3 : 1
(1:1)
FC Tatran Prešov
Naposledy zmenené pred rokom

Žilina do druhého polčasu poslala skúsenejšie mužstvo, Prešovčanom došli sily. Rezultovalo to do výsledku 3:1 pre fortunaligistu.

90+1

89

Ale to malo aj MŠK z kontry. Bille dobehol loptu, avšak už do pokutového územia neprihral.

88

Tvrdý sklz domáceho hráča. Druholigista bude mať ešte jednu či dve šance zaútočiť.

87

Hostia toho majú naozaj dosť. Loptu odkopli do autu, aby si vzápätí hlasito vysvetlili, kto má koho brániť a kto je na vine za predchádzajúcu ak­ciu.

85

Žilina dala gól! Je definitívne rozhodnuté. ERIC BILLE po polovysokom centri zvnútra šestnástky skóruje do odkrytej svätyne. Prešovčanom dochádzajú sily. Niet sa čomu čudovať, agresívne napádanie si vybralo svoju daň.

83

Opäť ofsajdová pozícia. Šošoni riskujú, dávajú do nábehov všetko, ale nedarí sa im vystihnúť moment prihrávky.

81

Dolný ozbíjaný o loptu v strede poľa. Žilina vyrazila dopredu, len aby sa o desať sekúnd mával ďalší ofsajd…

79

Hneď niekoľko snáh o kolmé lopty MŠK po zemi. Ani jedna nevyšla.

78

Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

76

Z nariadenej štandardky vyťažili domáci to, čo aj hostia v ostatných okamihoch. Postavenie mimo hry.

75

Bille zostáva ležať na zemi, potreboval aj ošetrenie.

74

Zdalo sa, že Žilinčania zabudli na pravú stranu defenzívy, črtal sa atak do otvorenej časti. Aj ten ale prerušil postranný rozhodca s ofsajdom.

72

Jasné postavenie mimo hry, Prešov sa v medzihre po zmene strán trápi.

70

Šošoni prevzali aktivitu a idú si za tretím gólom. Aj pressing súpera ustál, hoci za loptou štartujú stále minimálne dvaja či traja hráči.

68

Trojnásobné striedanie druholigistu, do hry mali prísť predovšetkým mladíci.

67

Vzápätí gólman Prešova podcenil boxovanie lopty, zachránil ho spoluhráč na bránkovej čiare.

66

Bille hlavičkuje z uhla, Kuchynskyi vyráža na roh! Domáci mohli ísť do dvojgólového trháku.

64

Ofsajdové postavenie Tatrana, akcia na ľavom krídle pokračovať nemohla.

62

Šťastie skúsil z väčšej vzdialenosti Dolný, Belaník nemusel reagovať.

61

Žilina dala gól! Výborná hĺbková lopta od Iľka na Kaprálika, ktorého ešte vychytal gólman. Hostia loptu neodkopli ďaleko, z hranice šestnástky potom prepálil všetko MATÚŠ RUSNÁK.

59

Žltú kartu za zastavenie protiútoku vidí Matúš Rusnák.

58

Pekný prienik do šestnástky od Sauera, center z uhla bol zrazený na roh.

56

Desať minút po prestávke sa podobá na desať minút z úvodného polčasu. Hráči si nevedia presnejšie prihrať.

54

Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

52

Výlet ofenzívneho záložníka hostí sa končí neúspešným osobným súbojom. Vhadzovať budú domáci.

50

Snaha o center na zadnú tyč, ohrozenie brány z toho nebolo.

49

Začína sa nám aj priostrovať. Tvrdý zákrok na domáceho hráča, rozhodca bol okamžite obkľúčený.

47

Žilinčania výraznejšie prestriedali, na hraciu plochu prišiel okrem iného aj Rusnák s Kaprálikom. Môžeme očakávať ofenzívnejšie divadlo.

46

Začal sa druhý polčas.

Gól a okamžitá odpoveď. Prešov o čosi lepším tímom, určite je agresívnejším. Mladý celok Žiliny sa snaží hrať predovšetkým na brejky.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Dlhá lopta do ohňa odvrátená, Kuchynskyi si poradil aj s ďalším centrom.

45

V závere dejstva budú Žilinčania zahrávať ešte jeden priamy kop.

44

Ďalší nedovolený zákrok druholigistu, ktorý má väčšiu guráž ísť smerom dopredu v ostatných minútach.

42

Taktický faul hostí v strede poľa. Držanie bolo také evidentné, až som sa bál, že príde k roztrhaniu dresu.

40

Tatran aktívnejší, no momentálne nevie správne zinscenovať záverečnú finálnu fázu.

39

Na starosť si ho zobral Dolný. Mieril na os brány, ale zároveň vysoko nad.

38

Ak by to bol súťažný zápas, tak by sme videli možno aj červenú kartu. Milunovič bol za obranou, Kopásek ho stiahol za dres. Priamy kop z približne 30 metrov.

37

Dolnému nevyšiel náročný volej, trafil pri ňom aspoň obrancu. Výsledkom je roh.

36

Rozháraná pasáž duelu. Vidíme viacero nepresností.

