1 : 1
(1:0)
ŠK Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred rokom

V druhom polčase sme v MOL aréne videli gól z nohy Juraja Kucka, druhý gól Slovana v podaní Malika Abubakariho neplatil pre postavenie mimo hru prihrávajúceho Vladimíra Weissa mladšieho.

S konštatovaním, že Dunajská Streda teda remizovala na domácom trávniku so Slovanom Bratislava 1:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia.

90+4

90+3

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Džaba Kankava, prichádza Uche Henry Agbo.

90+2

z ihriska odchádza Malik Abubakari, prichádza Zuberu Sharani.

90+1

Ammar Ramadan skúsil strelu, ale nebol úspešný.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne tri minúty.

90

Priamy kop hostí zahral Lovat, následne Slovan kombinuje na polovici súpera. Lovat sa o pár sekúnd dostal k loptu, z uhla trafil len bočnú sieť Petrášovej bránky. Vyslúžil si vyčítavé pohľady spoluhráčov, ktorí v dobrých pozíciách čakali na prihrávku.

89

Znovu množstvo emócií na trávniku a aj na striedačkách.

88

Čakvetadze sa zbavil brániaceho Pinta, následný center našiel Juraja Kucka, ktorý však hlavou poslal loptu nad Petrášovu bránku!

88

Niarchos v tvrdom súboji proti dvojici hráčov Slovana neuspel.

87

Lovatova tiahla strela ľavačkou zo strednej vzdialenosti len tak presvišťala okolo pravej tyče Petrášovej bránky!

86

z ihriska odchádza Vladimír Weiss, prichádza Jaromír Zmrhal.

86

z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Andre Green.

85

Do hry príde v drese Slovan Bratislava Andre Green.

84

Veľká šanca domáceho tímu, skvelý center Ammara Ramadana však končí v moci Adriána Chovana, ani jeden z číhajúcej trojice hráčov DAC loptu netrafil.

82

Slovan kombinuje na polovici domáceho tímu, úradujúci slovenský majster dnes predvádza solídny výkon. Rovnako dobre však hrajú aj domáci, ktorí sú navyše v početnej nevýhode.

81

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Željko Gavrić, prichádza Ammár Ramadán.

81

z ihriska odchádza Cesar Blackman, prichádza Regő Szánthó.

80

Budeme pokračovať v zápase za stavu 1:1.

79

Celá situácia je však ešte posudzovaná, uvidíme s akým výsledkom.

78

Slovan dáva gól, ale tento neplatí! Po prihrávke Weissa zakončil do prázdnej bránky DAC Abubakari, lenže Weiss prihrával z postavenia mimo hru. Navyše na polovici Slovana ležali dvaja hráči DAC v kŕčoch.

77

Ďalší center hostí v podaní Čakvetadzeho, tentoraz nepresný.

76

Weiss z pravej strany prudkým centrom našiel nabiehajúceho Čavrića, no ten v ťažkej pozícii netrafil Petrášovu bránku.

75

Na opačnej strane rýchly útok Slovana, Čakvetadzeho technická strela však minula pravý horný roh Petrášovej bránky.

74

Výborný center Miroslava Káčera z priameho kopu, Adrián Chovan však obetavo vletel do klbka hráčov a loptu vyboxoval ďaleko do poľa.

73

Po dlhšom čase útočná akcia domáceho tímu. DAC navyše bude zahrávať priamy kop.

72

Vernon de Marco fauloval v strede poľa Káčera.

71

Prvá veľká šanca domáceho tímu v druhom polčase, Gavrićova strela však bola tečovaná obrancom Slovana vedľa Chovanovej bránky. Tréner hostí sa však okamžite poriadne čertí, pretože jeho zverenci túto akciu poriadne podcenili.

71

Necelých 20 minút zostáva do konca riadneho hracieho času, DAC hrá so Slovanom Bratislava nerozhodne 1:1.

70

Lovatov dlhý center našiel hlavu Aleksandara Čavrića, ktorý však poslal loptu nad Petrášovu bránku.

