Okrem titulu získal Messi ďalšiu trofej. A jeho slová nadchli fanúšikov

Kapitán víťaznej argentínskej futbalovej reprezentácie Lionel Messi získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča MS v Katare. Po zápase sa vyjadril aj smerom k budúcnosti v reprezentačnom drese.

18.12.2022 20:07 , aktualizované: 21:55
Lionel Messi Foto:
Lionel Messi bozkáva svätý grál futbalu a v ruke drží trofej pre najlepšieho hráča MS vo futbale.
debata (5)

Tridsaťpäťročný útočník Paríža St. Germain sa stal prvým hráčom v histórii, ktorý toto individuálne ocenenie získal druhýkrát v kariére. Udeľujú ho od roku 1982, jeho prvým držiteľom bol Talian Paolo Rossi.

Za MVP hráča turnaja zvolili Messiho aj v roku 2014 v Brazílii. Argentína vtedy podľahla vo finále Nemecku 0:1 po predĺžení. O osem rokov neskôr sa už Messi v pozícii kapitána „Albicelestes“ dočkal.

Šesť gólov a dráma v penaltách. Finále v obrazoch Fotogaléria - 34 fotiek Všetky fotky
Pred finále rozsvietil štadión Lusail v Katare...

Jeho tím zvíťazil v nedeľňajšom finále v Lusaile nad obhajcom titulu Francúzskom 4:2 v jedenástkovom rozstrele, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil 2:2 a po predĺžení bol stav 3:3.

Po úspešnom zápase informoval, že bude pokračovať v reprezentačnej kariére aj po zisku titulu majstra sveta. Messi strelil dva góly a nezaváhal ani v rozstrele. Pri celkovo piatom štarte na MS sa dočkal zisku trofeje, ktorá ako jediná chýbala v jeho bohatej zbierke.

„Chcem odohrať ešte niekoľko zápasov ako majster sveta. Mal som šťastie, že som počas kariéry získal každý titul, len tento jediný mi doteraz chýbal. Chcem ho vziať do Argentíny a užiť si ho so všetkými,“ povedal Messi, ktorý už počas šampionátu v Katare vyhlásil, že bude jeho posledný. Informovala agentúra dpa.