1 : 0
(0:0)
ŠK Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred rokom

Slovan Bratislava podľahol Red Bullu Salzburg 0:1. Jediný gól stretnutia, aj keď diskutabilný, strelil v 54. minúte Okafor.

120

118

Slovan prišiel o loptu, čo využil Gloukh na strelu z hranice šestnástky, bránu Trnovského minul.

116

Salzburg kontroluje hru, Slovan do šancí nepúšťa.

113

Gloukh si obhodil Križana a našťastie pre Slovan z uhla prestrelil bránu!

112

Green šprintoval za prihrávkou, k lopte sa ale cez brániaceho hráča nedostal.

109

Kanava výborne, vystihol prihrávku a prekazil útočnú akcie Salzburgu.

107

Belasí pomerne ľahko prešli po pravom krídle, ale po Greenovej prihrávke sa nik do zakončenia nedostal a bude sa kopať od brány Red Bullu.

105

Stejskal chytil loptu vo vzduchu a rýchlo rozohral na svojich spoluhráčov.

102

Prudký center pred bránu, Slovan sa ubránil. Salzburg sa udomácnil na útočnej polovici.

99

Hráči so v osobných súbojoch nič nedarujú, radšej by sme ale videli nejaké šance.

97

Dlhý center Salzburgu na zadnú žrď, ale píska sa ofsajd.

95

Červená karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Weiss).

94

Weiss bol najprv faulovaný, potom oplácal a opäť je oheň na streche.

91

Salzburg vhupol rovno do útočnej akcie, ktorú zakončil Ibertsberger strelou nad brvno.

91

Začalo sa „predĺženie“.

90 minút zápasu je za nami, Salzburg vyhráva od 54. minúty po góle Okafora 1:0. Nás však ešte čaká extra porcia 30 minút, na ktorej sa oba tímy dohodli.

90

Okafor rozohral rohový kop, lopta padla pred bránu, odkopol ju Kucka.

87

Nevídaná situácia v prípravnom zápase, viacerí hráči sa dostali do potýčky, chvíľu sa nehrá.

85

Žltá karta pre tím FC Salzburg (Koita).

84

Kjaergaard rozohrával štandardku, ktorá mu vôbec nevyšla, lopta bola veľmi nepresná. Slovan sa dostal do brejku. Weiss nedokázal nájsť rozbehnutého Sharaniho.

82

Lovat preniesol hru na Weissa, ktorý strieľal zvnútra šestnástky, no jeho pokus bol zblokovaný.

81

Belasí zakombinovali na polovici súpera, nevyšla im ale predfinálna fáza a musia sa stiahnuť.

79

Šancí vidíme málo, hrá sa medzi šestnástkami.

75

Ulmer verzus Kucka, úspešnejší bol prvý menovaný, bude sa kopať od brány, ktorú stráži Köhn.

72

Je vidno, že Slovanu chytená penalta dodala nový impulz a viac sa tlačí do útoku. Z ľavej strany centroval Lovat.

69

Kuckovi strela úplne nesadla, ale vynútil si zákrok Köhna.

67

Belasí sa však väčšinu času bránia. Teraz sa im podarilo vyviezť loptu na polovicu ihriska, kde si vypýtali faul.

65

Koita (FC Salzburg) nepremenil pokutový kop.

65

Chovan vychytal Koitu! Hodil sa na pravú stranu a vyrazil Koitovu strelu z bieleho bodu.

65

Pokutový kop pre Salzburg!

62

Pískaný je nedovolený zákrok na Weissa, previnil sa Adamu.

58

Dedicova strela z hranice pokutového územia bola zblokovaná, išla vedľa brány, Chovan sa jej zmocnil a rozohral.

54

Salzburg dal gól!
Salzburg vyhráva 1:0, no vôbec nemusel, NOAH OKAFOR uzatváral priestor na zadnej žrdi, poslal loptu na bránu, Chovan ju vytesnil do brvna, odkiaľ sa odrazila na čiaru, kde sa jej opäť zmocnil. Lopta s najväčšou pravdepodobnosťou nebola celým objemom za čiarou, no gól platí a Salzburg vyhráva 1:0.

53

Weissov pas bol pridlhý, loptu majú hráči Salzburgu.

51

Čakvetadze rozdal dve prihrávky, potom Agbo preniesol hru na pravé krídlo.

48

Dedicova nebezpečná prihrávka rovnobežne s bránkovou čiarou, lopta prešla celou šestnástkou, Slovan mal šťastie, že nik z hráčov Salzburgu nebol na zadnej žrdi.

46

Dlhá a presná kolmí prihrávka na Čavriča, ktorý si dobre nabehol, no nepodarilo sa mu odcentrovať do pokutového územia ani zakončiť.

46

Začal sa druhý polčas.

V prvom polčase medzi Salzburgom a Slovanom gól nepadol.
Druhý polčas sa začne približne o 15 minút.

45

Prvý polčas sa skončil.

44

Po ďalšom rohu mal príležitosť Čavrič, jeho strelu ale zblokovali brániaci hráči.