34

Nepríjemná zrážka. Kuchynskyi sa zrazil s protihráčom, ani jeden nevidel toho druhého. Sme ale radi, že obaja sa dvihli zo zeme prakticky okamžite.

33

Prešov pokračoval v aktivite rohovým kopom, ktorý úplne nevyšiel. Hostia síce zostali pri lopte, no zároveň sa nešťastne trafili pri prihrávke, že súperovi darovali aut.

31

Góly pridali potrebné emócie a môžeme pokračovať ďalej. Zápas si ich zaslúžil.

29

Prešov dal gól! Odpoveď prichádza okamžite. Slávik neudržal v náručí strelu z hranice šestnástky. JOZEF DOLNÝ stál na správnom mieste a poľahky z malého vápna vyrovnáva.

28

Žilina dala gól! Podobná situácia sa na opačnej strane končí gólom! Essomba vysunutý pálil len do brankára. Lopta postupne smerovala k čiare, tam bol ako prvý ERIC BILLE, ktorý ju doklepol do siete!

26

Prešovčania strieľajú gól po dorážke, ale asistent okamžite dvíha zástavku. Ofsajd!

24

Dolný sa ponúkal pohybom na dlhú loptu za obranu, spoluhráč si prihrávku rozmyslel a radšej zvolil pas dozadu.

23

Bille pálil z podobného miesta ako pred piatimi minútami Gidi. Lopta letela vedľa pravej tyče.

21

Dvadsať minút za nami. Vôbec sa nezdá, že by proti sebe hrali tímy z prvej a druhej súťaže.

19

Ten už taký nebezpečný nebol. Prešov si môže vydýchnuť, mal na mále.

18

Gidi skúsil šťastie z 22 metrov, Baran v páde loptu tečoval a tá skončila na ľavej žrdi. Jeden zo Žilinčanov sa k dorážke nedostal, nasleduje roh.

17

Málo razantný pokus riešil Kuchynskyi. Mladá zostava MŠK sa spolieha najmä na brejky.

16

Zas a znovu výborná robota napádajúcich Hatoka s Dolným. Síce Milunovič priestor troch žrdí vôbec netrafil, ale počítať sa bude práca dvojice hráčov predtým.

15

Dvaja hráči Prešova zabudli na Kopáska na pravom krídle. Prvý center na malé vápno hostia zmarili, pri druhom pokuse domáci faulovali.

14

Andrič dostal loptu do brejku, na krídle sa ocitol bez podpory spoluhráčov. Až na koncovku Hatoka čakáme na vážnejšiu príležitosť.

12

Napádanie hostí robí MŠK veľký problém. Slávik ledva stíha kombinovať so stopérmi. Niekedy chýbajú centimetre k šanci.

10

Opäť to bol Hatok, ktorý sa dostal k zakončeniu zvnútra šestnástky, približne o meter páli nad.

9

Kuchynskyi zapojený do rozohrávky, musel von z brány, no odkopom cez tri štvrtiny ihriska poslal loptu len do autu.

8

Tatran lepším celkom, chce hrať moderný agresívny futbal. Taký aj bude potrebovať na jar v II. lige, kde bojuje o postup do Fortuna ligy.

7

Prešov musíme pochváliť za vysoký pressing, ktorý im už dvakrát pomohol získať loptu.

5

Hatok napriahol po chybe súpera z 25 metrov, Slávik bez problémov zakončenie chytil.

4

Inak sledujeme dosť nepresností, najmä Prešovčania si potrebujú zvyknúť na terén.

3

Pokus o dlhú loptu MŠK zachytáva Kuchynskyi.

2

Prvé ataky patrili hosťom, ktorí sa v strede poľa môžu spoliehať na prihrávky od bývalých ligových hráčov Kamila Karaša či Dávida Keresteša.

1

Úvodný výkop patril Žilinčanom v žltých dresoch, Prešovčania v tradičnej zeleno-bielej kombinácii.

1

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Slávik – Minárik ©, Kopas, Ndjeungoue – Kopásek, Gidi, Anang, Bari – Bille, Jambor, Essomba
Náhradníci: Belaník – Leitner, Kaprálik, Iľko, Stojčevski, Krstič, Nemčík, Sauer, Owusu, Rusnák

FC Tatran Prešov: Kuchynskyi – Šimko, Petko, Dolný ©, Baran, Keresteš, Andrič, Hatok, Karaš, Nagy, Milunovič.

Žilina načala zimnú zaberačku naozaj štýlovo. V hlavnom meste Nemecka vyzvala piaty celok Bundesligy, Unionu Berlín podľahla 1:3. Teraz čaká MŠK iné sústo, predpokladá sa triumf favorita spod Dubňa.

Prešovčania sa do tretice stretnú s fortunaligistom. Na úvod prípravy prehrali v Radvani s Banskou Bystricou 2:4, pričom viedli 2:1 po vlastnom góle Prikryla a Karaša z konca prvého dejstva. Uplynulý víkend sa Tatranu darilo viac, v domácom prostredí zdolal zásahom kanoniera Dolného Liptovský Mikuláš 1:0.

Vážení diváci, vitajte pri textovom prenose z prípravného zápasu medzi MŠK Žilina a FC Tatran Prešov.

Stretnutie sa začne o 13:00.