1 : 2
(1:0)
1.FC Slovácko
Naposledy zmenené pred rokom

Slovácko na čtvrtý pokus vítězí v Evropské konferenční lize a to na půdě Nice. První poločas ani začátek druhého vůbec nenaznačoval to, že utkání může dopadnout vítězstvím modrobílích, jelikož domácí fotbalisté si vytvořili nespočet šancí, které vedly k brance, ale famózním výkonem podržel své mužstvo Filip Nguyen, který přiváděl Danteho a spol. k šílenství. Naopak ze druhé šance Slovácka vyrovnal Tomič, který krásnou ranou překonal Schmeichela a to ještě nebylo všechno, šest minut před koncem šlo Nice do deseti, když byl vyloučen Todibo, který fauloval před vápnem Kadlece, z následného trestného kopu Reinberk šokoval všechny na stadionu, když jeho rána prošla skrz domácí zeď, Slovácko si už konec utkání zkušeně pohlídalo a získalo do tabulky tři body, celkově jich má čtyři a vrací se zpět do boje o postup. Nice si dnešní porážkou zkomplikovalo situaci.

90+4

Konec zápasu.

90+4

Nguyen vyběhl z brány, aby pomohl spoluhráčům a balon odhlavičkoval směrem na Tomiče, ten balon odkopl a sudí Griffith ukončuje utkání.

90+3

Pépé se rozčiluje jelikož sudí viděl, že host z Arsenalu zahrál před vápnem rukou.

90+2

Kohút se snažil najít volného Siňavského na pravé straně, ale přihrávka byla příliš prudká.

90+1

Domácí hráči budou muset vrhnout všechny síly do útoku, aby ještě dokázali s výsledkem něco udělat, samozřejmě se budou otvírat okýnka v zadní řadách Nice.

90

Druhý poločas bude prodloužen o čtyři minuty.

89

Slovácko jde dopředu a bude šetřit každou sekundu, pro hosty se bude jednat o důležité vítězství.

87

Slovácko právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečné! Slovácko otáčí nepřiznivý výsledek z prvního poločasu PETR REINBERK si vzal exekuci na starost a zatočil míč přesně k tyči, domácí hráči mu situaci ulehčili, jelikož se ve zdi rozestoupili a balon proletěl zdí a Kasper Schmeichel nedokázal na ránu vůbec reagovat.

84

Dante za protesty viděl žlutou kartu.

84

Nepříjemnost pro domácí Nice, Michal Kadlec se hnal do útoku a šel směrem na branku Schmeichela, těsně před vápnem je fauloval Jean – Clair Todibo a viděl rovnou červenou kartu.

82

Po faulu na Tomiče, Havlík na zadní tyči hledal Kadlece, který se k míči přes hráče Nice nedostal.

82

Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Libor Kozák.

80

Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Joe Bryan, přichází Melvin Bard.

80

ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Billal Brahimi.

79

Delort vytkoušel pozornost Nguyena po delší době.

78

Hráče Nice mohou mrzet neproměněné šance z prvního poločasu, kde jich mělo požehnaně a i ve druhém poločase si vytvořilo minimálně dvě další. Slovácko zlepšeným výkonem od 56. minuty se dočkalo vyrovnání.

77

Z levé strany po faulu na Siňavského zahrával Havlík volný přímý kop. Míč letěl na zadní tyč, kde musel před Tomičem jej odvracet jeden z domácích hráčů.

75

Slovácko vyrovnává. Centr Doskiho proletěl napříč vápnem a dostal se až MICHALU TOMIČOVI, který si jej přehodil na levou nohu a krásnou střelou do šibenice rozradostnil hostující fanoušky z řad sponzorů a pracovníku klubu.

72

ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Daniel Holzer.

72

Vlasij Siňavskij šel do souboje před vápnem s Leminou, oba dva spadli, v první chvíli to vypadalo, že bude sudí pískat faul na hostujícího hráče, ale nakonec fauloval fotbalista Estonska za cenu žluté karty.

69

Thuram i když byl bráněný důsledně ve středu hřiště hráčem Slovácka, dokázal míč si udržet u nohy a v poklidu rozehrát.

66

Merchas Doski fauloval Leminu, sudí Griffith vytáhl ze své kapsičky žlutý kartónek.

64

Reinberk posunul míč do vápna Tomičovi, který placírkou vystřelil propagační střelu na Schmeichela.

63

ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Gaëtan Laborde.

62

Vypadá to, že bude muset domácí hráč střídat.

61

Diop zůstal ležet na trávníku, asi má problémy se stehením svalem a potřebuje ošetřit.

61

Havlík nacentroval na hlavu Kalabišky, který míč ještě prodlužoval za sebe, ale tam už byli jen domácí.

60

Siňavskij vybojoval rohový kop, který zahraje Havlík.

58

Slovácko bylo kousíček od vyrovnání. Havlík napřáhl z dvaceti metrů, jeho skákavou střelu Schmeichel neudržel a dorážející Doski jen o milimetry minul branku Nice.

56

Hostující obrana balon odvrátila mimo nebezpečí Nguyena.

