Střely mimo: 0:9.
Rohy: 2:9.
Ofsajdy: 3:6.
Fauly: 19:9.

Je tomu tak! Basilej postupuje do další fáze po velmi záživném utkání. Ve druhém poločase jsme viděli spousty zajímavých situací, vše odstartoval začátek poločasu, kdy Lahoz nejprve nařídil pokutový kop pro Trabzonspor, po zhlédnutí videa však změnil své rozhodnutí. Své rozhodnutí změnil i v 61. minutě, když Denswil dostal míč do sítě jen díky svému ofsajdovému postavení. Hosté pak měli několik šancí ke skórování, trefili tyč, další šance pochytal Hitz, a tak přišel trest v 77. minutě, kdy rozhodl o postupujícím Zeqiri, který skóroval z ojedinelé šance. Basilej už si závěr zkušeně pohlídala, a tak může slavit postup do další fáze.

90+6

Konec zápasu.

90+6

Zdá se, že je rozhodnuto. Gómez vybojoval faul u rohového praporku na útočné polovině.

90+3

Yazici zbytečně fauloval, což Basileji náramně vyhovuje, neboť čas plyne a nehraje se.

90+2

Bozok sice dostal míč do sítě, jenže předtím stál v ofsajdu, a tak asistent rozhodčího ihned signalizuje ofsajd.

90+1

Yazici se nedostal k centrovanému míči.

90

Bardhiho centr nepřinesl žádné nebezpečí.

90

Basilej dobře vyplňuje volné prostory. Nyní však bude mít Trabzonspor k dispozici roh.

89

Bakasetas rozehrál další standardku, k hlavičce se však nedostal žádný z jeho spoluhráčů.

88

Žlutá karta pro tým FC Basilej (Dan Ndoye).

87

Bardhi rozehrával standardku z velké vzdálenosti, rozhodl se pro střelu, ta však skončila dva metry nad břevnem.

86

Basilej je zalezlá na své obranné polovině. Trabzonspor má velké problémy s něčím něco vymyslet.

85

Gomezův míč odkopl Frei, ten hraje velké utkání dnes.

84

V ofsajdu byl přistižen Yazici.

84

Míč poskakoval v pokutovém území Basileje, nakonec ho odkopl do bezpečí López.

83

Males nedovoleně zastavil Bekasetase.

82

Střídání v týmu FC Basilej:
ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Kasim Adams.

82

Hosté jsou viditelně v křeči a nemohou se dostat do nějakého tlaku.

81

Střídání v týmu Trabzonspor AŞ:
ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Eren Elmali,
ze hřiště odchází Abdülkadir Ömür, přichází Enis Bardhi.

81

Žlutá karta pro tým FC Basilej (Andi Zeqiri).

80

Amdouni vybojoval autové vhazování na útočné polovině.

79

Za tohoto stavu jdou dále domácí. Trabzonspor můžou hodně mrzet neproměněné šance.

77

Basilej právě vstřelila branku!
Basilej jde do vedení, střelu Lópeze vyrazil Çakır jen k ANDIMU ZEQIRIMU, který si míč zpracoval, otočil se s ním a propálil na brankové čáře Larsena, který zastupoval Çakıra.
Asistence: Sergio López

75

ze hřiště odchází Dogucan Haspolat, přichází Yusuf Yazıcı.

75

Bakasetasův míč skončil až u Hitze, který sebral míč do rukavic.

74

Po delší době se dostala do pokutového území Basilej. Males ještě hledal Zeqiriho, ke kterému míč nedošel.

73

Lang neuspěl se svou útočnou snahou, míč už má na svých kopačkách opět Trabzonspor.

72

Bakasetasova střela z velké vzdálenosti byla zablokována.

71

Zeqiri předvedl zbytečný útočný faul.

71

Na další centr si naskočil Bartra, jehož pokus ze záklonu končí nad brankou.

70

Trabzonspor se dostal v posledních minutách do několika velkých šancí, vypadá to, že mu v Basileji ale není vůbec přáno.

69

ze hřiště odchází Anton Kade, přichází Sergio López.

68

Další velká šance hostů! Bozok měl neskutečně prostoru k hlavičce z hranice brankového území, jeho pokus však trefil jen tyč!

67

Na rohový kop si naskočil Kade, jehož hlavičku ukryl do rukavic Çakır.

66

Larsen odkopl centrovaný míč na roh.

65

Trabzonspor je ve druhém poločase výrazně aktivnější, nyní však Gomez nedokázal přesně přihrát, a tak do útoku míří Basilej.

64

ze hřiště odchází Taulant Xhaka, přichází Darian Males,
ze hřiště odchází Hugo Novoa, přichází Dan Ndoye.

