Naposledy zmenené pred rokom

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 16:1. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:10.

Je konec. Kolín nakonec neustál obrovský tlak Bayernu, ale dokázal v Allianz Aréně vyválčit alespoň cenný bod. Vstup do zápasu se hostům povedl opravdu na jedničku. Už ve 4. minutě se totiž prosadil Iljás Schirí. Ve 29. minutě měli hosté další šanci, ale tentokrát branku nevstřelili. Ve 44. minutě se Bayernu povedlo zakončit, ovšem pouze do tyče. Do druhé poloviny vlétli domácí velmi aktivně, ale ránu de Ligta vyrazil Schwäbe. Následně Bayern dobýval, ale velkou porci času marně. Nakonec za to vzal v 90. minutě Joshua Kimmich a jeho dalekonosný pokus orazítkoval břevno a skončil v bráně Kolína. V nastaveném čase se ještě snažil otočit zápas Coman, ale jeho střelu vyrazil brankář do zámezí.

90+3

Konec zápasu.

90+2

Kingsley Coman se dostal z levé strany do vápna, ale jeho pokus skvěle vyrazil Marvin Schwäbe!

90

Bayern právě vstřelil branku!
Tak tohle byl gól! Dayot Upamecano posunul míč JOSHUU KIMMICHOVI, který si jej připravil a z pořádné dálky jej napálil o horní tyč do brány Kolínu nad Rýnem! Asistence: Dayot Upamecano.

89

Kolín nad Rýnem sice získal balón, ale nedokázal jej vyvést bez chyby. Rychlý brejk ovšem Bayern nevyužil.

88

Eric Choupo-Moting sice dostal skvělou přihrávku za obranu, ale nacházel se v jednoznačném ofsajdu a navíc stejně neproměnil obrovskou tutovku a nastřelil pouze tyč!

87

Kingsley Coman tentokrát centroval z levé strany, ale balón zamířil přesně na hlavu hostujícího obránce.

86

Mathys Tel nedokázal odcentrovat z pravé strany přes Jonase Hectora a míč se dostal až ke gólmanu Sommerovi.

85

Bayern sice drží balón stále na svých kopačkách a to v masivních 77 % času, ale nyní jen mimo šestnáctku.

84

Mathys Tel se dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus byl zblokován. Následně centroval Pavard, ovšem pouze do rukou gólmana.

83

Domácím se stále nedaří vymyslet něco nebezpečného směrem dopředu, neboť centry ze stran jsou buďto zblokované nebo nepřesné.

81

Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Mathys Tel.

80

Thomas Müller se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale jeho pokus pod břevno skvěle vyrazil Marvin Schwäbe!

79

Kingsley Coman poslal další dobrý centr do vápna, ale opět jej odkopla defenzíva Kolína.

77

Mnichovští drží balón na polovině soupeře a Ryan Gravenberch se snažil prodrat do vápna, ale dopustil se jen faulu. Kolín brání velmi zodpovědně a tři body si pravděpodobně zaslouží.

76

Leroy Sané si sbíhal za obranu, ale nachytal se pouze v ofsajdovém postavení a další útočná akce Bayernu je u konce.

74

Opět velké dusno uvnitř vápna hostů, ale Eric Choupo-Moting nedokázal zakončit z otočky. Posléze přišel centr Kimmicha, ale ten skončil pouze v zámezí.

73

Davie Selke byl při napadání Pavarda příliš důrazný a provinil se nedovoleným zákrokem.

72

Steffen Baumgart využil všech pět střídání a nyní bude muset doufat, že se mu žádný svěřenec na hrací ploše nezraní. Zatím si ovšem hosté vedou velmi dobře.

71

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Tim Lemperle.

70

Zbývá posledních dvacet minut a Kolín je čím dál blíž k obrovskému překvapení.

69

Eric Choupo-Moting se snažil o nůžky po centru Comana, ale v těžké pozici nedokázal zakončit. Následně vyvezl míč do vápna Daviese a vybojoval rohový kop.

68

ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Thomas Müller.

67

Hosté se vydali směrem dopředu a získali rohový kop, ze kterého sice nebylo nic nebezpečného, ale stále se hraje na polovině Bayernu.

