1 : 0
(0:0)
Liverpool FC
Naposledy zmenené pred rokom

Real Madrid zdolal Liverpool 1:0 a postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov s celkovým skóre 6:2. V tomto zápase sa obaja brankári vyznamenali skvelými zákrokmi. No jediný gól zápasu sa podarilo streliť Karimovi Benzemovi po prihrávke Viníciusa Júniora v 78. minúte. Útočník Francúzska, ktorý minulý víkend pre zranenie zmeškal víťazstvo v španielskej lige Madridu proti Espanyolu, strelil v posledných ôsmich zápasoch vyraďovacej fázy Ligy majstrov 13 gólov.

Držanie lopty: 55 % : 45 %.
Strely na bránu: 7:5. Strely mimo: 6:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 7:17.

90+5

90+4

Žltá karta pre tím Liverpool FC (Kostas Tsimikas).

90+3

Hlavný rozhodca signalizuje, že penalta pre Real Madrid sa nekoná.

90+3

Rozhodca posúdi tento incident systémom VAR. Ak sa potvrdí hra rukou, Real Madrid má obrovskú príležitosť.

90+2

Vyzerá to tak, že Tsimikas v pokutovom územi hral rukou.

90+2

Defenzíva hostí pohotovo zablokovala strelecký pokus Rodryga, ktorý sa ocitol v gólovej šanci po prihrávke od spoluhráča.

90+1

Striedanie v tíme Liverpool FC:
z ihriska odchádza Cody Gakpo, prichádza Fabio Carvalho.

90+1

z ihriska odchádza Andrew Robertson, prichádza Kostas Tsimikas.

90

Rozhodca píska faul po tom, čo Elliott pri snahe získať loptu fauloval prothráča.

86

Striedanie v tíme Real Madrid CF:
z ihriska odchádza Dani Carvajal, prichádza Lucas Vázquez.

86

Alexander-Arnold skúša vytvoriť gólovú šancu v podobe centra pred bránu. Defenzíva domácich odvrátila nebezpečenstvo.

84

z ihriska odchádza Toni Kroos, prichádza Aurélien Tchouaméni.

84

z ihriska odchádza Vinícius Júnior, prichádza Marco Asensio.

83

Eliott vysiela strelu z hranice šestnástky. Namieril to do stredu brány. Brankár bol na správnom mieste a pokus zneškodnil.

82

z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Rodrygo.

82

z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Dani Ceballos.

81

Salah v súboji s Nachom prichádza o loptu pri postrannej čiare.

78

Real Madrid dal gól!
Vinicíus Júnior sa ocitol vo vnútri šestnástky. Pokúšal sa strieľať, ale míňa loptu. Nakoniec sa mu podarilo prihrať nabiehajúcemu KARIMOVI BENZEMOVI, ktorý zasúva loptu do prázdnej siete.

77

Rohový kop pre Liverpool. Zahral ho Robertson. Defenzíva si poradila s touto hrozbou.

76

Robertson poslal loptu do pokutového územia. Center bol presný. Brankár pokus zneškodnil.

73

z ihriska odchádza James Milner, prichádza Alex Oxlade-Chamberlain.

72

Vinícius Júnior si to namieril smerom k bráne. Dvaja obrancovia ho nakoniec obrali o loptu, a tak z tejto šance nič nebolo.

69

Benzema v obrovskej príležitosti. Po prihrávke od spoluhráča sa ocitol vo vnútri šestnástky a vypálil. Jeho strela letela vysoko nad bránu. Alisson má odkop od brány.

67

Carvajal nastrelil loptu do šestnástky. Z tejto šance nakoniec nič nebolo. Lopty sa zmocnil Alisson.

64

Valverde si nabehol na center do pokutového územia. Hlavičkou poslal loptu smerom na bránu. Jeho pokus smeruje tesne ponad brvno. Alisson má odkop od brány.

63

Fernandez skúšal poslať loptu do pokutového územia. Jeden z obrancov predvádza skvelý zákrok.

61

Salah centroval do šestnástky. Žiaden z jeho spoluhráčov sa nedostal k lopte.

