Slovenský pohár - Slovnaft cup - Štvrťfinále

2 : 2
(2:1)
MFK Skalica
Naposledy zmenené pred rokom

Skalica prehrávala 0:2, nakoniec sa ale ona teší z postupu do semifinále Slovnaft Cupu. Dvojgólové manko zmazala, v penaltách mala dva mečboly, ujal sa až ten z kopačky Yaa.

Liptovský Mikuláš si môže vyčítať, že v závere prakticky odovzdal loptu súperovi, hoci sa ešte bude spomínať situácia z 90. minúty a možná penalta po zákroku Černeka na Václavika.

V bitke o semifinále to budú ale Záhoráci, ktorí vyzvú bratislavský Slovan.

Začína penaltový rozstrel.

Riadny hrací čas gól nepriniesol. Liptovský Mikuláš premrhal dvojgólové vedenie, Skalica sa do duelu vrátila v hodine dvanástej. Po krátkej pauze tu máme penaltový rozstrel.

90+2

Druhý polčas sa skončil.

90+2

Píska sa ruka Vlaska na ofenzívnej polovici. Sváček si už chystá loptu na miesto priestupku.

90+1

Ďalším potrestaným mužom za zbytočné reči je Roman Haša.

90+1

Nadstavujú sa dve minúty.

90

Toto mohla byť penalta! Černek trafil nohu Václavika v pokutovom území, no píska sa opačne… Teda útočný faul. Domáci tomu nechcú uveriť.

89

Václavik zostáva ležať na zemi, vyzerá to na kŕče. Záver bude riadne napínavý.

88

Teraz sa začína pravý chaos. Oba celky sa chcú vyhnúť penaltám, ktoré by nasledovali v prípade remízy.

87

Necelých päť minút do konca plus nadstavený čas, viac striedaní už neuvidíme. Ide do tuhého.

85

Skalica dala gól! Je vyrovnané! OLIVER PODHORIN podobným spôsobom ako v prvom polčase Bartoš oklamal brankára.

85

Richard Bartoš je už síce na lavičke, ale za protesty uvidel žltú kartu. Za rovnaké previnenie videl žltú kartu aj Dominik Sváček.

84

Penalta pre Skalicu! V pokutovom území spadol Ján Vlasko, ktorého smolne fauloval Mihajilo Popovič.

83

Pritvrdzuje sa. Bedecs prebrúsil Václava, okamžite vzniká roztržka. Peter Ziemba upokojuje aktérov.

81

Viac ako minútu sa nehralo. Župa naťahuje ďalšie sekundy pri vhadzovaní.

80

Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš:
z ihriska odchádza Tomáš Gerát, prichádza Gergely Tumma,
z ihriska odchádza Richard Bartoš, prichádza René Dedič.

Striedanie v tíme MFK Skalica:
z ihriska odchádza Martin Mášik, prichádza Tomáš Horniak.

79

Hrá sa zo strany na stranu, Liptáci si dávajú pozor na zadné vrátka. Viacerí hráči toho majú plné zuby.

78

Celok zo stredného Slovenska s autom ďaleko od svojej brány. Skalica môže poslať do hry ešte troch hráčov, ale iba počas jedného prerušenia.

76

Pokus o kontru nevyšiel podľa predstáv. Odštartovali sme záverečnú štvrťhodinu.

75

Štyri stovky divákov povzbudzovali Tatran pred rohovým kopom. Šemrinec ho pokryl na druhý pokus.

74

Dnešné stretnutie sleduje 416 divákov.

73

Tomáš Gerát potrestaným mužom po faule v strede poľa.

72

Hra sa kúskuje, čo vyhovuje Liptovskému Mikulášu. Veľa sme toho od šance Yaa z 52. minúty nevideli.

70

Pred Šemrincom sa padalo, Popovič ale faulovaný nebol.

69

Nevyzerá to tak, že sa bude ukazovať karta. Václav vyviazol bez trestu.

68

Marek Václav nepríjemne triafa do hlavy Tomáša Geráta. Peter Ziemba analyzuje udalosti.

67

z ihriska odchádza Adam Gaži, prichádza Erik Jendrišek,
z ihriska odchádza Ľuboslav Laura, prichádza Mihajilo Popovič.

66

Rozohrávka nakrátko, s vysokým centrom Staša Šemrinec nemal najmenší problém.

65

Podhorin blokuje domáci pokus. Ponúka sa šanca Liptákom.

64

Taktický faul na opačnej strane, potrestaný je aj Imrich Bedecs.

63

Martin Černek nebol na trávniku ani minútu a už vidí žltú kartu po strete s Divišom.

