Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Šampionát v Katare? Kontroverzné rozhodnutie, tvrdí Vittek

Slovenskí futbalisti sa predstavili vo finálovom turnaji majstrovstiev sveta v ére samostatnosti len raz. V Afrike 2010 postúpili do osemfinále a strelili dovedna päť gólov. Štyri z nich dal Róbert Vittek (40).

19.11.2022 19:07
Róbert Vittek MS 2010 Foto:
Róbert Vittek na MS 2010.
debata (1)

Hoci na predchádzajúcich šampionátoch v československom drese štartovalo viacero vychýrených slovenských kanonierov, nik z nich neprekonal súperových brankárov viackrát. V nedeľu sa začne najväčší futbalový sviatok planéty. V Katare budú slovenskí reprezentanti chýbať.

Od pamätného afrického šampionátu uplynulo viac ako dvanásť rokov. Vybledli už spomienky?

To by som nepovedal. Pre všetkých, ktorí sme tam boli, to bol zážitok do konca života. Azda aj pre viacerých ľudí na Slovensku, ktorí majú radi futbal. Verím, že si spomenú aj na to, čo dosiahli v minulosti aj iní bývalí slovenskí hráči. Slovensko nemá až tak veľa futbalových úspechov. Historické chvíle by sme si mali vážiť a nezabúdať na ne.

Ako často si pozriete svoje góly z Afriky?

(smiech) Sám si ich nikdy nepustím… Nie som typ, ktorý by sa často obzeral dozadu. Vnímam realitu, stojím pevne na zemi a zaujíma ma viac budúcnosť. Pre mňa je vždy dôležitejšie, čo ma čaká. Z toho, čo bolo, sa na Slovensku vyžiť nedá.

Ale moje africké góly občas vidím, objavia sa na internete i v televízii, v nejakých upútavkách, pri rôznych výročiach. Alebo mi ich niekto pripomenie, ako vy teraz. Vždy ma poteší, keď sa ešte stále stretnem s ľuďmi, ktorí mi povedia: Ďakujeme za Afriku!

Patríte k slovenským ligovým stovkárom, 23 gólov ste pridali v reprezentačnom drese. Kam radíte štyri góly z majstrovsti­ev sveta?

Boli to najdôležitejšie góly mojej kariéry. To je pochopiteľné, podľa mňa by to rovnako vnímal každý iný futbalista. Majstrovstvá sveta sú vždy vrcholom, je to najsledovanejší turnaj.

Máte medzi nimi aj nejakú hierarchiu?

Všetky boli dôležité, všetky si vážim. Ale pripúšťam, že dva góly proti Taliansku boli ešte dôležitejšie. Najmä preto, že najviac pomohli mužstvu, čo je vždy najpodstatnejšie. Vďaka nim sme postúpili zo skupiny do osemfinále a vyradili sme obhajcov titulu.

Myslím si, že každý si ich zapamätal najviac. Napríklad hneď prvý gól, ktorý som strelil v zápase proti Novému Zélandu, má prívlastok historický. Bol prvý vôbec, ktorý si pripísalo Slovensko na šampionáte. Ale na víťazstvo nestačil, v závere sme inkasovali a zápas sa skončil 1:1.

Na MS 2010 ste zažili vrchol kariéry, ale nestali ste sa futbalistom roka, hoci to mnohí čakali. Preskočil vás vtedajší kapitán mužstva Marek Hamšík. Boli ste sklamaný?

Na individuálnych oceneniach som si nikdy nezakladal. Netvrdím, že nepotešia, ale v kolektívnom športe naozaj nie sú najpodstatnejšie. Futbalistom roka som sa stal už predtým. Áno, veril som, že môžem opäť túto poctu získať, ale Marek Hamšík mal takisto výborný rok, titul som mu želal.

V ankete som bol druhý i tretí a vždy zvíťazili výborní hráči. Napríklad Marek Mintál, ktorý bol môj spoluhráč v Norimbergu. Stal sa najlepším strelcom bundesligy, čo bolo niečo neuveriteľné. Bol dva razy futbalista roka, úplne zaslúžene. V roku 2010 som sa stal laureátom Krištáľového krídla, čo bolo pre mňa veľké zadosťučinenie.

Marek Hamšík Čítajte viac Weiss mu dal dôležitosť, Kozák krídla. Môj syn nikdy nič nevypustil

V Afrike ste mali 28 rokov. Ale svoje hviezdne chvíle ste v ďalšej kariére nezužitkovali. Boli problémom len zdravotné komplikácie?

Nielen tie. Mohol som to dotiahnuť možno ďalej, keby som pochádzal z inej krajiny. Škoda, že som sa vtedy neposunul, ale nebola to len moja chyba. Doplatil som na to, že som bol trochu naivný, príliš som dôveroval jednému človeku… Ale ani v tomto prípade sa už nechcem obzerať dozadu.

Slovákov viedol v Afrike Vladimír Weiss. Vaše cesty opäť nedávno spojil futbal, keď ste vstúpili do manažmentu Slovana. Ako ste prijali novú funkciu?

Keď som v uplynulých rokoch študoval marketing v akadémii UEFA, vždy som uvažoval o podobnej práci. Dostal som šancu ešte o niečo skôr, ako som školu dokončil. Teším sa na spoluprácu s Vladimírom Weissom, považujem ho za jedného z najlepších slovenských trénerov, ak nie je v súčasnosti vôbec najlepší.

Privítal som, že bol od začiatku naklonený tejto spolupráci. Kedysi som bol jeho zverenec, teraz budeme budovať vzťahy na inej báze, ale som si istý, že ma táto práca obohatí, získam veľa cenných skúseností.

Vrátili ste sa do klubu, kde ste vyrastali, na Slovensku ste pôsobili iba v belasých farbách…

Slovan bude pre mňa určite skvelá škola aj na novom poste. Uvedomujem si, že zatiaľ mám málo skúseností, len začínam a musím sa najmä učiť. Ostatné sa uvidí.

Najväčší favoriti MS 2022 v Katare Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
16. Poľsko
najväčšie hviezdy: Robert...

