3 : 1
(1:0)
MŠK Žilina
Naposledy zmenené pred rokom

S konštatovaním, že v 20. kole futbalovej Fortuna ligy porazila Podbrezová Žilinu 3:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia.

V Podbrezovej vypukli oslavy, Železiari budú v jarnej časti hrať v skupine o majstrovský ti­tul!

90+4

Koniec zápasu.

90+3

Podbrezová dala gól! JOZEF ŠPYRKA dostal z ľavej strany šikovnú prihrávku od Šikulu, prvú strelu mu Belko ešte vyrazil, no z dorážky už futbalista Podbrezovej nezaváhal!

90+2

Žltú kartu dostáva žilinský asistent trénera Martin Kuciak, ktorý mimochodom strávil časť kariéry práve v Podbrezovej.

90+2

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Benson Anang).

90+2

Ďalší faul Žilinčanov, tentoraz v strede poľa.

90+1

Sangare znovu vyobracal brániaceho Owusuho, navyše bol faulovaný a získal tak cenný čas pre svoj tím.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Boris Marhefka nadstavovať minimálne štyri minúty.

90

Sangare znovu ukázal šikovný ťah a perspektívu a vyobracal jedného z obrancov Žiliny.

89

Po rohovom kope Grešáka a centri Kukoľa sa lopta dostala ku Sangaremu, ktorý však loptu nedokázal trafiť ideálne a Belko ju dokázal skryť do svojich rukavíc!

88

Podbrezová šikovne drží Žilinčanov ďaleko od svojej bránky, Železiari navyše získavajú ďalší rohový kop.

87

Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza Richmond Owusu.

87

z ihriska odchádza Krisztian Bari, prichádza Adam Kopas.

87

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza Samuel Ďatko, prichádza Nicolas Šikula.

86

V závere zápasu sa ozývajú aj domáci fanúšikovia, ktorí potleskom ženú svoj tím dopredu.

85

Po následnej rozohrávke Žiliny však končí lopta v moci Richarda Ludhu, ktorý ju bude vykopávať od vlastnej bránky.

84

Rohový kop v podaní Ďatka končí bez väčších problémov v moci Ľubomíra Belka.

83

Podbrezová na útočné snahy Žiliny reaguje rovnakou mincou a získava rohový kop.

82

Hostia vrhajú všetky sily do útoku a snažia sa kombinovať na polovici súpera.

81

z ihriska odchádza Daniel Pavúk, prichádza Jozef Špyrka.

81

z ihriska odchádza Martin Talakov, prichádza Vladimír Kukoľ.

81

Dlhá prihrávka na Kaprálika na hrot MŠK, Ludha však znovu skvele čítal hru a loptu včas odkopol.

80

Do konca zápasu ostáva necelých 10 minút zápasu, Podbrezová vedie nad Žilinou 2:1.

79

Podbrezová dala gól! MOUSSA BABA SANGARE sa z pravej strany predral ku bránke Žiliny, vystrelil z veľkého uhla a lopta si našla priestor medzi rukou Belka a ľavou tyčou bránky Žiliny, Podbrezová ide do vedenia 2:1!

78

Essomba prenikal s loptu po ľavej strane, nič zaujímavé smerom k Ludhovi však nevymyslel.

77

Celú situáciu ešte hlavný rozhodca rieši s videorozhodcom Ivanom Kružliakom, napokon si nejde ani pozrieť záznam a budeme teda pokračovať v hre za stavu 1:1.

76

Obrovská šanca Podbrezovej, Sangare šikovne vysunul skúseného Mareka Kuzmu, ktorý obišiel Belka a zakončil do prázdnej žilinskej bránky, gól však neplatí pre postavenie mimo hru!

75

Talakov i Bari budú môcť pokračovať v zápase.

74

Nepríjemná zrážka dvoch hráčov hlavami, Talakov je už na nohách, Bari je zatiaľ v opatere lekára.

74

Sangare skúsil strelou prekvapiť žilinského brankára, Belko však nemal zakrytý výhľad a loptu bez problémov chytá.

73

Tempo zápasu znovu trošku opadlo, oba tímy si dávajú veľký pozor na prípadnú chybu v defenzíve, vidíme viacero súbojov v strede poľa.

72

Dnešné stretnutie sleduje 876 divákov.

71

Domáci mali výhodu rohového kopu z ľavej strany. Nepríjemný center dokázal Belko vyboxovať do bezpečia.

71

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Podbrezová hrá so Žilinou stále nerozhodne 1:1.

