6 : 1
(3:0)
FK Železiarne Podbrezová
Naposledy zmenené pred rokom

Nešťastný zápas pre hostí z Podbrezovej sa končí, Spartak Trnava porazil Železiarov vysoko 6:1! Odo mňa je to pre dnešný deň všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dňa. Dočítania priatelia.

90+1

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Michal Očenáš nadstavovať minimálne 1 minútu.

88

Z priameho kopu sa do strely oprel Marek Kristián Bartoš a opečiatkoval pravú tyč Vantrubovej bránky!

87

Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Jakub Paur).

87

86

Hostia majú po faule Paura výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

85

Nuž, Roman Skuhravý je dnešným výkonom svojho tímu asi hodne sklamaný, smerom dopredu to najmä v úvode druhého polčasu nebolo zlé, ale v defenzíve Podbrezová dnes doslova zhorela.

84

Trnava dala gól! Nepríjemný center domácich z priameho kopu Ludha nešťastne vyrazil priamo pred JAKUBA PAURA, ktorý z náročnej pozície prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a pridal šiesty gól Trnavy v dnešnom zápase!

83

Ďalší Bukatov center z rohu hľadal Procházku, ktorý však tretí gól do siete Ludhu v tejto chvíli nepridal.

82

Bukatov center na prednú tyč hľadal Štetinu, pred robustným obrancom Trnavy však loptu na rohový kop odvrátil Ďatko.

81

Bukatov center z pravej strany hostia tečovali na rohový kop pre Spartak.

80

Trnava v kombinácii v strede poľa, obrana Podbrezovej je však už pred Ludhom sformovaná.

79

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Kelvin Ofori, prichádza Martin Bukata.

78

Zaváhanie v rozohrávke hostí, Paur ani Ristovski to však nedokázali využiť.

78

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza Matej Oravec, prichádza Filip Mielke.

78

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Christophe Kabongo).

75

z ihriska odchádza Abdulrahman Taiwo, prichádza Milan Ristovski.

75

z ihriska odchádza Filip Twardzik, prichádza Matej Čurma.

74

z ihriska odchádza Samuel Štefánik, prichádza Jakub Paur.

73

Trnava dala gól! Chyby hostí v obrane pokračujú, Spartakovci poľahky vykombinovali obranu hostí, Štefánik našiel napravo voľného ROMANA PROCHÁZKU, ktorý pridáva svoj druhý gól v dnešnom zápase!

73

Chyba hostí v rozohrávke, po zaváhaní Ludhu sa však Dyjan de Azevedo nezorientoval úplne ideálne.

72

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Samuel Ďatko).

72

Vladimír Kukoľ je ošetrovaný za postrannou čiarou, ale bude pokračovať v zápase. Zároveň dostal niekoľko taktických pokynov od Romana Skuhravého.

71

Trnava dostala gólom Taiwa novú energiu do žíl, domáci zrazu bez problémov vykrývajú stred poľa a tlačia sa do útoku.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Spartak Trnava vedie nad Podbrezovou už 4:1.

69

z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Dyjan Azevedo.

67

Trnava dala gól! Erik Daniel poslal výbornú loptu pred ABDULRAHMANA TAIWA, ktorého prvú strelu ešte Ludha dokázal vyraziť, na dorážku rovnakého hráča však bol už prikrátky!

66

Hostia znovu v kombinácii na polovici Trnavy.

65

Ďalšia štandardná situácia v prospech hostí, Vantruba však ani tentoraz nemusel zasahovať.

64

Hráči Spartaka sa v druhom polčase zatiaľ nedokážu dostať do potrebného tempa, sledujeme skutočne zápas dvoch absolútne rozdielnych polčase. Podbrezová z rohového kopu Vantrubu tentoraz neohrozila.

63

Po rýchlej akcii bude Podbrezová zahrávať rohový kop.

62

Rýchla kombinácia Trnavy, Savvidis našiel napravo voľného Oforiho, ktorý skúsil dlhý center pred Ludhu, ale ten bol nepresný.

