AFC Ajax
Naposledy zmenené pred rokom

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:11.

Je konec! Neapol poráží Ajax 4:2 a má jistý postup do jarní fáze Ligy mistrů. I dnes navíc italský celek bavil fanoušky ofenzivním fotbalem. Celek z Itálie se do vedení dostal už ve čtvrté minutě, kdy krásnou akci završil nechytatelnou hlavičkou Hirving Lozano. V 16. minutě navíc přidal druhou branku Giacomo Raspadori. Po změně stran sice snížil Klaassen, ale domácím vrátil dvoubrankové vedení proměněnou penaltou Kviča Kvaratšelija. Penaltu následně kopal také Ajax a Bergwijn znovu snížil. Snahu Ajaxu o vyrovnání však zhatila Blindova hrubice, po které přidal čtvrtou branku Osimhen.

90+6

Konec zápasu.

90+5

Ocampos byl pod tlakem, kde sice udržel míč u nohy, ale už nedokázal přesně přihrát. Duel se už pouze dohrává.

90+4

Edson Álvarez poslal přihrávku na polovinu Neapole, ale Ajax nyní nemůže najít recept na dobře postavenou defenzivu.

90+3

Ještě jedna možnost pro Ajax. Di Lorenzo trefil rukou rozběhnutého rivala a nabídl Ajaxu standardní situaci.

90+2

Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Matteo Politano).

90+2

Politano se z pravé strany prodral na hranici velkého vápna, ale nakonec jej o míč obral důrazný Klaassen.

90+1

Za následnou oslavu se svlečeným dresem dostává domácí hráč žlutou kartu.

89

Neapol právě vstřelila branku! Je hotovo! Neapol v závěru přidává i čtvrtou branku! Nabuzený VICTOR OSIMHEN napadal rozehrávku Ajaxu, obral o míč statického Blinda a bez problémů trefil odkrytou klec!

89

Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Gianluca Gaetano.

88

Ajax zahrával další přímý kop v blízkosti velkého vápna. K míči se postavil Grillitsch, ale u zadní tyče hlídkoval obránce Giovanni Di Lorenzo.

87

Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Juan Jesus).

87

Střídající Brobbey se v pokutovém území tlačil do nebezpečné pozice, ale ani on si nedal pozor na ofsajd.

86

Klaassen skvěle napadal rozehrávku Neapole a vybojoval proti Jesusovi vhazování v blízkosti vápna. Nizozemský celek se dere za vyrovnáním.

85

Osimhen se ihned dostal do zakončení, ale i na třetí pokus si nepohlídal ofsajdovou past.

84

Střídání v týmu AFC Ajax:
ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Lucas Ocampos,
ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Francisco Conceição.

83

Ajax právě vstřelil branku! Závěr ještě bude dramatický! Penaltu si připravil STEVEN BERGWIJN a prudkou střelou rozvlnil síť!

81

Penalta pro Ajax! Juan Jesus stáhl za dres k zemi Brobbeyho a sudí neváhal!

81

Lobotka potáhl míč přes třicet metrů na polovině soupeře, ale dloubáček na Osimhena mu nevyšel po technické stránce.

80

Victor Osimhen sice po skvělé kolmici ve skluzu propálil brankáře Ajaxu, ale asistent rozhodčího pohotově zvedl praporek. Ofsajd!

79

Stopeři Ajaxu kombinují s míčem na vlastní polovině. Hosté potřebují hrát na opačné straně hřiště, ale proti skvěle se pohybujícím hráčům v modrém to je velmi těžké.

78

Politano centrem od rohového praporku našel Di Lorenza, který hlavičkoval u přední tyče, ale poslal míč nad břevno.

77

ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano,
ze hřiště odchází Kviča Kvaratšelija, přichází Eljif Elmas.

76

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Steven Bergwijn).

75

Giovanni Di Lorenzo prokázal vynikající přehled o dění na trávníku a hrudí sklepl míč do rukavic Alexe Mereta. Neapole působí jistě ve všech směrech.

74

Ajax zahrával další roh, ale ve vzdušném prostoru před domácí brankou dominoval Kim Min-jae. Ajaxu se nedaří ani po standardkách.

73

Di Lorenzo táhl akci Neapole po pravé straně. Na jeho pobídku si brousil zuby Victor Osimhen, kterému vzal zakončení před nosem Timber.

72

Nákop hostujícího brankáře propadl na polovinu Neapole, kde bez problémů kraloval obránce Mathías Oliveira.

71

Victor Osimhen nyní sportovně pomohl jednomu ze soupeřů se zdravotním problémem. Na zemi zůstává ležet stoper Timber.

