska odchádza Sharani Zuberu, prichádza Jaromír Zmrhal.

65

Trnavčania odkopli loptu ďaleko preč, od inkasovaného gólu ju nevedia podržať na viac ako len pár sekúnd.

64

Medveděv skúsil šťastie z väčšej vzdialenosti, keď mieril na bližšiu tyč. Vantruba šiel na zem a zakročil, roh. Ťažko povedať, či by strela šla do priestoru brány.

63

Kankava s Kašiom sa trochu zašili, ale gruzínski futbalisti sa z toho dostali.

62

Na trávniku pristáli po choreografii trnavských fanúšikov čierno-červené papiere. Samotní aktéri zápasu ich idú pozbierať, aby urýchlili čakanie.

61

Ťahanie za dres, previnil sa Bukata proti Kuckovi. Kašia sa s rozohrávkou neponáhľa.

60

Celok z hlavného mesta drží loptu na území súpera. Ale iba do momentu, keď Twardzika fauloval Medveděv.

59

A teraz sa to všetko začne. Trnava nevyužila chyby súpera v defenzíve, sama pyká. Má viac ako 30 minút na to, aby duel minimálne vyrovnala.

57

Slovan dal gól! Dlhý nákop z vlastnej polovice, Čavrič loptu pohladil hlavou a tá smerovala do šestnástky. ANDRE JAY GREEN si zakričal, Zuberu mu loptu prenechal. Green z uhla prekvapil Vantrubu, tomu mierne mohol vadiť Koštrna.

56

Legionár v drese Slovana bude v poriadku, rozohrávať bude Trnovský.

55

Bukata to vzal na seba… No trafil iba múr, odniesol si to Zuberu. Michal Očenáš okamžite hru prerušil.

54

Ďalší nebezpečný priamy kop. De Marco je dnes v obrane zlý, obišiel ho aj Savvidis. Lopta je od brány približne 22 metrov.

53

Až príliš ďaleko si loptu predkopol Erik Daniel. Trnovský už tradične rozohráva na stopérov, vybral si De Marca.

52

Štetina si nebezpečne naskočil na prudkú loptu na prednú žrď. Zakončenie to nebolo podľa predstáv, Trnava zostáva v útoku.

51

Kankava nedovolene na Taiwa, ponechaná výhoda vyústila v roh. Medveděv znovu v kontroverzii s Trnovským. Akoby mu naznačoval, že takéto centre by mal mať.

50

Kóša s Twardzikom odstavili Čavriča, ktorý od frustrácie kopol loptu mimo ihriska.

49

Vysoká lopta na zadnú žrď. Trnovský loptu chytil sebavedomo, hoci sa zrazil s Medveděvom.

49

Zápasnícky chvat De Marca na Taiwa, tu nebolo o čom. Stále čakáme aj na vôbec prvú žltú kartu finále.

48

Čakvetadze ukončuje aktívnejší vstup hostí delovkou spoza veľkého vápna. Projektil letel vysoko nad.

47

Bez zmien v jednej či druhej základnej zostave. Budeme zvedaví na to, kto a kedy siahne prvý raz po žolíkoch z lavičky.

46

Začal sa druhý polčas.

Finálový derby duel nabral na obrátkach až v záverečnej štvrťhodine. Vo väčších šanciach Trnava, ale bol to Slovan prostredníctvom Kucku, kto mohol udrieť ako posledný.

Druhý polčas sa začne približne o 16:07.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+4

Zmätok na malom vápne, lopta poskakovala. Savvidis vypálil, ale guľaté teleso sa nedostalo až k Trnovskému. Márne je aj snaha o penaltu. Protiútok Slovana viedol bleskovo uzdravený Zuberu.

45+3

Pred ním musí byť ošetrený Sharani Zuberu, ktorý sa drží za pravý členok.

45+2

Bukata premrhal ideálny moment na koncovku. Odchovanec košického futbalu neskôr získal aspoň roh.

