2 : 3
(0:3)
DAC 1904 Dunajská Streda
Naposledy zmenené pred rokom

Ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok nedele a úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dočítania priatelia.

Na Štiavničkách sme dnes videli dva diametrálne rozdielne polčasy. V tom prvom dominovala Dunajská Streda, v tom druhom Banská Bystrica. Dunajská Streda teda zvíťazila pod Urpínom 3:2 a navýšila svoj náskok na čele tabuľky na štyri body pred Slovanom Bratislava.

Po skončení zápasu je na trávniku obrovská roztržka, v ktorej sú zapletené obe striedačky. Treba však jasne povedať, že táto situácia je len a len vinou hlavného rozhodcu, ktorý hrubo nezvládol záver zápasu.

90+5

90+3

Zdá sa, že hlavný rozhodca Dohál nebude situáciu vôbec posudzovať so systémom VAR, čo vyvolalo ďalšiu búrku emócií. Žltú kartu dostáva domáci asistent tréner Štefan Rusnák.

90+3

Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Matej Franko).

90+2

Banská Bystrica dala gól, ale ten neplatí pre údajnú hru rukou! Na ihrisku máme obrovské emócie, budú sa udeľovať žlté karty na oboch stranách!

90+1

Domáci futbalisti hrajú v druhom polčase mimoriadne sympaticky a vrhajú všetky sily do útoku.

90

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Milan Dimun).

90

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Alex Pinto).

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 5 minút.

89

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Sebastián Nebyla, prichádza Ammar Ramadan.

89

z ihriska odchádza Željko Gavrić, prichádza Alejandro Mendez.

88

Hra sa v týchto momentoch výrazne kúskuje, čo hrá do karát futbalistom Dunajskej Stredy.

87

DAC oblieha pokutového územie domáceho tímu, následne po súboji ostáva ležať na trávniku Miroslav Káčer.

86

Káčerík fauloval na pravej strane pri vlastnom pokutovom území, hostia majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

85

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút a trúfam si povedať, vzhľadom na druhopolčasový výkon Dukly, že ešte nie je o víťazovi rozhodnuté.

84

Banská Bystrica dala gól! Rýchly útok Dukly, Rymarenko parádne našiel na pravej strane MATEJA FRANKA, ktorý obstrelil Petráša a znižuje na 2:3!

83

Viacero súbojov v strede poľa, po zisku lopty idú dopredu domáci futbalisti.

82

Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Adam Hanes, prichádza Matej Franko.

82

z ihriska odchádza Dávid Richtárech, prichádza Gabriel Demian.

80

Znovu rýchla útočná akcia hostí, Nebyla sa však pred Hruškom k lopte nedostal.

79

Futbalisti zo Žitného ostrova kombinujú na polovici domáceho tímu.

78

Rýchle prečíslenie hostí 3 na 2, Szánthó však zakončoval absolútne naivne a Hruška vôbec nemusel zasahovať.

77

Druhý polčas má na Štiavničkách stále výborné tempo a spád, Dukla podáva diametrálne iný výkon než v prvej časti hry.

76

Ďalšie zakončenie v podaní hráčov Dunajskej Stredy, tentoraz zakončoval Andzouana, ale Hruška bol pozorný.

75

Niarchos po príchode na trávnik hýri aktivitou, Hruška však jeho strelu na dvakrát dokázal skrotiť.

74

Rýchla akcia hostí, Niarchos našiel prihrávkou Szánthóa, ktorý však príliš dlho váhal a jeho strela sa tak ku Hruškovi ani nedostala.

73

Pokutový kop to napokon nebude, domáci však budú zahrávať aspoň rohový kop.

72

Zblokovanie lopty v podaní Pinta je však ešte preverované systémom VAR.

71

Obrovská šanca domáceho tímu! Prvú strelu Dukly najskôr zblokoval Pinto, následne dorážku domácich bravúrne vyrazil Samuel Petráš!

70

z ihriska odchádza Nikola Krstović, prichádza Ioannis Niarchos.

70

z ihriska odchádza Cesar Blackman, prichádza Regő Szánthó.

68

Rýchle prečíslenie domáceho tímu, Róbert Polievka dostal loptu na pravú stranu, krížnou strelou opečiatkoval pravú tyč Petrášovej bránky.

67

Dukla zvyšuje svoj tlak a snaží sa o kontaktný gól.

65

Milan Dimun sa snaží podržať loptu a trošku upokojiť svojich spoluhráčov.

64

Zápas má stále výborne tempo, hra sa prelieva zo strany na stranu.

