Bayer Leverkusen
Naposledy zmenené pred rokom

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:12.

Napínavý dvojzápas je u konce. Oba dva celky dokázaly venku zvítězit poměrem 3:2 a tak byla nevyhnutelná zápletka jménem prodloužení a následné penalty, které lépe zvládl Bayer Leverkusen!
V monackém dějství tahalo většinu zápasu za kratší konec Monako. Po trefě Ben Yeddera vyrovnalo nejprve v prvním poločase, aby za další dvě minuty opět prohrávalo. Leverkusen poté dokonce zvýšil na 3:1 a držel se v postupové pozici, ale Monako díky Embolovi šest minut před koncem snížilo na 2:3 a duel šel do prodloužení. Tam jsme moc příležitostí neviděli a konal se tak penaltový rozstřel. Německý celek dokázal proměnit všech pět exekucí, naopak v monackém dresu pouze břevno trefil Matazo a poslal tím Bayer dál!
Toto je pro dnešek vše a já děkuji za pozornost.

Konec zápasu.

3:5

Nübel byl blízko blizoučko k udržení svého týmu ve hře. Správně si vybral stranu ale střelu Diabyho nezkrotil dostatečně a francouzský útočník posílá Leverkusen do osmifinále Evropské ligy!

3:4

Hrádecký zvolil správnou stranu, ale Vollandova rána byla rychlá a přesná!

2:4

Patrik Schick si před samotným zakončením přibrzdil a přesně k levé tyči z jeho pohledu trefuje!

2:3

Embolo bez potíží k tyči snižuje skóre a drží naděje Monaka.

1:3

Tapsoba jako další obránce v brzké fázi rozstřelu trefuje skvěle levý horní roh brány! Nübel zkusil zůstat stát na místě.

1:2

Další tvrdá rána z monackých kopaček ale Matazo napálil jen břevno!

1:2

Amiri dokázal střelou k levé tyči proměnit, i když Nübel trefil stranu.

1:1

Netradičně zahájil za Monako stoper Disasi a nekompromisně tvrdou ranou vyrovnává!

0:1

Azmún za pískotu domácích fandů vlažným způsobem trefil správnou stranu a překonává Nübela!

0:0

Střílení penalt začíná.

Zahajovat bude Bayer Leverkusen.

Tým Monaka pořádá poslední válečnou poradu a chytá se v kruhu. Jejich kapitán Disasi je zatím s Hrádeckým a rozhodčími u procedury zvané los.

Oba trenéři jdou rozhodovat, kdo se postaví k penaltovému rozstřelu!

120+3

Druhé prodloužení skončilo.

120

Nastavovat se budou dvě minuty.

120

Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Ismail Jakobs).

120

Amiri centrem trefil pouze Henriqueho, který tak odčinil předešlou situaci.

119

Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Caio Henrique).

119

Kolem Henriqueho se prodral Diaby a brazilský obránce ho nedovoleně zastavil. Docela dobrá příležitost pro hosty nějakých 25 metrů od brány.

118

Parádní šance domácích! Do centru se na malém vápně položil Kevin Volland a Hrádecký skvěle zakročil!

118

Clement ukazuje na hráče, aby se soustředili a přemýšleli o tom, co dělají.

117

Tapsoba znovu odvracel nebezpečný centr Monaka.

116

Roh si vzal na starost opět Henrique. Nejvýš byl Hrádecký a pokryl centr.

116

Pořádný závar před bránou hostů poté, co se uvolnil Embolo a prudkou přihrávkou na malém vápně hledal Vollanda. Míče se od obránců odkutálel na roh.

115

Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Sardár Azmún.

115

Hrádecký bezpečně lapil střílený centr Embola.

114

Henrique o ničem nepřemýšlel a poslal znovu míč do pokutového území, kde dobře zasáhl Tapsoba.

113

Tapsoba přihrával středem, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Monako ale příležitost nevyužilo. Na zemi zůstává Amiri a na druhé straně Sarr.

112

Wirtz si pěkně počkal na Amiriho, který nepropálil obranný val. Aut pro Bayer.

111

Další nepřesnosti ve hře hostů. To samé ale potkalo i Monako. Leverkusen mohl jít do útoku. Přihrávka na Schicka ovšem nebyla přesná.