Nastúpili ste na post riaditeľa pre medzinárodné vzťahy a keď to trochu odľahčíme, tak krátko po príchode ste dosiahli prvý úspech – mužstvo vyhralo skupinu v Konferenčnej li­ge…

(smiech) Takto to určite nevnímam. A myslím si, že môžem hovoriť aj za Roba Tomascheka, ktorý vstúpil do Slovana so mnou ako športový riaditeľ. Nijaké zásluhy si na tomto úspechu nerobíme.

Je to výsledok niekoľkomesačnej práce trénerov, hráčov, celého klubu. Je to pre nás akurát dobrý odrazový mostík do ďalšej práce. Aj preto, že sa zlepšila klíma v klube. Predtým nebola úplne ideálna.

Slováci sa pokúšali v ére samostatnosti postúpiť na svetový šampionát sedemkrát, ale podarilo sa im to iba raz. V niektorých kvalifikáciách ste bojovali aj vy. V čom vidíte problém, že mužstvo napokon takmer vždy zostalo pred bránami turnaja?

To je proces futbalového dospievania. My sme začali po roku 1993 budovať samostatnú slovenskú reprezentáciu. A v prvých rokoch bol aj postupový kľúč náročnejší. Dostať sa na finálový turnaj MS či ME bolo komplikovanejšie.

Pred MS 2010 dozrela silná generácia hráčov, viedol nás výborný tréner Vladimír Weiss. K tomu sme mali aj trochu šťastia, bez nebo by to nešlo. V tejto súvislosti musím pripomenúť aj nezabudnuteľný dramatický zápas v Poľsku, kde sme rozhodli definitívne o postupe.

Chorvátsko SR futbal kvalifikácia MS 2022 Skupina H Čítajte viac Calzona robí 10-krát tvrdšie ako my, vraví Hamšík pred posledným zápasom

O štyri roky privítajú tri krajiny na šampionáte 48 účastníkov. Ste zástancom takéhoto dramatického rozširovania počtu tímov?

Vnímam to ako správny trend. FIFA i UEFA majú v tomto smere úplne jasno. Chcú dať šancu aj menším krajinám. To sa týka aj klubových súťaží, robia kroky, aby boli zaujímavé a dostupnejšie aj pre menšie, slabšie krajiny a tímy. Cesta na veľké turnaje sa stáva jednoduchšia a otvára to nové možnosti aj slovenskému futbalu.

Najbližší turnaj sa uskutoční v Katare. Ako ste prijali toto rozhodnutie?

Vnímam ho ako kontroverzné. Vieme, čo všetko spôsobilo, aký dopad malo aj na popredných funkcionárov. Lenže majstrovstvá sveta sú najmä o skvelom futbale, vynikajúcich hráčoch na výnimočnom turnaji.

Verím, že toto bude dominovať. Futbalový šampionát je jedna z najsledovanejších udalostí vôbec. Či sa koná v Katare alebo niekde inde. Očakávam, že podmienky budú pre všetkých férové, rovnaké, bez rozdielu odkiaľ účastníci pochádzajú, aká je ich národnosť, pôvod, presvedčenie, vierovyznanie.

Nedávno ste dokončili štúdium marketingu a športového biznisu v akadémii UEFA. Stretávali ste sa s viacerými bývalými hviezdami svetového futbalu. Debatovali ste na túto tému? Majú podobný názor?

Bavili sme sa neraz aj o šampionáte a mám pocit, že ho vnímajú podobne. Viacerí – Kaká, Júlio César, Khalilou Fadiga – sú ambasádori svojich krajín. Myslím si, že Kaká dokonca aj celého šampionátu. Budú mať v Katare svoje povinnosti, už dlhšie sa na turnaj pripravujú a tešia sa naň.

štadión MS pivo Čítajte viac Žiadny alkohol! FIFA zmenila pravidlo dva dni pred štartom MS

Zvládnu Katarčania náročný turnaj?

Investovali do prípravy obrovské peniaze, postavili luxusné štadióny. Nemyslím si, že čakajú návratnosť, domácim ide najmä o prestíž. Šampionát prinesie aj niekoľko výhod pre fanúšikov, najmä krátke vzdialenosti medzi dejiskami, čo umožní návštevníkom vidieť aj viac zápasov za deň, ak budú mať o to záujem.

Pôsobili ste okrem Slovenska v Nemecku, vo Francúzsku, v Turecku, chvíľu aj v Maďarsku… Francúzi a Nemci budú patriť na šampionáte k favoritom…

Keď sme nemali v turnaji mužstvo, zameral som sa vždy na krajiny, kde som hrával, ktorých futbal som dobre poznal. Tak to u mňa vždy fungovalo.

Francúzi i Nemci majú silné mužstvá, oba tímy hrajú pekný futbal, sú turnajové mužstvá, myslím si, že pôjdu ďaleko. Francúzi mali naposledy v Lige národov aj slabšie chvíľky, ale predpokladám, že na MS budú opäť dobre nachystaní.

To sú tradične silné krajiny. Môže niekto prekvapiť?

Asi na každom turnaji vyskočí aj niekto, s kým sa nepočíta, rodia sa prekvapenia. Predpokladám, že to bude aj teraz. Najmä futbal v Ázii a Afrike stále napreduje, verím, že sa to potvrdí aj v Katare.

Katar MS Čítajte viac Katar zacinkal mešcom a kúpil si MS. Budú najlepšie, verí šéf FIFA

Existuje nejaký tím, na ktorý sa špeciálne tešíte?

Vždy je zaujímavé i príjemné vidieť v základných skupinách aj mužstvá, ktoré reprezentujú menšie krajiny. Poznáme ich menej a rád sa pozriem aj na ich stretnutia. Som zvedavý na výbery krajín, ktoré ležia neďaleko Kataru, v podobných geografických podmienkach, budú mať dobré zázemie, fanúšikovskú podporu.

Koho považujete za favorita?

Hovoril by som o okruhu favoritov, mužstiev s najvyššími ambíciami je viac. Uvidíme, v akej forme príde Argentína, v ktorej drese sa posledný raz predstaví na šampionáte Messi. Alebo Brazília, ktorá na predchádzajúcich šampionátoch nedosiahla výsledky, na ktoré si trúfala.