70

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Mateus Brunetti).

68

Slovan aj po góle na 1:1 pokračuje v tlaku.

67

Slovan dal gól! Fantastický center Čakvetadzeho našiel hlavu JURAJA KUCKU, no toto zakončenie ešte Petráš dokázal vyraziť, na následnú dorážku skúseného hráča Slovana už bol gólman DAC prikrátky!

67

Káčer v súboji s Kankavom, obaja borci si vyslúžili slovné napomenutie.

67

Dve centrované lopty Čakvetadzeho z ľavej strany pred Petrášovu bránku, obe lopty dokázala domáca obrana zastaviť.

67

Dnešné stretnutie sleduje 9161 divákov.

66

Ďalší center Lukáša Pauscheka z pravej strany upratal do bezpečia Pinto.

65

Pauschek pohodlne odcentroval z pravej strany cez brániaceho Gavrića, Abubakariho však nenašiel.

64

Obrovské penzum práce pre svoj tím odvádza striedajúci Grék Niarchos, na hrote DAC zvádza tvrdé súboje s obrancami a stredopoliarmi Slovana Bratislava.

63

Na polovici Slovana faulovaný Andzouana, domáci tak po dlhom dlhom čase môžu zaútočiť.

62

Weiss na polovici DAC fauloval Blackmana, preťažená domáca obrana si môže na chvíľku vydýchnuť.

61

Po rohovom kope Weissa nasledovala pätička Kašiu, hostia ani tentoraz nenašli recept na pozornú dunajskostredskú defenzívu.

61

Ďalšia strela hostí, delovku Čavrića však Petráš vyrazil na ďalší rohový kop!

60

Na Žitnom ostrove je za nami hodina hry, DAC stále vedie po góle Blackmana nad Slovanom Bratislava 1:0. Hostia z hlavného mesta však hrajú v početnej výhode, keďže ešte v prvom polčase bol vylúčený Brunetti.

59

Slovan sa všemožne snaží vyrovnať, čo v tejto chvíli ukázal aj Vladimír Weiss mladší. V náročnej pozícii dokázal vystreliť, ale recept na pozorného Samuela Petráša nenašiel.

58

Zápas má aj v druhom polčase výborné tempo, Slovan využíva výhodu početnej prevahy a dominuje, no zatiaľ sa nedokáže dostať do vyloženej šance.

57

Po ďalšom rohovom kope hostí končí lopta vedľa Petrášovej bránky.

56

Čakvetadze našiel na hranici domácej šestnástky úplne voľného Čavrića, ktorý skúsil technickú strelu. Loptu však na rohový kop obetavo tečoval domáci stopér Brunetti.

55

Abubakari dostal na hrot výbornú prihrávku, ešte lepšie sa však vrátil domáci Milan Dimun, ktorý hrotového útočníka Slovana dokázal odzbrojiť.

55

Obaja tréneri poslali na rozcvičku trojicu hráčov.

54

Hra je stále prerušená, Kankava je v opatere lekárov, ale zdá sa, že bude môcť pokračovať v zápase.

53

Tvrdý súboj Niarchosa s Kankavom. Grék je po krátkom čase na nohách, naopak hráč hostí musí byť ošetrovaný.

52

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Džaba Kankava).

52

Slovan však pokračuje v dominantnom držaní lopty, hostia kombinujú pred šestnástkou Dunajskej Stredy.

51

Zmätky pred pokutovým územím DAC, spoza šestnástky napokon vystrelil Čakvetadze, no Petráš loptu kryl.

50

Dlhý center na hrot pre Abubakariho, nový útočník Slovana bol však bezpečne zastavený Dominikom Kružliakom.

49

Weiss z pravej strany hľadal centrom Malika Abubakariho, Petráš výborne čítal hru a loptu pred útočníkom hostí skryl do svojich rukavíc.

49

Po rýchlej akcii hostí však prichádza už ôsmy rohový kop Slovana Bratislava v dnešnom zápase.

