0 : 1
(0:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred rokom

Slovenskí futbalisti do 21 rokov sa stali víťazmi medzinárodného Antalya Cupu v Turecku. Po sobotňajšom triumfe 1:0 nad Bulharskom porazili v utorok rovnakým výsledkom aj rovesníkov zo Severného Macedónska a po dvoch rokoch znovu ovládli prípravný turnaj.

90+8

90+8

Mario Ilievski to vzal na seba, priamy pokus o ohrozenie brány letí vysoko nad.

90+7

Hlavný arbiter nariaďuje finálny priamy kop z ľavej strany. Do šestnástky sa chystá aj gólman Alčevski.

90+6

Bola tu ešte jedna strela spoza šestnástky, ktorá letela dobrý kus nad brvno.

90+6

Reshat Ramadani a Roman Čerepkai si takmer skočili do vlasov. Ďalšia nepríjemná situácia pre rozhodcu.

90+5

Hristijan Malevski neudržal loptu na hracej ploche a keďže sa kotúľala ďalej, išiel okamžite po ňu. Jeho rovesníci zo Slovenska sa neponáhľajú.

90+4

Ofenzívny faul Macedóncov. Do konca zostáva približne 140 sekúnd.

90+3

Maximálny tlak pokračuje, Slováci majú problém udržať loptu na kopačkách.

90+2

Výborný Teplan likviduje štandardku zľava. Ťažko posúdiť, či niekto strieľaný center tečoval. Ak áno, tak to bol naozaj parádny reflex slovenského gólmana!

90+1

Nadstavuje sa šesť minút.

90

Čerepkai výborne drží loptu na kopačke, nazbieral cenné sekundy.

89

Ideme do finále. Podarí sa Slovákov odolať tlaku súpera?

88

Na opačnej strane mieri iba do náručia Teplana z druhej vlny Matej Angelov.

87

Šviderský skúšal zahrávať priamy kop na signál. Výsledkom bola odrazená lopta a delovka Kaprálika nad!

86

A boli to protesty riadne, Macedónci sa pustili do rozhodcu akoby sa hralo finále majstrovstiev sveta. Za nesúhlas vidí žltú kartu Andrej Stojčevski.

85

Dva nepríjemné kopy na prednú tyč Slováci zvládli. Macedónci sa sťažujú na ťahanie za dres od Dominika Javorčeka, ktorý teoreticky zabránil skórovaniu súpera! Ani z tohto penalta nie je.

84

V tureckej Antalyi sa dvíha vietor, ktorý odfúkol aj rohovú tyč so zástavkou. Vietor pritom robil problém počas celého stretnutia.

83

Slováci sa nikam neponáhľajú a zbytočne neriskujú. Lopta je ďaleko od Teplana.

81

Veľmi rýchlo z toho bola palubná pozícia pre Tomáša Riga, ktorý z dvadsiatich metrov prestrelil.

80

Do hry prichádzajú aj emócie. Hoci ide „iba“ o prípravný zápas, Macedónci sa nevzdávajú. Zahrávať budú voľný kop na vlastnej polovici.

78

Azda aj preto vidíme futbal zo strany na stranu. Macedónci musia viac útočiť, čím sa otvárajú ich zadné vrátka.

76

Ostatná desaťminútovka bola poznačená gólom, ale aj striedaniami a ošetrením. Tempo opadlo.

75

Martin Talakov je rovnako na ihrisku, hoci kamera nezachytila, koho vymenil. Talakov je momentálne hráčov Podbrezovej, predtým figuroval v kádri Žiliny.

74

Striedanie v tíme Severné Macedónsko:
z ihriska odchádza , prichádza Martin Talakov,
z ihriska odchádza Imran Fetai, prichádza Hristijan Malevski,
z ihriska odchádza Ivan Nikolov, prichádza Mario Ričkov.

72

V strede poľa bol nepríjemne zasiahnutý do hlavy Ivan Nikolov. Hra je prerušená, ošetrovať sa bude na mieste.

71

Striedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Martin Gomola, prichádza Urban Mazanovský,
z ihriska odchádza Alexander Selecký, prichádza Dominik Javorček.

71

Dvadsať minút do konca, zápas dostal nový impulz. Slováci nadýchaný nákop do ohňa po štandardke zľava nevyužili.

70

Veselovský si nerozumel so spoluhráčom, navyše by sa asi mával ofsajd.

68

Odpoveď mohla prísť okamžite. Kontra po ľavom krídle bola finalizovaná smerom doprava. Pokus Nikolova zablokoval čerstvý Morel.

66

Slovensko dalo gól! Striedanie sa ukázalo ako výborný ťah. Adrián Kaprálik sa zbavil strážcov na pravom krídle a odcentroval na zadnú žrď. Tam si loptu spracoval DOMINIK VESELOVSKÝ a z malého vápna zakončil presne k pravej tyči!

