MFK Skalica
Naposledy zmenené pred rokom

Odo mňa je to pre dnešok všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera.

Do čítania, priatelia!

Bezgólová remíza stretu dvoch nováčikov Fortuna ligy sekne. Dnes to bolo bez vážnejších šancí, najviac zaujala nastrelená žrď ešte zo 16. minúty v podaní Fábryho. Domáci zlepšili svoju činnosť len krátkodobo, výsledkom bola vyrazená rana Willwébera a minutie centra štyri metre spred brány od Rymarenka.

Banská Bystrica si so Skalicou delí body úplne zaslúžene.

90+3

Koniec zápasu.

90+3

Václav videl presúvajúceho sa Kousala. Český futbalista sa márne pokúšal o volej.

90+3

Striedanie v tíme MFK Skalica:
z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Martin Mášik.

90+2

Záhumenský z veľkého uhla hľadal spoluhráča pred bránou. Nepodarilo sa mu to, Junas sa s odkopom neponáhľa.

90+2

Zbytočná kľučka Vaška, ktorého obral Yao. O sedem sekúnd neskôr rovnako stratil loptu aj hráč hostí.

90+1

Hurtado nepresne na Václava, nadstavený čas začíname na polovici Skalice.

90

Nadstavujú sa tri minúty.

89

Černek to prv urobil parádne, keď sa dostal dopredu o desať metrov, no potom nepochopiteľne skúšal pätičku na Václava…

88

Hruška bez problémov zakročil, cez dobiedzajúceho Kousala rozohrať nemohol.

88

Václav zatlačil na súpera, dostal ho pod tlak. Vďaka svojej aktivite získal rohový kop. Zahrá ho Nagy.

87

Ani líder Dukly sa z ihriska neponáhľal. Polievka prenecháva kapitánsku pásku Willwéberovi.

86

Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Róbert Polievka, prichádza David Depetris.

85

Mierny ruch za nami, pred nami samý záver duelu. Budú sa body deliť alebo spoznáme víťaza?

84

Penalta to nebude, Peter Kráľovič nedostal pokyn od systému VAR na preverenie situácie.

83

Po zablokovanej koncovke Šebestu sa k dorážke hlavou dostával Kousal. Pred ním zasahoval kopačkou Willwéber, Kousal sa sťažuje na úder do tváre.

82

Vyzerá to tak, že nikomu sa nechce útočiť. Akoby každý bol spokojný s bodom.

81

z ihriska odchádza Mário Hollý, prichádza Marek Václav,
z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Jakub Kousal.

80

Následne sa domáci previnili v ofenzívne proti pravidlám, Junas sa s odkopom neponáhľa.

79

Veľká smola na kopačke Gašparoviča. Prudká strela striedajúceho hráča, ktorý trafil pred bránou stojaceho Franka. Ale ktovie, možno to mala byť strieľaná prihrávka.

78

Martin Černek bol na trávniku len šesť minút, ale je prvým potrestaným hráčom žltou kartou. Taktický faul na Slávika, ktorý sa snažil naštartovať brejk.

77

Hurtado dostúpil Migaľu, zablokovaný center. Domáci rýchlo vhadzujú, čas sa kráti.

76

Dnešné stretnutie sleduje 1 352 divákov.

75

Šťastenu pokúšal Faško. Jeho ďalší pokus, lopta vôbec nesmerovala medzi tri žrde.

74

Znovu to bol Šebesta, ktorý bol v zábere kamier. Hlavička po centri zľava končí len u Hrušku.

73

Šebesta sa okamžite zapojil do hry na hrote, po kontakte s Gašparovičom získal voľný kop.

72

z ihriska odchádza Denis Baumgartner, prichádza Martin Černek,
z ihriska odchádza Roman Haša, prichádza Daniel Šebesta.

72

z ihriska odchádza Branislav Ľupták, prichádza Lukáš Gašparovič,
z ihriska odchádza Martin Rymarenko, prichádza Adam Hanes.

72

Tam mohol Záhumenský pokojne strieľať. Času i miesta mal dosť, no neodvážil sa. Nasledoval pokus Faška vysoko nad.

71

Po druhom odvrátenom rohu v krátkom časovom slede ukázal fantastickú hru na zemi aj Migaľa, ktorý zastavil kontru Yaa.

