To je ode mě dnes vše. Budu se těšit u dalšího přenosu. Hezký večer!

Statistiky dnešního utkání:
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:16.

Svěřenci Luciana Spallettiho potvrdili pozici favorita a připisují si další 3 body do tabulky. Za vítězstvím vykročila Neapol v 68. minutě, kdy Lozano proměnil nařízený pokutový kop. O 6 minut později byl podruhé napomínán Luperto, což defacto rozhodlo utkání. V 88. minutě přidal pojistku Zieliński a bylo rozhodnuto. V nastavení měl ještě šanci Bajrami, jehož střelu Meret vyrazil. Neapol zaslouženě došla pro tři body. Serii A momentálně vede o 9 bodů před milánským AC, které hraje svoje utkání 14. kola dnes od 20:45 na půdě Cremonese.

90+4

Konec zápasu.

90+4

Centrovaný míč z kopačky Hendersona našel přesně hlavu Grassiho, jehož pokus míří vysoko nad břevno.

90+2

Do 92. minuty jsme si museli počkat na první velkou šanci hostů. Přízemní střelu Bajramiho nohou vykopl Meret.

90

Spalletti děla poslední dvě změny v utkání. Lobotka a Osimhen končí, na hrací plochu nastupuje Demme a Simeone.

90

Dalším napomínaným hráčem je Henderson.

88

Neapol právě vstřelila branku!
Co se nepovedlo PIOTROVI ZIELIŃSKIMU před pár vteřinami, tak nyní už mu to vyšlo. Zielinski si našel centr Lozana a nedal brankáři přesnou ranou šanci.

87

Zielinski dostal přihrávku pod sebe na vápno, na nic nečekal a z první poslal míč směrem na branku. Střela mu však nesedla a míč končí vysoko nad.

86

Střela Elmase byla zblokována na roh.

85

Poslední změna toskánského mužstva. Pro dnešek má odpracováno Marin, jeho místo zaujme Ekong.

83

Empoli je zatažené ve svém pokutovém území. Neapol drží míč a obehrává hru.

81

Střela Osimhena končí vysoko nad brankou.

80

Neapol hraje proti deseti opravdu zkušeně. Uvidíme, jestli se jí povede přidat druhý gól.

79

Neapol kontroluje hru a přenáší hru z jedné strany na druhou.

76

Neapoli nyní hraje vše do karet. Po centru Ruie zakončoval Osimhen, jehož hlavičku dokázal před Lozanem odkopnout Grassi. To byl hodně důležitý zákrok hostujícího fotbalisty.

74

Luperto vidí druhou žlutou kartu a musí předčasně pod sprchy.

73

Kouč hostů reaguje na vedoucí gól Neapole. A na hrací plochu nastupuje Henderson a Grassi, kteří nahrazují Baldanziho a Bandinelliho.

71

Hosté mají ještě něco kolem 20 minut na to s výsledkem něco udělat.

68

HIRVING LOZANO nasměroval pokutový kop k pravé tyči. Vicario si na míč sáhl, vyrazit ho mezi tři tyče nedokázal. Neapol se tak ujímá vedení.

67

Osimhen byl faulován Marinem v pokutovém území, uvidíme pokutový kop!

64

Spalletti dělá první změny v sestavě. Hrací plochu opouštějí Raspadori, Politano a Ndombelé. Místo nich přicházejí do utkání Lozano, Elmas a Zelienski.

64

Empoli je teď na útočné polovině. Jejich snaha k ničemu nevedla.

62

Hlavička Osimhena minula jen těsně branku.

61

Parisi byl nyní v souboji pozdě a došlápl na protihráče. Máme tady další kartu.

59

Máme tady první střídání týmu z Toskánska. Hrací plochu opouštějí Satriano a Haas, nahradí je Lammers a Akpa-Akpro.

58

Östigaard dokázal zastavit Satriana jen za cenu faulu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o slibnou akci, tak sudí Pairetto šahá do kapsičky pro žlutou kartu.