63

Domáci po vstrelenom góle dostali novú energiu do žíl a vybojovali rohový kop. Zahral ho znovu Polievka, no tentoraz Petráš nemusel zasahovať.

62

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Spyros Risvanis).

60

Banská Bystrica dala gól! Zlepšený výkon Dukly v druhom polčase prináša svoje ovocie, Ľupták náročným zákrokom sklepol loptu na hranicu šestnástky pre svojho kapitána RÓBERTA POLIEVKU, ktorý krásnou strelou upratal loptu nekompromisne k pravej tyči Petrášovej bránky!

59

Vysoký pressing Dukly hráčom DAC nevonia, druhý polčas je tak o poznanie vyrovnanejší než ten prvý.

58

Znovu menšie zmätky pred Petrášovou bránkou, lopta však napokon končí v moci dunajskostredského gólmana.

57

Rohový kop Dukly tentoraz rozohral Rymarenko nakrátko s Ľuptákom, ani táto snaha však hráčom spod Urpína nevyšla podľa predstáv.

56

Ďalšia útočná snaha domáceho celku, center Káčeríka odvrátil Pinto hlavou na rohový kop.

55

Riskantná rozohrávka hostí, Dukla vysoko napáda, no Petráš náročnú situáciu zvládol.

55

Rýchle prečíslenie hostí, Krstović našiel prihrávkou Nebylu, ktorý však nemal ideálny prvý dotyk s loptou a následne o ňu v súboji prišiel.

54

Prihrávka domácich na Káčeríka bola nepresná, loptu bude od svojej bránky vykopávať Samuel Petráš.

53

Hra sa prelieva zo strany na stranu, zápas má výborné tempo, v druhom polčase je Dukla podstatne lepšia než v polčase prvom.

52

Hostia pri kombinácii na vlastnej polovici trávnika zapájajú do rozohrávky aj brankára Samuela Petráša.

51

Rohový kop Dukly zahral Polievka na prednú tyč, domáci ešte loptu predĺžili pred Petráša, ale do zakončenia sa napokon nedostali.

50

Káčer parádnou prihrávkou do priestoru vysunul do úniku Nikolu Krstovića, napokon to však bolo veľa kriku pre nič, pretože Čiernohorec bol v postavení mimo hru!

49

Rohový kop domácim nevyšiel úplne ideálne, všetko v obrane DAC vyriešil Krstović, ktorý prišiel vypomôcť svojim obrancom.

49

Slávik posielal z pravej strany solídny center pred Petráša, Hanes sa však ku hlavičke nedostal. Následne si domáci futbalisti center zopakovali a po teči hostí budú zahrávať rohový kop.

48

Z rohového kopu domáci nič nevyťažili, ostávajú však s loptou na svojich kopačkách.

47

Striedajúci Adrián Káčerík okamžite vybojoval rohový kop pre svoj tím.

47

Futbalisti DAC nastúpili do druhého polčasu bez striedania, už v prvom polčase nahradil Dominik Kružliak zraneného Brunettiho.

46

Úvodný výkop druhého polčasu patrí hráčom DAC.

46

z ihriska odchádza Ľubomír Willwéber, prichádza Adrián Káčerík.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase prehráva Banská Bystrica na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 0:3. Hostia hrajú zatiaľ výborný zápas, čistým hetrikom sa blysol kanonier Nikola Krstović. Druhý polčas sa začne približne o 18:34.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+4

Fanúšikovia DAC v samom závere prvého polčasu ešte mohutne ženú svojich miláčikov do útoku.

45+3

Tréner hostí Adrián Guľa napriek výbornému výkonu svojho tímu stojí pri postrannej čiary a naďalej rázne rozdáva pokyny svojim hráčom.

45+2

Viacero nepresností v strede poľa na oboch stranách.

45+1

Polievka sa v pokutovom území hostí dostal do zakončenia, dvojica obrancov DAC sa mu však doslova hodila do strely!

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Dohál nadstavovať minimálne štyri minúty.

45

Krstović znovu v zakončení, tentoraz mu však lopta nesadla ideálne na kopačku a pre Hrušku to tak nebol žiadny vážnejší problém.

44

Blackman sa z ničoho nič snažil prebiť do zakončenia, Ľubomír Willwéber mu v poslednej chvíli dokázal loptu čisto vypichnúť.

43

Znovu zmätky v obrane DAC, v pokutovom území hostí sa snažil k lopte dostať domáci kanonier Polievka, no napokon sa mu to nepodarilo.