109

Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Kevin Volland.

109

Na trávníku už leží Krépin Diatta. Toto vypadá na střídání.

108

Leverkusen takřka zadarmo obdržel balón, ale Patrik Schick ho hlavou nedokázal posunout k Diabymu.

107

Bakker si naběhl pro míč za obranu. Poté však nepřesně přihrával.

107

Po dobré práci Tapsoby se kope od branky Hrádeckého.

106

Amiri si pro kombinaci vybral Patrika Schicka. Do hrátek jim ale vstoupil Fofana a získal míč pro domácí.

106

Začalo druhé prodloužení.

Před oběma týmy je posledních 15 minut a případné pokutové kopy. Únava už je dost znatelná. Kouč Monaka Clement znovu intenzivně komunikuje se svými svěřenci.

105+1

První poločas prodloužení skončil.

105

Nastavovat se bude jedna minuta.

105

Bayer teď silně tlačí. Míč si předávají hlavně Diaby, Schick a Wirtz. Před nimi je ale zformovaná obrana v červeno-bílém.

104

Centr směřoval na zadní tyč. Domácí znovu situaci zvládli.

104

ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Moussa Diaby.

103

Teď je Leverkusen tím týmem, který drží soupeře v obranném bloku. Wirtz si navíc vynutil faul a toto bude velmi dobrá pozice pro standardní situaci.

102

Schickovi se zatím po nástupu na hřiště moc nedaří. Opět ve vápně jen narazil na Disasiho.

101

Frimpong obětavě vybojoval míč, ale poté se odrazil od něj za brankovou čáru, což znamená odkop od brány

100

Nepříjemný centr Henriqueho do šestnáctky mířil na Disasiho. Obrana hostů odvrátila. Vhazovat však bude Monako.

99

Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Exequiel Palacios).

98

Zloba na straně Monaka po rozhodnutí, že se bude kopat od brány Hrádeckého. Pomezní však moc přesvědčivě nevypadal.

97

Domácí mají v prodloužení zatím navrch. Není se po konci druhé půlce základní hrací doby čemu divit.

96

Monaku nyní kombinace vyšla a nebezpečné zakončení z úhlu vysílal Embolo! Tečovat ještě stihl Andrich.

95

Akce Leverkusenu skončila za středovým kruhem a hrát může Disasi.

93

Gólman Monaka musel po rohu znovu zakročit proti míči, který možná směřoval mezi tři tyče.

93

Bakker znovu v akci! Vrhnul se do vápna jako utržený vagón a po ztrátě Diopa se ocitl tváří v tvář Nübelovi, ale nedokázal ho propálit!

91

Mitchel Bakker rychlou nahrávkou přes osu hřiště hledal před bránou Amiriho. První u míče byl ale brankář Nübel.

91

Začal první poločas prodloužení.

Po necelé čtvrt hodině druhého poločasu se po skvělé akci Wirtze prosadil Amine Adli a dlouhé minuty to vypadalo, že Leverkusen směřuje za postupem. Kouč Monaka Clement ale trefil střídání pár minut před koncem poslal zápas do prodloužení Breel Embolo.

90+4

Druhý poločas skončil.

90+2

Frimpong stále leží ve vápně a stěžuje si, že byl faulován Sarrem.

90

Nastaveny jsou tři minuty.

90

Schick bojoval s Disasim. Míč však bere Monako.

90

Henriqueho centr byl hostující obranou pokryt.

89

Ani Monako nevzdává boj o postup po základní hrací době. Embolo pálil z kraje vápna a roh bude po zákroku Andricha i na druhé straně.

89

Wirtz je evidentně v pořádku a bude pokračovat. Hned po rohu chtěl centrovat, ale trefil jen blok.

88

Wirtz vyslal vpřed Patrika Schicka a těsně před ním musel zatáhnout za záchrannou brzdu Sarr. Je tu roh Leverkusenu. Na zemi zatím zůstává Wirtz.

87

Útočný faul Diatty. Ten už působí velmi unaveným dojmem.

87

Nejpravděpodobnější variantou je nyní prodloužení. Monako ožilo a Leverkusen se sotva dostává z vlastní poloviny.