63

Branko ovšem neplatí kvůli ofsajdu!

61

Je vyrovnáno. Na nadýchaný centr z kopačky Haspolata si naskočil STEFANO DENSWIL, který se trefil hlavou přesně k pravé tyči.

60

ze hřiště odchází Manolis Siopis, přichází Umut Bozok.

59

Trézéguet se dostal k zakončení z hranice pokutového území, jeho střela však těsně minula jen levou tyč. Hitz by zde neměl nárok.

58

Gomez nedokázal zpracovat centr v pokutovém území.

57

Denswil byl důraznější v souboji než Zaqiri, a zmocnil se tak míč.

56

Nepřesná rozehrávka Hitze, k míči se zadarmo dostávají hosté.

55

Na Gonzalezovi visel Pelmard, hosté chtějí žlutou kartu, Lahoz jejich prosbám opět nevyhověl.

54

Amdouni si chtěl vynutit přestupek těsně před pokutovým územím, Lahoz však nepíská, zatím sledujeme velmi nerovnoměrně nastavený metr od španělského zkušeného rozhodčí, protože za stejný přestupek v první půli nařídil pokutový kop pro hosty.

53

V ofsajdu byl nachytán Zeqiri.

50

Lahoz pokutový kop odvolal, Hitz zahrál čistě míč.

50

Lahoz se jde také podívat k monitoru.

49

Hitz podrazil v pokutovém území Gomeze a bude z toho další pokutový kop. Podle mého názoru odehrál Hitz čistě míč.

48

Hintz zasáhl nejistě u centrovaného míče a bude z toho roh.

48

Další Langův nedovolený zákrok, hosté už vyvíjejí tlak na Lahoze, aby mu udělil kartu, ten zatím tak nečiní.

47

Lang nedovoleně zastavil Gomeze, míč na svých kopačkách má Trabzon.

46

ze hřiště odchází Vitor Hugo, přichází Bruno Peres.

46

Začal druhý poločas.

První poločas je minulostí. Basilej po něm vede 1:0, když se prosadil ve 13. minutě Amdouni. Hosté mohli odpovědět ve 27. minutě, Bakasetas však nařízený pokutový kop neproměnil.

45

První poločas skončil.

45

Nepřesná rozehrávka Langa, míč skončil až za brankovou čárou.

45

Amdouni vysoko napadal, míč však vybojovat nedokázal. Vhazovat budou hosté.

44

Na pravé straně dostal míč Amdouni, který se nerozpakoval a bez přípravy ho poslal na branku, jeho střelu však zablokoval Hugo.

42

Bakasetas vystřelil asi ze 40 metrů, tento pokus nemohl udělat Hitzovi větší problémy.

41

Frei si opět odvedl dobře defenzivní práci. Tento zkušený obránce zatím hraje velmi dobré utkání.

40

Kade se dopustil přestupku na útočné polovině, čímž zastavil útok Trabzonsporu.

39

Burger zkazil rozehrávku, míč končí za pomezní čáru, vhazovat budou hosté.

37

Bakasetas opět rozehrával standardní situaci, na jeho míč si naběhl Gomez, jehož hlavička by nejspíše skončila na v brance u zadní tyče, Kade však vyhlavičkoval míč mimo branku.

37

Kade si na levé straně pomohl nedovoleným zákrokem, zajímavá standardka pro Trabzonspor ze strany hřiště.

36

Xhakův centr však odvrací Hugo.

35

Novoa vybojoval roh pro Basilej.

34

Trézéguet si nepohlídal ofsajdové postavení, a tak praporek asistenta letí nahoru.

33

Basilej vysunula napadání a zatlačila na Trabzonspor, který o míč přišel.

32

Další skvělý centr Xhaky, na který si naběhl Amdouni, který hlavičkou minul branku. Branka by stejně neplatila pro ofsajd.

30

Na Qhakův míč si naskočil Zeqiri, jehož hlavičku o zem, která mířila k levé tyčce, Çakır vyrazil.

29

Žlutá karta pro tým Trabzonspor AŞ (Jens Stryger Larsen).

29

Çakır dalším odkopem netrefuje hřiště.

27

Bakasetas se postavil k exekuci pokutového kopu, při zahrávání mu však podjela pravá noha, což se podepsalo na jeho zakončení, míč prolétl kolem pravé tyče.

26

Kade se tělem opřel do Gomeze a Lahoz nařizuje pokutový kop.

25

Další velmi nejistý zákrok Hitze. Skákavou střelu od Denswila z velké dálky jen vyrazil do strany, nikdo z hostujících hráčů však nedobíhal, a tak to pro Basilej dobře dopadlo.