48

Rohový kop Slovana obrana DAC v týchto momentoch bez problémov upratala do bezpečia.

47

Slovan okamžite útočí, Lovatov center hľadal Abubakariho, výsledkom je rohový kop pre hostí.

47

Pred druhým polčasom ani jeden z tímov nestriedal.

46

Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Slovana Bratislava.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase vedie Dunajská Streda nad Slovanom Bratislava 1:0. Domáci však budú v druhom polčase hrať bez vylúčeného Risvanisa, navyše sa zranil aj ostrostrelec Krstović. Slovan však rovnako prišiel o zraneného Jurija Medveděva. Druhý polčas výborného zápasu sa začne približne o 18:34.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Juraj Kucka skúsil strelu z priameho kopu, nemieril však presne a uzavrel tak skvelý prvý polčas!

45+3

Káčer fauloval prenikajúceho Kucku na polovici Dunajskej Stredy. Bude to bez karty, ale priamy kop pre Slovan zo zaujímavej pozície.

45+3

Pauschekov center pred Petráša hľadal Malika Abubakariho, ktorý však nemieril presne.

45+2

Slovan je však po faule na Kankavu znovu pri lopte, zverenci Vladimíra Weissa staršieho sa okamžite hrnú do útoku.

45+1

Samuel Petráš bude loptu vykopávať od vlastnej bránky, preťažená obrana DAC si tak môže na chvíľku vydýchnuť.

45

Rohový kop Slovana tentoraz pre bránku DAC neznamenal žiadny vážnejší problém. V prvom polčase bude hlavný rozhodca Kráľovič nadstavovať minimálne tri minúty.

44

Obrovská šanca Slovana! Giorgi Čakvetadze sa oprel do strely, ale skvelý obranný zákrok predviedol Brunetti, ktorý tečoval loptu na rohový kop!

44

Slovan teda bude hrať celý druhý polčas v početnej výhode, na tvári trénera domáceho tímu Adriána Guľu sa výrazne prehĺbili vrásky.

43

Obranca hostí Jurij Medveděv na nosidlách odnášaný do útrob MOL Arény, želáme skoré uzdravenie.

42

z ihriska odchádza Zsolt Kalmár, prichádza Dominik Kružliak.

41

Vladimír Weiss zahral priamy kop po faule na Abubakariho. Dokázal obstreliť múr, ale zároveň aj minul bránku Samuela Petráša!

40

Malik Abubakari sa pred šestnástkou hostí predral cez Spyridona Risvanisa, hráč domáceho tímu nemal inú možnosť ako zatiahnúť ručnú brzdu aby sa útočník Slovana nerútil sám na Petráša, výsledkom je jasná červená karta!

39

z ihriska odchádza Jurij Medveděv, prichádza Lukáš Pauschek.

38

Brunetti už je na nohách, Medveděv je však stále v opatere lekárov Slovana Bratislava. Signalizácia na lavičku hostí je jasná, Jurij Medveděv je zranený a bude musieť striedať. Zdá sa, že sú to problémy s pravým kolenom.

37

Nepríjemný stret Medveděva s Brunettim pred šestnástkou DAC, obaja hráči musia byť ošetrovaní. Verme, že budú v poriadku a budú môcť pokračovať v zápase.

36

Hlavný rozhodca Kráľovič však necháva hru plynúť, hráči sa musia znovu začať sústrediť len na futbal.

35

V týchto momentoch máme na trávniku veľa, veľa negatívnych emócií.

34

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Alex Pinto).

34

Po priamom kope DAC tentoraz Chovan nemusel zasahovať, hostia po zisku lopty okamžite mieria do útoku.

33

Kankava fauloval na pravej strane Blackmana, domáci budú zahrávať priamy kop. Problém však pre DAC môže byť krívajúci Miroslav Káčer, ktorý sa drží za ľavé koleno, ktoré si zranil v poslednom jesennom zápase.