85

Hrádecký kryje prudký centr na bránu.

84

Monaco právě vstřelilo branku!

A Hrádecký se zlobil oprávněně. Jen několik okamžiků po Tahově odkopu přišel z pravé strany centr Diatty přímo na hlavu BREELA EMBOLA, který nechytatelně překonává kapitána Leverkusenu – 2:3!

84

Rychlá kombinace končí nakonec odkopem Taha, který rozzlobil Hrádeckého, protože mohl vzít míč do rukavic a ušetřit nějaký čas.

84

Pro Leverkusen to budou ještě dlouhé chvíle. Monacký celek znovu posouvá linii blíž a blíž k jeho vápnu.

82

Henrique dlouhým autem hledal Embola, který prodloužil na malé vápno do chumlu hráčů. Obrana Bayeru si znovu poradila a míč je uprostřed hřiště na kopačkách domácích.

82

Centr na přední tyč Bayer zlikvidoval a Monako vytěžilo jen autové vzahování.

81

Je tu roh Monaka po akci Jakobse.

81

Tapsoba zkoušel ostrým pasem vyslat Frimponga a připravuje hosty o míč.

80

AS potřebuje dostat míč do vápna a jeho nejbližšího okolí a co nejdřív dostat do hry nové útočníky na hrací ploše. Důsledná obrana Leverkusenu k tomu ale nedává příležitost.

79

Trojité střídání Monaka stáhlo ze hřiště tři hlavní ofenzivní jména a přichází nový vítr, který by měl hru dopředu výrazně rozhýbat. Aspoň to je ambicí kouče Clementa.

78

ze hřiště odchází Eliesse Ben Seghir, přichází Ismail Jakobs.

78

ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Breel Embolo.

78

ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Myron Boadu.

77

Kapitán Ben Yedder se vzteká, že mu Diatta nenaběhl tak, jak si přál.

77

Leverkusen se nikam nežene a nakládá s míčem velmi opatrně. Snaží se v klidu kombinovat a nutno dodat, že hráči domácích mu to nějak extrémně obtížné nedělají.

76

Ben Yedder to přehnal a byl obrán Palaciosem.

75

Druhý poločas se pomalu blíží poslední desetiminutovce a Monaku se krátí doba na vyrovnání skóre dvojzápasu. Hraje se nyní navíc před jeho vlastním vápnem.

74

ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Nadiem Amiri.

72

Golovinův míč prošel na zadní tyč, kde propadl Bakker a nechal Diopovi předložit Ben Seghirovi! Ten ale nepropálil Hrádeckého!

70

ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Patrik Schick.

70

ze hřiště odchází Mohamed Camara, přichází Eliot Matazo.

70

Přečíslení hostů po přihrávce Bakkera málem využil Hložek! Český mladík pálil jen těsně vedle tyče!

69

Nübel byl ve vzduchu nejvýš a okamžitě rozehrává do křídla. Ben Yedder by dobře hlídán Bakkerem.

69

Další svižná akce Leverkusenu. Narážečkou se snadno k zakončení dostal Frimpong a je tu další roh.

68

Golovin vyzval k akci Henriqueho a Brazilec dokázal ocentrovat. Trefil sice jen Hincapiého, ale ten se nebezpečně odrážel směrem k bráně Hrádeckého. Vše ale dopadlo bez velkého ohrožení jeho sítě.

67

Balón Bayeru doputoval jen ke gólmanovi domácích.

66

Frimpong zůstává ležet po nevinném souboji na zemi. Takovéto obrázky uvidíme asi ze strany hostů čím dál častěji.

66

Na přímou střelu to bylo hodně daleko a Golovin přetáhl centr, který měl mířit na Disasiho. Ruskému záložníkovi se dnes moc nedaří.

65

Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Robert Andrich).

65

Ben Seghir díky ponechané výhodě mohl pokračovat v akci. Nakonec si AS ale stejně rozehraje standardní situaci.

63

Mitchel Bakker po průniku levou stranu hřiště překonal Nübela! Pomezní však mává ofsajd.

62

V tuto chvíli by postupoval Bayer Leverkusen a k definitivě mu zbývá ještě něco okolo půl hodiny.