66

Standardní situace byla rozehrána nakrátko, ale následný pokus o centr z kopačky Kimmicha opět skončil jen v moci defenzívy Kolína.

65

Eric Martel poslal k zemi Leroye Saného a následovat tak bude volný kop Bayernu Mnichov z pravé strany.

64

Leroy Sané otevřel hru doprava Comanovi, který si připravil míč na centr, ale ten byl nepřesný a nenašel hrotového útočníka Erica Choupo-Motinga.

63

Ani tentokrát standardní situace nepřinesla nic nebezpečného a Kolín posléze dokonce získal autové vhazování.

62

Kingsley Coman je velmi aktivní na pravém křídle, ale jeho další centr byl zblokován do zámezí a následuje tak rohový kop.

61

Dayot Upamecano dlouhou přihrávkou hledal Saného, jenž se snažil sklepnout míč Choupo-Motingovi, ale obránce hostů vše přečetl.

60

Hodina utkání je za námi a Kolín i se 30 % držením míče stále a překvapivě vede v Allianz Aréně.

59

Další tlak do šestnáctky hostů, ale centr Comana pouze proletěl vápnem na druhou stranu.

57

ze hřiště odchází Steffen Tigges, přichází Davie Selke,
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Kingsley Schindler.

56

Musiala si sbíhal za obranu, ale přihrávka byla příliš dlouhá a skončila jen v zámezí.

55

Nyní domácí drží balón na polovině soupeře a snaží se najít další cestičku pro zakončení.

54

Kingsley Coman si skvěle položil obránce, ale jeho přízemní pokus k pravé tyči vyrazil Marvin Schwäbe! Kolín je pod velkým tlakem a tohle bude mít velmi těžké ustát.

52

Alphonso Davies se snažil prodrat přes dva hráče, což se mu povedlo. Posléze se k míči dostal Pavard a opět pálil z dálky, ale Marvin Schwäbe byl připraven a chytil balón.

51

Nyní se dopředu dostal také Kolín, jenž získal autové vhazování a snaží se držet míč na polovině Mnichova.

49

Ryan Gravenberch to také zkusil a jeho pokus nebyl vůbec špatný, ovšem nakonec skončil těsně vedle pravé tyče! Bayern je ve velkém nátlaku.

48

Matthijs de Ligt to zkusil z dálky, ale jeho velmi dobrá střela pod břevno skončila na ještě lepším zákroku Marvina Schwäbeho!

47

Domácí vstoupili do druhé půle aktivně, ale cesta po pravé straně nebyla ta správná.

46

ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Kingsley Coman,
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Ryan Gravenberch.

ze hřiště odchází Mathias Olesen, přichází Eric Martel,
ze hřiště odchází Denis Huseinbasic, přichází Dejan Ljubičić.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

První část utkání je za námi a v Allianz Aréně se ozývá pískot. Bayern Mnichov totiž prohrává s Kolínem nad Rýnem 0:1. Vstup do zápasu se hostům povedl opravdu na jedničku. Už ve 4. minutě se totiž prosadil Iljás Schirí. Ve 29. minutě měli hosté další šanci, ale tentokrát branku nevstřelili. Ve 44. minutě se Bayernu povedlo zakončit, ovšem pouze do tyče.

45+1

První poločas skončil.

44

Benjamin Pavard se opřel do míče zpoza vápna, ale jeho tvrdá rána byla vyražena gólmanem. Následná dorážka orazítkovala dokonce tyč hostující svatyně!

43

Eric Choupo-Moting zakončoval z levé strany vápna, ale defenzíva Kolína míč ani tentokrát nepropustila.

41

Ani tentokrát ovšem z toho nebylo nic vážnějšího. Posléze byly k vidění souboje ve středu hrací plochy, ale Bayern už má míč znovu ve svém držení.

40

Nyní byl centr Benjamina Pavarda zblokován do zámezí a následuje tak rohový kop Kimmicha.

39

Další tlak Kolína uvnitř vápna Bayernu! Florian Kainz motal hlavy a nohy obráncům a následně centroval na zadní tyč z levé strany, ale jeho spoluhráč nedokázal zakončit. Posléze se odmával ofsajd.