70

Gidi našiel prihrávkou naľavo voľného Essombu, s následným centrom afrického futbalistu si Ludha na dvakrát dokázal poradiť.

69

Znovu viacero nepresností na oboch stranách, fanúšikovia v ZELPO aréne už dávajú najavo svoju nespokojnosť.

68

Žilinčania znovu v kombinácii na vlastnej polovici ihriska, do hry sa zapája aj brankár Ľubomír Belko.

67

V strede poľa faul Bakaľu na Ananga, dopredu tak pôjdu Žilinčania.

66

Domáci sa však nadýchli k ofenzíve, po centri Paraja sa však Bartoš ku hlavičke nedostal, výborný obranný zákrok si zapisuje Adrián Kaprálik.

65

Andrei Stojčevski na trávniku stále v opatere lekárov, ale zdá sa, že bude môcť pokračovať v zápase.

64

Po útočnej akcii domáceho tímu zmätky pred Belkovou bránkou, Stojčevski skončil na trávniku, domáci si pýtajú pokutový kop, no ich prosby nie sú vyslyšané.

63

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Martin Talakov).

62

z ihriska odchádza Adam Horvát, prichádza Marek Kuzma.

62

z ihriska odchádza Šimon Faško, prichádza Moussa Sangare.

62

z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Antoin Essomba.

62

z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Adrián Kaprálik.

61

Hodina hry je za nami, Podbrezová hrá so Žilinou už nerozhodne 1:1.

60

Po góle Žiliny nastal čulý ruch na lavičke domáceho tímu, na trávnik sa chystá Sangare. Aj na lavičke MŠK sa chystá striedanie, do hry by mali prísť Kaprálik a Essomba.

59

Tak Žilinčania ukazujú skvelú efektivitu, z prvej vyloženej šance dali gól.

58

Žilina dala gól! Z ničoho nič Šošonom vyšla rýchla akcia, po ľavej strane sa predral do šestnástky Podbrezovej Jambor, ideálnou prihrávkou našiel BENSONA ANANGA, ktorý rutinérsky strelou k ľavej tyči vyrovnáva na 1:1!

57

Rohový kop Podbrezovej z ľavej strany zahral Ďatko, pred Belkom boli zmätky, ale hostia napokon náročnú situáciu zvládli, pretože loptu na bránkovej čiare Rusnák šikovne zastavil.

56

Žilinčania stratili loptu pred vlastnou šestnástkou, následná strela domácich bola tečovaná na rohový kop.

55

Dlhý center Šošonov do šestnástky Podbrezovej hľadal Timoteja Jambora, loptu však v obrannom zákroku razantne do bezpečia odkopol Bakaľa.

54

Kapitánom Šošonov je po vystriedanom Minárikovi ďalší obranca Tomáš Nemčík.

53

Dlhý výkop v podaní Richarda Ludhu nenašiel na žilinskej polovici trávnika adresáta. Nasledovať bude rozohrávka Belka od vlastnej bránky.

52

Železiari znovu kombinujú v strede poľa.

51

Nevýrazné minúty na oboch stranách, vidíme viacero súbojov, ale futbalová krása na náročnom teréne absentuje.

50

Päťdesiat minút zápasu je za nami, Podbrezová stále vedie nad Žilinou 1:0.

49

Ďalšia nepresná kombinácia Žiliny v strede poľa, dopredu pôjdu futbalisti Podbrezovej.

48

Domácim sa núkala možnosť rýchleho protiútoku 2 na 1, ale situáciu vôbec nezvládli dobre a Belko napokon loptu odkopol ďaleko na polovicu súpera.

48

Domáci kombinujú na vlastnej polovici trávnika, do hry sa zapája aj brankár Richard Ludha.

47

Podbrezová nastúpila do druhého polčasu bez zmeny v zostave.

46

z ihriska odchádza Ján Minárik, prichádza Benson Anang.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase vedie Podbrezová po premenenej penalte Pavúka nad Žilinou 1:0. Druhý polčas sa začne približne o 18:32, verme, že uvidíme lepší futbal než v prvom polčase.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Gidiho pas do priestoru našiel Jambora, ktorý vletel do šestnástky Podbrezovej, no v momente prihrávky Gidiho bol v postavení mimo hru a akcia je tak prerušená.

45

Hlavný rozhodca bude v prvom polčase nadstavovať 1 minútu.