32

Zápas má však skvelé tempo a emócie, futbal musí dnes fanúšikov baviť.

31

Čavrić v krátkom čase znovu pri lopte, tentoraz na pravej strane ukázal obrovské zrýchlenie, zastavil loptu ešte pred čiarou, ale v náročnej pozícii neprihral presne.

30

Obrovská šanca Slovana! Aleksandar Čavrić si narazil loptu s Weissom, ktorý vytiahol efektnú pätičku, no následne spomínaný Čavrić trafil len bočnú sieť Petrášovej bránky!

29

Slovan je aktívny a tlačí sa do útoku, Lucas Lovat však tentoraz na ľavej strane rozohral nepresne.

28

Výborný center Čakvetadzeho našiel hlavu Vernona de Marca, ktorý však v poslednej chvíli musel urobiť krok dozadu a tak jeho zakončenie nebolo úplne presné a razantné, napriek tomu Petráš musel ukázať svoje kvality.

27

Priamy kop hostí odvrátila obrana DAC na rohový kop, ktorý zahrá Čakvetadze.

27

z ihriska odchádza Nikola Krstović, prichádza Ioannis Niarchos.

26

Nikola Krstović pravdepodobne pre svalové problémy zamieril na striedačku svojho tímu, do hry príde novic v drese DAC Niarchos.

25

V Dunajskej Strede stále vládne skvelá atmosféra, oba fankluby tlačia svoje tímy dopredu.

24

Šikovný prienik Čakvetadzeho z ľavej strany do pokutového územia domáceho tímu, následne prihrávka Gruzínca však bola pre Malika Abubakariho veľmi náročná na spracovanie.

23

Polovica prvého polčasu je za nami, Dunajská Streda stále vedie po góle Panamčana Blackmana nad Slovanom Bratislava 1:0.

22

Nepresná kombinácia domáceho tímu, Blackmanovi prudká prihrávka ušla za postrannú čiaru.

21

Weiss centrom našiel Vernona de Marca, ktorý však poslal loptu vedľa Petrášovej bránky.

21

Po rýchlej akcii hostí bude Slovan zahrávať rohový kop z pravej strany.

20

V týchto momentoch zakombinovali v strede poľa domáci, výsledkom bola strela zo strednej vzdialenosti, ktorá však Chovanovi vrásky na čele nenarobila.

19

Abubakari spadol v súboji s Brunettim tesne pred šestnástkou Dunajskej Stredy, hlavný rozhodca Kráľovič mu okamžite ukázal aby hral ďalej.

18

Káčer na vlastnej polovici trávnika podťal Weissa, vyslúžil si dohovor hlavného rozhodcu Kráľoviča.

17

Slovan znovu v kombinácii v strede poľa, hostia majú loptu viac na svojich kopačkách.

16

Slovan po rohovom kope pokračuje v nápore, hráči v belasých dresoch kombinujú pred šestnástkou domáceho tímu.

15

Weissov center hľadal Abubakariho, no ten bol bránený Pinto, ktorý loptu upratal na rohový kop.

15

Priamy kop hostí z ľavej strany z úrovne penaltového bodu zahrá Vladimír Weiss mladší.

14

Rohový kop hostí tentoraz pre Petrášovu bránku neznamenal žiadny vážnejší problém.

13

Čakvetadze vyobracal obranu DAC na ľavej strane, následne našiel prihrávkou Lovata. Brazílčan sa oprel do strely, no Pinto loptu tečovať na ďalší rohový kop pre Slovan Bratislava.

12

Lucas Lovat poslal parádny center z ľavej strany, Malik Abubakari sa skvele položil do zakončenia hlavou, ale tesne minul pravú tyč Petrášovej bránky!

11

Nepresná kombinácia domácich v strede poľa, na kolmú prihrávku už číhal ostrostrelec Nikola Krstović.

10

Desať minút prvého polčasu je za nami, DAC Dunajská Streda vedie po góle Blackmana nad Slovanom Bratislava 1:0.