64

Ofsajdové postavenie Macedóncov.

63

z ihriska odchádza Berat Kalkan, prichádza Vane Krstevski.

62

Macedónci s rohovým kopom, koncovka zo záklonu nemala nárok na úspech.

61

Ivan Nikolov sa hnevá, no postranný arbiter ukazuje, že lopta išla mimo ihriska od neho.

60

Hodina je za nami, výsledok naďalej bezgólový.

59

Frontálne striedanie Slovákov, z hry odišlo šesť členov základnej zostavy. Bez vynúteného odchodu Riga zostali z pôvodnej jedenástky na trávniku štyria muži.

58

z ihriska odchádza Marián Tandara, prichádza Dominik Veselovský,
z ihriska odchádza Vladimír Trabalík, prichádza Roman Čerepkai,
z ihriska odchádza Jakub Jakubko, prichádza Patrik Leitner,
z ihriska odchádza Gabriel Hornyák, prichádza Sebastian Nebyla,
z ihriska odchádza Lucas Demitra, prichádza Adrián Kaprálik,
z ihriska odchádza Lukáš Jendrek, prichádza Johan Morel.

56

Tentokrát sa Selecký vyhol postaveniu mimo hry, no nemal to na zakončenie.

55

Jasný ofsajd Seleckého, ktorého vysúval Hornyák. Slovenský útočník navyše nechtiac trafil brankára.

54

Alčevski dnes po druhý raz vybehol z brány, hral loptu a môže byť rád, že ju neposunul priamo na slovenské kopačky.

53

Jakubko odvrátil dve nakopávané lopty. Rozohráva viazne.

51

Zdá sa, že poprestávkový tlak utíchol. Od futbalistov v modrých dresoch to chce väčšiu aktivitu.

49

Tlak zverencov Dragiho Kanatlarovského je zrejmý. Slováci držia čisté konto.

48

Až príliš ľahko šiel na zem jeden z Macedóncov po kontakte s Tandarom. Štandardka zľava.

47

A ďalší pokutový kop si pýtali o minútu neskôr, dôvodom bola znovu ruka. Ťažké momenty pre rozhodcu, ktorý naďalej mlčí.

46

Prestávka nakoniec trvala o tri minúty dlhšie, ako je pôvodne zvykom. Ani nie tridsať sekúnd po nej Macedónci avizujú penaltu po údajnej ruke Gomolu. Nepíska sa.

46

Začal sa druhý polčas.

Mladí Slováci po 45 minútach remizujú so Severným Macedónskom bez gólov. Prvá polovica polčasu patrila balkánskej krajine, potom taktovku prevzali zverenci Jaroslava Kentoša.

Druhý polčas sa začne približne o 18:34.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Za ľavú nohu sa drží Berat Kalkan, ktorý mal najväčšiu šancu v úvodnom dejstve. Rozhodca už úvodné dejstvo nebude naťahovať.

45+1

Slováci odovzdávajú loptu súperovi v zmysle fair-play. Hornyák sa spýta späť na ihrisko.

45

Nadstavovať sa bude jedna minúta. Vzhľadom na to, že prechádzajúcu minútu sa prakticky vôbec nehralo, si ešte pár sekúnd navyše pripíšeme.

44

V problémoch na zemi tentokrát Hornyák, ktorý bude ošetrovaný. Snáď z toho nebude ďalšie vynútené striedanie.

42

Aktivitou srší Selecký, ktorý sa nedokázal presadiť na ľavej strany.

40

Alčevski šiel von zo šestnástky a odohral loptu za postrannú čiaru. Dobré čítanie hry.

39

Jeden z Macedónčanov avizoval úder do tváre od Tandaru, na faul to z pohľadu hlavného rozhodcu nebolo.

37

Ostatných 60 sekúnd charakterizovali boje pri stredovej čiare. Nikto z nich nič nevyťažil.

36

Ten trval aj naďalej. Slovenský tím zostáva bez lopty po prvý raz za ostatné štyri minúty.

34

Následná štandardka zakončenie nepriniesla. Macedónci sa napriek tomu nevedia dostať spod tlaku.

33

Výborný výber miesta pred bránou ukázal práve Selecký. Na bližšej žrdi si ho našiel center Demitru, strelu musel Alčevski tesniť na roh.

31

Selecký na hrote útoku márne naháňal loptu, Alčevski si situáciu postrážil.

30

V súboji s Nikolovom si pomáhal rukami Šviderský. Posúvame sa do záverečnej časti úvodného dejstva.