24

Na Denswilův centr si naskočil Bartra, jehož hlavička neměla razanci a Hitz míč bez problémů chytá.

22

Další nedovolený zákrok na Bakasetase, hra je hodně rozkouskována o moc se nehraje.

21

Frei přečetl dlouhý nákop Bartry a zakřižoval Ömürse.

20

Lang byl silnější ve vzdušném souboji než Trézéguet.

19

Hra už pokračuje. Basilej už má míč opět na svých kopačkách, útok po pravé straně však nepřinesl žádnou šanci.

18

Na hrací ploše zůstal ležet Trézéguet, který musí být ošetřován.

17

Basilej je už opět na míči a snaží se vymyslet nějakou další průnikovku.

16

Kade se dopustil útočného faulu.

15

Žlutá karta pro tým Trabzonspor AŞ (Dogucan Haspolat).

13

Basilej jde z ničeho nic do vedení. Lang poslal dlouhý míč za obranu, na který si naběhl ZEKI AMDOUNI, který propálil Çakıra. Začínáme tak odznova.

12

Bakasetas opět nerozehrál roh nejlépe a Basilej míč odvrací.

11

Trézéguet vyslal za pokutovým územím nenápadnou střelu, která udělal velké problémy Hitzovi, ten ideálně neodhadl let míče, na poslední chvíli však míč vyrazil rukou přes břevno.

10

Xhakův míč odhlavičkoval do bezpečí Ömür.

9

Xhaka vybojoval faul na útočné polovině.

8

Omur udělal na levé straně krátkou kličku do středu hrací plochy, následně vystřelil, jeho projektil zblokoval Kade.

7

Bartra kombinuje s Hugem na své vlastní polovině.

7

Denswil se ocitl po centru v ofsajdu, hra je přerušena.

6

Bakasetas využil sklepnutí Gómeze a vystřelil z hranice pokutového území, jeho střela byl však zblokována na roh.

5

Trabzonspor napadá hodně vysoko rozehrávku Basileje, ta má tak rázem problém.

4

Xhaka se dopustil nedovoleného zákroku, hosté by si přáli žlutou kartu, Lahoz je jiného názoru.

2

Nepovedený odkop Çakıra, Basilej bude vhazovat.

1

Hosté zpočátku utkání začínají držením míče.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

FC Basilej: Hitz – Kade, Frei ©, Pelmard, Lang – Amdouni, Burger, Xhaka, Novoa – Zeqiri, Diouf.
Náhradníci: De Mol, Salvi – Millar, Adams, Fink, Essiam, Males, López, Ndoye, Vogel.
Trenér: Heiko Vogel

Trabzonspor AŞ: Çakır © – Denswil, Bartra, Hugo, J. Larsen – Siopis, Haspolat – Trézéguet, Bakasetas, Ömür – M. Gómez.
Náhradníci: Tepe, Moradaoğlu – Türkmen, Bozok, Elmali, Ünüvar, Gbamin, Bardhi, Peres, Yazıcı, Boşluk.
Trenér: Abdullah Avci

Rozhodčí: Lahoz – Devís, Del Palomar.

Komise rozhodčích UEFA v čele s bývalým elitním rozhodčím Robertem Rosettim vyslala na dnešní utkání španělské rozhodčí. Rozhodčím utkání bude velezkušený Antonio Mateu Lahoz, který rozhoduje své poslední zápasy v kariéře. Asistovat mu budou Pau Cebrián Devís a Roberto Del Palomar. Čtvrtým rozhodčím bude Mario Melero Lopez. U VARu bude sedět Ricardo De Burgos, jeho asistentem bude José Gonzalez.

FC Basilej

Švýcarský klub postoupil do šestnáctifinále EKL ze druhého místa své skupiny. Basilej nestačila jen na Slovan Bratislava, který si tak zajistil postup z prvního místa přímo do osmifinále. Nejlepšími střelci mužstva v rámci základních skupiny byli Darian Males a Andi Zeqiri, kteří dali tři branky.

Trabzonspor AS

Trabzonspor postoupil do šestnáctifinále z Evropské Ligy, ve které skončil na třetím místě za Ferencvárosem a Monakem, za sebou naopak nechal srbský klub Cervenu Zvezdu Bělehrad. Nejlepřsím střelcem mužstva byl v základní skupině Anastasios Bakasetas se třemi brankami.

V odvetném utkání Evropské Konferenční Ligy se proti sobě Basilej a Trabzonspor. Do odvetného utkání půjde v lepší pozici turecký tým, který na domácí půdě vyhrál 1:0 díky trefě Strygera Larsena.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.