2 : 2
(2:0)
FC Bazilej 1893
Naposledy zmenené pred rokom

Slovan bol na pokraji veľkého úspechu, no nepodarilo sa mu urobiť definitívny krok smerom k postupu. V 17. minúte viedol 2:0 po góloch Abubakariho a Kucku. V 53. minúte znížil Calafiori, v tretej minúte nadstaveného času vyrovnal Amdouni. Predĺženie gól neprinieslo, v penaltovom rozstrele bola úspešnejšia Bazilej, ktorá premenila všetky štyri pokusy, za belasých skóroval iba Lovat, Kucka ani Barseghjan svoje pokusy nepremenili. Do štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy tak postupuje Bazilej.

1:4

Darian MALES premieňa.

1:3

Lucas LOVAT premieňa.

0:3

Riccardo CALAFIORI premieňa. Oklamal Trnovského, strela po zemi končí v bránke.

0:2

Tigran BARSEGHJAN nepremieňa. Nekopol to vôbec dobre, Hitz chytá.

0:2

Mohamed ZEKI AMDOUNI premieňa. Zakončil do stredu brány pod brvno.

0:1

Juraj KUCKA nepremieňa. Mieril do pravej časti brány, Hitz jeho strelu vyrazil.

0:1

Andy DIOUF premieňa. Zakončil po zemi, k ľavej žrdi.

0:0

Začína penaltový rozstrel.

V predĺžení gól nepadol, o postupe do štvrťfinále rozhodnú pokutové kopy.

120+2

Druhé predĺženie sa skončilo.

120+2

Aj dlhý aut do vápna belasí odvrátili.

120+1

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Adrián Chovan, prichádza Martin Trnovský.

120

Lang centruje z pravej strany, lopta sa odrážala, Slovan ju dostal von zo šestnástky.

119

Slovan je v úplnom zovretí, ďalší center odvrátil Medveděv.

118

Pískaná hra rukou, López centroval z priameho kopu, na zadnej žrdi odvrátil Kucka.

116

Lovat si vypýtal loptu do šestnástky, ale strela mu absolútne nesadla. Z uhla pálil vysoko nad.

116

Medveděv získal loptu, Kašia ju nakopáva dopredu.

114

Slovan sa nedostáva do útočných akcií, prevažne sa bráni stiahnutý na vlastnej polovici.

113

Kankava vypichol loptu pred číhajúcim Dioufom.

112

De Marco dobre vystúpil a čistým zákrokom prerušil kombináciu Bazileja.

110

Amdouni odcentroval do stredu šestnástky, Lovat loptu priťukol Chovanovi.

109

Bazilej sa nikam neponáhľa, drží loptu, Slovan už začal napádať.

107

Na zemi je De Marco, drží sa za koleno, hra je prerušená.

106

Zuberu hlavičkoval do priestoru, kde sa nachádzal Barseghjan, obrana Bazileja loptu odvrátila.

106

Začalo sa druhé predĺženie.

105

Prvé predĺženie sa skončilo.

105+2

Kašia si nerozumel so spoluhráčmi, Chovan musel ísť mimo šestnástky a loptu odkopnúť pred Finkom, ktorý našťastie nebol najpohotovejší.

105+1

Belasí sa nedokázali dlhšie udržať pri bráne súpera, znova sa musia vrátiť späť a brániť.

105

De Marco sa pokúšal pri rohovej zástavke získať roh, ale bol posledný, od koho lopta išla za čiaru, Lang vhadzuje.

104

Žltá karta pre tím FC Bazilej 1893 (Riccardo Calafiori).

103

Slovan sa bráni, Dioufov center zakončil hlavou Zeqiri do stredu brány, kde bol pripravený Chovan.

101

Striedanie v tíme FC Bazilej 1893:
z ihriska odchádza Dan Ndoye, prichádza Wouter Burger.

100

Center sa krútil od brány, Kucka odvrátil mimo šestnástky.

99

Proti Ndoyemu vystúpil Kankava, následne De Marco po jeho strele odvrátil na rohový kop.

98

Kucka zapracoval v strede poľa a stopol útok Bazileja, Slovan však rýchlo stratil loptu, Lichý nepredĺžil na Medveděva.

97

z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Tigran Barseghjan.

95

López zostrelil prudkou strelou Kašiu, ten je otrasený a musí byť ošetrený.