Očakávam konfrontáciu týchto dvoch tímov s európskymi zástupcami, reč už bola o Francúzoch a Nemcoch. Keď som spomenul Messiho, v podobnej pozícii je Ronaldo, aj on sa bude zrejme lúčiť so šampionátom.

Rátate medzi favoritov aj Portugalčanov?

Portugalsko možno nie je úplne topfavorit, ale nie je bez šancí na úspech. Je to tiež turnajové mužstvo, vie sa na dlhé podujatie pripraviť, dobre načasovať formu. Múdrejší budeme po prvých stretnutiach. Pred šampionátom, ale aj v priebehu roka bolo menej času, mužstvá neodohrali toľko zápasov ako v minulosti. Ťažšie sa odhaduje ich aktuálna výkonnosť a prognózujú šance.

Chystáte sa do Kataru?

Chystal som sa, ale neviem, či mi to časovo vyjde. Mám obavy, že moje pracovné povinnosti mi to neumožnia.

Reprezentačná kariéra Mareka Hamšíka Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Marek Hamšík debutoval v reprezentácii 7....

Medailová bilancia

Skupina A

# Krajina
1. vlajka Holandsko NED
2. vlajka Senegal SNG
3. vlajka Ekvádor ECU
4. vlajka Katar KTR
zápasy body skóre výhry prehry remízy
3 7 5:1 2 0 1
3 6 5:4 2 1 0
3 4 4:3 1 1 1
3 0 1:7 0 3 0
20.11.2022
Katar KTR
0
17:00
Ekvádor ECU
2
20.11.202217:00
21.11.2022
Senegal SNG
0
17:00
Holandsko NED
2
21.11.202217:00
25.11.2022
Katar KTR
1
14:00
Senegal SNG
3
25.11.202214:00
25.11.2022
Holandsko NED
1
17:00
Ekvádor ECU
1
25.11.202217:00
29.11.2022
Ekvádor ECU
1
16:00
Senegal SNG
2
29.11.202216:00
29.11.2022
Holandsko NED
2
16:00
Katar KTR
0
29.11.202216:00

Skupina B

# Krajina
1. vlajka Anglicko ENG
2. vlajka USA USA
3. vlajka Irán IRN
4. vlajka Wales WAL
zápasy body skóre výhry prehry remízy
3 7 9:2 2 0 1
3 5 2:1 1 0 2
3 3 4:7 1 2 0
3 1 1:6 0 2 1
21.11.2022
Anglicko ENG
6
14:00
Irán IRN
2
21.11.202214:00
21.11.2022
USA USA
1
20:00
Wales WAL
1
21.11.202220:00
25.11.2022
Wales WAL
0
11:00
Irán IRN
2
25.11.202211:00
25.11.2022
Anglicko ENG
0
20:00
USA USA
0
25.11.202220:00
29.11.2022
Wales WAL
0
20:00
Anglicko ENG
3
29.11.202220:00
29.11.2022
Irán IRN
0
20:00
USA USA
1
29.11.202220:00

Skupina C

# Krajina
1. vlajka Argentína ARG
2. vlajka Poľsko POL
3. vlajka Mexiko MEX
4. vlajka Saudská Arábia KSA
zápasy body skóre výhry prehry remízy
3 6 5:2 2 1 0
3 4 2:2 1 1 1
3 4 2:3 1 1 1
3 3 3:5 1 2 0
22.11.2022
Argentína ARG
1
11:00
Saudská Arábia KSA
2
22.11.202211:00
22.11.2022
Mexiko MEX
0
17:00
Poľsko POL
0
22.11.202217:00
26.11.2022
Poľsko POL
2
14:00
Saudská Arábia KSA
0
26.11.202214:00
26.11.2022
Argentína ARG
2
20:00
Mexiko MEX
0
26.11.202220:00
30.11.2022
Poľsko POL
0
20:00
Argentína ARG
2
30.11.202220:00
30.11.2022
Saudská Arábia KSA
1
20:00
Mexiko MEX
2
30.11.202220:00

Skupina D

# Krajina
1. vlajka Francúzsko FRA
2. vlajka Austrália AUS
3. vlajka Tunisko TUN
4. vlajka Dánsko DEN
zápasy body skóre výhry prehry remízy
3 6 6:3 2 1 0
3 6 3:4 2 1 0
3 4 1:1 1 1 1
3 1 1:3 0 2 1
22.11.2022
Dánsko DEN
0
14:00
Tunisko TUN
0
22.11.202214:00
22.11.2022
Francúzsko FRA
4
20:00
Austrália AUS
1
22.11.202220:00
26.11.2022
Tunisko TUN
0
11:00
Austrália AUS
1
26.11.202211:00
26.11.2022
Francúzsko FRA
2
17:00
Dánsko DEN
1
26.11.202217:00
30.11.2022
Austrália AUS
1
16:00
Dánsko DEN
0
30.11.202216:00
30.11.2022
Tunisko TUN
1
16:00
Francúzsko FRA
0
30.11.202216:00

Skupina E

# Krajina
1. vlajka Japonsko JPN
2. vlajka Španielsko ESP
3. vlajka Nemecko GER
4. vlajka Kostarika CRC
zápasy body skóre výhry prehry remízy
3 6 4:3 2 1 0
3 4 9:3 1 1 1
3 4 6:5 1 1 1
3 3 3:11 1 2 0
23.11.2022
Nemecko GER
1
14:00
Japonsko JPN
2
23.11.202214:00
23.11.2022
Španielsko ESP
7
17:00
Kostarika CRC
0
23.11.202217:00
27.11.2022
Japonsko JPN
0
11:00
Kostarika CRC
1
27.11.202211:00
27.11.2022
Španielsko ESP
1
20:00
Nemecko GER
1
27.11.202220:00
1.12.2022
Japonsko JPN
2
20:00
Španielsko ESP
1
1.12.202220:00
1.12.2022
Kostarika CRC
2
20:00
Nemecko GER
4
1.12.202220:00