62

Na hrací ploše je osmnáctiletý mladík Edin Diop debutující v A-týmu Monaka!

61

ze hřiště odchází Chrislain Matsima, přichází Edan Diop.

60

Kdo jiný než Ben Yedder by mohl chtít s výsledkem něco udělat! Kapitán Monaka se místo přihrávky Diattovi rozhodl pro individuální zakončení a po navedení míče do středu napálil míč do břevna!

58

Leverkusen právě vstřelil branku!

Obtížnou situaci okolo zahuštěného vápna ale dokonale vyřešil Florian Wirtz! Podíval se po své pravé ruce a zahlédl nabíhajícího AMINEHO ADLIHO, který hlavičkou dokonale překonává Nübela – 1:3!

58

Hložek dobře podržel míč a počkal na své spoluhráče. Prostor se poté na hraně monackého vápna hodně zhustil a bylo jen těžké se dostávat dál.

58

Amine Adli měl pocit, že získal rohový kop. Rozhodčí však nechávají rozehrát domácí.

57

Bayer se za deset minut druhého poločasu jen těžko dostává do hry. Golovin mu teď ale trochu nechtěně přispěl k zahájení útoku a Leverkusen může kombinovat okolo vápna.

56

Levou nohou točil od praporku balon do vápna Henrique, ale hosté odvrací rovnou do brejku na Floriana Wirtze. Monačtí se s ním stihli vrátit a tak z akce nakonec nic nebylo.

55

Sarrovi se nelíbilo příliš osobní bránění od Andricha. Je tu ale další roh.

54

Henrique trefil vracejícího se Frimponga a Monako má roh.

54

Ani jeden celek nyní nechce závažnou chybou posadit soupeře na koně. Opatrnost jde znát. Hraje se teď na polovině německého týmu.

53

AS chtělo tentokrát něco vymyslet po pravé straně hřiště. Konkrétně to byl Senegalec Krépin Diatta. Centrem mířil jen nad branku.

52

Rozdíl je dnes k vidění hlavně ve fyzické hře, kdy hosté chodí do soubojů mnohem razantněji.

51

Hodně místa dostal uprostřed Palacios, ale nevyužil ho k nějaké kloudné akci. O míč se následně hlásil Hložek. Centr šel ovšem úplně jinam a do zázemí, což rozlítilo kouče Xabiho Alonsa.

50

Po rohu směřoval ještě centr do šestnáctky na Taha, ale slabá hlavička se stala kořistí Nübela. Poté byl na něj ještě odpískán faul kvůli postrčení od Frimponga.

50

Frimpong individuální akcí ve vápně vybojoval roh v souboji s Henriquem.

49

Ben Yedder hezky propíchl míč do vápna na Ben Seghira. Mladík měl problém se zpracováním a byl ihned zbaven možností k zakončení.

48

Nezačalo se v tomto poločase úplně v největším tempu. Monako se snaží držet balon a postupně překonávat zodpovědnou obranu soupeře.

47

Ben Seghir si nevěřil do fyzického souboje s Tahem a ani se o něj pořádně nepokusil.

47

Tah měl k míči blíže než Ben Yedder a pokryl ho tak, aby mohl odkopnout Lukáš Hrádecký.

46

Míče se rychle zmocnil Leverkusen. Po chvíli ho ale ztrácí.

46

Začal druhý poločas.

Oba týmy zahájí druhou půli ve stejných jedenáctkách jako tu první.

Máme za sebou první půli, ve které padly celkem tři góly. Celkově už bylo za tři poločasy tohoto dvojzápasu k vidění osm přesných tref a za aktuálního stavu by šel zápas do prodloužení. Po obrovské šanci Ben Yeddera se jako první dokázal na druhé straně prosadit po chybě domácího brankáře Florian Wirtz. Šest minut na to si ale Ben Yedder spravil chuť z penalty a bylo vyrovnáno. Tento stav vydržel pouhé dvě minuty a Leverkusen šel po gólu Palaciose znovu do vedení. Stav 2:1 ve prospěch hostů už zůstal do konce půle a bitva o postup je tak zcela otevřená. Lepším dojmem dnes ovšem působí hostující celek, který je agresivnější a mnohem rychleji dokáže přejít do útoku a vypracovat si zakončení.