55

Lobotka se dostal k míči jen za cenu faulu.

53

Vicario kryje centrovaný míč ve svých rukavicích.

53

Na druhé straně letí také střela nad břevno.

52

Nyní už to vypadalo velmi nebezpečně Raspadori nahrál Anguissaovi do velmi dobré pozice, ten však branku přestřeli.

50

Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl. Vicario bude rozehrávat od své branky.

49

Neapol bude zahrávat kop z rohu.

48

Neapol dnes hraje hodně přes pravou stranu. V krátké době poslal do pokutového území dva centry kapitán Di Lorenza, obrana Empoli dokázala vždy dostat míč do bezpečí.

46

K zakončení se hned dostal Osimhen. Jeho hlavička však branku o hodně minula.

46

Začal druhý poločas.

Hráči už pomalu nastupují na hrací plochu. Za pár minut začne druhé dějství.

První poločas nám moc zajímavého nenabídnul. Neapol více drží míč na svých kopačkách. První velkou šanci ale nedokázal využít. Raspadori ve 45. minutě těsně minul branku. Do kabin se tak jde za bezbrankového sta­vu.

45

První poločas skončil.

45

V závěru poločasu jsme viděli první velkou šanci utkání. Raspadori po přiťuknutí Ndombeleho však těsně minul levou tyč Vicariovi svatyně.

44

Osimhen zbytečně fauloval. Neapol se opět k žádnému ohrožení branky nedostane.

42

Bandinelli si hodně zahrává. Se žlutou kartou předvedl další zbytečný faul. Domácí hráči na rozhodčího vytváří tlak, aby udělil druhou žlutou kartu. Rozhodčí jejich prosbě však nevyslyšel. Nutno podotknout, že v tomto případě by byla druhá žlutá karta hodně přísná.

41

Další rychlý kontr Empoli. Bajrami však nenalezl žádného spoluhráče svou přihrávkou. K míči se tak dostává Neapol.

39

Luperto zastavil Osimhena jen za cenu žluté karty.

39

Neapol se nyní dostala tlaku, ale pořád si nemůže vytvořit gólovou příležitost.

37

Rohový kop se Politanovi vůbec nepovedl.

37

Politanův centr zblokoval na roh Bandinelli.

36

Další centr Ruie od vrací opět Ismajli.

33

První půle zatím nenabídla moc zajímavého. Neapol se snaží do šancí dostat z centrovaných míčů, Ve vzduchu zatím kraluje hostující stoper Ismajli.

30

Empoli zahrozilo z dalšího rychlého brejku. Centr Satriana ale nikoho nenašel.

28

Centr Ruie kryje v rukavicích Vicario. Následně je na středu hrací plochy faulován Bandinelli.

26

Hra se v posledních minutách vyrovnala. Empoli hraje nyní daleko více s míčem a dostalo se do zajímavého přečíslení, které se jim bohužel nepovedlo vyřešit.

25

Sotriano fauloval Ruie. Velká škoda pro Empoli, protože se zde rýsoval velmi zajímavý útok.

23

Ismajliho míče zatím přitahují. Odvrací další centr domácích.

22

Satriano po odpískání přestupku zakopl vzteky míč. I zde je žlutá karta správným řešením.

21

Politano dokázal vybojovat míč u rohového praporku. Jeho další centr ale opět odvrací Ismajli.

19

Při útočné snaze nyní fauloval Ndombele. Empoli se tak dostává k míči.

19

S dalším centrem Politano si obrana Empoli opět dokázala poradit.

18

Di Lorenzo centroval z dobré pozice, před Osimhenem odehrál míč do bezpečí Ismajli.

16

Přihrávka Raspadoriho byla nepřesná. Míč sbírá do svých rukou Vicario.

15

Druhý tvrdý zákrok Bandinelliho. Bandinelli šlápl na lýtko Politanovi, zde je žlutá karta jednoznačně na místě.

14

Anguissa hledal ve pokutovém území Osimhena. Luperto byl v souboji ale úspěšnější.

