Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dobiaš: Česko a Slovensko sú priemerné tímy. Na MS by nemali čo hľadať

Niekdajší československý futbalový reprezentant Karol Dobiaš prezradil, že ho na nedávnych MS v Rusku pozitívne zaujalo viacero hráčov.

27.07.2018 11:29
Dobiaš Foto: ,
Karol Dobiaš (vpravo) v spoločnosti Jozefa Adamca.
debata (32)

„Na turnaji boli viacerí fenomenálni borci ako Chorváti Luka Modrič, Ivan Rakitič, Angličan Harry Kane… Aj Brazílčan Neymar, ale ten na môj vkus dosť provokoval a simuloval. Taktiež podľa mňa mal rýchlejšie rozohrávať loptu,“ vyhlásil pre web idnes.cz 70-ročný rodák z Handlovej, ktorý najlepšie hráčske roky prežil v Spartaku Trnava (1967–1977).

Dobiaša na „mundiale“ sklamali najmä dvaja najlepší futbalisti súčasnej éry – Portugalčan Cristiano Ronaldo a Argentínčan Lionel Messi.

„Myslel som si, že títo dvaja budú viac ťahať svoje mužstvá. Lenže znova sa potvrdilo, že jednotlivec nedokáže nič. Za mojich čias v Trnave to bolo tak, že mužstvo muselo potiahnuť osem hráčov. Môže nastať situácia, že jeden má problémy so ženou, druhý sa ‚ožerie‘, tretí má choré dieťa a niekto ich predsa musí nahradiť,“ myslí si európsky šampión z roku 1976 z Belehradu.

Karol Dobiaš v súboji s Franzom Beckenbauerom... Foto: archív
Dobiaš Karol Dobiaš v súboji s Franzom Beckenbauerom vo finále ME 1976.

Dobiaš dlhé roky žije za riekou Moravou a ako priznal, stále pozorne sleduje futbalové dianie v Česku aj na Slovensku.

„Jasné, v oboch krajinách je na tom futbal podobne. Do Ruska na MS sa nedostali Česi ani Slováci. A pravdou je, že s našou súčasnou hrou by sme tam nemali čo robiť. Máme priemerné mužstvá. Myslím si, že budeme ešte dlho čakať na zmenu,“ podotkol Dobiaš.

Na otázku, či je optimista, čo sa týka budúcnosti futbalu v Česku a na Slovensku, odvetil: „V žiadnom prípade. S touto hrou určite nie.“

32 debata chyba
Viac na túto tému: #Karol Dobiaš #slovenskí futbalisti #českí futbalisti