45+1

První poločas skončil.

45

45

Tapsoba faulován Ben Seghirem a hosté budou moct ještě zaútočit.

44

Wirtz dokázal udržet při průniku po levém křídle míč na hrací ploše. Fofana sice následně odevzdal domácím, ale ti znovu rychle ztrácí míč.

43

Velmi dobrý a riskantní obranný zákrok Fofany na Frimponga, kterým zamezil Leverkusenu v přechodu do možného přečíslení.

42

Rozhdočí Hernández Hednández během hry ukazuje na Ben Yeddera, že si všiml jeho oplácení. Kapitán Monaka naopak trochu žaluje na Tapsobu, že od něj inkasoval úder loktem.

41

Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Youssouf Fofana). Čtyřiadacetiletý Francouz zezadu lehce položil ruku na záda Wirtze a sudí poprvé tasil ze své kapsy kartónek.

41

Obránci hostů mají poměrně dost času na to se vždy zformovat a reagovat na přesuny míče mezi monackými fotbalisty, kteří působí trochu jako bez nápadu.

40

Diatta teď potěšil domácí diváky skvělou kličkou i zvládnutým fyzickým soubojem. Jeho spoluhráč Matsima si poté vynutil faul na svou osobu.

39

Územní převahu si už pomalu vytvářelo Monako. Vše ale končí faulem Chrislaina Matsimy na Bakkera.

38

Jonathan Tah vystihl myšlenku soupeře a odpálil míč pryč ze své poloviny.

37

Hincapié se se sbírá ze země po souboji a jeho tým má k dispozici balon. Zatím se hraje stále bez žluté karty.

36

Domácí ke kombinaci nedostávají moc prostoru a musí rychle vymýšlet správní řešení, což se ne vždy daří. Minulá akce tomu byla příkladem.

35

Roh Monako odvrátilo do prozatimního bezpečí. U míče jsou po chvíli znovu hráči v černém.

34

Hložek vypíchl míč a poslal dopředu Wirtze. Český forvard pokračoval sprintem v akci a nabídl se Wirtzovi, který si ho všiml a nabil mu na dělovku, která nadělala Nübelovi velké problémy. Roh pro Leverkusen.

33

Hrát bude Monako. Srážka byla vyhodnocena jako faul Leverkusenu.

32

Hosté oproti oficiálnímu rozestavení nechává vzadu pouze trojici Tapsoba, Tah a Hincapié. Frimpong se pohybuje spíš na úrovni záložní řady.

31

Leverkusen vedl 2:1 nad Monakem i před týdnem, ale nakonec se radovali hosté. Tento stav tedy po třetině základní hrací doby vůbec nic neznamená.

30

Míč po rohu prošel až na zadní tyč k Ben Yedderovi. Nejlepší střelec domácích balon ze vzduchu nedokázal trefit a Hrádecký nemusel zasahovat.

30

První rohový kop má Monako.

29

Hincapié lehce sebral balón Diattovi. Leverkusen následně míč znovu odevzdal soupeři, ale Ben Seghir spáchal útočný faul a k nelibosti domácích diváků sudí píská.

27

Frimpong dobře podržel míč, aby počkal na spoluhráče, ale nepřesně poté hledal Andricha.

27

Hosté dnes působí velmi sebevědomým dojmem. Tím, kdo si věří úplně nejvíc, je možná Mitchel Bakker. Nyní šel opět tvrdě do souboje s Matsimou. U balonu bude Monako.

25

Dlouhý centr zmizel v rukavicích Lukáše Hrádeckého. Ben Yedder neměl ve vzduchu šanci.

25

Bayer Leverkusen brání na své polovině v plném počtu a velmi rychle dostupuje hráče s míčem.

24

Čerstvě osmnáctiletý Eliesse Ben Seghir předvedl pěknou individuální akci. Monako teď okupuje prostor před vápnem německého celku.

21

Rohový kop mířil na Adama Hložka, který ale nezpracoval ideálně. To však hostům vůbec nevadí. Míč totiž stoper Sarr jen vypíchl k EXEQUIELU PALACIOSOVI a ten posílá Leverkusen střelou k tyči znovu do vedení – 1:2!