71

Záhumenský avizuje ruku, penalta to nebude. Repete rohového kopu.

70

Krásny sklz Hollého proti Slávikovi, ktorý predtým nasadil „jasličky“ Hurtadovi. Roh.

70

Veru nie, lopta je už ďaleko od šestnástky domáceho celku. Do hry prídu čoskoro Gašparovič a Hanes.

69

Záhoráci so štandardkou sprava. Dočkáme sa šance?

68

Ako sa brnká na nervy teraz ukázal Yann Yao. Odozva je ako od protihráčov, tak aj z tribún. Rozhodca Peter Kráľovič situáciu upokojuje.

67

Asi najzaujímavejšími okamihmi ostatnej päťminútovky bolo rozcvičovanie sa Lukáša Gašparoviča. Ofenzívny futbalista dostával taktické pokyny.

66

Môžeme to nazvať hokejový strom, ktorý vystavil Polievka Hurtadovi. Hra je prerušená, 60 sekúnd je razom fuč.

65

Začína sa objavovať už aj frustrácia. Polievka dohrával a zároveň oplácal súboj s Hurtadom, stopér zostáva ležať na zemi.

64

Ubehla ďalšia minúta, počas ktorej sa na Štiavničkách nič zaujímavé nestalo. Nuž, po prestávke sme rozhodne čakali viac.

63

Z ničoho nič sa k hlavičke dostal Franko, Junas sa nemusel ani pohnúť.

62

Platonický pressing Skalice zisk lopty nepriniesol. Na opačnom konci ihriska neprešiel Polievka cez Yaa.

61

Príliš prudká lopta od Fábryho smerom na Blažeka, ktorý sa z pozície stopéra ocitol až na pravom krídle.

60

Ozýva sa aj piskot z tribún po nepresnej akcii sprava. Domáci potrebujú dostať na kopačky viac pokoja.

59

Obrana Banskej Bystrice pozorná, naďalej platí bezgólové skóre.

58

Štandardka pre Skalicu. Faško prebrúsil Hollého, hostia sa presúvajú do pokutového územia.

57

Pokus z obrovskej diaľky a z nepripravenej pozície. Haša nemal ako ohroziť Hrušku.

56

Hurtado nevymýšľal a radšej si vypýtal faul od Slávika. Pravý krídelník Banskej Bystrice ťahá v súbojoch so stopérom Skalice za kratší koniec.

55

Junas dominantný na malom vápne, keď si stiahol loptu pred dvojicou domácich borcov.

54

Reagovať budú musieť hostia, pokojne aj striedaniami. Budeme zvedaví, kedy sa tento kolotoč rozbehne naplno.

53

Úvodných osem minút druhého polčasu ukázalo, že domáci urobili zmeny v taktike. Tak ako mohla Skalica vyhrávať 2:0, tak to mohlo platiť aj pre Duklu.

52

Neskutočná delovka z priameho kopu od Ľubomíra Willéwebera! Rana takmer z tridsiatich metrov, Junas iba vyrážal pred seba. Skaličania si vydýchli po tom, čo poskakujúcu loptu odpratali na roh.

51

Fábry podkopol Ľuptáka. Ten sa ešte snažil pokračovať v akcii, nakoniec ho dostihla gravitácia.

50

O volej sa hlásil Yao, Slávik jeho úmysel hravo prečítal.

50

Ľupták sa dostal k zakončeniu v šestnástke, no nepodarilo sa mu prepasírovať guľaté teleso späť do ohňa.

49

Rymarenko vzápätí netriafa loptu a priestor troch žrdí zo štyroch metrov! Ak by ju trafil, bol by to gól. Takto uvidíme roh.

48

Inak po zmene strán iba jedno striedanie, Franko by mal viac rozhýbať útok Dukly.

47

Junas vyšiel viac z brány, ako bolo potrebné. Hostí od zmätku zachránil ofenzívny faul Rymarenka.

46

z ihriska odchádza Dávid Richtárech, prichádza Matej Franko.

46

Začal sa druhý polčas.

Súboj nováčikov veľa vzrušenia za 45 minút nepriniesol. Domáci bez vážnejšej možnosti skórovať, za hostí nastrelil žrď Fábry.