56

Toto je zápas Filipa Ngyuena! Opět podržel dvěma zákroky své mužstvo, nejprve vychytal v tutovce Delorta a poté také Pépého.

55

Domácí fotbalisté standardní situaci nevyužili k tomu, aby navýšili své vedení.

54

Delort si vzal exekuci na starosti, k míči se rozběhl a nártem jej poslal k tyči, znovu Filip Ngyuen krásným zákrokem vytěsnil těžkou střelu mimo tři tyče.

53

Pépé byl faulován Reinberkem, Nice bude zahrávat volný přímý kop.

52

Slovácko si vytvořilo první tutovku. Havlík dlouhým centrem našel na pravé straně Tomiče, který pronikl s míčem do vápna a vystřelil, ránu však vyrazil nohou brankář Schmeichel.

51

Diop se snažil odražený míč napálit z první, ale balon se mu svezl po nártu a nic z toho nebylo.

51

Dante hledal dlouhým míčem Lotombu, který se už rozbíhal, zastavil ho však hvizd sudího, který odpískal ofsajd.

50

Domácí hráči se ze standardní situace neprosadili, ale drží míč stále ve své moci.

49

Pépé přihrál Lotombovi do vápna, který obešel Tomiče, který ukouzl, domácí záložník ještě hledal na vápně Diopa, Havlík dobře zasáhl a balon odehrál na roh.

46

Daníček fauloval Delorta, sudí přestupek viděl a odpískal nedovolený faul.

46

ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Petr Reinberk.

46

ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Michal Kohút.

46

ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Vasilij Siňavskij.

46

Začal druhý poločas.

Po prvním poločase vede Nice nad Slováckem 1:0. První poločas patřil především domácím hráčům, kteří šli sice do laciného vedení, když vlastní branku si dal Vlastimil Daníček, který smolně tečoval střelu Diopa do brány. Svěřenci trenéra Favreho si vytvořili další šance, které volali po gólu, buď je vychytal brankář Ngyuen, nebo jejich pokusy šly jen těsně vedle branky.

45

První poločas skončil.

45

Petržela fauloval Leminu na levé straně, sudí Griffith však už pokyn k rozehře nedal a ukončil první poločas.

44

Jejich kombinace přes levou stranu byla však nepřesná, od své branky bude rozehrávat brankář Schmeichel.

44

Po rozehrání však hostující hráči o míč přišli, ale dokázali jej zase znovu vybojovat.

43

Kadlec s míčem vyjel až na polovinu hřiště a byl faulovaný. Slovácko bude tak rozehrávat.

43

Viti se rozhodl jít s míčem přes střed hřiště, ale nakonec Daníček mu balon odebral.

42

V těchto momentech mají míč na svých kopačkách domácí hráči, kteří rozehrávají od zadních řad.

39

Bryan si vyměnil míč na levé straně a v pokutovém území vystřelil technickou ránu na zadní tyč, balon šel kousek vedle levé tyče.

37

Na centr z rohového kopu naskočil Thuram a balon kroutil na zadní tyč, balon nakonec šel těsně nad břevnem. Hlavičku Thurama už byl dnes skvělý Nguyen neměl.

37

Třetí tutovka Nice! Pépé přihrál ve vápně Delortovi, který vystřelil balon k tyči, Nguyen podržel svůj celek a balon vyrazil na roh.

35

Tomič se snažil jít s míčem do střetu z pravé strany, ale podstoupil souboj s Leminou, který přes jeho nohu balon dostal rázným kopem do zámezí.

32

Lemina našel krásně Pépého, který si míč přehodil na levou nohu, jeho ránu k tyči Nguyen vyrazil a pokryl i dorážku Thurama. Ze strany Slovácka zatím nejlepší hráč střetnutí.

30

Pomalu bude za námi půlhodina střetnutí, Nice vede po právu 1:0 a ještě si vypracovala dvě stoprocentní šance.

28

A opět velká šance Nice a to ze stejné strany, hostující obrana si nepohlídala Thurama, který vystřelil na zadní tyč a dělily ho jen centimetry, aby se radoval z druhé branky.

27

Diop si zaběhl za obranu Slovácka a z jedničky vystřelil před hranicí malého vápna, brankář Nguyen ránu vytěsnil.

26

Pépé si poradil s Petrželou a postupoval na branku Slovácka, jeho rána levou nohou byla tečována na roh.

25

Petržela posunul míč Tomičovi, který se rozhodl z velké dálky vystřelit, tak mu jeho pokus nevyšel a balon šel vysoko nad branku.

23

Přehazováná před vápnem Slovácka byla mezi domácími a hostujícími hráči, nakonec balon skončil u brankáře Nguyena.

22

Doski vybojoval míč, následně o něj přišel na polovině Nice Mihálik.

20

Delort obloučkem hledal v pokutovém území Thurama, ale akce domácímu celku nevyšla.

19

Diop přihrál míč na Bryana, který si jej potáhl a odcentroval zleva, balon přiletěl do vápna, kde jej odvrátil Daníček.

17

Domácí hráči v pohodě kombinují na polovině hřiště, ale hru se snažili otočit přes brankáře Schmeichela.