61

Hostia kombinujú na polovici Trnavy, oproti prvému polčasu predvádzajú diametrálne odlišný výkon.

60

V Trnave uplynula hodina zápasu, Spartak vedie nad Podbrezovou 3:1.

59

Dlhý center na pravú stranu hostí pre Talakova, ktorý však nemal úplne dobrý prvý dotyk s loptou.

58

Center domácich z ľavej strany odvrátila obrana hostí presne na číhajúceho Samuela Štefánika, ktorý ju z prvej napálil do spleti brániacich hráčov.

56

Trnava kombinuje v strede poľa a snaží sa trošku upokojiť vzniknutú situáciu.

55

Znovu rýchly prechod hostí stredom poľa, tentoraz však Železiari po nepresnej prihrávke strácajú loptu.

54

Kukoľ je po príchode na trávnik ťahúňom svojho tímu, snaží sa vytvárať priestor pre spoluhráčov, Trnavčania si však už naňho dávajú veľký pozor.

53

Tréner hostí Roman Skuhravý od postrannej čiary rozdáva pokyny svojim hráčom, zrejme ešte cíti šancu na zvrat v zápase.

52

Podbrezová v prečíslení 5 na 3, táto útočná snaha však hosťom nevyšla podľa predstáv.

51

Podbrezová dala gól! Výborný center skúseného Kukoľa umiestnil CHRISTOPHE KABONGO hlavou presne k pravej tyči Vantrubovej bránky a otvára si tak strelecké skóre vo Fortuna lige!

51

Hostia sú v druhom polčase aktívnejší, budú zahrávať rohový kop.

50

Päťdesiat minút zápasu je za nami, Trnava stále vedie nad Podbrezovou 3:0.

49

Tréner hostí Skuhravý teda v polčasovej prestávke urobil poriadny prievan v zostave Podbrezovej, rozhodol sa pre striedanie štvorice hráčov. Domáci pokračujú bez zmeny v zostave.

48

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Mikuláš Bakaľa).

46

z ihriska odchádza Patrik Blahút, prichádza Christophe Kabongo.

46

z ihriska odchádza Nicolas Šikula, prichádza Vladimír Kukoľ.

46

z ihriska odchádza Šimon Faško, prichádza Martin Talakov.

46

z ihriska odchádza Daniel Pavúk, prichádza Marek Kuzma.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase vedie Trnava nad Podbrezovou 3:0. Hosťom tento duel zatiaľ vôbec nevychádza, uvidíme v akom svetle sa Železiari predstavia v druhom polčase, ktorý sa začne približne o 16:02.

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Twardzikov výborný center na prednú tyč našiel hlavu Kóšu, ktorý len o kúsok minul brvno bránky hostí!

44

Strela Romana Procházku z hranice šestnástky končí po teči vedľa Ludhovej bránky. Domáci však budú zahrávať rohový kop.

43

Ofori sa znovu snažil urobiť si priestor na strelu v päťke pred Ludhom, tentoraz si na šikovného útočníka Trnavy dali obrancovia hostí pozor.

42

Vantruba posiela loptu dlhým výkopom až na polovicu Podbrezovej.

41

Ďalšia rýchla akcia Trnavy, Taiwo s Oforim robia v obrane Podbrezovej poriadny prievan.

40

Trnava hrá v dnešnom zápase naozaj výborne, na ihrisku dominuje a kráča za ziskom troch bodov.

39

Výborná prihrávka pred bránkou hostí pre Erika Daniela, skúsený stredopoliar či obranca však efektným zakončením Ludhu nevystrašil.

38

Domáci kouč Michal Gašparík rázne rozdáva pokyny od postrannej čiary.

37

Domáci v kombinácii pred pokutovým územím hostí, Sangare s Blahútom však akciu Spartaka úspešne prerušili.

36

Hostia kombinujú na vlastnej polovici trávnika.