21

Hložek prošel do vápna, ale lehce ho obral Sarr. Následně dokázal vybojovat roh pro hosty Florian Wirtz.

19

WISSAM BEN YEDDER si postavil míč na penaltový puntík, těsně před exekucí se podíval Hrádeckému do očí a pohodlně poslal míč k pravé tyči – 1:1!

18

Ben Yedder si to namířil do pokutového území, předal míč Ben Sehgirovi a ten po faulu Tapsoby padá! Je tu penalta pro domácí!

17

Hložek výtečně zablokoval soupeře a do akce vyslal Adliho. Ten ale při zakončení netrefil balon čistě a mířil mimo.

16

Wirtz se probíjel přes přesilu, ale neprošel. Následný centr skončil jen v autu.

15

Faul na Hložka a blesková rozehrávka Leverkusenu. Hosté opět získávají území a kombinují na půli domácích.

13

Frimpong skvěle zamíchal míčem na pravé straně vápna a poslal ho přímo před bránu, kde nejistě zasáhl Nübel a odrazem kulatý předmět prošel až k volnému FLORIANU WIRTZOVI, který měl před sebou naprosto odkrytou svatyni a nenechal nic náhodě – 0:1!

12

Rychlý přechod do útoku skončil nepřesností Ben Seghira.

12

Po rohovém kopu byla akce Bayeru zakončena nepřesnou střelou Palaciose.

11

Adli se krásně dokázal vyhnout dvěma soupeřům a na hranici vápna si míč navedl na levačku. Střelu takřka předpisově točil k tyči a Nübel vyrazil na roh!

10

Moc dlouhý míč pro Diattu znamená aut Leverkusenu.

9

Golovin centrem našel hlavu Mohameda Camary. Malijský záložník se mezi tři tyče netrefil.

9

Amine Adli přímo před sudím Hernándezem Hernándezem nedovoleně fauloval a je tu slibná příležitost Monaka.

8

Disasiho dlouhý pas sebral ze vzduchu Tah a nepustil monacké do příležitosti.

7

Hložek zůstává po tvrdém střetu ležet na zemi, ale po chvíli se zvedá a bude v pořádku.

7

Faul odpískal španělský sudí hostům a Monako může v klidu rozehrát.

5

Leverkusen krizový moment přežil a snaží se pomalou kombinací přejít polovinu hřiště.

4

Wissam Ben Yedder nenechal fanoušky dlouho čekat na první velkou šanci! Zakončení z vápna po rychlém zpracování a otočce mířilo jen těsně vedle pravé tyče Hrádeckého brány, kterému muselo zamrazit!

4

Hra se nyní odehrává na polovině Monaka, kde Leverkusen přišel o balon a domácí kombinují před půlící čárou.

2

Slibná příležitost hostů. Wirtz hezkou přihrávku mezi obránce vyzval Mitchella Bakkera, ale mladý Nizozemec mířil jen do boční sítě.

2

Frimpong na druhé straně neměl rychlost a vybojoval alespoň aut.

2

První, kdo se pustil vpřed, byli domácí, ale Ben Yedder ztroskotal na obráncích ještě před pokutovým územím.

1

Úvodní rozehrávku si vzal na starost Leverkusen, konkrétně Adam Hložek.

1

Utkání právě začalo.

Stopkou kvůli případní žluté kartě je do dalšího kola ze sestavy Monaka ohrožena dvojice Diatta a Camara. U Leverkusenu je to trojice Bakker, Andrich a Palacios.

Oba celky už jsou na hrací ploše. Hosté oblékli černé dresy. Domácí jsou klasicky v kombinace bílé s červenou.

Monacký klub má nejnižší návštěvnost v celé francouzské lize. Na domácí duely chodí v průměru něco přes sedm tisíc fanoušků. Čísla v Evropské lize jsou ještě horší a například na souboj s vítězem skupiny Ferencvárosem nebyly v ochozech ani čtyři tisíce diváků.
Pokud se dnes něčeho tedy německý soupeř nemusí bát, tak určitě nějaké bouřlivé kulisy v podání domácích fandů.

