Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šampionát podľa Putina rúca negatívne stereotypy o Rusku. Legendy mu dali dres

Podľa ruského prezidenta Vladimira Putina pomohli majstrovstvá sveta napraviť negatívny obraz krajiny v zahraničí a ukázali Rusko ako miesto, kde sú turisti a cudzinci srdečne vítaní.

06.07.2018 15:11
Vladimir Putin, Gianni Infantino Foto: ,
Ruský prezídent Vladimir Putin (v strede) dostal v Kremli dres od futbalových legiend a šéfa FIFA Gianniho Infantina.
debata (53)

Svoje vyjadrenia poskytol Putin počas oficiálnej návštevy prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina a futbalových legiend v prezidentskom sídle v moskovskom Kremli.

„Ľudia videli, že Rusko je pohostinná krajina, ktorá víta všetkých, ktorí ju navštívia,“ uviedol 65-ročný Putin. Zároveň dodal, že mnohé negatívne predpojaté názory o Rusku sa jednoducho „zrútili“ počas šampionátu.

Okrem Infantina sa na návšteve Kremľa zúčastnili aj pozvané legendy svetového futbalu Holanďan Marco van Basten, Nemec Lothar Matthäus, Dán Peter Schmeichel, Angličan Rio Ferdinand a Diego Forlán z Uruguaja.

Práve účasť Ferdinanda anglické médiá prijali s nepochopením, keďže pred troma rokmi sa na jeho twitterovom konte objavila okrem iných veta kritizujúca prezidentov USA a Ruska. „Obama a Putin, nestarajte sa do našich vecí. A nebavte sa s nami všetkými, ako keby sme boli deti.“

Aktuálne sa niekdajší kapitán futbalovej reprezentácie Anglicka Ferdinand nechal ochotne vyfotiť s Putinom v Kremli a spoločne s ostatnými veľkými hráčmi nedávnej minulosti mu venoval modrý dres s číslom 11.

53 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #MS 2018 vo futbale #Gianni Infantino