Pripravili nás o dve penalty. Maročania sa sťažujú u FIFA na rozhodcov

Marocká futbalová federácia (FMRF) podala oficiálnu sťažnosť na rozhodcov, ktorí viedli stredajší semifinálový zápas MS v Katare proti Francúzsku (0:2).

16.12.2022 12:57
744947277 Foto:
Vedenie Maroka sa oficiálne sťažuje na výkon hlavného rozhodcu semifinálového súboja proti Francúzsku.
debata (2)

Mexický rozhodca Cesar Ramos čelí kritike zo strany FMRF po tom, ako v prvom polčase neudelil pokutový kop v prospech Maroka po zákroku francúzskeho obrancu Thea Hernandeza na krídelníka Sofiana Boufala.

Naopak, žltú kartu ukázal práve marockému reprezentantovi. Maročania boli nespokojní taktiež s verdiktom hlavného arbitra v druhom polčase, keď neposúdil zákrok na Selima Amallaha vo francúzskej šestnástke ako nedovolený.

Kapitáni majstrov sveta. Čo postihlo legendy MS? Fotogaléria - 28 fotiek Všetky fotky
MS 1966 v Anglicku - Bobby Moore (Anglicko)...

FMRF preto poslala Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) sťažnosť, podľa nej mali sporné verdikty rozhodcov veľký vplyv na výsledok zápasu, v ktorom Maroko prehralo 0:2.

„Napísali sme príslušnému orgánu, aby preskúmal rozhodnutia rozhodcov, ktoré marocký tím pripravili o dve penalty, pričom boli podľa názoru viacerých rozhodcovských odborníkov nespochybniteľné. Rovnako sme boli zaskočení, keď ani videorozhodca na tieto situácie nezareagoval,“ uviedla FMRF v stanovisku, z ktorého citoval portál BBC.

5. Lionel Messi Dávame do pozornosti Kto je najlepší strelec? Štatistiky MS vo futbale

2 debata chyba
Viac na túto tému: #rozhodcovia #francúzska futbalová reprezentácia #MS vo futbale #marocká futbalová reprezentácia