62

z ihriska odchádza Mário Hollý, prichádza Martin Černek.

60

Čakáme na nový impulz, pokojne aj z lavičky. Obaja tréneri môžu striedať ešte štyrikrát.

58

Píska sa ruka Mášika v strede poľa. Lopta pre domácich.

56

Strela z uhla v podaní aktívneho Yaa sa do štatistík nezapíše. Aj tu sa mával ofsajd.

55

Dlhé nákopy receptom nebudú. Haša je dnes maximálne strážený.

53

Ofsajdové postavenie Lauru, opäť na pravom krídle Liptákov.

52

Sváček zlikvidoval pokus Yaa, gólman Tatrana následne trochu bodyčekoval súpera. Peter Ziemba sa na českého gólmana škaredo pozrel.

50

Ofenzívny priestupok domácich, ktorí dnes ťažia aj z toho, že hrajú v Liptovskom Mikuláši a nie v Poprade.

49

Nepresnosť Václava a spoluhráčov, lopta končí mimo ihriska. Sváček sa s rozohrávkou neponáhľa.

48

Na Stašov center zo štandardky z ľavej strany si naskakoval Bartoš, hlavou loptu minul.

47

Tvrdý kontakt medzi Divišom a Yaom. Viac si to odniesol legionár v drese Skalice.

46

Gerát sa nevyhol ofsajdu, kombinácia pozastavená.

46

Začal sa druhý polčas.

Liptovský Mikuláš vedie nad Skalicou 2:1. Skóre otváral Bartoš z penalty, náskok navýšil Gerát. Domácich mierne schladil pred prestávkou Mášik.

Druhý polčas sa začne približne o 15:35.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+4

Do seba skočili práve striedajúci hráči. Peter Ziemba upokojuje Yaa aj Staša.

45+3

Pridlhý center Hollého na Moronga, Sváček sa s odkopom od svätyne ponáhľať nebude.

45+2

Staš po príchode aktívny, ale to aj Yao. Pri lopte hosťujúce MFK.

45+1

Nadstavujú sa tri minúty.

45

Yao v ofsajdovom postavení, zbytočne krokom nemrhal.

44

Skalica dala gól! Striedania akoby rozhodili Záhorákov. Pekná kombinácia pred pokutovým územím, jemný center do šestnástky a MARTIN MÁŠIK v rýchlosti prekonáva Sváčeka!

43

z ihriska odchádza Jakub Kousal, prichádza Yann Michael Yao.

43

z ihriska odchádza Christián Steinhübel, prichádza Tomáš Staš.

42

Švec sa predral do šestnástky, ale nevystrelil, len prihral späť. Koncovka jeho protihráča bola zrazená.

41

Steinhübel dokonca odchádza do šatne. Vyzerá to na vynútené striedanie ešte pred prestávkou. Krátke oslabenie Liptákov.

40

Domáci borec ošetrený, za potlesku schádza z trávnika. Síce sa často fauluje, no zatiaľ sme kartu nevideli.

39

Mášik zostrelil Steinhübela loptou. Nebolo to nič chcené, ale nasledovať musí ošetrenie.

38

Pekná individuálna akcia Adama Gažiho z ľavej strany. Dostal sa cez troch protihráčov, štvrtý mu koncovku zablokoval.

36

Otrasený Ján Vlasko zostáva sedieť na trávniku. Vo vzduchu ho nepríjemne trafil Václavik.

35

Ponúknutá výhoda pre Skalicu sa končí strelou vedľa. Martin Mášik sa na sebe hnevá, mohol to zasiahnuť lepšie.

34

Zaujímavé zakončenie Lauru vonkajškom kopačky a z half-voleja končí len v náručí Šemrinca.

33

Kousal si pomáhal rukami v súboji so Spychkom. Takto to v ofenzívnej tretine nepôjde.

32

Rudzan si všimol nabiehajúceho Hašu, lopta to bola mimoriadne zlá.

30

Iba útočný faul domáceho mužstva. Šemrinec bude nakopávať ďaleko dopredu.

28

Pavol Majerník sa má nad čím zamyslieť. Liptovský Mikuláš si dokáže strážiť Hašu s Kousalom, Sváček veľa roboty nemal.

27

Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

25

Minimálne na najbližšie minúty to platiť bude. Za takéto obrázky sme radi. Skaličania majú čo doháňať.

24

Kousal odchádza za potlesku divákov po svojich a vyzerá to tak, že bude schopný pokračovať.

22

Ťažký dopad Kousala na zem po súboji so Župom. Peter Ziemba okamžite hru prerušil a povolal lekárov.