Skupina F

# Krajina
1. vlajka Maroko MRK
2. vlajka Chorvátsko CRO
3. vlajka Belgicko BEL
4. vlajka Kanada CAN
zápasy body skóre výhry prehry remízy
3 7 4:1 2 0 1
3 5 4:1 1 0 2
3 4 1:2 1 1 1
3 0 2:7 0 3 0
23.11.2022
Maroko MRK
0
11:00
Chorvátsko CRO
0
23.11.202211:00
23.11.2022
Belgicko BEL
1
20:00
Kanada CAN
0
23.11.202220:00
27.11.2022
Belgicko BEL
0
14:00
Maroko MRK
2
27.11.202214:00
27.11.2022
Chorvátsko CRO
4
17:00
Kanada CAN
1
27.11.202217:00
1.12.2022
Chorvátsko CRO
0
16:00
Belgicko BEL
0
1.12.202216:00
1.12.2022
Kanada CAN
1
16:00
Maroko MRK
2
1.12.202216:00

Skupina G

# Krajina
1. vlajka Brazília BRA
2. vlajka Švajčiarsko SUI
3. vlajka Kamerun CAM
4. vlajka Srbsko SRB
zápasy body skóre výhry prehry remízy
3 6 3:1 2 1 0
3 6 4:3 2 1 0
3 4 4:4 1 1 1
3 1 5:8 0 2 1
24.11.2022
Švajčiarsko SUI
1
11:00
Kamerun CAM
0
24.11.202211:00
24.11.2022
Brazília BRA
2
20:00
Srbsko SRB
0
24.11.202220:00
28.11.2022
Kamerun CAM
3
11:00
Srbsko SRB
3
28.11.202211:00
28.11.2022
Brazília BRA
1
17:00
Švajčiarsko SUI
0
28.11.202217:00
2.12.2022
Srbsko SRB
2
20:00
Švajčiarsko SUI
3
2.12.202220:00
2.12.2022
Kamerun CAM
1
20:00
Brazília BRA
0
2.12.202220:00

Skupina H

# Krajina
1. vlajka Portugalsko POR
2. vlajka Južná Kórea KOR
3. vlajka Uruguaj URU
4. vlajka Ghana GHA
zápasy body skóre výhry prehry remízy
3 6 6:4 2 1 0
3 4 4:4 1 1 1
3 4 2:2 1 1 1
3 3 5:7 1 2 0
24.11.2022
Uruguaj URU
0
14:00
Južná Kórea KOR
0
24.11.202214:00
24.11.2022
Portugalsko POR
3
17:00
Ghana GHA
2
24.11.202217:00
28.11.2022
Južná Kórea KOR
2
14:00
Ghana GHA
3
28.11.202214:00
28.11.2022
Portugalsko POR
2
20:00
Uruguaj URU
0
28.11.202220:00
2.12.2022
Ghana GHA
0
16:00
Uruguaj URU
2
2.12.202216:00
2.12.2022
Južná Kórea KOR
2
16:00
Portugalsko POR
1
2.12.202216:00

20.11.2022

17:00
Katar KTR
0
A
Ekvádor ECU
2
17:00 / A

21.11.2022

14:00
Anglicko ENG
6
B
Irán IRN
2
14:00 / B
17:00
Senegal SNG
0
A
Holandsko NED
2
17:00 / A
20:00
USA USA
1
B
Wales WAL
1
20:00 / B

22.11.2022

11:00
Argentína ARG
1
C
Saudská Arábia KSA
2
11:00 / C
14:00
Dánsko DEN
0
D
Tunisko TUN
0
14:00 / D
17:00
Mexiko MEX
0
C
Poľsko POL
0
17:00 / C
20:00
Francúzsko FRA
4
D
Austrália AUS
1
20:00 / D

23.11.2022

11:00
Maroko MRK
0
F
Chorvátsko CRO
0
11:00 / F
14:00
Nemecko GER
1
E
Japonsko JPN
2
14:00 / E
17:00
Španielsko ESP
7
E
Kostarika CRC
0
17:00 / E
20:00
Belgicko BEL
1
F
Kanada CAN
0
20:00 / F

24.11.2022

11:00
Švajčiarsko SUI
1
G
Kamerun CAM
0
11:00 / G
14:00
Uruguaj URU
0
H
Južná Kórea KOR
0
14:00 / H
17:00
Portugalsko POR
3
H
Ghana GHA
2
17:00 / H
20:00
Brazília BRA
2
G
Srbsko SRB
0
20:00 / G

25.11.2022

11:00
Wales WAL
0
B
Irán IRN
2
11:00 / B
14:00
Katar KTR
1
A
Senegal SNG
3
14:00 / A
17:00
Holandsko NED
1
A
Ekvádor ECU
1
17:00 / A
20:00
Anglicko ENG
0
B
USA USA
0
20:00 / B

26.11.2022

11:00
Tunisko TUN
0
D
Austrália AUS
1
11:00 / D
14:00
Poľsko POL
2
C
Saudská Arábia KSA
0
14:00 / C
17:00
Francúzsko FRA
2
D
Dánsko DEN
1
17:00 / D
20:00
Argentína ARG
2
C
Mexiko MEX
0
20:00 / C

27.11.2022

11:00
Japonsko JPN
0
E
Kostarika CRC
1
11:00 / E
14:00
Belgicko BEL
0
F
Maroko MRK
2
14:00 / F
17:00
Chorvátsko CRO
4
F
Kanada CAN
1
17:00 / F
20:00
Španielsko ESP
1
E
Nemecko GER
1
20:00 / E

28.11.2022

11:00
Kamerun CAM
3
G
Srbsko SRB
3
11:00 / G
14:00
Južná Kórea KOR
2
H
Ghana GHA
3
14:00 / H
17:00
Brazília BRA
1
G
Švajčiarsko SUI
0
17:00 / G
20:00
Portugalsko POR
2
H
Uruguaj URU
0
20:00 / H

29.11.2022

16:00
Ekvádor ECU
1
A
Senegal SNG
2
16:00 / A
16:00
Holandsko NED
2
A
Katar KTR
0
16:00 / A
20:00
Wales WAL
0
B
Anglicko ENG
3
20:00 / B
20:00
Irán IRN
0
B
USA USA
1
20:00 / B

