1 : 1
(0:1)
Manchester City
Naposledy zmenené pred rokom

Dnešný zápas sa končí remízou 1:1. Domáci si za druhý polčas určite remízu zaslúžili. Prvý polčas patril hráčom City. Odveta v Manchestri bude určite ešte veľmi zaujímavá.

90+3

Rodi zakončoval hlavičkou, ale to pre Blaswicha nebolo nič nebezpečné.

90+2

Rijád Mahréz vybojoval rohový kop pre hostí.

90

Domáci hráč B. Henrichs dostáva žltú kartu.

89

Striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza M. Halstenberg a na jeho miesto prichádza D. Raum.

89

Hostia zatlačili súpera na ich polovici. Domáca obrana ich však do šancí nepúšťa.

87

City sú teraz na lopte a snažia sa ukludnuť hru.

85

Prvý polčas patril hosťom zo City. Ten druhý jednoznačne domácim futbalistom.

82

Dvojité striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza X. Schlager a na jeho miesto prichádza A. Haidara.

Z ihriska odchádza A: Silva a na jeho miesto prichádza Y. Poulsen.

80

Domácim futbalistom narástli po góle krídla a sú veľmi aktívni.

78

Bernardo Silva zahral lopru rukou. Domáci zostávajú pri lopte.

76

Silva stratil loptu a domáci vyrážajú opäť do útoku.

75

Gundogan zakončoval z vnútra pokutového územia a domáci brankár Blaswich teraz doslova chytil gól. Výborný zákrok.

72

Hráči Lipska hrajú v druhom polčase naozaj výborne. Hráči City nevedia kam skôr skočiť.

70

Tím RB Lipsko práve strelil gól! Domáci zahrávali rohový kop. Ederson ho podbehol. Najvyššie vyskočil JOŽKO GVARDIOL a loptu poslal do opustenej brány.

70

Domáci zahrávali rohový kop na krátko. K lopte sa dostal Dominik Szoboszlai. Vypálil a Ederson vyráža na rohový kop.

69

Erling Haaland dostal výbornú prihrávku do behu a zakončoval križnou strelou. Jeho pokus míňa bránu Lipska.

68

Timo Werner vymyslel perfektnú prihrávku do vápna na Silvu, ale v poslednej chvíli ju zblokoval Dias.

66

Striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza E. Forsberg a na jeho miesto prichádza C. Nkunku.

63

André Silva dostal prihrávku na hranicu vápna. Vypálil jedovatú strelu. Jeho pokus však nebol presný.

62

Domáci v útoku. Werner ťahal akciu, ale nedostal sa cez Akanjiho.

60

Hra sa nám vyrovnala. Pri lopte je momentálne domáci golman Blaswich a rozohráva akciu Lipska.

57

Domáci su v druhom polčase ako pokropení živou vodou. Hostia majú problémy v defenzíve.

55

Obrovská šanca Lipska! Henricks dostal prihrávku na pravú stranu pokutového územia kde bol úplne sám.! Jeho strely tesne míňa bránu hostí!

54

Nový muž na ihrisku Henricks zakončoval hlavou z vnútra pokutového územia. Jeho pokus však letel vysoko nad bránu Edersona.

53

Domáci futbalisti začali presovať svojho súpera a hostia majú problémy so zakladaním útoku.

51

Takmer som to privolal. Gundogan našiel prihrávkou v pokutovom území Grealisha, ale jeho pokus bol zblokovaný.

50

Začiatok druhého polčasu je zatiaľ bez väčšieho vzrušenia na jednej či druhej strane.

49

Timo Werner sa dostal k lopte. Potiahol kju až do vápna. Zakončoval, ale Akanji jeho pokus zblokoval.

47

Silva sa rozbehol ako rozzúrený býk a fauloval Akanjiho. City sú pri lopte.

46

Striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza L. Klostermann a na jeho miesto prichádza B. Henrichs.

46

Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas. Hostia vedú 1:0 a ich vedenie je úpme zaslúžene. Domáci futbalisti sa prvý krát dostali do pokutového územia City až v nastavenom čase. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Prvá akcia Lipska. Timo Werner poslal krížnou strelu z vnútra pokutového územia. Ederson si pripisuje prvý zákrok.

44

Ilkay Gundogan posial prihrávku za ľavej strany na Haalanda. Jeho prihrávka bola zblokovaná.

43

Hráči Manchestru City jasne kontrolujú dianie na ihrisku. Svojmu súperovi v doterajšom priebehu nič nedovolili.

41

Lipsko sa v doterajšom priebehu ešte poriadne nedostali na útočnú polovicu.

39

Jack Grealish sa presadil na ľavej strane. Dostal sa až do pokutového územia, ale Klostermann ho sklzom zastavil. Následuje rohový kop City.