44

Žilinčania sa snažia kombinovať pred pokutovým územím Podbrezovej, Rusnákov center Bartoš odhlavičkoval presne na kopačku Gidiho, ktorý však v dobrej pozícii mieril nad bránku domáceho tímu!

43

Iľkov center z pravej strany pred Ludhu odvrátil Bartoš hlavou do bezpečia.

42

Žilinčania na náročnom teréne stále robia príliš veľa chýb v kombinácii, Ludha v prvom polčase nemusel riešiť žiadnu vážnu šancu Šošonov.

41

Ludha rozohrávka loptu od vlastnej bránky nakrátko, následne sa domáci dostávajú do útoku po ľavej strane, aktívny je najmä Paraj.

40

Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Podbrezová vedie gólom Pavúka nad Žilinou 1:0.

39

Podbrezová dala gól! DANIEL PAVÚK poslal loptu do ľavého rohu žilinskej bránky, Belko sa vrhol na pravú stranu a bol tak bez šance na úspešný zákrok!

38

Boris Marhefka ukázal na pokutový kop!

36

Pokutový kop pre Podbrezovú! Bariš bol faulovaný v pokutovom území, ale ešte bude situácia skúmaná videom.

35

Veľká šanca Podbrezovej! Damián Bariš vystrelil spoza šestnástky, Belko loptu vyrazil a následne kryl aj dorážku ďalšieho domáceho hráča!

34

Domáci sa snažia čo to vymyslieť v útočnom pásme.

33

Tempo zápasu upadlo, na oboch stranách je veľa chýb v rozohrávke a chýbajú strely na bránku.

32

Timotej Jambor zle rozohral v strede poľa, domáci mohli ísť do rýchleho protiútoku, ale vôbec situáciu nezvládli.

31

Šimon Faško v útoku s loptou až príliš vymýšľal a napokon o ňu prišiel, na 16-ročného futbalistu však predvádza výborné výkony.

30

Polhodina zápasu je za nami, Podbrezová hrá so Žilinou stále nerozhodne 0:0.

29

Dlhá lopta na hrot Žiliny tentoraz pre Jambora, Ludha s absolútne stoickým pokojom loptu tesne pred útočníkom Žiliny dokázal odkopnúť! Nuž, teraz domáci gólman poriadne zabrnkal na nervy fanúšikov Podbrezovej.

28

Priamy kop Ďatka hľadal nabiehajúceho Mareka Kristiána Bartoša, ktorý však loptu nedokázal včas zachytiť.

27

Nemčík fauloval azda 25 metrov od vlastnej bránky Šimona Faška, Podbrezová bude zahrávať priamy kop zo zaujímavej pozície.

26

Hostia rozohrali rohový kop nakrátko, následný center Rusnáka na Stojčevského bol nepresný.

25

Jambor sa s loptou predral do pokutového územia Podbrezovej, bol však stíhaný Bakaľom a tak loptu posunul Rusnákovi. Toho pokryl ďalší obranca domáceho tímu, no Rusnák získal aspoň rohový kop.

24

Matúš Rusnák potiahol loptu po pravej strane, následne si však nerozumel v kombinácii s Patrikom Iľkom.

23

Žilinčania sa snažia kombinovať v strede poľa, ale na ťažkom teréne robia až príliš veľa chýb.

22

Galčík na ľavej strane dvakrát naznačil center, no skúsil ho až na tretí raz a obranca Podbrezovej loptu bez problémov zblokoval.

21

Rusnák rozohral rohový kop Žiliny prekvapujúco nakrátko a veľmi, veľmi zle.

21

Znovu dlhý nákop lopty na pravú stranu pre Matúša Rusnáka, ktorý sa cez obrancu Podbrezovej nedokázal presadiť. Získal však aspoň rohový kop.

20

Dvadsať minút zápasu je za nami, v Pobrezovej máme stále nerozhodný stav 0:0.

19

Po Faškovej nepresnej rozohrávke skončila lopta za postrannou čiarou. Následne Žilinčania však rozohrali rovnako nepresne.

18

Dlhý center Ďatka do pokutového územia Žiliny, Minárik dlhým odkopom poslal loptu až na polovicu domáceho tímu.

17

Minárikov faul na Talakova v strede poľa, dopredu tak pôjdu tentoraz domáci futbalisti.

16

Po ďalšej kombinácii Žilinčanov končí lopta znovu v moci Richarda Ludhu.

15

Ďalší dlhý nákop na hrot Žiliny hľadal Rusnáka, ten sa tentoraz aj dostal k lopte, no bol v postavení mimo hru.