45+1

Čakvetadze našiel Kucku, ktorý zakončoval z prvej. Slovenský reprezentant minul ľavú tyč, hoci sa možno zdá, že si ju mohol ešte skúsiť spracovať.

45+1

Nadstavujú sa tri minúty.

45

Jedna šanca na konci dejstva aj pre hostí. Medveděv faulovaný Danielom, priamy kop viac z pravej strany a z 25 metrov.

44

Ďalšia chyba De Marca, zle to urobil aj Pauschek. K lopte sa dostal Ofori, ktorý si to dal na ľavačku a po zemi chcel obstreliť Trnovského. Gólman Slovana vytiahol doposiaľ zákrok duelu, ale lopta zostala v hre. Bukata v sklze tiesnený súperom prestreľuje!

43

Twardzik nepustil do kontry Greena, ten bol prakticky len v úlohe štatistu. Blížime sa k polčasovej prestávke.

42

Štetina na prelome minút poslal tvrdý projektil ponad múr, ale iba do miest, kde bol pripravený Trnovský. Ten s tým nemal najmenšie problémy.

40

Čakvetadze to poslal len na hlavu Štetinu. Na opačnom konci priamy kop z podobnej pozície ako pred tromi minútami. Oforiho otočku ukončil Kankava.

39

Lenže z útočenia bola razom kontra súpera. Daniel bol trafený loptou do hlavy, prečíslenie ale Slovan nevyužil. Aj on získal roh.

38

Taiwo sa dostal do šestnástky, prihrával do druhej vlny. Bukatova koncovka iba vyrazená Trnovským, Kašia radšej odvrátil na roh.

37

Pri lopte sa stretli Twardzik a Štetina. Druhý menovaný priťukol prvému, ktorý pálil iba do múru.

36

Bukata získava priamy kop z osi ihriska a približne 24 metrov od brány. Zaujímavá situácia.

35

Pauschek musel byť ošetrený, kapitáni si tam ešte niečo medzi sebou vydiskutovali. Loptu dostáva Trnava.

34

Taiwo si robil priestor v pokutovom území cez De Marca a Pauscheka. Druhého menovaného fauloval do tváre, atak bol predčasne ukončený.

33

Nuž, čakáme na niečo zaujímavé. Sčasti to pripomína piatkové derby, ktoré krásou neoplývalo.

31

Bukata to skúsil tesne spoza veľkého vápna. Jeho volej ohrozil nanajvýš usporiadateľov za bránou.

30

Na loptu naskakoval De Marco. Hlavička išla príliš vysoko, Vantruba si to už chystá na odkop od brány.

29

V hĺbke poľa faulovaný Green. Center do šestnástky odvrátený. Slovan s rohom.

28

Zaujímavá rozohrávka. Vysoké postavenie hráčov, nábeh na malé vápno a preťažený center na zadnú žrď úspech neslávili. Lopta sa mimo ihriska odrazila od Savvidisa.

27

A teraz zase mierne pokojnejšia pasáž ukončená rohom aj pre Trnavu. Loptu pošle do pokutového územia Procházka.

25

Medveděvov nákop a hlavička vedľa brány. Ostatné dve minúty divákov aspoň trochu prebudili z letargie.

24

Brejk na opačnej strane sa skončil ziskom rohového kopu. Pochválime Zuberua.

23

Obrovská chyba Kankavu, ktorý „malou domov“ vystrašil Trnovského. Výborné napádanie Taiwa, lopta sa dostala na kopačku Oforiho, ktorého pokus spred bránkovej čiary vyrazil De Marco!

22

Konečne trochu vzruchu v pokutovom území Spartaka. Zuberu ale loptu na hracej ploche už neudržal.

21

A teraz si nedovolene počínal Twardzik, k zemi sa porúčal Green. Dvadsať minút z finále ubehlo bleskovo.