30.11.2022

16:00
Austrália AUS
1
D
Dánsko DEN
0
16:00 / D
16:00
Tunisko TUN
1
D
Francúzsko FRA
0
16:00 / D
20:00
Poľsko POL
0
C
Argentína ARG
2
20:00 / C
20:00
Saudská Arábia KSA
1
C
Mexiko MEX
2
20:00 / C

1.12.2022

16:00
Chorvátsko CRO
0
F
Belgicko BEL
0
16:00 / F
16:00
Kanada CAN
1
F
Maroko MRK
2
16:00 / F
20:00
Japonsko JPN
2
E
Španielsko ESP
1
20:00 / E
20:00
Kostarika CRC
2
E
Nemecko GER
4
20:00 / E

2.12.2022

16:00
Ghana GHA
0
H
Uruguaj URU
2
16:00 / H
16:00
Južná Kórea KOR
2
H
Portugalsko POR
1
16:00 / H
20:00
Srbsko SRB
2
G
Švajčiarsko SUI
3
20:00 / G
20:00
Kamerun CAM
1
G
Brazília BRA
0
20:00 / G

3.12.2022

16:00
Holandsko NED
3
OF
USA USA
1
16:00 / OF
20:00
Argentína ARG
2
OF
Austrália AUS
1
20:00 / OF

4.12.2022

16:00
Francúzsko FRA
3
OF
Poľsko POL
1
16:00 / OF
20:00
Anglicko ENG
3
OF
Senegal SNG
0
20:00 / OF

5.12.2022

16:00
Japonsko JPN
1
OF
Chorvátsko CRO
1
16:00 / OF
20:00
Brazília BRA
4
OF
Južná Kórea KOR
1
20:00 / OF

6.12.2022

16:00
Maroko MRK
0
OF
Španielsko ESP
0
16:00 / OF
20:00
Portugalsko POR
6
OF
Švajčiarsko SUI
1
20:00 / OF

9.12.2022

16:00
Chorvátsko CRO
1
ŠF
Brazília BRA
1
16:00 / ŠF
20:00
Holandsko NED
2
ŠF
Argentína ARG
2
20:00 / ŠF

10.12.2022

16:00
Maroko MRK
1
ŠF
Portugalsko POR
0
16:00 / ŠF
20:00
Anglicko ENG
1
ŠF
Francúzsko FRA
2
20:00 / ŠF

13.12.2022

20:00
Argentína ARG
3
SF
Chorvátsko CRO
0
20:00 / SF

14.12.2022

20:00
Francúzsko FRA
2
SF
Maroko MRK
0
20:00 / SF

17.12.2022

16:00
Chorvátsko CRO
2
3.
Maroko MRK
1
16:00 / 3.

18.12.2022

16:00
Argentína ARG
3
Fin
Francúzsko FRA
3
16:00 / Fin

Tabuľka strelcov

#
meno
počet gólov
počet zápasov
1.
vlajka Kylian Mbappé
8
7
2.
vlajka Lionel Messi
7
7
3.
vlajka Julián Álvarez
4
7
4.
vlajka Olivier Giroud
4
6
5.
vlajka Cody Gakpo
3
5
6.
vlajka Álvaro Morata
3
4
7.
vlajka Gonçalo Ramos
3
4
8.
vlajka Marcus Rashford
3
5
9.
vlajka Bukayo Saka
3
4
10.
vlajka Enner Valencia
3
3
11.
vlajka Richarlison de Andrade
3
4
12.
vlajka Vincent Aboubakar
2
3
13.
vlajka Gue-sung Cho
2
4
14.
vlajka Giorgian De Arrascaeta
2
2
15.
vlajka Ricu Doan
2
4
16.
vlajka Breel Embolo
2
4
17.
vlajka Youssef En-Nesyri
2
7
18.
vlajka Bruno Fernandes
2
4
19.
vlajka Niclas Füllkrug
2
3
20.
vlajka Kai Havertz
2
2
21.
vlajka Harry Kane
2
5
22.
vlajka Andrej Kramarić
2
7
23.
vlajka Mohammed Kudus
2
3
24.
vlajka Rafael Leão
2
5
25.
vlajka Robert Lewandowski
2
4
26.
vlajka Aleksandar Mitrović
2
3
27.
vlajka Neymar
2
3
28.
vlajka Mahdí Taremí
2
3
29.
vlajka Ferrán Torres
2
4
30.
vlajka Wout Weghorst
2
4
31.
vlajka Sálim ad-Dawsarí
2
3
32.
vlajka Zakaria Aboukhlal
1
4
33.
vlajka Manuel Akanji
1
4
34.
vlajka Saleh Al-Shehri
1
3
35.
vlajka Takuma Asano
1
4
36.
vlajka Marco Asensio
1
4
37.
vlajka André Ayew
1
3
38.
vlajka Gareth Bale
1
3
39.
vlajka Michy Batshuayi
1
2
40.
vlajka Jude Bellingham
1
5
41.
vlajka Daley Blind
1
5
42.
vlajka Osman Bukari
1
2
43.
vlajka Moisés Caicedo
1
3
44.
vlajka Casemiro
1
4
45.
vlajka Jean-Charles Castelletto
1
2
46.
vlajka Rúzbe Češmí
1
2
47.
vlajka Luis Chávez
1
3
48.
vlajka Eric Choupo-Moting
1
3
49.
vlajka Andreas Christensen
1
3
50.
vlajka Achraf Dari
1
3
51.
vlajka Alphonso Davies
1
3
52.
vlajka Memphis Depay
1
5
53.
vlajka Ángel Di María
1
5
54.
vlajka Boulaye Dia
1
4
55.
vlajka Famara Diédhiou
1
2
56.
vlajka Bamba Dieng
1
4
57.
vlajka Mitchell Duke
1
4
58.
vlajka Denzel Dumfries
1
5
59.
vlajka João Félix
1
4
60.
vlajka Enzo Fernández
1
7
61.
vlajka Phil Foden
1
4
62.
vlajka Remo Freuler
1
4
63.
vlajka Keysher Fuller
1
3
64.
vlajka Serge Gnabry
1
3
65.
vlajka Craig Goodwin
1
4
66.
vlajka Jack Grealish
1
5
67.
vlajka Raphaël Guerreiro
1
4
68.
vlajka Ilkay Gündoğan
1
3
69.
vlajka Joško Gvardiol
1
7
70.
vlajka Jordan Henderson
1
4
71.
vlajka Theo Hernández
1
6
72.
vlajka Ricardo Horta
1
3
73.
vlajka Hee-chan Hwang
1
2
74.
vlajka Vinícius Júnior
1
4
75.
vlajka Wahbi Khazri
1
2
76.
vlajka Young-gwon Kim
1
4
77.
vlajka Davy Klaassen
1
4
78.
vlajka Randal Kolo Muani
1
3
79.
vlajka Kalidou Koulibaly
1
4
80.
vlajka Mathew Leckie
1
4
81.
vlajka Marko Livaja
1
6
82.
vlajka Alexis Mac Allister
1
6
83.
vlajka Dajzen Maeda
1
3
84.
vlajka Lovro Majer
1
7
85.
vlajka Henry Martín
1
2
86.
vlajka Sergej Milinković-Savić
1
3
87.
vlajka Nahuel Molina
1
7
88.
vlajka Mohammed Muntari
1
3
89.
vlajka Dani Olmo
1
4
90.
vlajka Mislav Oršić
1
6
91.
vlajka Pablo Martín Páez Gavira
1
4
92.
vlajka Seung-ho Paik
1
1
93.
vlajka Lucas Paquetá
1
4
94.
vlajka Strahinja Pavlović
1
3
95.
vlajka Pepe
1
4
96.
vlajka Ivan Perišić
1
7
97.
vlajka Bruno Petković
1
6
98.
vlajka Christian Pulisic
1
4
99.
vlajka Adrien Rabiot
1
6
100.
vlajka Ramin Rezaeian
1
2
101.
vlajka Cristiano Ronaldo
1
5
102.
vlajka Romain Saïss
1
6
103.
vlajka Mohammed Salisu
1
3
104.
vlajka Ismaïla Sarr
1
4
105.
vlajka Xherdan Shaqiri
1
3
106.
vlajka Carlos Soler
1
2
107.
vlajka Raheem Sterling
1
3
108.
vlajka Ao Tanaka
1
3
109.
vlajka Aurélien Tchouaméni
1
7
110.
vlajka Yeltsin Tejeda
1
3
111.
vlajka Dušan Vlahović
1
2
112.
vlajka Timothy Weah
1
4
113.
vlajka Haji Wright
1
4
114.
vlajka Piotr Zieliński
1
4
115.
vlajka Hakim Zyech
1
7
116.
vlajka Frenkie de Jong
1
5