60

Kroosova prihrával po ľavom krídle na Viníciusa Júniora. Defenzíva Liverpoolu odvrátila prihrávku za postrannú čiaru.

57

z ihriska odchádza Darwin Núñez, prichádza Roberto Firmino.

57

z ihriska odchádza Diogo Jota, prichádza Harvey Elliott.

56

Benzema si nabehol do pokutového územia. Vinicius Junior mu poslal presnú prihrávku. Benzemov strelecký pokus zablokoval jeden z obrancov.

53

Valverde si nabehol na presnú prihrávku. Ocitol sa sám pred brankárom. Vystrelil do stredu brány. Alisson zneškodnil jeho strelecký pokus.

52

Vinicius Junior sa ocitol v ofsajde po tom, čo mu jeho spoluhráč poslal slušnú prihrávku.

51

Jota sa dopustil ďalšieho faulu pri snahe obrať súpera o loptu.

50

Jota sa dopúšta faulu na protihráča. Rozhodca nemal nad čím uvažovať.

48

Fabinho vyslal do šestnástky slušný center. Žiaden z jeho spoluhráčov sa však k lopte nedostal. Courtois má odkop od brány.

48

Rohový kop Liverpoolu bol pohodlne odprataný obranou domácich do bezpečia.

47

Rohový kop pre Liverpool. Zahrá ho Robertson.

46

Začal sa druhý polčas.

Stav je po prvom polčase vyrovnaný – 0:0. Obidva tímy mali niekoľko zaujímavých príležitostí skórovať prvý gól zápasu. Zatiaľ sa to ani domácim, ani hosťom nepodarilo, pretože vždy pohotovo zareagovali buď brankári, alebo defenzíva. Uvidíme, čo nám prinesie druhé dejstvo.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Alexander-Arnold hľadal spoluhráča centrom do šestnástky. Defenzíva Realu Madrid odvracia túto šancu preč. Liverpool s rohovým kopom.

45+1

Benzema strieľal spoza hranice šestnástky. Jeho strelu zblokovala obrana súpera.

44

Liverpool sa ocitol v sľubnej šanci. Rozhodca signalizuje postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitol Gakpo.

43

Valverde sa snažil dostať sa cez súperovu obranu s cieľom vytvoriť gólovú šancu. Rozhodca píska útočný faul.

42

Salah hľadal vysúvajúceho sa Gakpa. Našiel však len brániaceho protihráča, ktorý zmaril jeho úmysel.

40

Hra je znova prerušená po tom, čo Fabinho zastavil útočiaceho spoluhráča a dopustil sa faulu.

38

Salah sa dopustil faulu na súpera v snahe vybojovať loptu. Real Madrid s voľným kopom v blízkosti stredového kruhu.

36

Gakpo spracoval prihrávku od spoluhráča a rozhodol sa vystreliť na bránu. Courtois vyráža loptu na rohový kop.

35

Viniciovi Juniorovi sa podarilo dostať cez obranu súpera. Jeho strelecký pokus letel po zemi presne brankárovi do rukavíc.

33

Nunez vo veľkej šanci skórovať. Loptu poslal do pravej strany brány. Courtois vyčaroval parádny zákrok. Liverpool má rohový kop.

33

Benzemovi sa dostalo prihrávky. Rozhodca prerušuje hru, pretože sa nachádzal v ofsajde.

31

Nunez skúšal skórovať hlavou po tom, čo sa mu dostalo lopty od spoluhráča. Bol však ďaleko, a tak Courtois chytá pohodlne loptu do rukavíc.

29

Fernandez zvalil rukami Salaha na zem. Rozhodca píska faul. Liverpool s voľným kopom.

28

Milner sa dopustil faulu na Valverda. Real Madrid má voľný kop.

26

Gakpo hlavičkoval center od spoluhráča. Lopta končí vedľa ľavej tyče. Courtois má odkop od brány.

25

Alexander-Arnold našiel svojho spoluhráča na pravom krídle. Vložil ale do prihrávky veľa sily, a tak bude mať Courtois odkop od brány.