94

Jarjué odvrátil pred Zeqirim, Bazilej kombinuje na polovici Slovana.

93

Zuberu mohol byť hrdina, unikol Calafiorimu, mal dobrú pozíciu trochu z uhla, no zakončil do bočnej siete.

92

Lovatov center z priameho kopu Bazilejčania odvrátili a išli dopredu, Jarjué urobil chybu v obrane, ale našťastie ju stihol napraviť a nepustil hráča, aby išiel sám na bránu.

91

Začalo sa prvé predĺženie.

Po riadnom hracom čase hrá Slovan s Bazilejom nerozhodne 2:2 a to znamená, že sa bude predlžovať.

90+5

Druhý polčas sa skončil.

90+4

Bazilej naďalej útočí, center odhlavičkoval Jarjué.

90+3

FC Bazilej dal gól!
Tak to je smola. Bazilej tesne pred koncom riadneho hracieho času vyrovnáva. MOHAMED ZEKI AMDOUNI vystrelil spoza pokutového územia, lopta pred Chovanom skočila a skončila v sieti.

90+2

Belasí sa snažia už len všetky lopty odvracať čo najďalej od brány.

90+2

z ihriska odchádza Malik Abubakari, prichádza Zuberu Sharani.

90+2

z ihriska odchádza Vladimír Weiss, prichádza Maudo Jarjué.

90+1

Weiss vypomohol defenzíve, loptu odvracia na aut.

90

Nadstavujú sa 4 minúty.

89

Čavrič odvrátil, no Bazilej sa tlačí dopredu. Center našťastie letí do rúk Chovana.

88

Hostia na dostrel, Amdouni páli nad s prispením hráča Slovana. Roh.

86

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Lucas Lovat).

86

Kucka s dobre prikryl loptu, bol faulovaný Finkom, Slovan získal čas.

85

Žltá karta pre tím FC Bazilej 1893 (Andi Zeqiri).

84

Loptu d Chovana predĺžil Kucka, Medveděv bežal za loptou do pokutového územia, odvrátil Pelmard.

83

Medveděv prehodil loptu Kuckovi do šestnástky, jeho pokus zblokoval Pelmard.

82

z ihriska odchádza Taulant Xhaka, prichádza Bradley Fink.

81

Males fauloval Kankavu v strede poľa.

80

Po chybe Lovata dostal Amdouni prihrávku zo strany do druhej vlny, najprv trafil Kašiu v sklze, potom vedľa brány.

79

Langov dlhý pas na hranicu šestnástky odhlavičkoval Lo­vat.

78

Diouf sa dostal k prihrávke medzi hráčmi Slovana, tí ale situáciu následne zvládli.

77

Abubakari zamestnal súperových obrancov, nedovolil im rozohrať, tí odovzdávajú loptu Slovanu.

75

López vysunul kolmicou do šestnástky Zeqiriho, ten zakončil po zemi vedľa bližšej pravej žrde.

72

z ihriska odchádza Giorgi Čakvetadze, prichádza Filip Lichý.

71

Čakvetadze neprešiel po ľavej strane, nepresadil sa cez dvojicu hráčov, nepodarilo sa mu ani prihrať.

Dnešné stretnutie sleduje 21 675 divákov.

69

Čavrič chcel vypáliť z otočky, ale bol zablokovaný. Chvíľu nato strieľal Čakvetadze vysoko nad.

69

Čakvetadze neprešiel cez Dioufa, dnes mu veľmi nejde. Loptu hneď získal Čavrič a vypýtal si faul od Ndoyeho.

68

Pasovačka v rohu ihriska pri bráne Bazileja, pískaná je útočný faul Lovata na Langa.

66

z ihriska odchádza Jean-Kévin Augustin, prichádza Darian Males,
z ihriska odchádza Anton Kade, prichádza Sergio López.

65

Už mohlo byť vyrovnané! Augustinovu strelu Chovan vyrazil pred seba, Ndoye z dorážky trafil bočnú sieť, aj keď mal odkrytú bránu.

63

Čakvetadze síce rozvinul útočnú akciu Slovana, Medveděv mu loptu vrátil, no Čakvetadze sa už po niekoľkýkrát dnes pošmykol.

60

Dobré momenty Slovanistov, ktorí zamestnávajú obranu Bazileja, Po prihrávke Čavriča neprešiei do šestnástky Weiss, potom sa síce nepresadil Čavrič, no Slovan zostáva v blízkosti šestnástky.