38

Další standardní situace hostů už nepřinesla nic nebezpečného, ale možný brejk Bayernu byl skvěle přerušen čistým zákrokem.

37

Dayot Upamecano se s ničím moc nepáral a odkopl balón poskakující uvnitř vápna do zámezí. Následuje další roh Kolína nad Rýnem.

36

Florian Kainz udržel balón na levém křídle a posléze Kolín dokonce vybojoval rohový kop.

35

Míč se sice objevuje v moci domácích v 62 % času, ale to je zatím Bayernu k ničemu. Kolín totiž stále vede v Allianz Aréně 1:0 a Julian Nagelsmann vypadá velmi nespokojeně.

33

Mathias Olesen se sice dostal do problémů, ale k jeho štěstí jej zfauloval Jamal Musiala.

32

Nyní se Bayern snažil něco vymyslet z pravé strany, ale centr byl zblokován obranou soupeře.

30

Půl hodina utkání je za námi a Kolín vede na půdě Bayernu 1:0. V předešlé minutě to ovšem mohlo být pro hosty ještě lepší, ale svou šanci neproměnili.

29

Obrovská šance Kolína na dvoubrankové vedení! Linton Maina pláchl středem hrací plochy a posunul míč doleva Florianu Kainzovi, jenž nasadil housle obránci a poslal famózní míč do vápna na Schirího, ovšem Yann Sommer prokázal své kvality a dokázal balón vyrazit těsně před kopačkami hostujícího útočníka!

28

Dayot Upamecano skvělou přízemní přihrávkou našel Leona Goretzku, ale jeho rána uvnitř vápna byla zblokována skluzem soupeře. Následuje rohový kop.

26

Nyní je další útočná akce Mnichovských ukončena pomezním rozhodčím, který správně viděl Leona Goretzku v ofsajdovém postavení.

25

Opět se ve středu dění ocitl Jamal Musiala, ale svou přihrávku nedokázal procpat na spoluhráče. Kolín zatím čelí tlaku Bayernu velmi statečně.

24

Dayot Upamecano skvělou přihrávkou našel Musialu, ale tomu se zpracování v otočce příliš nepodařilo.

23

Serge Gnabry se z levého křídla opět dostal do šance. Přihrávku Daviese totiž chytře pouštěl Goretzka a Gnabry se dostal do zakončení, ovšem jeho pokus zamířil vedle pravé tyče.

22

Eric Choupo-Moting se nyní stáhl až ke středu hrací plochy, aby se dotkl míče, neboť se k němu v průběhu prvních dvaceti minut moc nedostal.

21

Standardní situace Bayernu ovšem nepřinesla zkrátka vůbec nic a balón se postupně dostal až ke gólmanu Sommerovi.

20

Nyní se Mnichovu nedaří vymyslet něco nebezpečného, ale díky menší chybě Hectora následuje rohový kop domácích.

19

Leroy Sané se z pravé strany dostal až do vápna a hledal na zadní tyči Gnabryho, ovšem přihrávka nebyla přesná.

17

Serge Gnabry se snažil sklepnout míč s Daviesem, ale tuto kombinaci obrana Kolína přečetla. Posléze se Matthijs de Ligt dopustil faulu.

15

Domácí se znovu dostali dovnitř šestnáctky Kolína, ale míč znovu končí jen v rukou gólmana Marvina Schwäbeho.

14

Serge Gnabry se uvolnil na levé straně a zakončoval ve velmi dobré pozici, ovšem Marvin Schwäbe byl připraven a vyrazil jeho pokus.

13

Benjamin Pavard centroval z pravé strany, ale Eric Choupo-Moting se nedostal do zakončení. Bayern se ovšem pomalu dostává do tempa.

12

Denis Huseinbasic velmi tvrdě udeřil v souboji právě Leona Goretzku a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

12

Nyní je hra přerušená, neboť Leon Goretzka má nějaké zdravotní problémy, ale prozatím bude moct pokračovat v utkání.

11

Leroy Sané měl před sebou dostatek místa a zkusil to z dálky, ovšem jeho pokus letěl pár metrů vedle rbány Marvina Schwäbeho.