43

Slovan sa vo väčšom počte dostal na súperovu polovicu a získal roh. Center do šestnástky Salzburg poslal do bezpečia.

41

Nebezpečne z druhej vlny pálil Okafor, Chovan ale na loptu videl a úspešne zasiahol.

41

Center z pravého krídla sklepol hráč Slovana pre svojho brankára, ktorý rýchlo rozohral. Vpredu sa Weiss nedostal cez Kjaergaarda.

36

Bernardo nepríjemným šľapákom poslal k zemi Medveděva, Weiss rozohral po zemi nacvičený signál, ale Čavričova hlavička na bránu nesmerovala.

34

S prízemnou prihrávkou do šestnástky mal Slovan problémy, všetko vyriešil Agbo.

33

Zmrhal sa dostal do náznaku príležitosti po nevydarenej malej domov, Köhn ale pohotovo zareagoval a loptu rýchlo odkopol.

32

Faulovaný Okafor rozohral priamy kop z ľavej strany kúsok za šestnástkou, mieril k bližšej žrdi, no Chovan vytiahol výborný zákrok!

30

Propagačná hlavička zo stredu pokutového územia skončila v Chovanovom náručí.

28

Po Lovatovom zblokovanom centri získal roh aj Slovan, belasí rozohrali nakrátko. Následná Weissova strela zo záklonu bránu netrafila.

26

Belasí sa ubránili, rýchly protiútok sa im založiť nepodarilo, tak teraz držia loptu na svojich kopačkách.

25

Rýchla akcia Red Bullu s centrom z pravého krídla do vápna, uvidíme rohový kop.

23

Nebezpečný, ale nepresný pokus Koitu z hranice vápna. Rozohráva Chovan.

22

Čakvetadze to skúsil individuálne, bol ale zastavený.

20

Agbo fauloval Kjaergaarda, Red Bull zahrával štandardku, ale Dedic netrafil bránu.

18

Center do pokutového územia, ale pískal sa ofsajd, navyše si Adamu v súboji pomáhal rukami.

16

Belasí ale podnikli protiútok po ľavom krídle, Čakvetadze sa napokon k strele nedostal, už to tam bolo prehustené.

16

Hráči Salzburgu sú v držaní lopty a približujú sa k pokutovému územiu.

14

Kucka si vypýtal faul od Gournu-Douatha, lopta pre Slovan, hrá sa medzi šestnástkami.

11

Čavrič sa dostal do súboja s viacerými hráčmi, v strede poľa získal aut pre svoj tím.

10

Slovan si dal pozor, nepustil prenikajúceho hráča do svojho pokutového územia a dostal loptu do bezpečia.

8

Salzburg vysoko a aktívne napáda, zápas má už od úvodu slušné tempo.

6

Akciu Slovana zastavil ofsajd, ocitol sa v ňom Medveděv.

4

Center Salzburgu z pravej strany, následne sa jeden z hráčov dostal do zakončenia a Chovan musel ísť na zem.

3

Weiss obstrellil múr, medzi tri žrde ale netrafil.

3

Faul na Medveděva, belasí majú k dispozícii priamy kop tesne spoza šestnástky.

2

Slovan začal aktívne, najprv obranu Salzburgu ponaháňal Čavrič, potom Medveděv pätičkou prenechal loptu Čakvetadzemu a ten centroval do pokutového územia.

1

Úvodné zostavy:

FC Salzburg: Köhn – Dedic, Solet, Pavlovic, Bernardo, Gourna-Douath, Sucic, Kjaergaard, Adamu, Okafor, Koita
Náhradníci: van der Brempt, Onguene, Baidoo, Capaldo, Fernando, Ulmer, Konate, Amankwah, Walke, Gloukh, Stejskal, Ibertsberger

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Medveděv, Kašia, De Marco, Lovat, Agbo, Kucka, Zmrhal, Weiss, Čakvetadze, Čavrič
Náhradníci: Trnovský, Hrdina, Pauschek, Križan, Voet, Tóth, Lichý, Kankava, Sharani, Adler, Green.

Futbalisti Slovana Bratislava absolvujú dnes o 15:00 poslednú previerku pred jarnou časťou sezóny. Sily si zmerajú s kvalitným rakúskym tímom FC Salzburg.

Tímy sa dohodli, že zápas bude netradične trvať až 120 minút, pravdepodobne sa odohrá riadny hrací čas 90 minút a nasledovať bude predĺženie 2×15 minút.

Salzburg v súčasnosti vedie rakúsku ligu so šesťbodovým náskokom. V príprave stihol odohrať štyri prípravné zápasy, Interu Miláno podľahol 0:4, s Bayernom Mníchov remizoval 4:4, Spartu Praha porazil 2:1 a naposledy, pred ôsmimi dňami, zdolal Karlsruher 3:0.

Slovan vedie ligu o tri body pred Dunajskou Stredou. Doposiaľ odohral dve prípravné stretnutia. Brno zdolal 2:1, skórovali Čavrič a Kucka a so St. Pöltenom remizoval 2:2, góly za belasých zaznamenali Zmrhal a Weiss.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.