58

Kankava získal loptu, potom vybojoval pre svoj tím aut v strede poľa.

57

Langov pas bol príliš dlhý, Chovan rýchlo rozohral, nakopáva loptu dopredu, na zemi sa ocitol Abubakari, do ktorého vrazil Pelmard.

53

Bazilejčania dnes nemali žiadnu gólovú šancu, no podarilo sa im udrieť z rohového kopu. Center na zadnú žrď priťukol hlavou Lang a RICCARDO CALAFIORI trafil do ľavej časti Chovanovej brány. 2:1.

52

Diouf bol na dostrel, ale výborne jeho strelu zblokoval Kucka, skoro sa Slovan dostal do ďalšieho brejku.

51

Slovan sa teraz po šanciach stiahol a čaká, čo súper vymyslí. Bez problémov odvrátil center Amdouniho.

49

Kucka si vypýtal loptu, odcentroval na vzdialenejšiu žrď kde bol Abubakari, lopta mu padla na nohu, nezakončil ideálne, iba vedľa žrde.

47

Slovan podnikol rýchly protiútok s troma hráčmi, Čavrič centroval z pravej strany, Abubakari tesne na loptu nedosiahol!

46

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Vernon De Marco).

46

Začal sa druhý polčas.

Slovan vyhráva po výbornom prvom polčase nad Bazilejom 2:0. V 10. minúte skóroval Abubakari, druhý gól pridal v 17. minúte Kucka.
Druhý polčas sa začne o 19:46.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

44

Kašia zbúral v súboji Xhaku, hlavný rozhodca hru neprerušil, až po chvíli, keď sa Xhaka nezdvíhal.

43

Weiss našiel pred šestnástkou Čavriča, ten sa otáčal s loptou, ale neuvoľnil sa cez Calafioriho.

42

Hitz musel ísť von zo šestnástky, odohral loptu, ktorej sa zmocnili belasí.

41

Weiss vyšprintoval za nákopom, ale nedostal sa k lopte pred Hitzom.

40

Medveděv sa výborne uvoľnil na pravej strane, pred bránou bol voľný Abubakari, no v poslednej chvíli Medveděvovu prihrávku vystihol Pelmard.

39

Bazilej si nevie rady smerom dopredu, belasí bránia veľmi zodpovedne. Ani Langova prihrávka nenašla adresáta.

37

Nízky center belasí odvrátili, loptu vyviezol Kankava.

36

Po faule Čavriča získala Bazilej priamy kop.

35

Bazilej drží loptu, ale je ďaleko od brány Slovana. Slovan prehusťuje priestor.

33

Malik na ľavom krídle, odcentroval na stred šestnástky, Čavrič z desiatich metrov hlavičkoval vedľa ľavej žrde.

33

Súboj Ndoyeho a Kankavu v šestnástke Slovana vyznel v prospech belasých. Rozohráva Chovan.

31

Kade centroval nepresne, lopty sa zmocnil Lovat. Následne Weissa vyvážajúceho loptu fauloval Diouf.

30

Opäť výborne zapracoval Kucka v strede poľa a Slovan išiel do ďalšieho protiútoku. Weiss centroval z ľavej strany, pred Čavričom odvrátil v pokutovom území Calafiori.

29

Kankava našiel hlavou Abubakariho, ten ale o loptu za poliacou čiarou prišiel.

27

Xhakov center odvrátil Lovat, po následnom súboji je lopta prisúdená Slovanu.

26

Amdouni zakombinoval s Augustinom, následne strieľal, výborný Kankava strelu zblokoval na roh.

26

Slovan rozohral nakrátko, k centru sa Lovat neodhodlal, belasí boli vytlačení.

25

Kucka kolmicou vysunul na krídle Medveděva, ten prudko odcentroval do šestnástky na Malika, tesne pred ním odvrátil Pelmard na roh.

24

Prihrávka na Čakvetadzeho, ktorého si však postrážil Pelmard.

23

Amdouni to vzal na seba, dostal sa do vápna, odkiaľ prihrával pred bránu, lopta končí u Chovana.

22

Bazilej sa dovnútra šestnástky nedostala, Amdouni stratil loptu.