10

Další nebezpečná příležitost ze strany Kolína. Po zisku míče přiletěl centr na přední tyč, kde se snažil dostat Linton Maina, ale balón chytil Sommer.

9

Florian Kainz se prodíral na levém křídle a vybojoval pro své mužstvo alespoň autové vhazování.

8

Vstup do utkání ze strany Steffena Baumgarta a jeho svěřenců je výborný a Mnichov má velké problémy při rozehrávce na své polovině.

7

Bayern se sice snažil vymyslet něco vážnějšího, ale Benjamin Pavard přišel o balón a následně se dopustil také faulu.

5

Opět se hosté snažili něco vymyslet směrem dopředu a Dayot Upamecano si nezpracoval centr ze strany úplně ideálně.

4

Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
Hosté pokračují ve fazóně z minulého utkání a v Allianz Aréně se ujímají vedení! Rohový kop Floriana Kainze letěl přesně na hlavu Juliana Chabota, jenž prodloužil balón na zadní tyč, kterou zavíral zcela osamocený ILJÁS SCHIRÍ. Asistence: Julian Chabot.

3

Hostující celek pokračuje v útočném tažení v prvních minutých zápasu a získal rohový kop z pravé strany.

2

Denis Huseinbasic se pokoušel uvolnit, ale jeho přihrávka byla dlouhá a následuje tak pouze odkop od svatyně Yanna Sommera.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Bayern Mnichov: Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich ©, Goretzka – L. Sané, Musiala, Gnabry – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Blind, Coman, Gravenberch, T. Müller, Sabitzer, Stanišić, Wanner, Tel.
Trenér: Julian Nagelsmann

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Soldo, Chabot, Hector © – Huseinbasic, Schirí – Maina, Olesen, Kainz – Tigges.
Náhradníci: T. Horn – Adamjan, Diehl, Lemperle, Ljubičić, Martel, Selke, Schindler, Bakatukanda.
Trenér: Steffen Baumgart

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Thielert.

Bayern Mnichov se nachází na 1. místě s 35 body a skóre 50:14. Naposled ovšem zaváhal na půdě Lipska. Už v osmé minutě se Leroy Sané dostal ke střele, která byla tečovaná a orazítkovala pravou tyč. Ve 30. minutě se prosadil Leon Goretzka, ale gól nebyl uznán z důvodu aktivního hraní v ofsajdu od de Ligta. Ve 37. minutě se už Mnichov dočkal. Serge Gnabry totiž poslal z levé strany skvělý centr do vápna na Erica Choupo-Motinga, který svou možnost proměnil. Do druhé části zápasu vlétli domácí skvěle a v 52. minutě srovnal Marcel Halstenberg. V 65. minutě byl blízko vyloučení Dayot Upamecano, ale nakonec uviděl pouze kartu žluté barvy. Ke konci zápasu měli hosté o něco více ze hry, ale nic nebezpečného se už nestalo.

Kolín nad Rýnem najdeme na 11. pozici s počtem 20 bodů a skóre 28:30. Po třech prohrách přivítal na svém stadionu Brémy. Werder v prvním poločase postihl nevídaný kolaps. Chybu za chybou trestal Kolín jak jinak než góly a hra chvílemi připomínala vraždění neviňátek. Domácí tým vstřelil hned pět gólů (dva dal Steffen Tigges, po jednom přidali Linton Maina, Iljás Schirí a Denis Huseinbasic). Hosté se probrali až v závěru poločasu, kdy hlavou po rohovém kopu snížil Niclas Füllkrug.
Jenže po přestávce se kolotoč gólů znovu roztočil, byť tentokrát už jen malý řetízkáč. Stejně jako v první půli Tigges zapsal svou druhou trefu v utkání Iljás Schirí a celkově sedmý hřebíček si do vlastní rakve čtvrt hodiny před koncem nešťastně zatloukl Marco Fridel.

V 17. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Bayern Mnichov a 1. FC Kolín nad Rýnem. Naposled se spolu tato mužstva utkala před rokem v Kolíně. Bayern ovšem jednoznačně zvítězil poměrem 4:0. Dnes se bude hrát v Allianz Aréně. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.