Úvodní sestavy:

AS Monaco FC: Nübel – Matsima, Disasi, Sarr, C. Henrique – Diatta, Mo. Camara, Fofana, Golovin – Ben Seghir, Ben Yedder ©.
Náhradníci: Didillon – Jakobs, Okou, Matazo, Martins, Akliouche, Magassa, Minamino, Volland, Boadu, Embolo, Diop.
Trenér: Clement

Bayer Leverkusen: Hrádecký © – Frimpong, Tapsoba, Tah, Hincapié – Palacios, Andrich, Bakker – Adli, Wirtz – Hložek.
Náhradníci: Pentz, Lomb – Fosu-Mensah, Kossounou, Hudson-Odoi, Diaby, Bellarabi, Demirbay, Azhil, Amiri, Azmún, Schick.
Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Hernández Hernández – Naranjo, Sánchez Rojo (všichni Španělsko).

Úplně opačné rozpoložení než Leverkusen provází monacký tým. Pět soutěžních vítězstvím v řadě a celkově osm bez prohry zahrnující cenný skalp PSG v poměru 3:1. Monaku patří v domácí soutěži třetí pozice v dostřelu za druhým Marseille. Do Play-off Evropské ligy prošli svěřenci trenéra Clementa z druhé pozice kvůli horší vzájemné bilanci s překvapivým vítězem Ferencvárosem.
Dvojici Ben Yedder a Volland, který v minulosti strávil čtyři úspěšné roky právě v Bayeru, patří se třemi brankami čtvrtá pozice mezi střelci v letošním ročníku EL. Wissam Ben Yedder drží čtvrtou pozici také v konkurenci nejlepších ostrostřelců francouzské Ligue 1.
Kevin Volland každopádně kvůli zranění kotníku tentokrát žádný další gól nepřidá. Potíže se stehenním svalem trápí Gelsona Martinse a Rubena Aguilara. Otazník and startem visí také nad duem Vanderson a Guillermo Maripan, jež laborují s kolenem. Monako i přes absence zůstává favoritem. Ben Yedder vsítil v posledních čtyřech domácích duelech sedm branek a červeno-bílí nebyli nikdy v evropských pohárech vyřazeni v případě, že vyhráli první část dvojzápasu.

Die Werkself prožívá nejhorší ročník za posledních několik let, což je po velkých předsezónních ambicích značné vystřízlivění. Aktuální desátá pozice v Bundeslize není vůbec lichotivá a těžko říct, zda je v tuto chvíli jako lístek do evropských pohárů pro příští sezónu reálnější cesta z domácí soutěže nebo nepravděpodobné ovládnutí Evropské ligy. Nejde tu jen o to, že by Leverkusen například nezachytil start ročníku, ale on formu stále nenalezl a z posledních pěti soutěžních zápasů čtyřikrát prohrál.
Bayer aspoň o skóre vybojoval třetí příčku v ne příliš nabité skupině Ligy mistrů s Atléticem, Bruggami a Portem, a to ho kvalifikovalo do play-off Evropské ligy.
Otočit průběh dvojzápasu musí svěřenci Xabiho Alonsa zvládnout bez zraněné dvojice Charles Aránguiz a Moussa Diaby. Na marodce je se zády také ruský gólman Andrej Luňov, který by však stejně mezi tři tyče nenastoupil.

Play-off o osmifinále Evropské ligy má na programu odvetné duely a jedním z nich bude zajímavý střet domácího AS Monaco FC s německým Bayerem Leverkusen. Monačtí si z prvního poloviny dvojzápasu vezou náskok 3:2, když dokázali v posledních dvaceti minutách hry otočit nepříznivý výsledek. Obrat korunoval v nastaveném čase netradičně stoper Axel Disasi. Monako má kromě výhody po prvním střetnutí na své straně také o dost lepší aktuální ligovou sezónu než soupeř a i vzájemné soutěžní duely, kterých bylo od roku 1997 dohromady sedm jsou jasně na straně velkoklubu z malého knížectví. Leverkusen dokázal červenobílé zdolat pouze jednou jedinkrát. Také sázkové kanceláře nyní favorizují domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.