24

Hráči Liverpoolu určujú tempo hry krátkymi kombinovanými prihrávkami a čakajú na vhodnú príležitosť prekonať súperovu obranu.

23

Modrićova prudká strela z hranice šestnástky veľmi tesne preletela ponad brvno. Chýbalo niekoľko centimetrov.

22

Kroos zahráva rohový kop, ktorý odvracia obrana súpera preč od nebezpečia.

20

Camavinga sa uvoľnil a spoza hranice pokutového územia vypálil prudkú strelu tesne pod brvno. Alisson s vynikajúcim zákrokom túto strelu vyrazil.

18

Jota si nabiehal na prihrávku od svojho spoluhráča. Jeho strelecký pokus letí vedľa ľavej tyče.

18

Liverpool pri lopte v blízkosti stredového kruhu. Snažia sa nájsť medzierku v obrane súpera.

17

Konaté sa dopustil obranného faulu na Benzemu. Hlavný arbiter fúka do píšťalky.

14

Benzema sa vydal dopredu s úmyslom vytvoriť príležitosť pre skórovanie. Obrana Liverpoolu odpratala loptu. Real Madrid má výhodu rohového kopu.

13

Rohový kop, ktorý zahral Alexander-Arnold bol odprataný obranou domácich do bezpečia.

12

Obrana Realu Madrid odrazila Salahovu prihrávku do šestnástky smerom na roh.

12

Odrazenej lopty sa zmocnil Kroos. Z hranice šestnástky to napálil priamo na bránu. Jeho úmysel aleprečítal Alisson.

11

Real Madrid s ďalším rohovým kopom. Zahrá ho Modrić.

10

Lopta je po rohovom kope už odprataná do bezpečia.

9

Kroos poslal prízemnú prihrávku do pokutového územia. Defenzíva súpera pohotovo odvrátila hrozbu. Real Madrid s rohovým kopom.

8

Alexander-Arnold so šmýkačkou zložil protihráča na trávnik. Real Madrid má voľný kop, ktorý zahrá Kroos.

7

Do pokutového územia vyšprintoval Nunez. Po prihrávke od spoluhráča vystrelil prudkú strelu po zemi. Courtois so skvelým zákrokom.

6

Rohový kop pre Real Madrid. Zahrávať ho bude Modrić.

5

Vinícius Júnior sa skúšal uvoľniť, ale brániaci hráč zasiahol.

4

Real Madrid má loptu na kopačkách a snaží sa prekonať obranu Liverpoolu.

3

Rozhodca prerušil hru po tom, čo sa Benzema ocitol v postavení mimo hru.

2

Alexander-Arnold hľadal svojho spoluhráča na pravom krídle, vložil však do prihrávky veľa sily, a tak z tejto šance nič nebolo.

1

Úvodný výkop zahráva Liverpool.

1

Úvodné zostavy:

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Rüdiger, N. Fernández – Kroos, Camavinga, Modrić – Valverde, Benzema ©, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin – Asensio, Ceballos, M. Díaz, E. Hazard, F. Mendy, Odriozola, Rodriguez, Rodrygo, Tchouaméni, Vallejo, Vázquez.
Tréner: Ancelotti C.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, An. Robertson – D. Jota, Fabinho, Milner © – Saláh, Núñez, Gakpo.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Carvalho, Elliott, Firmino, Gomez, Jones, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Matip, Tsimikas, Williams.
Tréner: Klopp J.

Rozhodca: Zwayer – Lupp, Achmüller.

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri odvetnom osemfinálovom zápase medzi Real Madrid CF a Liverpool FC. Zápas sa bude odohrávať na štadióne Santiago Bernabéu v Madride.

Real Madrid vstupuje do odvety v pohodlnejšej pozícií, pretože úvodný zápas vyhral 2:5. V prvom polčase sa o góly postarali v 4. minúte Núñez a v 14. minúte Salah. Hostia boli v druhom dejstve jednoznačne lepším mužstvom. V 21. a 36. minúte skóroval Vinícius Júnior a postaral sa o vyrovnané skóre. V 48. minúte navýšil stav Militão. Výsledné skóre zápasu zapečatil v 55. a 67. minúte Benzema.