20

Xhakov center bol odvrátený, Slovan išiel znova do brejku, Weiss vysunul Čakvetadzeho, ktorý však po súboji tesne pred šestnástkou skončil na trávniku, škoda.

20

Kašia fauloval Augustina, Bazilej bude zahrávať priamy kop z ľavej strany.

17

Slovan dal gól!
Calafiori neprešiel cez hráčov Slovana, JURAJ KUCKA naštartoval brejk belasých, vysunul Abubakariho, ktorý mal voľnú pravú stranu, prihrával do šestnástky nabiehajúcemu Čavričovi, no obranca Bazileja prihrávku odvrátil, lenže iba ku Kuckovi, ktorý si nabehol do tohto priestoru a nekompromisnou strelou k pravej žrdi zvyšuje na 2:0!

16

Bazilej sa teraz snaží trochu loptu podržať a upokojiť hru. Ndoyeho prihrávka smerovala do šestnástky, no neprešla cez Kankavu.

14

Nádejný brejk Slovana, Abubakari oblúčikom prehodil loptu Čakvetadzemu, ktorý vošiel do vápna, no tam sa pošmykol. Škoda, pretože na druhej strane mal Čavriča.

13

Od Chovana sa lopta veľmi rýchlo dostala na Abubakariho na hrote, ktorý to vzal na seba, vystrelil, s prispením brániaceho hráča skončila lopta v náručí Hitza.

10

Lovat rozohral roh nakrátko s Weissom, ten ihneď odcentroval do pokutového územia, Kucka zahral loptu hlavou a MALIK ABUBAKARI ju potom nohou poslal do siete! Slovan vyhráva 1:0.

10

Lovat si rohový kop zopakuje.

9

Znova sa rodila šanca pre Slovan, Kucka prerušil súperovu akciu, prihral Abubakarimu, ktorý ešte dával Čakvetadzemu, ten v šestnástke narazil do protihráča a zakončiť sa mu nepodarilo.

7

Aj Chovan už má prvý úspešný zákrok za sebou, chytil hlavičku Calafioriho, ktorý hlavičkoval po centri do pokutového územia.

6

Čavrič zrýchlil, predbehol svojho strážcu a z pravej strany prihral na os ihriska na malé vápno, Abubakari nemal pri sebe hráča, no zakončil do Hitza, ktorý zachránil svoj tím od inkasovaného gólu, Slovan už mohol vyhrávať, toto bola obrovská šanca!

5

Lovat bol pod tlakom Ndoyeho, ktorý ho aj fauloval, lopta je prisúdená Slovanu.

3

Na poliacej čiare dobre zakročil Xhaka a nepustil Slovan na útočnú polovicu.

2

Kade centroval do pokutového územia, Zeqiri ale na loptu nedočiahol. Chovan bude rozohrávať.

2

Amdouniho strelu zblokoval Medveděv na rohový kop.

1

Slovan sa bráni, hráči Bazileja ale neprešli cez Lovata ani De Marca.

1

Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – J. Medveděv, Kašia, De Marco, Lovat – Kankava – Čavrić, Kucka, Čakvetadze, Weiss © – Abubakari.
Náhradníci: Trnovský, Hrdina – Agbo, Križan, Jarjué, Barseghjan, Green, Zmrhal, Sharani, Pauschek, Lichý, Marcelli.

FC Bazilej 1893: Hitz – Lang, Pelmard, Calafiori, Kade – Ndoye, Diouf, Xhaka ©, Amdouni – Zeqiri, Augustin.
Náhradníci: Salvi, De Mol – Millar, Fink, Adams, Essiam, Males, López, Burger, Vogel.

Futbalisti Slovana Bratislava nastúpia dnes od 18:45 na odvetný zápas osemfinále Európskej konferenčnej ligy proti švajčiarskemu FC Bazilej.

Slovan si do odvety priniesol z Bazileja sľubný výsledok, keď remizoval 2:2. Skóre otvoril v 6. minúte Amdouni, v 17. minúte bolo vyrovnané zásluhou Medveděva. Bazilej išla znova do vedenia v 40. minúte, keď sa presadil Zeqiri. Konečný rezultát stanovil v 70. minúte Abubakari.

Medzitým odohrali oba tímy ligové zápasy. Slovan nestačil na Žilinu a podľahol jej 0:1, Bazilej remizovala so St. Gallenom 1:1, jej jediný gól vsietil v 82. minúte Zeqiri.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:45.