Asistencie

#
meno
asistencie
počet zápasov
1.
vlajka Bruno Fernandes
3
4
2.
vlajka Antoine Griezmann
3
7
3.
vlajka Harry Kane
3
5
4.
vlajka Lionel Messi
3
7
5.
vlajka Ivan Perišić
3
7
6.
vlajka Jordi Alba
2
4
7.
vlajka Ousmane Dembélé
2
7
8.
vlajka Denzel Dumfries
2
5
9.
vlajka João Félix
2
4
10.
vlajka Phil Foden
2
4
11.
vlajka Raphaël Guerreiro
2
4
12.
vlajka Theo Hernández
2
6
13.
vlajka Vinícius Júnior
2
4
14.
vlajka Davy Klaassen
2
4
15.
vlajka Kylian Mbappé
2
7
16.
vlajka Mislav Oršić
2
6
17.
vlajka Christian Pulisic
2
4
18.
vlajka Dušan Tadić
2
3
19.
vlajka Marcus Thuram
2
5
20.
vlajka Andrija Živković
2
3
21.
vlajka Vincent Aboubakar
1
3
22.
vlajka Firas Al-Buraikan
1
3
23.
vlajka Toby Alderweireld
1
3
24.
vlajka Joachim Andersen
1
3
25.
vlajka Jordan Ayew
1
3
26.
vlajka César Azpilicueta
1
2
27.
vlajka Hattan Bahebri
1
2
28.
vlajka Jude Bellingham
1
5
29.
vlajka Steven Berghuis
1
4
30.
vlajka Daley Blind
1
5
31.
vlajka Tajon Buchanan
1
3
32.
vlajka Jean-Charles Castelletto
1
2
33.
vlajka Diogo Dalot
1
3
34.
vlajka Sergiño Dest
1
4
35.
vlajka Ángel Di María
1
5
36.
vlajka Yahia Attiyat Allah El Idrissi
1
6
37.
vlajka Enzo Fernández
1
7
38.
vlajka Niclas Füllkrug
1
3
39.
vlajka Ali Gholizadeh
1
3
40.
vlajka Serge Gnabry
1
3
41.
vlajka Craig Goodwin
1
4
42.
vlajka Achraf Hakimi
1
7
43.
vlajka Ko Itakura
1
3
44.
vlajka Junja Ito
1
4
45.
vlajka Ismail Jakobs
1
4
46.
vlajka Maja Jošida
1
4
47.
vlajka Josip Juranović
1
6
48.
vlajka Jin-su Kim
1
4
49.
vlajka Teun Koopmeiners
1
5
50.
vlajka Mohammed Kudus
1
3
51.
vlajka Aïssa Laïdouni
1
3
52.
vlajka Mathew Leckie
1
4
53.
vlajka Kang-in Lee
1
4
54.
vlajka Robert Lewandowski
1
4
55.
vlajka Marko Livaja
1
6
56.
vlajka Dejan Lovren
1
6
57.
vlajka Alexis Mac Allister
1
6
58.
vlajka Harry Maguire
1
5
59.
vlajka Jerome Ngom Mbekeli
1
1
60.
vlajka Riley McGree
1
4
61.
vlajka Kaoru Mitoma
1
4
62.
vlajka Ismaeel Mohammad
1
2
63.
vlajka Nahuel Molina
1
7
64.
vlajka César Montes
1
3
65.
vlajka Álvaro Morata
1
4
66.
vlajka Jamal Musiala
1
3
67.
vlajka Nicolas N'Koulou
1
2
68.
vlajka Iliman Ndiaye
1
3
69.
vlajka Neymar
1
3
70.
vlajka Dani Olmo
1
4
71.
vlajka Nicolás Otamendi
1
7
72.
vlajka Lucas Paquetá
1
4
73.
vlajka Kalvin Phillips
1
2
74.
vlajka Angelo Preciado
1
3
75.
vlajka Adrien Rabiot
1
6
76.
vlajka Baba Rahman
1
3
77.
vlajka Gonçalo Ramos
1
4
78.
vlajka David Raum
1
3
79.
vlajka Abdelhamid Sabiri
1
5
80.
vlajka Leroy Sané
1
2
81.
vlajka Xherdan Shaqiri
1
3
82.
vlajka Luke Shaw
1
5
83.
vlajka Rodrygo Silva
1
5
84.
vlajka Thiago Silva
1
4
85.
vlajka Heung-min Son
1
4
86.
vlajka Djibril Sow
1
4
87.
vlajka Raheem Sterling
1
3
88.
vlajka Luis Suárez
1
3
89.
vlajka Mahdí Taremí
1
3
90.
vlajka Yeltsin Tejeda
1
3
91.
vlajka Félix Torres
1
3
92.
vlajka Ruben Vargas
1
4
93.
vlajka Silvan Widmer
1
3
94.
vlajka Iñaki Williams
1
3
95.
vlajka Callum Wilson
1
2
96.
vlajka Hakim Zyech
1
7
97.
vlajka Frenkie de Jong
1
5