14

Rýchla kombinácia Podbrezovej na pravej strane, Talakovov center pred Belka hľadal Ďatka, no ten v súboji zbúral obrancu Žiliny a bol mu tak odpískaný útočný faul.

13

Belkov dlhý nákop za obranu Podbrezovej hľadal Rusnáka, lopta však končí v moci Richarda Ludhu.

12

Po faule na Rusnáka hostia rozohrávajú loptu nakrátko, do kombinácie sa zapája aj brankár Ľubomír Belko.

11

Veľká šanca Podbrezovej! Po signále z rohového kopu sa do zakončenia dostal Samuel Ďatko, no jeho strelu zblokoval jeden z obrancov MŠK!

10

Horvát z pravej strany nasadil jasličky Nemčíkovi, Bari ho v poslednej chvíli však dokázal zastaviť a upratal loptu na rohový kop pre Podbrezovú.

9

Zápas na Horehroní od úvodu výborné tempo, fanúšikovia v ZELPO Aréne sa na nudu rozhodne sťažovať nemôžu.

8

Výborná spolupráca domácich na ľavej strane, center Samuela Ďatka však Belko bez problémov skryl do svojich rukavíc.

7

Po faule v strede poľa berú loptu do svojej moci futbalisti Podbrezovej.

6

Žilina v kombinácii v strede poľa, následná dlhá lopta na pravú stranu pre Matúša Rusnáka bola nepresná.

5

Šimon Faško výborne vysunul Talakova, ktorý pred šestnástkou MŠK chcel nájsť prihrávkou Pavúka. Hostia však loptu zastavili a Talakov sa ocitol na trávniku.

4

Druhý rohový kop Podbrezovej v zápase, pred Belkom boli trošku zmätky, ale hostia napokon dokázali loptu dostať do bezpečia.

4

Dlhá lopta Žiliny na hrot, pred defenzívnym štítom Minárikom loptu včas upratal domáci kapitán a brankár v jednej osobe Richard Ludha.

3

Rohový kop Ďatka upratal hlavou do bezpečia expodbrezovský Roland Galčík.

2

Prvý rohový kop v zápase patrí domácim, zahrá ho Ďatko.

1

Premiérový štart od úvodu zápasu v drese Podbrezovej dnes pre Adama Horváta, ofenzívny futbalista prišiel k Železiarom z Dunajskej Stredy.

1

Úvodný výkop zápasu majú futbalisti Žiliny.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy pod vedením trojice rozhodcov nastupuje na trávnik ZELPO Arény.

Úvodné zostavy:

FK Železiarne Podbrezová: Ludha © – M. Bartoš, Bakaľa, Grešák – Talakov, Š. Faško, Paraj, Bariš – Ďatko, Horvát, Pavúk.
Náhradníci: Luksch, Danko – Šikula, Špyrka, Ovšonka, Kukoľ, Kuzma, Kabongo, Sangare.
Tréner: Roman Skuhravý

MŠK Žilina: Ľ. Belko – Leitner, Stojčevski, Nemčík, Bari – Gidi, Minárik © – Rusnák, Iľko, Galčík – Jambor.
Náhradníci: M. Slávik – Essomba, Kopásek, Kaprálik, Anang, Ďuriš, Owusu, Ndjeungoue, Kopas.
Tréner: Jaroslav Hynek

Rozhodca: Marhefka – Pozor, Valíček.

Príjemnú nedeľu z Podbrezovej prajeme, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 20. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti FK Železiarne Podbrezová privítajú na domácom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Podbrezovej patrí v aktuálnej tabuľke Fortuna ligy piate miesto so ziskom 30 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Romana Skuhravého remizovali v Zlatých Moravciach s ViOnom 1:1 (gól Železiarov Paraj). Najlepším strelcom tímu je Moses Cobnan (9 gólov), ktorý však počas zimnej prestávky prestúpil do ruského FK Krasnodar. Aktuálne najlepším strelcom Podbrezovej v kádri tímu je Marek Kuzma, ktorý má na svojom konte tri góly.

Žiline patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné šieste miesto so ziskom 25 bodov, Šošonov tak čaká ešte náročný boj o účasť v elitnej šestici bojujúcej o majstrovský titul. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Hynka porazili na domácom trávniku Skalicu 1:0 (vlastný gól J. Švec). Najlepším strelcom tímu je Dávid Ďuriš, ktorý má na svojom konte 6 gólov.

Zápas sa začína o 17:30, veríme, že si ho vychutnáte v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.