35

Domáci sa snažili využiť zaváhanie Šikulu, ale rýchle prečíslenie im nevyšlo podľa predstáv. Následne všetko vyriešil práve spomínaný Šikula, ktorý sa obetavo vrátil vypomôcť svojim obrancom.

33

Hra je prerušená, Twardzik sa drží za pravé lýtko a uvidíme či bude môcť pokračovať v dnešnom zápase.

32

Prvý raz v zápase musel zasahovať Martin Vantruba. Mladučký Faško našiel prihrávkou Ďatka, ktorého strelu brankár Trnavy vyrazil a následne zneškodnil aj dorážku Pavúka!

31

Polhodina hry je za nami, Spartak demoluje Železiarov z Podbrezovej a vedie už 3:0!

30

Trnava dala gól! Prihrávku na hranicu šestnástky prepustil Ofori pre ROMANA PROCHÁZKU, ktorý parádnou strelou nedal Ludhovi šancu na úspešný zákrok!

29

Richard Ludha je po strele Taiwa ešte otrasený, ale po krátkom čase bude môcť pokračovať v zápase.

28

Obrovská šanca Trnavy! Taiwo dostal od Procházku exkluzívnu prihrávku do voľného priestoru, no delovkou doslova zostrelil brankára hostí Ludhu!

27

Spartakovci si veria a hrajú vo veľkej pohode, na ich výkone je vďaka vedeniu badať solídne sebavedomie.

26

Šikovná strela Samuela Štefánika Ludhovi najskôr vypadla, na druhý pokus však brankár Podbrezovej dokázal biele čudo skrotiť vo svojich rukaviciach.

25

Trnava opäť v kombinácii v strede poľa.

24

Pred Patrikom Blahútom sa na ľavej strane otváral priestor, obetavý zákrok však predviedol skúsený trnavský obranca Lukáš Štetina.

23

Center na prednú tyč sa Pavúk snažil predĺžiť za seba, jeho úmysel však nebol presný.

22

Sangare skúšal center pred bránku Vantrubu, po zákroku Kóšu budú hostia kopať rohový kop.

21

Podbrezová už vsádza všetko na jednu kartu a snaží sa útočiť, všetci hráči hostí sú na polovici Trnavy – samozrejme s výnimkou brankára Ludhu.

20

Dvadsať minút zápasu je za nami, trnavský štadión sa otriasa v základoch, Spartak vedie nad Podbrezovou už 2:0!

19

Trnava dala gól! SAMUEL ŠTEFÁNIK najskôr prudkou prihrávkou našiel Mikoviča, ktorého strelu Ludha vyrazil presne pred číhajúceho hráča Trnavy a ten sa nemýlil! Spartak vedie už 2:0!

18

V strede poľa bol faulovaný Twardzik, dopredu tak pôjdu znovu futbalisti Trnavy.

17

Výborný obranný zákrok mladučkého Šikulu, ktorý je po prvý raz v tejto sezóne v základnej zostave hostí, od lopty šikovne odstavil skúseného Romana Procházku.

16

Twardzik si hľadal priestor na pravej strane, následným centrom na prednú tyč hľadal Taiwa, no Ludha jeho zámer dobre prečítal a loptu však stiahol do svojej náruče.

15

Dlhý výkop Vantrubu až na polovicu súpera, tam však Spartakovci loptu veľmi rýchlo stratili.

14

Hostia sú po inkasovanom góle trošku otrasení, znovu robia menšiu chybu v strede poľa.

13

Trnava dala gól! Prihrávka Kelvina Oforiho sa za prispenia obrancu Podbrezovej dostala k úplne voľnému ABDULRAHMANOVI TAIWOVI, ktorý ukázal svoj strelecký kumšt a pohotovo obstrelil vybiehajúceho Lud­hu!

12

Oba tímy robia viacero nepresností v strede poľa, hra je tak rozkúskovaná a nemá spád.