Červené karty

#
meno
počet kariet
počet zápasov
1.
vlajka Vincent Aboubakar
1
3
2.
vlajka Walid Cheddira
1
2
3.
vlajka Denzel Dumfries
1
5
4.
vlajka Wayne Hennessey
1
2

Žlté karty

#
meno
počet kariet
počet zápasov
1.
vlajka Marcos Acuňa
3
6
2.
vlajka Gonzalo Montiel
3
4
3.
vlajka Abdulelah Al-Amri
2
3
4.
vlajka Abdulellah Al-Malki
2
2
5.
vlajka Francisco Calvo
2
2
6.
vlajka Matthew Cash
2
4
7.
vlajka Milos Degenek
2
4
8.
vlajka Collins Fai
2
3
9.
vlajka Nemanja Gudelj
2
2
10.
vlajka Idrissa Gueye
2
3
11.
vlajka Jackson Irvine
2
4
12.
vlajka Ko Itakura
2
3
13.
vlajka Alireza Jahanbakhsh
2
2
14.
vlajka Mateo Kovačić
2
7
15.
vlajka Saša Lukić
2
3
16.
vlajka Jhegson Méndez
2
2
17.
vlajka Nikola Milenković
2
3
18.
vlajka Amadou Onana
2
2
19.
vlajka Nicolás Otamendi
2
7
20.
vlajka Leandro Paredes
2
5
21.
vlajka Strahinja Pavlović
2
3
22.
vlajka Cristian Romero
2
7
23.
vlajka Fabian Schär
2
2
24.
vlajka Alidu Seidu
2
2
25.
vlajka Ali Abdi
1
3
26.
vlajka Saud Abdulhamid
1
3
27.
vlajka Vincent Aboubakar
1
3
28.
vlajka Kellyn Acosta
1
2
29.
vlajka Tyler Adams
1
4
30.
vlajka Sam Adekugbe
1
3
31.
vlajka Akram Afif
1
3
32.
vlajka Homan Ahmed
1
3
33.
vlajka Manuel Akanji
1
4
34.
vlajka Nathan Aké
1
5
35.
vlajka Nawaf Al Abed
1
2
36.
vlajka Saad Al Sheeb
1
1
37.
vlajka Ali Al-Bulaihi
1
3
38.
vlajka Ali Al-Hassan
1
1
39.
vlajka Muhammad Al-Owais
1
3
40.
vlajka Saleh Al-Shehri
1
3
41.
vlajka Almoez Ali
1
3
42.
vlajka Roberto Alvarado
1
1
43.
vlajka Edson Álvarez
1
2
44.
vlajka Selim Amallah
1
7
45.
vlajka Daniel Amartey
1
3
46.
vlajka Sofyan Amrabat
1
7
47.
vlajka Néstor Araujo
1
1
48.
vlajka André Ayew
1
3
49.
vlajka Hattan Bahebri
1
2
50.
vlajka Gareth Bale
1
3
51.
vlajka Borna Barišić
1
1
52.
vlajka Christian Bassogog
1
1
53.
vlajka Aziz Behich
1
4
54.
vlajka Rodrigo Bentancur
1
3
55.
vlajka Bartosz Bereszyński
1
4
56.
vlajka Steven Berghuis
1
4
57.
vlajka Steven Bergwijn
1
4
58.
vlajka Celso Borges
1
3
59.
vlajka Karim Boudiaf
1
3
60.
vlajka Sofiane Boufal
1
7
61.
vlajka Marcelo Brozović
1
6
62.
vlajka Tajon Buchanan
1
3
63.
vlajka Sergio Busquets
1
4
64.
vlajka Martín Cáceres
1
1
65.
vlajka Moisés Caicedo
1
3
66.
vlajka Joel Campbell
1
3
67.
vlajka Yannick Carrasco
1
2
68.
vlajka Casemiro
1
4
69.
vlajka Edinson Cavani
1
3
70.
vlajka Walid Cheddira
1
2
71.
vlajka Gue-sung Cho
1
4
72.
vlajka Andreas Christensen
1
3
73.
vlajka Pathé Ciss
1
3
74.
vlajka Sebastián Coates
1
2
75.
vlajka Eray Cömert
1
2
76.
vlajka Anthony Contreras
1
3
77.
vlajka Andreas Cornelius
1
3
78.
vlajka Danilo
1
3
79.
vlajka Achraf Dari
1
3
80.
vlajka Alphonso Davies
1
3
81.
vlajka Ousmane Dembélé
1
7
82.
vlajka Leander Dendoncker
1
2
83.
vlajka Memphis Depay
1
5
84.
vlajka Sergiño Dest
1
4
85.
vlajka Boulaye Dia
1
4
86.
vlajka Rúben Dias
1
4
87.
vlajka Óscar Duarte
1
3
88.
vlajka Mitchell Duke
1
4
89.
vlajka Denzel Dumfries
1
5
90.
vlajka Nico Elvedi
1
2
91.
vlajka Wataru Endo
1
4
92.
vlajka João Félix
1
4
93.
vlajka Bruno Fernandes
1
4
94.
vlajka Enzo Fernández
1
7
95.
vlajka Vitor Ferreira
1
3
96.
vlajka Przemysław Frankowski
1
4
97.
vlajka José Giménez
1
3
98.
vlajka Olivier Giroud
1
6
99.
vlajka Leon Goretzka
1