21

Liptovský Mikuláš dal gól! Dvojnásobná smola pre Skalicu! TOMÁŠ GERÁT napriahol z dvadsiatich metrov, jeho pokus sa ešte obtrel o jedného z obrancov… A skončil milimetrovo vedľa pravej žrde!

20

Málokto by očakával takýto štart. Bielo-zelení sa dnes na trávniku hľadajú.

19

Fantastický Šemrinec! Opäť musel reagovať na roh, keď prv pred ním podvihol loptu Gerát, aby z dorážky z desiatich metrov pálil medzi tri žrde Spychka! Bývalý brankár Trenčína či Košíc drží hostí nad vodou!

17

Od rohovej zástavky centroval Steinhübel, k zakončeniu neprišlo.

16

Domáci pokračujú v aktivite. Záhoráci očividne otrasený zo situácie spred troch minút.

14

Liptovský Mikuláš dal gól! RICHARD BARTOŠ rutinérsky premenil pokutový kop. Šemrinec zostal prakticky stáť, len trochu sa hodil po svojej pravej ruke, zatiaľ čo Bartoš zakončil presne k ľavej žrdi!

13

To Liptákov mrzieť nemusí, len o niekoľko momentov neskôr tu máme penaltu! Laura spadol cez nohu Rudzana, Peter Ziemba po niekoľkých sekundách premýšľania ukázal na biely bod!

13

Ani z tejto štandardky väčšia hrozba nebude.

12

Zabudnutý Župa na zadnej žrdi z voleja triafa len Moronga. Dôležitý defenzívny blok nasledovaný rohom.

11

Ten je ukončený ofsajdovým postavením Bartoša, ktorého hľadal Laura. Opakovaný záznam ukázal, že to bolo minimálne veľmi tesné – ak vôbec o ofsajd išlo.

10

Ani Sváček nemusel veľké vrásky na čele. Črtá sa brejk.

9

Haša centroval z pravej strany, Spychka ho znegoval. Rohový kop v úvodnej desaťminútovke aj pre Skalicu.

7

Steinhübel sa odhodlal k strele z veľkej vzdialenosti. Šemrinec sa z miesta ani nemusel pohnúť.

6

Vidíme množstvo nepresností. Vzhľadom na to, že ide o dva najhoršie celky Fortuna ligy, je to aj celkom nepochopiteľné.

5

Nedôrazný nákop do šestnástky, Záhoráci sa poľahky oslobodili.

4

Rohový kop číslo jeden pre domácich.

3

Aktívnejšie vstúpili do duelu hostia, ktorí chcú prekvapiť Tatran.

2

Jakub Švec sa až príliš ľahko dostal do šestnástky Liptákov, aby následne z pätnástich metrov totálne prestrelil!

1

Výkop patril Skaličanom v bielo-zelenom, domáci v červených dresoch.

1

Úvodné zostavy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Diviš, Bedecs, Spychka, Župa, Gerát, Steinhübel, Václavik, Laura, Gaži, Bartoš ©
Náhradníci: Polaček – Staš, Voško, Nečas, Popovič, Jendrišek, Tumma, Kuchárik, Dedič
Tréner: Ivan Lišivka

MFK Skalica: Šemrinec – Morong, Podhorin ©, Rudzan, Václav, Mášik, Hollý, Kousal, Vlasko, Švec, Haša
Náhradníci: Junas – Blažek, Hurtado, Fábry, Černek, Yao, Nagy, Horniak, Medved
Tréner: Pavol Majerník

Rozhodca: Peter Ziemba – Peter Bednár, František Ferenc.

Vo Fortuna lige bojujú o udržanie, v pohári o postup do semifinále.

Liptovský Mikuláš sa bude chcieť v Slovnaft Cupe odraziť a načerpať pozitívne myšlienky pred nadstavbovou skupinou o udržanie sa medzi slovenskou elitou.

O Skalici môžeme povedať to isté, tú ale čaká skôr boj o to, aby sa vyhla baráži s druholigistom. Stávkové kancelárie jasného favorita nemajú.

A ako sa tímom darilo v osemfinále? Liptáci vyradili treťoligovú Bánovú hladko 3:0, viac sa zapotili Záhoráci. Tí doma privítali Ružomberok, v riadnej hracej dobe sme postupujúceho nespoznali. O osude museli rozhodnúť až penalty, ktoré Skalica ovládla pomerom 4:3.

Víťaz posledného štvrťfinále sa v semifinále postaví proti úradujúcemu majstrovi Slovanu Bratislava.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo štvrťfinálového zápasu Slovnaft Cupu medzi MFK Tatran Liptovský Mikuláš a MFK Skalica.

Stretnutie sa začne o 14:30.