70

Do konce utkání zbývá závěrečných dvacet minut a italský celek má skvěle nakročeno do jarní fáze Ligy mistrů.

69

Bassey na pravé straně vybojoval míč, nicméně neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.

68

Victor Osimhen sice dostal přihrávku do běhu, jenže si nepohlídal postavení a byl lapen v ofsajdu.

67

Piotr Zieliński se ujal rozehrávky přímého kopu z levé strany, jenže míči dal příliš mnoho rotace a zakroutil centr do rukavic Pasveera.

66

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Calvin Bassey).

66

Domácí fotbalisté hrají skvěle také po defenzivní stránce. Giovanni Di Lorenzo bez problémů tělem odstavil rozběhnutého rivala.

65

ze hřiště odchází Jorge Sánchez, přichází Youri Baas,
ze hřiště odchází Mohammed Kudus, přichází Brian Brobbey.

64

ze hřiště odchází Kenneth Taylor, přichází Florian Grillitsch.

64

Po třetím zásahu Neapole panuje na stadionu fantastická atmosféra. Domácí fotbalisté i v dnešním duelu baví fanoušky ofenzivním fotbalem.

62

Neapol právě vstřelila branku! Neapol znovu vede o dvě branky! K exekuci pokutového kopu se postavil KVIČA KVARETŠELIJA a nekompromisně poslal míč do sítě!

62

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Jurriën Timber).

61

Penalta pro Neapol!

60

Tak pozor! Jeden z hráčů Ajaxu možná zahrál ve vápně rukou. Sudí se jde podívat na VAR.

59

Mathías Oliveira dostal přihrávku na levou stranu, kde se otočil a rozehrál dopředu. Kviča Kvaratšelija následně kouzlil s míčem u nohy, jenže mu chyběla podpora spoluhráčů.

58

Berghuis se ujal rozehrávky následného rohového kopu, ale jeho pobídka přiletěla jen na hlavu domácího zadáka Kima.

57

Pasveer nakopl míč na levé křídlo, kde se rozběhl Bassey, předal míč Bergwijnovi, ale jeho centr Olivera přizvedl na roh.

56

Juan Jesus na polovině hřiště vystoupil proti Kudusovi a čistým zákrokem tělem soupeře poslal k zemi.

55

Fotbalisté Neapole kombinují s míčem na polovině hřiště a hledají cestičku za obranu Ajaxu. Kviča Kvaratšelija nedosáhl na prudkou přihrávku.

54

Remko Pasveer poslal nákop na levou stranu, nicméně jeho nákop propadl do zámezí. Neapol tak může vhazovat.

53

Ndombelé střílel po secvičeném signálu, ale jeho projektil byl hodně nepřesný. Neapol ihned po obdržení branky zvýšila obrátky v ofenzivě.

52

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Edson Álvarez).

52

Piotr Zieliński si krásně zasekl míč a pohotově odcentroval do vápna. Před dobíhajícím Osimhenem odvrátil nebezpečí Alvarez.

51

Domácí útočník Victor Osimhen nastoupil do dnenšího souboje po zranění s ochrannou maskou obličeje.

49

ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Victor Osimhen,
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Tanguy Ndombèlé.

49

Ajax právě vstřelil branku! Ajax se v úvodu druhého poločasu vrací zpátky do utkání! Bassey centrem z levé strany poslal míč na značku pokutového kopu, kde se do vzduchu zavěsil DAVY KLAASSEN a parádní hlavičkou snížil!

48

Také s dalším centrem si defenziva domácí Neapole hravě poradila. Odražený míč odkopl z pokutového území dobře postavený Anguissa.

47

Juan Jesus si s přehledem splnil své defenzivní povinnosti a odhlavičkoval míč na roh. Do vápna už míří hlavičkáři Ajaxu.

46

Hostující Ajax obstaral výkop do druhého poločasu. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřiceti­minutovce může být spokojenější domácí Neapol. Celek z Itálie se do vedení dostal už ve čtvrté minutě, kdy krásnou akci završil nechytatelnou hlavičkou Hirving Lozano. V 16. minutě navíc přidal druhou branku Giacomo Raspadori. Ajax poté sice srovnal obraz hry, ale recept na obranu Neapole hledal marně.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Lozano v nastavení fauloval u postranní čáry Basseyho a nabídl AJaxu poslední útok prvního poločasu. Nizozemský celek se ale nechal rychle vytlačit z poloviny Neapole.

45

Kim Min-jae v závěru prvního poločasu diriguje rozehrávku Neapole na vlastní polovině a domácí celek už se nikam nežene. Neapol si již dnes může zajistit postup do jarní fáze.

44

Steven Bergwijn dostal přihrávku na levou stranu, ale jeho centr skončil na hlavě obránce v modrém dresu Neapole.