29

Lepšia pasáž stretnutia od futbalistov spod Tatier. Sú na polovici súpera, no chýba im strelecká pozícia.

28

Šviderský prebehol cez loptu a nechal situáciu na Riga. Ten pálil priamo na bránu… Respektíve tak zamýšľal. Koncovka letela vysoko nad.

27

Zmena môže prísť po nedovolenom zákroku na Alexandra Seleckého. Pri lopte už Šviderský a striedajúci Rigo.

26

Veľa sa toho v tureckej Antalyi nedeje. Macedónci aktívnejší, ale v koncovke sa trápia.

24

Zverenci Jaroslava Kentoša v ostatnej štvrťhodine bez príležitosti. Ťažko povedať, ako veľmi narušilo plány zranenie Rakytu.

23

Krajina z juhovýchodu Európy nezvládla štandardku a už sa prizerá rozohrávke Slovákov.

22

Lucas Demitra sa včas vrátil a pokryl priestor na zadnej žrdi pred Stefanom Despotovskim. Roh.

20

Zhodne príliš silný bol aj nákop do šestnástky. Z malého vápna bude nakrátko rozohrávať Teplan.

19

Svoju menšiu chybu môže napraviť po štandardke z pravej strany, ktorú získal Ivan Nikolov. Jendrek doňho drgol až príliš silno.

18

Ilievski s nedovoleným zákrokom zozadu, okamžite sa ospravedlňuje.

17

Jendrekovi sa nevydaril center z prvej, lopta končí totálne mimo brány.

15

Tréner Dragi Kanatlarovski sa bude s istotou hnevať! Macedónci si pýtali pokutový kop, Jakubko ale podľa arbitra nefauloval.

14

Po piatich minútach je dianie na trávniku vyrovnané – aspoň čo sa počtu hráčov týka. Slováci sa v ostatných okamihoch len príležitostne dostávali k lopte.

13

z ihriska odchádza Jakub Rakyta, prichádza Tomáš Rigo.

11

Stalo sa to počas trvajúceho oslabenia. Zdá sa, že Rakyta dnes definitívne dohral.

10

Berat Kalkan si zbehol na dlhú loptu, dostal sa cez slovenských stopérov a vypálil priamo do miest, kde bol Teplan! Stopercentná šanca pre Macedóncov vychádza nazmar.

9

Rakyta stále nie je na ihrisku. Ťažko povedať, čo zamýšľa slovenská lavička.

8

Macedónčania reagovali rovnakou mincou. Priamy kop z osi ihriska Teplana zahrial.

7

Pri defenzívnom zákroku sa zranil Jakub Rakyta, ktorý navyše aj fauloval. Po krátkom ošetrení schádza z ihriska.

6

Pokus o nájdenie hrotového útočníka nevyšiel. Alčevski musel ísť sám za loptou, keďže podávači dnes na ihrisku nie sú.

5

Šviderský sa postavil k lopte a skúsil vypáliť. Lopta smerovala na bránu, ale Alčevski všetko videl a bez problémov zakončenie vyrazil.

4

Výsledkom je zisk priameho kopu približne 30 metrov od brány.

3

Sledujeme úvodné oťukávanie, loptu držia predovšetkým slovenskí reprezentanti.

1

Výkop patril Macedóncom v červených dresoch, Slováci v modrom.

1

Úvodné zostavy:

Severné Macedónsko: Alčevski – Dimitrievski, Stojčevski, Despotovski, Ramadani, Kalkan, Todorovski, Ilievski ©, Fetai, Nikolov, Feta
Náhradníci: Vasilev, Nikolovski – Ričkov, Talakov, Ramani, Angelov, Vi. Krstevski, Va. Krstevski, Malevski
Tréner: Dragi Kanatlarovski

Slovensko: Teplan – Jakubko, Tandara, Jendrek, Šviderský ©, Trabalík, Hornyák, Demitra, Rakyta, Gomola, Selecký
Náhradníci: Frühwald, Surovčík – Leitner, Morel, Javorček, Čerepkai, Nebyla, Horvát, Kaprálik, Mazanovský, Veselovský, Rigo
Tréner: Jaroslav Kentoš.

Slovenskí mladíci si minulý týždeň poradili s rovesníkmi z Bulharska 1:0 po zásahu Trabalíka, predtým remizovali so Slovincami bez gólov.

Severní Macedónci zhodne remizovali s Fínmi 1:1, v doplnkových pokutových kopoch ale zvíťazili 6:5. Menej sa im darilo proti reprezentácii z Pobaltia, keď Lotyšsku podľahli 0:3. Všetky spomínané stretnutia boli prípravné.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z prípravného zápasu reprezentácií do 21 rokov medzi výbermi Severného Macedónska a Slovenska.

Stretnutie sa začne o 17:30.