20

Jasné podkopnutie Twardzika. Ruky ako ospravedlnenie okamžite dvíhal Čavrič. Voľný kop z deliacej čiary.

19

Zuberu si nerozumel s Čavričom, ktorý je na hrote útoku totálne vypojený. Nepomáha mu ani Čakvetadze.

18

Obaja futbalisti budú môcť pokračovať v priebehu stretnutia. Arbiter Michal Očenáš kartu neudelil, išlo o férový súboj.

17

Tvrdý stret medzi Medveděvom a Danielom. Najprv to vyzeralo na hlavy, ale opakovaný záznam ukázal, že to až také vážne nebolo. Domáci borec je v poriadku, skúsený krajný obranca Slovana stále sedí na zemi.

16

Lenže Trnavčania z poskytnutej možnosti nevytrieskali nič. O polminútu neskôr sa drel do útoku Ofori, ktorého čisto odzbrojil Zuberu.

15

Koštrna musí byť ošetrovaný, zatiaľ čo trnavská stredopoliarska trojica si ide po cenné rady k trénerovi Gašparíkovi.

14

Skvelá hra telom a dribling od Taiwa, ktorý si spracoval poskakujúcu loptu v šestnástke súpera. Nemal ale komu prihrať, akcia sa presunula na pravé krídlo. Tam bol Pauschekom podrazený Koštrna. Štandardka.

12

Green sa oslobodil v strede ihriska, ponúkal sa na pas a ten aj bol vyslaný. Vo finále bola lopta rýchlejšia ako útočník v belasom drese.

11

Trnovský zahnaný prihrávkou, bol poriadne von z brány, aj viac ako 30 metrov. Nakoniec to zvládol.

10

Dočkali sme sa. Pauschek centroval zľava do šestnástky, lopta sa k adresátovi nedostala. Koštrna odkopom dáva domácim vydýchnuť.

9

Rozohrávku dirigujú Kašia a De Marco. Čakáme na odvážnejší počin aktuálneho lídra Fortuna ligy.

8

Hostia sa zatiaľ nevedia presadiť po zemi, ani vzduchom. Defenzíva obhajcu pohára si plní svoje úlohy na jednotku.

7

Do hlavičky sa oprel Taiwo, pre zmenu vhadzoval do šestnástky Koštrna. Trnovský rozohráva nakrátko na obrancov.

6

Kucka odvrátil dlhý aut, Daniel z 23 metrov poslal prvý projektil na bránu. Trnovský bez problémov reaguje.

5

Vhadzovanie si pripravuje Twardzik. V okolí postrannej čiary je ale veľa odpadkov, ktoré tam pristáli z tribún.

4

Daniel s prudkým prízemným centrom, na ktorý Trnovský nereagoval. A ani nemusel, pretože v šestnástke nebol nik zo spartakovcov.

3

Dlhý nákop slovanistov skončil len u Vantrubu. Gólman Trnavy vyháňa svojich spoluhráčov vysoko dopredu.

2

Ťažko povedať, aká je viditeľnosť na ihrisku, ale z výšky je cez hustú „hmlu“ spôsobenú fanúšikmi hostí náročné spoznať jednotlivých hráčov.

1

Kankava okamžite atakovaný po rozohrávke, Michal Očenáš píska faul už v úvodných desiatich sekundách.

1

Výkop duelu sa o niekoľko sekúnd posunie. Dôvodom je odpálenie pyrotechniky v sektore hostí.

Bez Vladimíra Weissa ml. na zápasovej súpiske bude menšia výhoda na strane Trnavy. Slovan prišiel o svoju najväčšiu hviezdu, ktorej nasadenie pre svalové zranenie nechce riskovať.

Ako to ovplyvní zápas, to zistíme počas najbližších dvoch (a možno aj troch) hodín.

Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša, Twardzik – Savvidis, Bukata, Procházka © – Daniel, Taiwo, Ofori
Náhradníci: Takáč – Ristovski, Štefánik, Paur, Oseni, Karhan, Iván, Bolaji, Azevedo
Tréner: Michal Gašparík

ŠK Slovan Bratislava: Trnovský – Medveděv, Kašia, De Marco ©, Pauschek – Kucka, Kankava, Čakvetadze – Green, Čavrič, Zuberu
Náhradníci: Chovan – Križan, Voet, Lovat, Lichý, Agbo, Barseghjan, Zmrhal, Malik
Tréner: Vladimír Weiss st.

Rozhodca: Michal Očenáš – Branislav Hancko, Adam Jekkel.

Prvomájové finále bude 169. vzájomnou súťažnou konfrontáciou týchto celkov. Historicky úspešnejší „belasí“ dosiahli 80 víťazstiev, „červeno-čierni“ triumfovali 48-krát, nerozhodne sa skončilo 40 duelov.

Naposledy sa celky stretli uplynulý piatok 28. apríla 2023. V nie až takom záživnom derby, ktoré bolo ovplyvnené myšlienkami práve na pondelkové finále, zvíťazil Slovan gólom Čavriča z penalty 1:0.

Vzájomné finálové účasti:

(ročník, víťaz, výsledok – do sezóny 1984/85 sa hralo finále na dva zápasy)

1970/71 – FC Spartak Trnava – 2:0 a 0:1

1971/72 – ŠK Slovan Bratislava – 1:2 a 4:1 pp

1973/74 – ŠK Slovan Bratislava – 0:0, 2:2 pp (6:5 na 11 m)

2009/10 – ŠK Slovan Bratislava – 6:0

2021/22 – FC Spartak Trnava – 2:1 pp

Pohárová história finalistov:

FC SPARTAK TRNAVA

V ére samostatnosti Slovenska získali Trnavčania Slovenský pohár trikrát – konkrétne v sezónach 1997/1998, 2018/2019 a 2021/2022.

Ďalšie tri triumfy prišli ešte pred rokom 1993 – 1970/71, 1974/75, 1985/86 a 1990/91.

V siedmich prípadoch Trnava vo finále prehrala, z toho štyri razy po vzniku Slovenska.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA

V ére samostatnosti Slovenska získali futbalisti Slovana Slovenský pohár desaťkrát. Bolo to v ročníkoch 1993/94, 1996/97, 1998/99, 2009/10, 2010/11, 2012/13, 2016/17, 2017/18, 2019/20 a 2020/21.

Sedem výher v pohári pridali belasí v sezónach 1969/70, 1971/72, 1973/74, 1975/76, 1981/82, 1982/83 a 1988/89.

Slovan nestačil na súpera v poslednom pohárovom dueli ročníka šesťkrát, z toho zhodne štyrikrát po roku 1993.

Cesta Slovnaft Cupom – Slovan:

2. kolo: Branč 2:0 (v)
3. kolo: Malá Mača 7:0 (v)
4. kolo: Stropkov 3:2 (v)
5. kolo: Banská Bystrica 2:1 (v)
Štvrťfinále: Šamorín 1:1, 4:3 v rozstrele z 11 m (v)
Semifinále – 1. zápas: Skalica 2:1 (d)
Semifinále – 2. zápas: Skalica 3:3 po predĺžení (v)

Cesta Slovnaft Cupom – Trnava:

2. kolo: Boleráz 1:1, 4:2 v rozstrele z 11 m (v)
3. kolo: Trenčianske Stankovce 6:0 (v)
4. kolo: Sereď 3:0 (v)
5. kolo (osemfinále): Michalovce 2:2, 4:3 v rozstrele z 11 m (d)
Štvrťfinále: Komárno 2:0 (v)
Semifinále – 1. zápas: Trenčín 2:1 (v)
Semifinále – 2. zápas: Trenčín 3:0 (d)

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z finálového zápasu 54. ročníka Slovenského pohára medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 15:00.