3
100.
vlajka Antoine Griezmann
1
7
101.
vlajka Bruno Guimarães
1
2
102.
vlajka Érick Gutiérrez
1
1
103.
vlajka Theo Hernández
1
6
104.
vlajka Héctor Herrera
1
2
105.
vlajka Junior Hoilett
1
3
106.
vlajka Majid Hosseini
1
3
107.
vlajka Hee-chan Hwang
1
2
108.
vlajka Ismail Jakobs
1
4
109.
vlajka Abolfazl Jalali
1
1
110.
vlajka Miki Jamane
1
1
111.
vlajka Daniel James
1
3
112.
vlajka Mathias Jensen
1
2
113.
vlajka Woo-yeong Jeong
1
2
114.
vlajka Alistair Johnston
1
3
115.
vlajka Maja Jošida
1
4
116.
vlajka Luka Jović
1
1
117.
vlajka Woo-young Jung
1
3
118.
vlajka Hossein Kanaanizadegan
1
1
119.
vlajka Wajdi Kechrida
1
3
120.
vlajka Thilo Kehrer
1
1
121.
vlajka Taha Yassine Khenissi
1
2
122.
vlajka Young-gwon Kim
1
4
123.
vlajka Joshua Kimmich
1
3
124.
vlajka Jakub Kiwior
1
4
125.
vlajka Teun Koopmeiners
1
5
126.
vlajka Kalidou Koulibaly
1
4
127.
vlajka Jules Koundé
1
6
128.
vlajka Rasmus Kristensen
1
3
129.
vlajka Grzegorz Krychowiak
1
4
130.
vlajka Mohammed Kudus
1
3
131.
vlajka Pierre Kunde
1
2
132.
vlajka Aïssa Laïdouni
1
3
133.
vlajka Tariq Lamptey
1
2
134.
vlajka Noa Lang
1
1
135.
vlajka Aymeric Laporte
1
3
136.
vlajka Kang-in Lee
1
4
137.
vlajka Dominik Livaković
1
7
138.
vlajka Dejan Lovren
1
6
139.
vlajka Assim Madibo
1
2
140.
vlajka Abdullah Madu
1
1
141.
vlajka Harry Maguire
1
5
142.
vlajka Marquinhos
1
5
143.
vlajka Emiliano Martínez
1
7
144.
vlajka Lisandro Martínez
1
5
145.
vlajka Weston McKennie
1
4
146.
vlajka Nampalys Mendy
1
4
147.
vlajka Chris Mepham
1
3
148.
vlajka Lionel Messi
1
7
149.
vlajka Thomas Meunier
1
3
150.
vlajka Arkadiusz Milik
1
3
151.
vlajka Sergej Milinković-Savić
1
3
152.
vlajka Éder Militao
1
4
153.
vlajka Kamal Miller
1
3
154.
vlajka Aleksandar Mitrović
1
3
155.
vlajka Luka Modrić
1
7
156.
vlajka Ismaeel Mohammad
1
2
157.
vlajka Aaron Mooy
1
4
158.
vlajka Héctor Moreno
1
3
159.
vlajka Nicolas N'Koulou
1
2
160.
vlajka Rúben Neves
1
5
161.
vlajka Darwin Núñez
1
3
162.
vlajka Mathias Olivera
1
3
163.
vlajka Jonathan Osorio
1
3
164.
vlajka Azzedine Ounahi
1
7
165.
vlajka Danilo Pereira
1
1
166.
vlajka Bruno Petković
1
6
167.
vlajka Germán Pezzella
1
3
168.
vlajka Morteza Pouraliganji
1
3
169.
vlajka Adrien Rabiot
1
6
170.
vlajka Predrag Rajković
1
0
171.
vlajka Aaron Ramsey
1
3
172.
vlajka Tim Ream
1
4
173.
vlajka Ramin Rezaeian
1
2
174.
vlajka Fabian Rieder
1
2
175.
vlajka Joe Rodon
1
3
176.
vlajka Romain Saïss
1
6
177.
vlajka Abdelhamid Sabiri
1
5
178.
vlajka Jorge Sánchez
1
2
179.
vlajka Ferjani Sassi
1
2
180.
vlajka Robert Skov
1
1
181.
vlajka Luis Suárez
1
3
182.
vlajka Kamaldeen Sulemana
1
2
183.
vlajka Hassan Tambakti
1
2
184.
vlajka Šogo Taniguči
1
2
185.
vlajka Aurélien Tchouaméni
1
7
186.
vlajka Marcus Thuram
1
5
187.
vlajka Jurriën Timber
1
4
188.
vlajka Nouhou Tolo
1
3
189.
vlajka Ruben Vargas
1
4
190.
vlajka Steven Vitoria
1
3
191.
vlajka Wout Weghorst
1
4
192.
vlajka Silvan Widmer
1
3
193.
vlajka Iñaki Williams
1
3
194.
vlajka Granit Xhaka
1
4
195.
vlajka Sálim ad-Dawsarí
1
3
196.
vlajka Frenkie de Jong
1
5
197.
vlajka Matthijs de Ligt
1
2
198.
vlajka Frederico de Paula
1
4

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Vittek