43

Kudus dostal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud bez přípravy zakončil levou nohou, ale trefil dobře postaveného obránce Kima.

42

Kviča Kvaratšelija prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, ale jeho centr srazil první obránce mimo šestnáctku. Hráč z Gruzie se ale jen tak nedá odstavit od míče.

41

Blind se jako stoper vydal na výlet na polovinu Neapole, nicméně jeho rozehrávka na levou stranu skončila u obránce v modrém.

40

Domácí brankář Meret se zapojil do rozehrávky Neapole. Gólman celku z jihu Itálie bez problémů rozehrál na neatakovaného Lobotku.

39

Blind si dal pozor na napadajícího Raspadoriho a rozehrál na levou stranu. Ajax potřebuje útočit, ale zatím spíše kombinuje v zadních řadách.

38

Lozano sprintoval za nákopem za obranu Ajaxu, ale nemohl míč dohnat na trávníku.

37

Lozano se hnal za centrem z levé strany, nicméně hostující stoper Daley Blind tentokrát situaci ustál a odhlavičkoval míč mimo vápno.

36

Kviča Kvaratšelija se uvolnil na levé straně a odcentroval do vápna. Jeho pobídka ale skončila v rukavicích hostujícího brankáře Pasveera.

35

Neapol se usadila v blízkosti velkého vápna soupeře, ale akce domácího celku je nyní kostrbatá. Anguissa vybojoval rohový kop.

34

Lobotka se na vlastní polovině dobře otočil s míčem a rozehrál do zadních řad na Jesuse. Obrana domácích je zatím hodně konstruktivní.

34

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Jorge Sánchez).

33

Další akci si pozičně skvěle pohlídal domácí kapitán Di Lorenzo, který míč pokryl tělem a nechal jej propadnout do zámezí.

32

Kudus se hnal za dalším vysokým nákopem, ale opět byl lapen v ofsajdové pasti. Zadáci Neapole zatím reagují na jedničku.

31

Juan Jesus rozehrál na levou stranu, kam si pro míč došel Olivera. Neapol se po skvělém vstupu do souboje nikam nežene.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačný duel. Neapol je mnohem aktivnější a soupeře nepouští k míči.

29

Kenneth Taylor se dokázal pod tlakem dostat do zakončení z hranice vápna, ale jeho pokus v pádu rozvlnil pouze boční síť.

28

Daley Blind diriguje rozehrávku Ajaxu, jenže jeho spoluhráčům zatím schází větší aktivita. Naopak fotbalisté Neapole jsou všude o krok dříve.

27

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Kenneth Taylor).

27

Giovanni Di Lorenzo na pravé straně obešel soupeře, našel Lozana, nicméně následný centr si obrana pohlídala.

26

Lobotka na hranici velkého vápna získal míč a vnějším nártem jej odkopl do bezpečí. Akci Neapole přerušil nedovolený zákrok Basseyho.

25

Bassey se hnal za přihrávkou do vápna, ale důrazná obrana Neapole jej k míči nepustila. Domácí celek zatím hraje výborné utkání.

24

Juan Jesus chyboval při rozehrávce v blízkosti vápna. Do zakončení se ihned dostal Edson Álvarez, ale jeho pokus srazil Kim Min-jae na roh.

23

Ajax zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Meret balón bez váhání vyboxoval do bezpečí.

22

Steven Bergwijn se hnal do pokutového území za přihrávkou, ale na poslední chvíli proti němu vystoupil Juan Jesus, který míč odkopl.

21

Giovanni Di Lorenzo také dohrál Basseyho u postranní čáry. Krajní obránce Ajaxu je v prvním poločase takovým otloukánkem.

20

Lozano byl v souboji na pravém křídle o krok později a na Basseyho si vyšlápl ostrým šlapákem. Ajax může pokračovat v rozehrávce.

19

Zadáci Ajaxu jsou úvodem duelu hodně zaskočení. Nikdo ve světlých dresech se prakticky nedostává na polovinu Neapole.

18

Remko Pasveer se musel zapojit do rozehrávky Ajaxu. Jeho nákop směřoval na polovinu hrací plochy, kde Kim Min-jae.

16

Neapol právě vstřelila branku! Domácí Neapol přidává druhou branku! Kviča Kvaratšelija z levé strany poslal zpětnou pobídku na GIACOMA RASPADORIHO, který si míč připravil na levačku a nekompromisně jej napálil pod břevno!

16

Juan Jesus diriguje rozehrávku Neapole na polovině hřiště. Domácí celek má zatím otěže dnešního duelu pevně v rukou.