11

Martin Vantruba chytá dnes svoj jubilejný 50. zápas v slovenskej najvyššej súťaži, uvidíme, či sa mu ho podarí osláviť čistým kontom.

10

Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, Trnava hrá s Podbrezovou nerozhodne 0:0.

9

Erik Daniel posielal z ľavej strany mäkkučký center pred Ludhu, ktorým hľadal Procházku. Gólman Podbrezovej však výborne čítal hru a loptu včas skryl do svojich rukavíc.

8

Trnava je smerom dopredu aktívnejšia, Kelvin Ofori už dvakrát skúsil strelecky ohroziť bránku Železiarov zo stredného Slovenska.

7

Krásna akcia Trnavy, Štefánik našiel na pravej strane Kelvina Oforiho, ktorý krížnou strelou tesne minul pravú tyč Ludhovej bránky!

6

Trnava pri kombinácii na vlastnej polovici opätovne zapája do hry aj Martina Vantrubu.

5

Hostia kombinujú v strede poľa, snažia sa po krídlach prelomiť trnavskú defenzívu, ale zatiaľ sa im to nedarí podľa predstáv.

4

Prvá strela v zápase patrí domácim, po troch prihrávkach v rýchlom slede však domáci mierili vedľa Ludhovej bránky.

3

Druhý roh Trnavy v krátkom slede znovu zahral Twardzik, tentoraz mu však lopta vôbec nesadla na kopačku.

3

Loptu z rohu pred Ludhu zatočil Twardzik, ale pre obranu Podbrezovej to nebola žiadna náročná situácia.

3

Spartak bude po rýchlej akcii zahrávať prvý rohový kop v zápase.

2

Trnava do rozohrávky zapája aj brankára Martina Vantrubu, ktorý je dnes po dlhom čase v bránke Spartaka.

2

Súboj Štetinu s Pavúkom v prospech obrancu Trnavy.

1

Úvodný výkop patrí futbalistom domáceho Spartaka Trnava.

1

Za tónov legendárneho Il Silenzia nastupujú oba tímy na trávnik.

Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Vantruba – Daniel, Štetina, Kóša, Twardzik – Procházka, Savvidis, Štefánik, Mikovič © – Ofori, Taiwo.
Náhradníci: Kamenár – Ristovski, Paur, Ujlaky, Čurma, Oseni, Iván, Bukata, Azevedo.
Tréner: Michal Gašparík

FK Železiarne Podbrezová: Ludha © – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Šikula, Bariš, Ďatko, Pavúk – Sangare, Š. Faško, Blahút.
Náhradníci: Luksch, Rehák – Mielke, Špyrka, Talakov, Kuzma, Kabongo, Kukoľ.
Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodca: Očenáš – Ferenc, Štofik.

Príjemný dobrý deň z Trnavy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 1. kola nadstavby futbalovej Fortuna ligy, časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti FC Spartak Trnava privítajú na domácom štadióne hráčov FK Železiarne Podbrezová. Zápas sa začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Spartaku v aktuálnej tabuľke súťaže patrí priebežné tretie miesto so ziskom 40 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Michala Gašparíka prehrali v derby so Slovanom Bratislava na trávniku súpera 1:4 (gól Spartaka Kóša), pričom však prišli o vylúčeného Kristiána Koštrnu. Najlepším strelcom tímu je Abdulrahman Taiwo, ktorý má na svojom konte 5 gólov.

Podbrezovej patrí v tabuľke Fortuna ligy aktuálne štvrté miesto so ziskom 35 bodov. Zverenci trénera Romana Skuhravého v poslednom doterajšom zápase remizovali v Trenčíne s AS 1:1 (gól Podbrezovej Bartoš). Najlepším strelcom tímu je stále Moses Cobnan s 9 gólmi, ktorý však už v tíme nepôsobí (prestup do Krasnodaru). Aktuálne najlepším strelcom z hráčov v tíme Podbrezovej je dvojica Pavúk – Kuzma, obaja hráči vsietili po 3 góly.

Zápas sa začína o 15:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.