13

Empoli dobře přemísťuje svůj obranný blok. Neapol má zatím problémy si vytvořit větší šanci.

12

Rohový kop dokázalo Empoli odvrátit do bezpečí. Následně se na zemi ocitl Di Lorenzo, a proto je hra nyní přerušená.

11

Osimhen nyní vybojoval rohový kop.

9

Přímý volný kop Raspadoriho trefil jen zeď. Následná střela od Maria Ruie byla nepřesná.

8

Neapol bude mít k dispozici přímý volný kop z velmi dobré vzdálenosti. Asi 5 metrů za pokutovým územím fauloval Stojanovič Raspadoriho.

7

Neapol drží více míč na svých kopačkách, k výraznějšímu ohrožení to zatím nevede.

6

Dlouhý míč od Di Lorenza nenašel přesně Osimhena.

4

Neapol nyní zkusila hodně vysoký presing. Empoli se ale povedlo vykombinovat domácí a šlo do zajímavého útoku. Míč ovšem ztratil Satriano.

3

Bandinelli nyní hodně tvrdě fauloval Lobotku. Rozhodčí Pairetto zatím zvolil razantní domluvu.

2

Neapol kombinuje kolem půlky a čeká na ideální možnost k útoku.

1

Úvodní výkop měli domácí hráči, jejich první útočná snaha k ničemu nevedla.

1

Utkání právě začalo.

Luca Pairetto již vede obě mužstva na hrací plochu. Pairetto bude řídit své 98. utkání v Serii A.

Úvodní sestavy:

SSC Neapol: Meret – Rui, Kim Min-ča, Östigaard, Di Lorenzo © – Ndombèlé, Lobotka, Anguissa – Raspadori, Osimhen, Politano.
Náhradníci: Marfella, Idasiak – Jesus, Oliveira, Zanoli, Demme, Elmas, Zieliński, Zedadka, Lozano, Simeone, Zerbin, Gaetano.
Trenér: Spalletti

Empoli FC: Vicario – Parisi, Luperto, Ismajli, Stojanović – Bandinelli ©, Marin, Haas – Baldanzi – Satriano, Bajrami.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, Walukiewicz, Ebuehi, Guarino, Grassi, Henderson, Akpa-Akpro, Degl'Innocenti, Fazzini, Cambiaghi, Lammers, Ekong, Pjaca.
Trenér: Zanetti

Rozhodčí: Pairetto – Galleto, Di Giacinto.

Letos italské lize dominuje Neapol, ta vede ligu o 6 bodů. Neapol má nejlepší útok v celé lize, ve 13 zápasech vstřelila dohromady 32 branek, oproti tomu inkasovala desetkrát. V dresu Neapoli by se měl představit i nejlepší střelec Serie A Victor Osimhen. Osimhen se trefil v posledním utkání do sítě Bergama. Podaří se mu skórovat i dnes?

Empoli se nachází na 14. místě tabulky se ziskem 14 bodů. Na sestupové příčky mají ale celkem slušný 9 bodový náskok. Fotbalisté z Toskánska vstřelili letos 10 branek, inkasovali jich o 7 více. V dresu Empoli najdeme několik dvougólových střelců, žádnému hráči se však nepodařilo vstřelit více než 3 branky. Ofenziva je viditelným problémem Empoli. Hlavní útočnou zbraní hostů by měl být zkušený Mattia Destro.

Ve 14. kole se proti sobě postaví SSC Neapol a Empoli FC. V tomto utkání je favorit jasný, jsou jím domácí fotbalisté. Ale hosté se určitě pokusí vykrást Stadio Diego Armando Maradona, tak jako se jim to povedlo v minulé sezóně, kdy zvítězili 1:0. Empoli zvládlo i druhý vzájemný zápas minulou sezonu, kdy doma vyhrálo 3:2. Na základě výsledků z minulé sezóny tedy můžeme říct, že Empoli na Neapol umí. Podaří se jim odvézt tři body i tentokrát?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.