16

Kudus se sice dostal k nákopu na polovinu soupeře, ale nepohlídal si své postavení. Ofsajd!

15

Aktivní Lozano se ve vápně levačkou z voleje položil do padajícího míče a jeho krásná rána prolétla kousek nad břevnem!

14

Stanislav Lobotka musel rozehrávat pod tlakem napadajícího Klaassena, ale nakopl míč levačkou jen do autu. Ajax bude vhazovat.

13

Edson Álvarez si sice nepotykal se zpracováním, ale kolem něj nebyl nikdo v modrém, takže hostující hráč ještě udržel balón pro Ajax.

12

Edson Álvarez pod tlakem roztáhl hru na pravou stranu, nicméně tam neměl volného spoluhráče. Defenziva Neapole se bez problémů srovnala.

11

Stopeři Ajaxu kombinují s míčem na vlastní polovině. Nizozemský celek se postupně snaží srovnat obraz hry.

10

Juan Jesus neuspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Dopředu se tak dostal Bergwijn, jehož technickou ránu Meret vyškrábl mimo tři tyče!

9

Giovanni Di Lorenzo poslal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže Anguissa si nepotykal se zpracováním a Bassey mu míč ihned odkopl.

8

Klaassen dostal přihrávku na pravou stranu, přehodil si míč na levačku, nicméně následnou přihrávkou poslal míč jen do zadních řad.

7

Lobotka se na vlastní polovině skvěle zbavil obránce a rozjel další akci Neapole. Lozano ještě patičkou přizvedl centr, ale Blind míč poté odhlavičkoval.

6

Domácí celek i po vstřelení úvodní branky pokračuje v aktivní hře a dostává obranu Ajaxu pod tlak. Hosté prožívají těžký vstup do duelu.

4

Neapol právě vstřelila branku! Domácí celek se hned ve čtvrté minutě utkání dostává do vedení! HIRVING LOZANO celou akci rozjel, Piotr Zieliński mu vrátil dloubák do vápna a Lozano parádní hlavičkou zakončil k zadní tyči!

4

Ajax se poprvé v utkání vysunul na polovinu soupeře, jenže jeho akce neměla dlouhého trvání. Nizozemský celek musí hrát aktivněji.

3

Hirving Lozano dostal přihrávku na polovinu soupeře, kde obešel soupeře a odcentroval. Míč odhlavičkoval do bezpečí Timber.

2

Na stadionu od úvodních minut panuje fantastická atmosféra. Fanoušci Neapole prožívají v úvodu sezóny skvělou dobu.

1

Domácí Neapol obstarala výkop do dnešního souboje. Italský celek bude chtít prodloužit sérii vítězných duelů, která čítá už osm duelů.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na hřišti. Neapol bude hrát v modrém, zatímco Ajax oblékne zlatou sadu.

Úvodní sestavy:

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Kim Min-jae, Jesus, Oliveira – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lozano, Raspadori, Kvaratšelija.
Náhradníci: Idasiak, Sirigu – Elmas, Gaetano, Ndombèlé, Osimhen, Östigard, Politano, Rui, Simeone, Zanoli, Zerbin.

AFC Ajax: Pasveer – J. Sánchez, Timber, Blind, C. Bassey – Klaassen, E. Álvarez, K. Taylor – Berghuis, Kudus, Bergwijn.
Náhradníci: Gorter, Stekelenburg – Baas, Brobbey, F. Conceição, Grillitsch, Lucca, Ocampos, Magallán, Regeer, Wijndal.

SSC Neapol

Domácí Neapol zatím prožívá snovou sezónu. Celek z jihu Itálie se sice rozloučil s velkou řadou bývalých opor, ale kádr byl vhodně doplněn, což se promítá v Serii A i Lize mistrů. Právě v prestižní soutěži má Neapol po třech kolech devět bodů a se skóre 13:2 vede tabulku skupiny A tři body před Liverpoolem. V Serii A navíc Neapol nasbírala dvacet tři bodů a vede ligu před Atalantou a Laziem. O víkendu rozstřílela 4:1 Cremonese. Celek z jihu Itálie navíc zvítězil osmkrát v řadě.

AFC Ajax

Hostující Ajax v minulém ročníku Ligy mistrů ve skupinové fázi ohromoval svět ofenzivním fotbalem. Letos to s ním tak vesele nevypadá. Ajaxx má po třech duelech na kontě jen tři body a drží třetí pozici za Neapolí a Liverpoolem. V posledním duelu Ligy mistrů navíc schytal se svým dnešním soupeřek debakl 1:6. O víkendu ale v domácí soutěži přehrál 4:2 Volendam. Tímto triumfem Ajax přerušil sérii čtyř duelů bez vítězství.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.