Druhý polčas sa začne o 18:32.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

Trochu ešte podkúril Faško, ktorý chcel šikovne vysunúť Polievku v šestnástke. Nepodarilo sa to.

44

Záver dejstva sa blíži, prestávka môže tímom len a len pomôcť. Predovšetkým Banskej Bystrici, ktorá až na jednu strelu nič neukázala.

43

Chváliť musíme ľavý kraj skalického útoku. Yao prešiel okolo obrancu, centroval do šestnástky, tam však nenašiel jedného z dvoch nabiehajúcich parťákov.

42

Atak po ľavej strane nemal dlhé trvanie. Domáci sa musia znovu sformovať a presunúť do defenzívy.

41

Polievka vybojoval voľný kop, bol to vôbec prvý faul Záhorákov v zápase. Previnil sa Podhorin.

40

Yaov nadýchaný center, prudká lopta, no žiadna koncovka. Chce to viac dôrazu pred Hruškom.

39

Blažek netrafil loptu ideálne hlavou, zastúpiť ho musel Hurtado. Rozbiehal sa totiž Slávik.

38

Teraz si ale Haša dobre počínal pri postrannej čiare. Nemal veľmi s kým kombinovať, preto napálil loptu do Willwébera, čím získal aut.

37

Držanie lopty – 38 % : 62 %.

36

Celú minútu si Skalica prihrávala, súpera k lopte nepustila…

35

To isté môžeme napísať aj o Hašovi. Český útočník si nevie nájsť priestor cez Uhrinčaťa a Willwébera.

34

Na veľké šance 0:2 z pohľadu Dukly. Polievka a spol. dnes akoby zostali mysľami v šatni.

33

Baumgartner vysunutý do pokutového územia, z uhla a z ôsmich metrov trafil len Hrušku!

33

Upozornenie pre Petra Čögleya. Skúsený krajný obranca zastavil rozbehnutého Rymarenka. Diváci si pýtali žltú kartu.

32

Skvelá práca Hollého s Yaom, ktorí dostali loptu do šestnástky. Fábry mohol strieľať, avšak nevyšlo mu to. Aj preto prihrával dozadu, Baumgartner z dvadsiatich metrov hradbu tiel neprepálil.

30

Za polhodinu duelu zaujímavá štatistika. Sedem faulov domácich, ani jeden od hostí.

29

Fábryho nákop nenarobil celku zo stredného Slovenska výraznejšie nepríjemnosti. Rýchly výkop z rúk Hrušku tiež nebol dvakrát presný.

28

Rymarenkovi sa nepodaril odkop v defenzíve, čím daroval rohový kop Skaličanom.

27

Štandardka nepríjemnosti nenarobila, Záhoráci sa posúvajú o niekoľko metrov smerom k Hruškovi.

26

Pridlho Slávik čakal na svoje zakončenie. Prihrávku mal pôvodne na ľavačku, čo mu znemožnilo lepšiu ranu. Výborne sa vrátil Yao, ktorý Slávikovu koncovku zrazil na roh.

25

Hurtado sa pomaly dvíha na nohy, ošetrenie nutné nebude. Banská Bystrica vracia loptu súperovi.

24

Hra je prerušená. Zrazili sa nepríjemne Faško a Hurtado, došlo k tomu v stredovom kruhu. Tretím do partie bol Hollý.

23

Polovica dejstva za nami. Ani Skalica nevyužila možnosť ísť bleskovo dopredu.

22

Škoda, že sa dvojica Záhumenský – Rymarenko neodhodlala prejsť zľava do veľkého vápna. Namiesto toho nasledovala prihrávka späť dozadu.

21

Blažek bol rýchlostne pred Rymarenkom a tak odstavil útočníka Dukly. Rozohrávať bude Junas.

20

Jednoduchá práca pre Migaľu, ktorý hruďou sklepol Čögleyovu snahu do náručia Hrušku.

19

Snáď nám ostatné tri minúty rozbehnutý piatkový duel 11. kola Fortuna ligy. Súboj nováčikov naďalej šachovou partiou.

18

Záhumenský krásne načapoval loptu do pokutového územia. Polievka sa už-už chystal k hlavičke, nepustil ho k tomu Hurtado.