36

Jack Grealish dostal veľmi dobrú prihrávku od Bernarda Silvu. Vypálil z spoza pokutového územia. Jeho zakončenie tesne míňa domácu bránu.

34

Jack Grealish je na ihrisku a vyzerá to tak, že bude pokračovať v zápase.

32

Jack Grealish spadol po jednom zo súbojov a vyzerá to tak, že si poranil koleno.

31

Jack Grealish prenikol po ľavej strane. Poslal prudký center do vápna na Haalanda. ktorý zakončoval, ale Blasiwch jeho pokus vyráža.

29

Kyle Walker prenikal po pravej strane. Nedovolene ho zastavil Halstenberger. Hostia majú k dispozícií zaujímavú štandardku.

27

Manchester City dal gól! Hostia udreli ako blesk z jasného neba! Domáci chybovali v rozohrávke. Jack Grealish sa dostal k lopte. Poslal dobrú prihrávku na RIJÁDA MAHRÉZA, ktorý strelou z hranice vápna prekonáva Blaswicha v bráne Lipska.

26

Mahréz dostal dobrý pas za obranu, ale ocitol sa v tesnom ofsajde. Domáci sú pri lopte.

25

City stále na lopte a kombinujú. Veľa futbalovej krásy zatiaľ v zápase vidieť nie je.

23

City zatiaľ dominuje na ihrisku. Silva centroval na Haalanda, ale toho výborne bráni Gvardiol.

22

Prvý 20 oťukávacích minút máme za sebou a na gól alebo väčšiu šancu stále čakáme.

20

Ederson pri lopte a zakladá útok svojho tíme.

18

Mahréz kopol priamy kop len do múru. City však zostávajú pri lopte.

17

Jack Grealish prenikal stredom ihriska a Jožko Gvardiol ho tesne pred pokutovým územím fauloval. City majú k dispozícií priamy kop z veľmi dobrej pozície.

15

Lipsko v útoku. André Silva si vyskočil na centrovanú loptu v pokutovom území City. Rozhodca jeho akciu zastavuje pre ofsajd.

14

Kyle Walker si pekne obhodil súpera a centrom z pravej strany vybojoval rohový kop pre svoje mužstvo.

12

City sú už v svojom tipickom rozpoložení. Držia loptu na kopačkách a zavreli súpera pred jeho pokutovým územím.

10

Hostia mali k dispozícií štandardnú situáciu. Mahréz poslal centrovanú loptu, ale domáca obrana si s týmto pokusom poradila.

9

Hostia zatlačili Lipsko. Mahréz sa snažil presadiť na krídle, ale lopta mu ušla do autu.

7

Silva prihral na Mahréza, ten poslal centrovanú loptu do pokutového územia. Orbán odvracia hlavou do bezpečia.

6

Zatiaľ je to boj o stred poľa. Domáci vysúvajú svoj presing vysoko. City sa zatiaľ cez to nevedia dostať.

4

Domáci futbalisti začali veľmi aktívne. Momentálne sa hrá na polovici City.

3

Laimer získal loptu v strede ihriska. Vysúval na ľavom krídle Forsberga, ale Walker ho čisto od lopty odstavil.

2

Hostia držia loptu na kopačkách a kombinujú na vlastnej polovici.

1

Dnešný zápas rozohrávali hostia z Manchestru.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

RB Lipsko: Blaswich – Klostermann, Orbán ©, Gvardiol, Halstenberg – Laimer, Schlager – Szoboszlai, Forsberg, Werner – And. Silva.
Náhradníci: Nyland, Nickisch – Simakan, Haidara, Poulsen, Nkunku, Raum, Henrichs, Kampl.
Tréner: Marco Rose

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Dias, N. Aké – Rodri, Gündoğan © – Mahrez, B. Silva, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Ortega, Carson, Charles – K. Phillips, J. Álvarez, S. Gómez, Perrone, Foden, Palmer, Lewis, Robertson.
Tréner: Pep Guardiola

Rozhodca: Gözübüyük (NED) – Zeinstra (NED), Balder (NED).

Prajem pekný deň pri sledovaní dnešného online prenosu.

Dnes budeme sledovať zápas osemfinálen Ligy majstrov medzi RB Lipsko a Manchester City.

RB Lipsko
Domáci futbalisti dokázali postúpiť z náročnej skupiny kde sa stretli postupne s Celticom, Šachťarom Doneck a Realom Madrid. Lipsko získalo v tejto náročnej skupine 12 bodov a len o 1 bodov menej ako Real Madrid. Dnes majú proti sebe súpera najťažšieho kalibru.

Hostia z Manchestru sú v tomto dvojzápase jasným favoritom a očakáva sa ich jednoznačný postup. Musia to však potvrdiť na trávniku. City vyhrali jednoznačne svoju skupinu so 14 bodmi pred Borussiou Dortmund, FC Sevillou a FC Kodaň

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.