13

Nice právě vstřelilo branku!
I v domácím zápase jde Nice do snadného vedení. Diop dostal přihrávku na levou stranu a ve vápně vystřelil, rána šla na zadní tyč, ale VLASTIMIL DANÍČEK do dráhy letu vložil svoji nohu a od kolena se balon odrazil do brány, brankář Nguyen neměl nárok balon chytit.

11

Marek Havlík zakroutil míč k tyči, Schmeichel byl u ní včas a míč chytil.

11

Další faul, tentokráte na Doskiho, nyní to už je výhodnější pozice, asi dvacet metrů od branky Schmeichela.

10

Havlík to s razancí přehnal a balon kroutil sice na zadní tyč, ale jeho spoluhráči tam včas nebyli.

9

Kadlec nákopem hledal Brandera, který byl faulovaný Vitim, standardka pro Slovácko.

7

Bryan se snažil vybídnout ke steči Pépého, pro něhož to byla dlouhá přihrávka, Daníček poslal míč až k brankáři Nguyenovi.

5

Nyní hráči Nice kombinují na polovině. Poté na polovině zrychlili hru, Diop si narazil míč s Delortem, který mu jej vrátil, Daníček, ale akci překazil.

4

Doski se snažil na levé straně snažil projít přes dvojici hráčů Nice, kteří ho ale odzbrojili a takticky si pohlídali, aby míč přešel brankovou čáru a mohl Schmeichel rozehrávat od své branky.

4

Na druhé straně Brandner přihrál Tomičovi, který centroval, jeho přihrávku domácí obrana odvrátila.

3

Již ve třetí minutě mohli jít do vedení hráči Nice. Delort vystřelil z hranice vápna a jen těsně minul levou tyč.

1

Petržela už byl v pokutovém území, ale byl ozbrojen hráčem OGC.

1

Jako první se dotkl míče hráč Slovácka a utkání může začít.

1

Utkání právě začalo.

-3

Trio rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát ve své oblíbené bílé variantě, Nice také v pruhovaných červeno – černých dresech.

-7

Hráči Slovácka jsou již přichystaní v tunelu, na domácí hráče se ještě čeká.

Úvodní sestavy:

OGC Nice: Schmeichel – Todibo, Dante ©, Viti – Lotomba, Lemina, Thuram, Bryan – S. Diop, Delort, Pépé.
Náhradníci: Boulhendi, Garrido – Mendy, Búdawí, Bard, Laborde, Beka Beka, Ilie, Brahimi, Sörensen, Rosario.

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Kadlec, Daníček, Kalabiška – Havlík, Trávník – Brandner, Petržela, Doski – Mihálik.
Náhradníci: Fryšták, Borek – Břečka, Šimko, Holzer, Ljovin, Vecheta, Kozák, Kohút, Šašinka, Reinberk, Siňavskij.

Rozhodčí: Griffith – Edwards, Bryant (WAL).

Jeho protějšek Martin Svědík posunul do obrany Daníčka, který bude hrát místo Hofmanna, který není dnes ani na lavici náhradníků. V záloze místo něj bude hrát Brandner.

Trenér Lavre dnes do brány nominoval Kaspera Schmeichela, v obraně udělal proti minulému zápasu jednu změnu, nastupuje Viti místo Barda, v záloze od první minuty si zahraje Bryan a útok nechal beze změny.

-20

Obě dvě mužstva se rozcvičují na hrací ploše.

Předpokládané sestavy:

OGC Nice: Bulka – Lotomba, Todibo, Dante ©, Bard – Thuram, Lemina – Búdawí, Pépé – S. Diop – Laborde.
1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiska – Daníček, Havlík – Petržela, Šašinka, Doski – Mihálik.

Utkání bude odehráno bez diváků, důvodem je disciplinární trest od UEFA, která francouzskému klubu uzavřela stadion za chování fanoušků v domácím utkání s 1.FC Köln.

Jejich dnešní soupeř 1. FC Slovácko je s jedním bodem na čtvrtém místě, jejich naděje na postup se čtvrteční porážkou minimalizovala. Určitě modrobílí nebudou chtít dohrát skupinu jen tak, vždyť jde o klubový koeficient, reprezentaci klubu a o peníze, které mohou přitéct do klubové kasy v případě bodového úspěchu, navíc mohou také ovlivnit, kdo nakonec ze skupiny postoupí dále.

Fotbalisté OGC Nice jsou nyní v tabulce skupiny Evropské konferenční ligy po výhře na Slovácku na druhém místě s pěti body jako vedoucí Partizan Bělehrad. V Uherském Hradišti dokázali vyhrát 1:0 díky chybě brankáře Nguyena, který neudržel střelu Pépého, stejný hráč mohl dát ještě jednu branku, ale hezkou ranou orazítkoval břevno. Nice muselo v závěru utkání čelit velkému tlaku domácích, ale ten přečkalo a ze Slovácka si tak odvezli tři body.

Příjemný čtvrteční večer z francouzského Nice. Na stadionu, který nese název Allianz Rivera se dnes odehraje druhý vzájemný duel mezi OGC Nice a 1. FC Slovácko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.