42

Rohový kop Dukly zahral Polievka, Záhumenský sa snažil Petrášovi znepríjemniť situáciu, obranca DAC však všetko dokázala vyriešiť.

41

Domáci Slávik sa prebíjal k bránke Samuela Petráša, jeho center však na rohový kop tečoval Miroslav Káčer.

41

Necelých päť minút do konca prvého polčasu, Banská Bystrica prehráva na Štiavničkách s Dunajskou Stredou už 0:3!

40

Rýchle prečíslenie hostí v pomere 2 na 1, Káčer krásnou prihrávkou do priestoru vysunul Nebylu, ktorý bol však v postavení mimo hru. Navyše loptu však stihol odkopnúť Matúš Hruška, ktorý výborne čítal hru.

39

Domáci sa však dostávajú znovu do šance, pri strele Hanesa musel Petráš vytiahnuť prvý vážnejší zákrok!

38

Po priamom kope v podaní Polievku sa domáci dostali aj do zakončenia, ale nešlo o nič vážne a Samuel Petráš pohodlne skryl loptu vo svojich rukaviciach.

37

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Yhoan Andzouana).

37

Priamy kop domáceho celku zo zaujímavej pozície.

36

Nuž, 35 minút zápasu je silnou kávou pre domácich fanúšikov, ktorí dávajú jasne najavo svoju nespokojnosť.

35

Dunajská Streda dala gól! Blackman pohodlne na pravej strane prešprintoval Záhumenského, poslal ideálnu loptu za obranu domáceho celku pre nestráženého NIKOLU KRSTOVIĆA a čiernohorský útočník tak zavŕšil čistý hetrik!

33

Dunajská Streda si pohybom po krajoch dokáže otvárať priestor v obrane Dukly, domácim systém na troch obrancov v tomto zápase vôbec nevychádza.

32

Ostré protesty domáceho trénera Michala Ščasného, ktorý od hlavného rozhodcu Dohála dostáva červenú kartu a musí opustiť striedačku svojho tímu! Hlavným trénerom Dukly sa teda pre zvyšok zápasu stáva Mário Auxt!

31

Dunajská Streda dala gól! Typická útočná akcia hostí s rukopisom kouča Adriána Guľu! Nebyla po rýchlom útoku z ľavej strany poslal ideálny center pred Hrušku, NIKOLA KRSTOVIĆ sa úplne osamotený zavesil do vzduchu a pohodlne pridáva druhý gól hostí!

30

Polhodina zápasu je za nami, stav je stále 0:1.

29

Rohový kop DAC tentoraz neznamenal pre brankára Matúša Hrušku žiadny vážnejší problém.

28

Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Branislav Ľupták).

28

Káčer faulovaný v strede poľa, dopredu pôjdu hráči DAC. Ľupták navyše uvidí žltú kartu.

28

Prvý kontakt s loptou po striedaní má za sebou už aj Dominik Kružliak.

27

Do pokutového územia sa aj s Willwéberom na chrbte prebíjal Nikola Krstović, Nebyla sa vďaka tomu dostal do úplne voľného priestoru, ale nedokázal to zužitkovať.

27

z ihriska odchádza Mateus Brunetti, prichádza Dominik Kružliak.

25

Brunetti si zrejme pri dopade na trávnik poranil koleno a musí byť striedaný. Toto je nepríjemná situácia, hráčovi DAC v každom prípade želáme skoré uzdravenie.

24

Súboj v strede poľa, po zákroku Rymarenka ostáva ležať na trávniku Brunetti, ktorý musí byť ošetrovaný lekárskym tímom DAC.

23

Začala sa druhá polovica prvého polčasu a zdá sa, že Banská Bystrica sa postupne začína zahrievať do prevádzkovej teploty.

22

Znovu útočná akcia domáceho celku, Slávikovu strelu z uhla Petráš dokázal vyraziť, následne Rymarenko v dorážke trafil brániaceho Risvanisa.

21

Zmätky pred Petrášom po centri Willwébera, Káčer napokon všetko vyriešil prihrávkou na brankára DAC, ktorý loptu odkopol do bezpečia.

20

Dvadsať minút zápasu je za nami, pod Urpínom Banská Bystrica zatiaľ prehráva s Dunajskou Stredou 0:1.

19

Rýchly útok hostí do rozhodenej obrany, delovku Gavrića však Hruška pohotovým zákrokom dokázal vyraziť!

18

Slávik poslal z ľavej strany nepríjemný prízemný center do päťky hostí, no obrana DAC ju v poslednej chvíli dokázala upratať do bezpečia.