9

Hostia kombinujú v strede poľa, Slovan potrebuje trošku utlmiť eufóriu domáceho tímu.

8

Nuž a vedúci gól rozpálil domáce tribúny, fanúšikovia DAC ženú svoj tím dopredu!

7

Dunajská Streda dala gól! Po druhom rohovom kope Kalmára sa k lopte dostal Andzouana, ktorý poslal center na CESARA BLACKMANA, ktorý najskôr trafil tyč, no následne odrazenú loptu upratal za chrbát Adriána Chovana!

7

Fantastický roh Kalmára predĺžil Dimun pred bránku Chovana, Juraj Kucka v poslednej chvíli upratal gól do bezpečia!

6

Domáci zakombinovali na ľavej strane, napokon budú zahrávať prvý rohový kop.

5

Domáci po prvý raz v zápase v dlhšej kombinácii na polovici súpera, Pinto však prehral osobný súboj s Kankavom.

4

Kolmica hostí do priestoru pre Čavrića, ten sa však k lopte nedostal. Nasledoval dlhý odkop v podaní Samuela Petráša.

3

Kankava faulovaný v strede poľa, dopredu pôjde znovu Slovan Bratislava.

3

Weiss po rohu nakrátko v typickej pozícii z ľavej strany posielal prihrávku pred Petrášovu bránku, našiel však len stopéra domáceho celku.

2

Slovan stále v útoku, Lovatov center z ľavej strany domáci obranca tečoval na rohový kop.

2

Rýchly útok Slovana po pravej strane, Medveděv hľadal centrom Čavrića, ale nebol úspešný.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom DAC.

1

V MOL aréne je dnes fantastická návšteva, oba tímy privíta takmer 9000 divákov!

Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Dimun, Kalmár ©, Káčer – Gavrić, Krstović, Blackman.
Náhradníci: Veszelinov – Fazlagić, Niarchos, Veselovský, Davis, Ramadán, Kružliak, Nebyla, Szánthó.
Tréner: Adrián Guľa

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Medveděv, Kašia, De Marco, Lovat – Kucka, Kankava – Weiss © – Čavrić, Abubakari, Čakvetadze.
Náhradníci: Ma. Trnovský – Voet, Agbo, Jarjué, Green, Zmrhal, Lichý, Sharani, Pauschek.
Tréner: Vladimír Weiss st.

Rozhodca: Kráľovič – Hancko, Poláček.

Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo šlágra 19. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom v MOL Aréne DAC Dunajská Streda privíta ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa na Žitnom ostrove začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

DAC Dunajská Streda je v aktuálnej tabuľke súťaže na druhom mieste so stratou 3 bodov práve na vedúci Slovan. Káder trénera Adrián Guľu prešiel počas zimnej prestávky pomerne výraznou premenou, dôležitou informáciou však je, že najlepší strelec tímu Nikola Krstović ostal i naďalej v DAC.
Príchody: Ioannis Niarchos (Zlaté Moravce), Alejandro Mendez (Michalovce), Bálint Csóka (Šamorín, návrat z hosťovania), Riquelme Rodriguez (Corinthians), Matija Krivokapič (FK Podgorica)

Odchody: Andrejs Ciganiks (Widzew Lodž), Brahim Moumou (Šamorín, hosťovanie), Danylo Beskorovajnyj (Kryvbas Kryvoj Roh), Matija Krivokapič (hosťovanie).

Slovanu Bratislava patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 1. miesto so ziskom 41 bodov. Zverencov trénera Vladimíra Weissa staršieho čaká pomerne náročná jar – Slovan bude pôsobiť v EKL, Fortuna lige i Slovnaft Cupe. Slovanu z jesenného kádra odišlo viacero hráčov, citeľné budú straty Erica Ramíreza, Davida Hrnčára, Ibrahima Rabiua či Ivana Šaponjića. Nahradiť by ich mali Maudo Jarjué či Malik Abubakari.

Zápas v Dunajskej Strede sa začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.