17

Lepším tímom jednoznačne Skalica, ktorá drží loptu na svojich kopačkách a mohla aj vyhrávať. Reagovať musia domáci.

16

Pravá žrď Hruškovej brány sa otriasa ešte aj pár sekúnd po rane Fábryho! Strela z prvej zo siedmich metrov, Fábry zronený z nepremenenej šance i následnej dorážky z náročnej pozície.

14

Chyba Slávika poslala Skalicu do kontry. Škoda ťažšej prihrávky na ľavé krídlo, je po možnosti prekvapenia.

13

Preťažený center Čögleya, do vzduchu vyskočili Yao a Migaľa. Výsledkom je iba odkop od brány.

12

Náprah Hašu z dobrých 26 metrov skončil u Hrušku. Domáca jednotka musela na dvakrát zasahovať, mohla si to ale dovoliť.

11

Iba útočný faul od Slávika na Hurtada. Táto dvojička zvádza od prvých minút množstvo súbojov.

10

Michal Faško zakončil z osemnástich metrov z osi ihriska. Škoda, že si Faško nevšimol ešte voľného Slávika napravo. Junas pohodlne chytá.

9

Strela len do obrancu v podaní Yaa, k možnosti páliť sa nedostal Nagy. Banská Bystrica smeruje do brejku.

8

Záhoráci lepší na lopte, až na roh si ale nič nevypracovali. Hurtado napádaný Slávikom, aut pre hostí.

7

Fábry po rozohrávke nakrátko posielal nákop na prednú žrď. Ľubomír Willwéber si svoju povinnosť splnil, keď odhlavičkoval do bezpečia.

6

Vážnu situáciu môže priniesť prelom šiestej a siedmej minúty. Rohový kop Skalice.

5

Dva centre leteli do šestnástky domácich. Ani Baumgartner, ani Čögley spoluhráča pred Hruškom nenašli.

4

Sledujeme futbal v strede poľa, miestami sa blížime aj k šestnástkam. Momentálne je to veľká nuda.

3

Yao si zbehol doprostred poľa, prihrávky sa nedostal. Banskobystričania budú vhadzovať na vlastnej polovici.

2

Zatiaľ opatrný štart do zápasu, pri lopte hostia. Tí dnes vyrukovali s rozostavením 3–4–3.

1

Výkop zaobstarala domáca Dukla v červenom, Skaličania v bielo-zelených dresoch.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský – Richtárech, Ľupták – Slávik, Faško, Rymarenko – Polievka ©.
Náhradníci: Nôta – Franko, Jackuliak, Kupčík, Hanes, Depetris, Prikryl, Pišoja, Gašparovič.
Tréner: Michal Ščasný

MFK Skalica: Junas – Blažek, Podhorin, Hurtado – Čögley, Nagy ©, M. Hollý, Yao – Fábry, Haša, Baumgartner.
Náhradníci: Šemrinec – Černek, Šebesta, Václav, Mášik, Petr, Kousal, Štursa.
Tréner: Juraj Jarábek

Rozhodca: Peter Kráľovič – Tomáš Vorel, Erik Weiss.

Posledné kolo prvej polovice základnej časti odštartuje súboj dvoch nováčikov, ktorým sa darí pomerne nad očakávania.

Banská Bystrica sa po pomalšom rozbehnutí dočkala hneď troch výher v ostatných štyroch dueloch. Dukla porazila Zlaté Moravce 4:2, Trenčín 2:0 a v sobotu aj Liptovský Mikuláš 2:1, pričom len tesne (0:1) nestačila na prvý Slovan. Celkovo patrí Banskobystričanom siedma priečka s 12 bodmi.

Skalica na druhej strane ťahá šnúru štyroch zápasov bez prehry. Skladá sa z jedného víťazstva proti Žiline 1:0 a z troch remíz s Trnavou, Liptovským Mikulášom a Dunajskou Stredou. Záhoráci sú na ôsmom mieste, pričom len o bod zaostávajú za piatkovým súperom. Dokopy 11 bodov má aj deviaty Trenčín.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 11. kola Fortuna ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Skalica.

Stretnutie sa začne o 17:30.