17

Polievkov center sa snažil predĺžiť Adam Hanes, loptu však poslal mimo ihriska.

16

Dukla bude zahrávať prvý rohový kop v zápase, k lopte sa postavil Róbert Polievka.

15

Tentoraz chybujú v strede poľa v kombinácii oba tímy, dopredu však napokon pôjdu domáci futbalisti.

14

Center domácich z nohy Pišoju upratal Pinto bez väčších problémov do bezpečia.

13

Záhumenský s veľkou chybou v strede poľa, hostia sa vyrútili do prečíslenia, ale Gavrić sa zamotal vo vlastných kľučkách!

12

Veľká šanca Dukly! Center z pravej strany našiel na hranici šestnástky DAC domáceho kapitána Polievku, ktorý však z prvej mieril vysoko nad Petrášovu bránku!

11

Vojaci spod Urpína strácajú v strede poľa pomerne jednoduché lopty, tréner Michal Ščasný okamžite reaguje a rozdáva svojim zverencom rázne pokyny.

10

Úvodných 10 minút zápasu je za nami, Dukla Banská Bystrica prehráva na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 0:1.

10

Blackman skúsil strelu spoza hranice šestnástky, trafil však len brániaceho Timoteja Záhumenského.

9

Banskej Bystrici dnes chýba Andrija Balić, ktorý pod Urpínom hosťuje práve z DAC a v zápasoch proti Dunajskej Strede tak nemôže hrať. Na hernom prejave Dukly je to veru vidieť.

8

Domáci futbalisti Dukly sa snažia spod tlaku hostí vymaniť aj odkopom lopty ďaleko na polovicu DAC.

7

Krstović sa prebíjal k šestnástke domáceho tímu po ľavej strane, center dunajskostredského snajpera bol tečovaný domácim obrancom za postrannú čiaru.

6

DAC drží loptu na svojich kopačkách a kombinuje na polovici Banskej Bystrice.

5

Domáci sa snažia kombinovať na vlastnej polovici, Richtárech však chybuje. Fanúšikovia DAC okamžite ženú svoj tím mohutne dopredu.

4

Dunajská Streda dala gól! Center z ľavej strane sklepol Blackman ideálne pred NIKOLU KRSTOVIĆA, ktorý pohodlne otvára skóre dnešného zápasu!

3

Nebyla solídnym centrom z pravej strany hľadal Krstovića, ktorý bol však vzorne bránený. Hlavička ostrostrelca hostí tak Hruškovi starosti neurobila.

2

Richtárech fauloval v strede poľa Káčera, dopredu pôjdu hostia zo Žitného ostrova.

1

Oboch tímom prvé útočné snahy stroskotali v strede poľa.

1

Úvodný výkop patrí futbalistom Dukly Banská Bystrica.

1

Oba tímy máme na hracej ploche, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

Úvodné zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Hanes, Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský – Pišoja, A. Slávik, Ľupták, Richtárech – Rymarenko, Polievka ©.
Náhradníci: Baláž, Nôta – Gorosito, Köröš, Franko, Demian, Jackuliak, Káčerík, Svetlík.
Tréner: Michal Ščasný

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis ©, Brunetti, Andzouana – Káčer, Dimun, Nebyla – Blackman, Krstović, Gavrić.
Náhradníci: Veszelinov – Fazlagić, Mendez, Niarchos, Kalmár, Kružliak, Ramadan, Davis, Szánthó.
Tréner: Adrián Guľa

Rozhodca: Dohál – Štrbo, Vorel.

Príjemný dobrý deň z Banskej Bystrice, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 1. kola nadstavby futbalovej Fortuna ligy, časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica privítajú na domácom štadióne hráčov DAC Dunajská Streda Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Dukle v aktuálnej tabuľke súťaže patrí priebežné šieste miesto so ziskom 31 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Michala Ščasného zvíťazili v Skalici nad MFK 2:1 (góly Dukly Polievka, Balić). Najlepším strelcom tímu je Róbert Polievka, ktorý má na svojom konte 13 gólov.

Dunajskej Strede patrí v tabuľke Fortuna ligy aktuálne prvé miesto so ziskom 48 bodov. Zverenci trénera Adriána Guľu v poslednom doterajšom zápase zvíťazili v Ružomberku nad MFK 1:0 (gól DAC Krstović). Najlepším strelcom tímu je Nikola Krstović, ktorý má na svojom konte 12 gólov.

Zápas sa začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.